Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI

wawrek tylko stwierdzam fakt, bo wiem jak jest
szukam namiaru na trociny grube - nie miał spod taśmy
ktoś z okolic może ma?
Witajcie podlaseczki i podlasiowie  🙂
Niedługo do Was dołączymy, więc mamy następujące pytania:

Kto z Was mieszka w okolicach Białegostoku, a może jeszcze konkretniej - gdzieś w kierunku Supraśl - Krynki (bliżej Krynki)?
Jakie stajnie są w tej okolicy?

Czy ktoś mógłby pożyczyć (niedrogo) przyczepę/bukmankę na kilka dni?
A może ktoś wiezie konia z okolic Łodzi (konkretnie Kutna) do Białegostoku w najbliższym czasie i ma wolne miejsce lub chce się zrzucić na transport?

Jakich polecacie kowali i weterynarzy z tych okolic?



Hej Julie!

Jeśli chodzi o stajnie to jest Supraśl - Sprząśla chyba to się nazywa i jeszcze Technikum Hodowli Koni. Kawałek dalej, w Surażkowie jest Czarek i Jego kladruby. Tyle wiem.

Jeśli idzie o bukmankę to zapomnij. Nikt tu nie ma, a jeśli ma to nie pożycza.  Jedyne wyjście to wypożyczenie albo... albo ja 😉 W okolicach 12-16 kwietnia lecę wynajętym (całkiem zacnym) transportem z kobyłą do krycia w okolice... gdzieś między Łodzią, a Opolem. Klacz zostaje na bara bara, a trailer wraca pusty. Więc... Jakby co to wal na priw.

Z wetów Pani Ania Kaczyńska zdecydowanie.
Hej Wawrek!

Dzięki na odzew  😀
Zapytanie napisałam w imieniu mojego mężczyzny, który to pierwszy będzie się sprowadzał w tamte okolice i potrzebuje transportu dla swej kobyłki.
Więc co do szczegółów będzie się kontaktował on.



Proszę mi wybaczyć post pod postem, ale to ważna rzecz.
Proszę o pomoc podlasian w kolejnych dwóch kwestiach:

[s]1. Kto w najbliższym czasie będzie transportował konia z okolic trójmiasta w okolice Białegostoku (lub w drugą stronę) i można by się dołączyć z moim koniem?
Wiadomo, na spółę taniej.
Myślę też o przeniesieniu dwóch koni, gdyby nadarzyła się okazja, że ktoś wiezie Białystok - trójmiasto i przyczepa wraca na pusto.[/s]
edit: Załatwione, dobra dusza pożyczy trajler 🙂  Kto chce się dołączyć - przewieźć konia z/do Białegostoku z/do trójmiasta? Najprawdopodobniejszy termin tuż po majówce.

2. Szukam dorywczej pracy, jako:
-Instruktor do poprowadzenia jazd kilka razy w tygodniu. Posiadam duże doświadczenie, uprawnienia polskie i zagraniczne. Mam działalność gospodarczą, mogę wystawić rachunek za wyświadczone usługi.
-może ktoś chce doszkolić siebie lub swoich instruktorów, przygotować się do egzaminów na odznaki PZJ lub do kursu instruktorskiego, ma problem z koniem/końmi i potrzebuje pomocy?
-może ktoś nie ma czasu dla swojego konia i szuka kogoś kto by na nim jeździł?

Proszę o kontakt na PW, gg 2504207, tel: 669 190 109
to nie ogłoszenie jedynie info aby nie było ze nikt nic nie wiedział
sa jeszcze wolne miejsca na majowym szkoleniu z Moniką Damec (SNH) - wszelkie informacje sa na stronie hippiki
Proti   małymi kroczkami...
03 maja 2010 21:06
Zapowiada się ciekawie, ile to km od Białegostoku?
Może napiszesz coś więcej o planach, w jakim kierunku stajnia będzie się rozwijać? 😉
Trzydzieściparę km od Białegostoku, jeszcze kawałek za Supraślem.
A rozwijać się ma z założenia w kierunku hodowli tinkerów i małopolaków, poza tym nauka jazdy konnej, rajdy turystyczne, może kilka koni w pensjonacie.
koleżanko droga
około 40 km = ok. 45-60 min jazdy samochodem 🙂

edit
wysłałyśmy odpowiedz w tym samym czasie 😉
Proti   małymi kroczkami...
03 maja 2010 22:10
Myślałam, że trochę bliżej.
Fajnie, że zaczynają powstawać nowe stajnie. Po powrocie do Białegostoku może będzie w czym wybierać 😁
Droga koleżanko 777, mapa google mówi 37 km, więc obie mamy rację  😀
droga koleżanko Julie pisałam do Proti
na dodatek nie wiedząc ze ty już zdążyłas odpowiedzieć
bo gdzie sie stajnia znajduje to jest dokładnie napisane w podlinkowanej prze ciebie stronie l😉
jak będą Tinkery, to ja się piszę na zdjęcia!  😅
Nie wygoniocie mnie z pastwiska  😁
😜
Już są Tinkery. Właśnie ten srokaty wałach z uroczymi rybimi oczami na zdjęciu z pastwiska, oprócz tego dwie klacze i wałach, kare z odmianami na tych włochatych nogach.
Myślę, że nikt Cię nie wygoni, właściciele są bardzo sympatyczni.
Gdybyś chciała się zjawić, to daj znać kiedy na PW.
Ale tu ciiicho  👀

Czy ktoś może wie gdzie można prześledzić wyniki z zawodów 1-2.05.2010 ?

Szukam szukam i nic nie ma. Ani na stronie Pdlzj ani Premium Clubu.

EDIT: Mam.Właśnie sie pojawiły.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 maja 2010 06:31
szykujcie sie na 24-25 lipca😉 takich zawodow jeszzcze nie bylo (wiecej w ogloszeniach)
margaritka, wklej linka!
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
19 maja 2010 20:36
w ogloszeniach juz nie moge znalezc, oficjalnej strony jeszcze nie ma ale przesylam PW😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2010 07:28
słuchajcie podlasianie,jak daleko Pieńki są od Białegostoku?30 km?
Ktoś, tak pi razy drzwi, zdaje się że bliżej 40km.

Wybieracie się na zawody do nas?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2010 08:25
taki mamy wstępny plan 😉
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
25 maja 2010 09:59
Ktoś super, może podniesiecie w końcu poziom  👀
jedziecie wkkw czy skoki?
To już wiadomo kto zajmie I miejsce  😅
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
25 maja 2010 10:06
Yasmine no nie wiem, zobacz w kalendarzu kto sędziuje  🙄
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2010 10:31
ja,jeżeli przyjedziemy debiutuję w wkkw na debiutującej w wkkw kobyle,która ma za sobą 1 start w 2xLL w skokach,na fajerwerki bym nie liczyła... 🤣
wrotki zabiera kobyłę na jej drugie L w wkkw,być może przyjadą z nami jeszcze 2 kobyły,jedna na swoje pierwsze LL,druga na L...
sędziów nie znam i nie jedziemy tam wygrywać przecież 😉

p.s. decyzja jutro,bo do jutra są zgłoszenia...kilometry jednak przerażają 🙁
Ktoś, trzymam kciuki żebyście przyjechali 🙂 bardzo miło będzie was spotkać i poznać osobiście

jak nie na te wkkw to zawsze jeszcze będzie w lipcu derby z przeszkodami stałymi, to nie to samo ale obycia trochę nabędą 🙂
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
25 maja 2010 11:09
Ktoś trzymam też swoje 🙂

jeśli przyjedziecie to "odświeżycie" trochę te nasze zawody 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2010 11:11
jeżeli przyjedziemy,to już w piątek i raczej do niedzieli...ale to miłe co piszecie  :kwiatek:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
31 maja 2010 18:05
ktos i jak przyjezdzacie?

jezeli ktos chetny to sa wolne miejsca dla sluchaczy na konsultacjach z p.Tomaszewskim. wiecej info 603744906
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się