Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 marca 2010 20:51
ZŁOTE kucyki  🙄

adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
20 marca 2010 07:36
Nie wiem o co chodzi nie widze tu nic zlego zwlaszcza w drugim filmiku, bardzo fajnie sie bawia.  😀
Tak fantastycznie się bawią, bo koniki to są takie słodkie pluszowe zabawki i trzeba na nich skakać bez siodła, żeby było bardziej profesjonalnie i wszyscy piali z zachwytu. Koniki również lubią być ciągniętę za pysk i mieć obijany kręgosłup przez słodkie dziewczynki, a na dodatek uwielbiają skakać w korytarzu bez ochraniaczy i na ''profesjonalnie przygotowanym podłożu''. Cud miód i orzeszki. Szkoda, że ta mała przy wskakiwaniu od tyłu w zeby nie dostała  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
Kawecan   Jeździec bez konia...
20 marca 2010 12:42
Czy przypadkiem w tym drugim filmiku w
1:50 minucie nie jest koń puszczony luzem osiodłany, schylający się?  🤔
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
20 marca 2010 13:07
No ja nie widze akurat w tym nic zlego, w naszej stajni dzieja sie podobne rzeczy, ale koniom sie jakas krzywda nie dzieje.
Nie wszystko jest zawsze profesjonalne, konie sa zadbane dobrze traktowane. Ale jak ktos sie chce czepic to zawsze cos znajdzie. Mi sie podobalo, ale to tylko moje skromne zdanie.  😉
Tak jasne, skoro w niektórych stajniach tak jest to trzeba dążyć do ideału, kurcze wpędzę moje konie w taki korytarz, zaschnięte koleiny po traktorze, niech sobie biegają, na zdrowie! Skoro ty nie widzisz w tym nic złego to pewnie twojego konia traktowałabyś tak samo 🙄
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
20 marca 2010 16:02
hanowerka A dlaczego przypisujesz mi od razu co ja bym zrobila???
Nie znasz mnie i nie wiesz co bym zrobila, jednak jest wiele duzo gorszych rzeczy, ktore sie dzieja i mozna sie ich czepic.
Akurat ja nie widze nic przeciwko, nikt nie jest idealny i napewno i tobie nie raz sie zdarzyla sytuacja, za ktora tutaj by zjedli. Ale to akurat nie moja sprawa.  :kwiatek:
otóż nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja, nigdy dobrowolnie nie stworzyłam takiej sytuacji w której mogłaby się zdarzyć krzywda koniowi. Nie ma takiej opcji, żeby ktoś mnie tu zjadł za coś, bo nic takiego nie zrobiłam. Do ideału trzeba dążyć, a nie przymykać oko i mówić, że nikt doskonały nie jest,  to przecież ja też nie muszę. Jeździectwo jest akurat taką sferą mojego życia w którą wkładam najwięcej uwagi i dążę do tego, żeby moje konie były szczęśliwe i zdrowe. Tobie radzę robić to samo, a nie twierdzić, że nic złego nie widzisz w tych filmach, nic do ciebie jeszcze nie dotarło?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
20 marca 2010 19:21
Ja nie mowie ze zdarzyla ci sie akurat taka sytuacja, wiadomo sa sytuacje ktorych poprostu nie da sie przewidziec. Wlasnie, swiadomie nie naraila bys konia, ja tez nie i ta dziewczyna napewno tez. Ale nie mam zamiaru kogos krytykowac bo akurat ktos wskoczyl na kuca albo cos w tym stylu, zadnej tragedii tam nie zauwazylam. to jest akurat moje wlasne zdanie. Dobra ty robisz dla swoich koni wszystko i wiesz ze sa szczesliwe a skad? Powiedzieli ci? nikt nie wie tak napewno czy kon jest szczesliwy, wiemy to tylko prawdopodobnie! Napewno w jakims stopniu mozna sie z koniem porozumiec, ale nigdy nie napewno i nie do konca musiala bys byc koniem! Ja nie mowie ze robie cos dobrze bo tego nie wiem, tez staram sie robic wszystko, jestem u niego codziennie, bawimy sie, cwiczymy zdobywamy swoje zaufanie. I to ze masz troszke wiecej wiedzy ode mnie nie znaczy ze Ty chcesz dobrze a ja zle! Kazdy kiedys sie uczyl, ja tez sie ucze chce zeby bylo dobrze, ta dziewczyna napewno tez i gdy by akurat wpadlo jej do glowy ze jechal traktor i jest twardsze podloze co moze zaszkodzic koniom zaloze sie ze nie ganiala by ich! Czyli nie ma co krytykowac bo ona tak samo jak ty tez nie zrobila czegos swiadomie! tak poza tym konie nigdy nie beda tak naprawde szczesliwe: To dzikie zwierzeta, wolne rzadzily sie swoimi prawami tam byly bezpieczne i szczesliwe, czlowiek je udomowil i zajmuje sie nimi, ale sa one tylko szczesliwe na miare naszej wiedzy i mozliwosci, nie sa wolne, dzikie tylko pracuja jednak dla czlowieka. Nie znaja innego szczescia niz hasanie po pastwisku, do momentu ogrodzenia no i to w sumie tyle. nie mowie ze jestem lepsza ale nie musisz zawsze z siebie robic super znawczyni i wlascicielki, bo chcesz dobrze ja tez chce i staram sie to robic. A to ze posiadam mniej wiedzy nie swiadczy o tym ze jestem zla.  🙄
Akurat wszystkie sytuacje przedstawione na tych filmach można było przewidzieć i im zapobiec. Wszystko jest zrobione z myślą o dobrej zabawie bachorów. Nie trzeba być wybitnym znawcą i hodowcą koni, żeby ocenić stan podłoża wykorzystanego do korytarza. Pomyśl sobie, że ty sama byś nie chciała ganiać jak głupia po twardym, zbitym i dziurawym podłożu, bo po pierwsze byłoby ci nie wygodnie, a po drugie bałabyś się, że skręcisz kostkę. Zaraz pewnie napiszesz , że każdemu moze się zdarzyć, bo nie każdy się zna na ustawianiu korytarza i na tym jak ma wyglądąć podłoże itd itp. Więc odpowiadam: zanim zacznie się coś robić trzeba się dowiedzieć po co na co, jak i dlaczego, a nie stękać i gadać, że się nie wiedziało, bo to żadne usprawiedliwienie nie jest. Cały czas mówisz o tym, że nikt nie jest doskonały, że kiedyś każdy zaczynał od zera i to ma tłumaczyć takie bezmyslne zachowania? Otrząśnij się wkońcu i zacznij się uczyć.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
20 marca 2010 20:35
owszem to twarde podloze bylo troche bezmyslne, fakt. Ale cala reszta? Ucze sie i przestalam sluchac wszystkich rad do okola bo moga one tylko zaskodzic, (kazdy mowi co innego) slucham albo cytam i biore z tego tylko to co jest dla mnie najlepsze i najbardziej logiczne. Chodzi o to ze to nie bylo wylacznie czepienie sie do podloza ale do praktycznie wszystkiego.  😀
Bo z mojej strony było czepianie się wszystkiego. Jaki ma cel skakanie na koniu na oklep i ciągnięcie go za pysk, bo traci się równowagę na skoku? Jaki cel ma skakanie na oklep i walenie d**a w grzbiet, bo też traci się równowagę? Dla mnie żaden.
kb   niezobowiązująco
20 marca 2010 20:46
oj bo wy tam nic nie rozumiecie, to jest właśnie horsemanship w najczystszej postaci. Słitaśne kucunie i koniareczki, co to pozjadały wszystkie rozumy.  😀iabeł:
Nie ma usprawiedliwienia typu" bo ja nie wiedziałam", to zanim się brało za konie, trzeba było zapytać tu i ówdzie, poczytać, zainteresować się tym nie kiedy, ale JAK i w JAKIM CELU.

Głupie, szczeniackie popisy, brak jakiegokolwiek celu i sensu. Przykre i tylko koni żal.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
20 marca 2010 21:19
Troche zjechalysmy z toru, jaki to ma cel musisz zapytac dziewczyny bowiem kazdy ma inny cel a podobne dazenie. Ja poprostu napisalam ze nie widze w tym nic zlego, a o cel musisz spytac wlascicielke napewno jakies wytlumaczenie ma.  😉
Jak nie widzisz nic złego w zabieraniu się do działania bez chociażby szczątkowego myślenia i jakiegokolwiek pojęcia, ot dla zabawy, to po pierwsze - gratuluję podejścia, po 2 - współczuję twojemu koniowi  🙄
adrianna zapewniam cię, że jeden jedyny cel był taki, żeby była dobra zabawa, tylko nie dla konia. Mam nadzieję, że kiedyś zrozumiesz o co chodzi i przyznasz, że widzisz w tym coś złego 😉  Myślę, że na tym można zakończyć całą dyskusję.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 marca 2010 19:20
było?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 marca 2010 20:21
tak, dobre  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 marca 2010 08:45
o, a ja zrobiłam filmik też.

Tzn ściągnęłąm moją obecnie najulubieńszą muzę - takie energetyzujący kawałek David Guerra Memories i podłożyłam pod mój galop.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 marca 2010 17:13
ElaPe fajne 🙂

naprawdę lubię WKKW ale jak tak patrzę to nawet jakbym miała własnego konia,  to nie wystartuje, bo jest to cholernie niebezpieczne  😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 marca 2010 10:04
pacia: fajny ten 1-szy filmik i muzyka też. Sama zrobiłaś?

madmaddie: dzięki!
To może ja cos wstawie
w roli głównej moja córcia



mogę spytać w jakim programie robicie filmiki? 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
23 marca 2010 15:20
ja głównie w windows movie maker
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 marca 2010 15:41
wiola178 -  oj ale słodkie filmiki. A i konik też  - fajna mieszanka hucek i śl
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 marca 2010 16:34
😲
Dzięki ElaPe. Faktycznie dziwna mieszanka,ale za to idealny koń dla dziecka.  🤣

Ja też robię filmiki w windows movie maker,fajny łatwy program.
wiola178 - jakie słodziutkie  😍



adrianna- popieram co napisała hanowerka
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
23 marca 2010 21:45
hehehe  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się