Ochraniacze

Chcę kupić kobyłce ochraniacze skokowe.
Zastanawiam się między modelami: Prestige Dinafit i Veredus Olimpic.
Jak myślicie, które są lepsze?
Czy ktoś z Was ma, albo wie o nich coś więcej niż z opisu w sklepach?
Rozpisujcie się, proszę, co wiecie, co uważacie, co polecacie 🙂
A jeżeli niczego nie wiecie, to piszcie chociaż, które ładniejsze ^^
Dziękuję za każdą odpowiedź.


Ja mam przody Olimpic i jestem z nich bardzo zadowolona. Na tyly mam pro jumpy II i tez sobie je chwale. Nie wiem co konkretnie Cie interesuje ale jesli chodzi o Veredusy to moim zdaniem sa to najlepsze ochraniacze. Wczesniej 6lat jezdzilam w komplecie magnetykow i dalej sa w bardzo dobrym stanie -rzepy tylko przydalo by sie wymienic bo sie troche rozwalily ale dalej trzymaja😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 marca 2010 18:06
a możecie polecić jakieś dobre ochraniacze pełne na padok? tak do 200zł

edit: szczerze powiem, że im taniej tym lepiej 😉

ma ktoś te Horze?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
27 marca 2010 18:59
neoprenowe york 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 marca 2010 19:21
te:
Norton Pro Tec?
Ja puszczałam w zabudowanych Horze, ale rzepy strasznie szybko się pourywały i ochraniacze nie nadają sie do niczego.

Ja mam dwa zestawy: karuzela + padok - hampy pro i standardy eskadrona.
czy mógłby powiedzieć mi ktoś czy kaloszki dla konia powinny być luźne- wiadomo nie do przesady, czy bardziej przylegające do nogi? Kupilam dzisiaj neoprenowe L Yorka i są bardziej przylegające do konia, a "Lki" horze sa bardziej luzne, obracaja sie w czasie jazdy. co ciekawe, praktycznie są takie same wymiarowo (nie wiele się różnią) a całkiem inaczej leżą:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 marca 2010 19:33
tulipan twierdzisz, że skorupki lepiej się trzymają?
Jeśli tak, to w sumie mam czarne skorupy na przody + wysokie tyły. Przenoszę Chłopaków do innej stajni i boję się, że Belfast będzie na wybiegu bardzo świrował na początku, wolę się zabezpieczyć.
o takie:
A mi ktoś pomoże w wyborze?
Teraz zastanawiam się jeszcze na eskadronami crossowymi..
Strucelka - wydaje mi się, że pełne lepiej chronią nogę, ale skorupy się nie zsuwają i piasek do środka nie wpada.
Moje konie na padok wychodzą na godzinę, może dwie.
I nie są to jakieś ogromne, zielone łąki - ot trawiasty kawałek wielkości 4 boksów 😉
Dlatego nie szaleją i nie odparzają się 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 marca 2010 19:42
Tulipan no właśnie, Belfast odparzył mi się już kiedyś od ochraniaczy i teraz ma białe ślady na przodach 🤔 A planowo będzie puszczany na godzinkę codziennie, też nie na jakiś ogromny padok, tak z 2 tygodnie do miesiąca, więc jeszcze nie w te największe upały. No chyba, że będzie odwalał taką szajbę, że będzie mu trzeba na stałe ochraniacze zakładać.
miał ktoś te ochraniacze:  http://www.okser.pl/equi-theme-ochraniacze-transportowe-colorado-p-1552.html  jak się sprawują? jak jakościowo?🙂
Bzzz, na moim mam identyczne odczucia co do Horze i York 🙂 York ściślej dopasowane, Horze luźniejsze. Wolę większe.
a poleci mi ktoś pełne ochraniacze na 4 łapy, białe, które nie rozsypią się za szybko, ale też nie wyrzucą mnie swoją ceną na bruk ?  😁
patataj   tyle smaku - we fraku
28 marca 2010 11:15
Czym się różnią wysokie tyły od przodów? Mam trochę za duże przody i zamierzam zakłądać je koniowi na tyły. Można tak?
nie można 🙂 są inaczej profilowane, wysokie tyły mają zupełnie inną wysokość niż przody, nawet jeśli te drugie są za duże. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałam
patataj   tyle smaku - we fraku
28 marca 2010 11:20
Moje są bardzo podobne do tych ES :
..
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
28 marca 2010 15:03
nie można 🙂 są inaczej profilowane, wysokie tyły mają zupełnie inną wysokość niż przody, nawet jeśli te drugie są za duże. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałam

Wysokość ma tu chyba najmniejsze znaczenie.
Widziałam już kilka przypadków zakładania przodów na tył i nie widzę w tym nic złego ani dziwnego, jeśli tylko ochraniacze dobrze leżą na nodze.
Wysokie tyły nie różnią się jakoś specjalnie budową od przodów (oczywiście cały czas mowa o skorupach 😉 ), więc moim zdaniem nie będzie herezją wypróbowanie przez patataj takiego rozwiązania.
Nie jestem raczej odosobniona w tym poglądzie, bo już kiedyś ktoś o tym wspominał w tym wątku 😉
ja mimo wszystko nie skusiłabym się. Wysokie tyły są trochę pod małym kątem wygięte od stawu w górę. Przednia noga jest w nadpęciu prawie prosta. Ale jeżeli uważacie, że pasuje ok. Ja nie praktykowałam 🙂
A ja praktykuję, bo mam niemiarowego konia, full za duże, pony za małe, więc mam full na jako wysokie tyły:

Tu Eskadrony:


A tu Pfiffy:


Ale fakt, że nie ze wszystkimi się tak da, D.C.G. były za szerokie w pęcinie i strasznie odstawały.
a do mnie przyszły dziś HKMy  💃...ciekawe czy będą dobre i jak będą się spisywać  😁
Wg. mnie nie wygląda to dobrze (np. zdjęcie Orzeszkowej).
Ja bym przodów na tył nie założyła bo:
po pierwsze - mają za mało rzepów, przez co dół ochraniacza jest źle dopasowany
po drugie - są inaczej profilowane (to co napisała equi.dream).
Po trzecie -  kiepsko wyglada. Chyba,ze na prawde nie ma juz sie wyjscia.
miałam umieścić to jako 'po pierwsze', ale stwierdziłam, że to nie ten wątek  😎

[sub]i tak jeśli chodzi o temat ochraniaczy jestem spaczona  🤔wirek:[/sub]
asds   Life goes on...
29 marca 2010 18:51
Z serii:

Prawie jak Veredusy Olimpici

Ochraniacze tyły za 99zł z Horsepolu

http://www.horsepol.com.pl/index.php?str=prod_big&idk=1328&kat=

Przody za 120zł

http://www.horsepol.com.pl/index.php?str=prod_big&idk=1327&kat=


Czy oprócz mnie ktoś widzi jeszcze uderzające podobieństwo skorup?  👀


cholercia żeby był rozmiar XL to bym grubemu zafundowała i sprawdziła jak sie w uzytkowaniu sprawdzają bo cenowo bardzo zachęcajace🙂
Szkoda ze tylko nie ten brąz ;/ Bo ja szukam właśnie zadów do kompletu... chciałam kupić używkę ale nikt nie sprzedaje ;/ A te byłyby idealne tylko za ciemne do veredusowskiego brązu
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
29 marca 2010 18:57
Czy wiecie gdzie można kupić tyły tych ochraniaczy?
http://sklep.bergo.pl/ochraniacze-kontaktowe-canter-club-neoprenowe-przod-p-386.html
albo jakieś podobne neopreny...  🙇
arivle chociażby tu http://www.equiversum.pl/canter-club-canter-club-ochraniacze-kontaktowe-p-1580.html i jeśli mnie pamięć nie myli to w ogłoszeniach też wisi komplet 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 marca 2010 21:40
Jak się sprawują ochraniacze eskadrona?
Planuję zakup 2 tyłów, ale nie wiem czy warto inwestować.
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 marca 2010 21:44
Notarialna, warto, warto.
Eskadrony to moje ulubione ochraniacze nie wymieniłabym ich na żadne inne  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się