Siodło skokowe

Ja jeżdżę cały czas na daw-magowskim grand prix i jak dla mnie jest genialne 😉

Miał ktoś z was może okazję wypróbować siodło Wembley Flex??
Cenowo i wizualnie fajne, ale nie mam pojęcia jakie jakościowo no i czy wygodne itp 🙂
Nie patrzyłam w sumie czy było już to siodło poruszane w wątku, więc jak coś to bym prosiła albo o linka do konkretnej strony albo cytat 😉 😉
Powoli obwąchuję temat kupna siodła skokowego 😉

Szukam siodła pomagającego, dość trzymającego, nie z płaskim siedziskiem, z poduszkami 'bardziej' nad udem, zostawiające trochę luźniejszego miejsca na kolano. Do spokojnych jazd skokowych i terenów - może jesteście w stanie coś polecić.

A tym czasem mam konkretniejsze pytanie: wsiadłam ostatnio na Prestige Joy Jumper - siodło dla dzieci i osób krótkonożnych, malutkie. Tak wygląda siodło i domniejmane miejsce gdzie powinno leżeć kolano

 
A ja siedziałam na nim tak, i o dziwo było mi wygodnie 😡 Czy jest to walka z tym dla kogo siodło zostało zaprojektowane i powinnam rozejrzeć się za czymś innym? Będę wdzięczna za opinię, ja się nie znam 😉


Dla porównania siodło pod inną osobą (foto Majeczki)

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 kwietnia 2010 19:30
disco a skakałaś w nim? Jak dla mnie jest za małe, ja tam wolę bardziej płaski i przede wszystkim dłuższy tylni łęk, bo jak wypniesz 'kuper' w skoku a potem wrócisz w siodło, to przy braku miejsca jak tu możesz się nadziać na łęk. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
wg mnie za małe - dobrze że go nie wzięłam nawet na test bo się zastanawiałam

a na drugim zdjęciu ałć aż mnie kolanka zabolały  😉

polecam achata 🙂 jest mega wygodne
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 kwietnia 2010 19:55
to chyba przyszla kolej na mnie🙂
Jesli fundusze pozwola niedlugo mam zamiar kupic skokowke;]  na codzien jezdze w Daw Mag Hubert to skokow do metra badz troszke wyzej ok ale zaczyna mi juz troche przeszkadzac niz pomagac. Doradzcie cos szukam fajnej skokowki ktora nie przeszkadza ale tez nie jest calkiem CC.
Strucelka, skakałam wagony 100 cm, więc pewnie nie było sposobności nadziania się kuprem 😉 w lądowaniu było ok

Maxowa, tak dochodzę do wniosku, że jednak dobrze by było gdyby kolano miało oparcie..
lepiej tak - aby kolanko dobrze leżało, strzemiona nie były za krótkie, siedzisko dobre
naprawdę w tym byś dostawała tylnym łękiem w skokach powyżej metra

zależy jaki masz zasób finansowy
ja miałam parkura fajne siodełko- ale siedzisko było 17,5 za duże i sprzedałam, po wielu przemyśleniach kupiłam achata i nie żałuję - jest świetne 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 kwietnia 2010 20:09
Maxowa jesli to bylo do mnie  😉 to mysle ze okolo 4-5 tys.
Disco, a może Venezia? Ona ładnie nad kolanem trzyma  😉
disco ja jeździłam w michel roberts 2 i było trzymające dla mnie🙂
elastic trzyma też,  po CC to achat też poniekąd trzyma

może potestuj najpierw w siodłach znajomych  😉
Dziękuję za rady 🙂

Powiem szczerze, że teraz (kiedy wisi groźba zmiany mojego podstawowego siodła) kupno skokowego nie jest priorytetem numero uno, zainteresowałam się joy jumperem również ze względu na okazyjną cenę... Także z kupnem skokówki w pełnym wymiarze finansowym muszę się na razie wstrzymać.

Maxowa, Orzeszkowa jak tylko będę miała okazję chętnie wsiądę, ale z pożyczaniem od znajomych ciężko bo stoję w kameralnej stajni z nastawieniem na ujeżdżenie 😉 no ale od czego są handlarze..
Ja kupowałam od p. Nawary - ale też pojeździłam w kilku siodłach wcześniej, mniej więcej wymierzyłam łęk dla konia, i ogólnie miałam zarys co bym chciała, w euroridingu nie jeździłam, ale wzięłam rozmiar Maxa i siedzisko 17 na spróbowanie  wymierzenie no i na szczęście leży elegancko także powodzenia!
czy ktoś może spotkał się z siodłem passier hanover skokówka i może coś na ten temat powiedzieć ????
Mam taką sprawę. Jeździłam w paru siodłach, ale w tych z wysokiej półki - dawno (i nieprawda?  :cool🙂.
Moglibyście napisać co fajnego, nowoczesnego jest w waszych siodłach? Co sprawia, że są "the best"? Ujeżdżeniowe są nieźle opisane; ochraniacze, derki, pady - genialnie. A o siodłach skokowych - gucio wiadomo. Jak poznać, które siodło dobre, a które do d*?
Wiem, że skoczek w sumie mało zastanawia się nad siodłem - ma się dobrze skakać i tyle. Ale odrobina takiej wiedzy bardzo by się przydała. Szczerze mówiąc, to trochę wkurza mnie sytuacja, że ludzie kupując siodło, "biorą" po prostu najbardziej popularny typ, bez refleksji poconaco.
Np. ma ktoś siodło specjalnie zaprojektowane dla kobiety? Po czym takowe poznać? (oprócz nazwy).
Albo: co jest lepsze, czym się różni - wełna czy lateks?
Halo, ja się na skokówkach nie znam, co do siodła "specjalnie dla kobiet" - stawiam, że będzie miało szersze siedzisko (kobiety mają szerszy rozstaw kości kulszowych od mężczyzn - wątku o RWYM było więcej na ten temat) 😉.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 kwietnia 2010 08:40
halo, gdy ja kupowałam swoje siodło,marka equipe była bardzo niszowa w Polsce,generalnie prawie nikt o niej nie słyszał...zdazały się ujeżdżeniówki amerigo (ta sama grupa kapitałowa-jedna ze spółek córek),teraz jeżdzą w nich znane Polskie nazwiska skokowe,wkkwowskie i ujeżdżeniowe...

usiadłam w testówkę i nie chciałam próbować już innych - mam tybinki robione "pode mnie",jest close contactem,a mimo to jest miękkie tam gdzie trzeba,daje dużo swobody...wymieniam je wreszcie na dniach na ten sam model,tylko jednopłatowy - dojrzałam do tej decyzji 🙂
co do "skrojenia" siodeł,myślę,że sama najelepiej zobaczysz czym się różnią na tych dwóch zdjęciach:
1.siodło starego "wykroju"

2.moje siodło:

i moje kolejne:



a z tym kupowaniem najbardziej popularnego modelu to masz trochę racji,jeszcze 6-8 lat temu wszyscy jezdzili w prestigu z białym łękiem  🤔wirek:
Co do siodła dla kobiet to w youtube można znaleźć co następuje: wąskie "z przodu" , szerokie z tyłu, większy kat wysunięcia tybinki, inne miejsce zamocowania puślisk (z powodu proporcji uda/łydki), "otwór" w terlicy oszczędzający krocze. Czy "damskie" faktycznie tak są projektowane?
Ktoś rozwiń proszę to "widzisz różnicę" bo szczerze ja po tych zdjęciach nie widzę  😡? Mając w stajni Equipa Synergy i Grand Prixa na żywo widzę czym się różnią, ale nie wiem jak się to ma do "nowego wykroju" "starego wykroju"  🤔

A chętnie się dowiem, zwłaszcza że od 48h jestem szczęśliwą posiadaczką tego drugiego 😉

edit:

Miałam okazję jeździć w tym Equipie u nas w tajni, i muszę przyznać że jest to siodło takiej klasy, że można za nie duszę oddać, nawet ujeżdżeniowcem będąc. Dopiero w tym siodle uwierzyłam, że zostały one wymyślone i dopracowane aby wam skoczkom naprawdę ułatwić życie, a nie utrudnić - jak mi się do tej pory wydawało  😁 - w tym siodle mogłabym jeździć półsiadem cały czas!

Ale to siodło przekonało mnie też (jako że jego właścicielka jest podobnej do mnie postury, wzrostu itp) że warto mieć dobrze dopasowane siodło skokowe nie tylko do konia, ale i do jeźdźca i jak dużą to robi różnicę nawet takim pseudo-skoczkom jak ja. A nie pożyczone siodła z łapanki "byle by na konia było" i "bo to tylko na parę skoków do 80 max 100cm". Nagle się okazuje, że siodło skokowe (po przesiadce z ujeżdżeniowego) to wcale nie jest "zbrodnia przeciwko jeździectwu!" 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 kwietnia 2010 16:14
teraz wychodzę konia ruszyć,ale jak wrócę to Ci w paincie postaram się nasmarować o co mi chodzi...
to,czy nowy,czy stary wykrój w niczym nie przeszkadza,to jak z modą,bo funkcjonalnie są podobne 🙂



_____________________
edit zgodnie z obietnicą:

troszkę nie proporcjonalnie wyszło,ale chyba widać największą różnicę,"stare" (umyślnie biorę to w ""😉 skokówki mają poduszki kolanowe również wysunięte,ale poza "korpus" siodła i wyglądają jakby były doklejone do przodu siodła,łęk pozostaje cofnięty(specjalnie wybrałam dwukolorowe zdjęcie,bo na nim bardziej obrazowo to można zauważyć) 
te "nowego typu" są zaprojektowane tak,że mimo wysunięcia tybinek do przodu z łękiem są w jednej linii.





i co do profilowania damsko/męskiego,mam odmienną obserwację niż halo - wydaje mi się,że to faceci powinni mieć inne wyprofilowanie przedniego łęku  😉

Sierra,dzięki za taką recenzję equipa,myślałam,ze tylko ja jestem zwichrowana na jego punkcie  🤔wirek: choć ostatnio skakałam w comecie II passiera (wrotkowym) i też uważam je za doskonałe,close contactowe siodło skokowe  😜
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 kwietnia 2010 11:45
robie dubla,bo mimo edycji wątek się nie podbił 🙁 no chyba,że Sierra nie ma już nic do porozmawiania ze mną  🙁 😉
Sierra ma, owszem 😉

Dzięki, teraz już wiem co masz na myśli. Rzeczywiście, patrząc po katalogowych zdjęciach widać to wyraźnie. Znowuż patrząc na Grand Prixa w warunkach domowych, wydaje mi się, że pod wieloma względami to bardzo nowoczesna linia. Nie określiłabym go "starym typem"  🤔 Sposób umiejscowienia oraz kształt poduszek kolanowych i tylnych, kształt ławek, linia siedziska.

Chyba mu zrobię jakieś robocze zdjęcie.

Myślisz, że jest jakaś realna, funkcjonalna różnica między "nową" a "starą" linią? Jest to czymś podyktowane?

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 kwietnia 2010 19:24
Sierra, zrobiłam poglądowe zdjęcie pośredniego dla mnie siodła,takiej przejściówki pomiędzy "starym" a "obecnym" trendem,mianowicie comet II:


i to o czym nie wspomniałam wcześniej - siedzisko:


stare są płaskie,ale w linii pomiędzy zamkami od strzemion,czyli w poprzek konia,nowe są "obłe",metaforycznie rzecz ujmując,w starym siodle (pomijam kwestie oczywiste jak dopasowanie i głębokość modelu 😉 ) ma się wrażenie,że siedzi się na płaskim grzbiecie,natomiast w nowym,tak,jakby siedziało się na chudym koniu.

niestety mój aparat dziś też odmówił posłuszeństwa i padł robiąc mi jedno jedyne zdjęcie na treningu 🙁,ale postaram się dorobić zdjęcie poglądowe mojego siodła.

co do funkcjonalności - kiedyś siodło leżało na koniu,dziś siodło jest bliżej konia,w kontekście "razem z koniem". kiedyś poduszki kolanowe były pod kolanem,dziś są przed kolanem...generalnie w mojej opinii oczywiście,jeździectwo skokowe idzie w tym kierunku by być jak najbliżej konia(jego kłody) i jak najbardziej z nim...coraz częściej widać ujeżdżeniowe puśliska dopięte do skokówek,coraz więcej długich przystuł i krótkich popręgów...tych przysłowiowych "desek" z dopiętymi strzemionami. Dziś bałabym się skakać w Kiefferze Norbert Koof AT 😉
Ma ktoś z was Daw Maga Oskara? dobrze się w tym jeździ? ja niedawno testowałam ale był źle uszyty i kompletnie nie pasował mi do konia. Chodzi mi o siodło dla długonogiej osoby, dobrze trzymające i nie close contakt.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
18 kwietnia 2010 22:11
potrzebuję PILNIE kontaktu do sprawdzonych osób, które sprowadzają siodła skokowe z zagranicy (francja, niemcy). szukam bardzo konkretnego modelu. mało dostępnego na rynku wtórnym stąd od tak na allegro ani ebayu kupić nie mogę. za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna!

żeby nie było off'a polecam Luc Childeric! absolutna rewelacja. siodła nie do zdarcia. wytrzymałe. wygodne. nigdy nie miałam też problemu żeby na jakiegoś konia nie pasowało! mam model FJ. daje on dużo swobody. raczej nie koryguje. ale jest bardzo wygodne. pomimo tego że nie ma dużych poduszek kolanowych ani klocków lepiej i bezpieczniej czuję się na nim niż na niejednym bardziej zabudowanym siodle 😉 jest to typowa. profesjonalna skokówka.
nigdy nie miałam też problemu żeby na jakiegoś konia nie pasowało!


Co przez to rozumiesz??
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 kwietnia 2010 22:14
a ja wreszcie zrobiłam zdjęcie mojego siodła z góry,gdzie mam nadzieję widac to,co pisałam we wcześniejszym poscie:

sei   . let's grow old together & die at the same time .
18 kwietnia 2010 22:19
xxagaxx, to że jeździłam w nim na kucach. na sp. na koniach powyżej 170 cm i takich o mocniejszych gabarytach. na wielu np. przy pracy z młodziakami. na każdym mi się układało dobrze. nie uwierało konia. nie obcierało.
Ktoś a to wrażenie siedzenia na "chudym" koniu to nie współgra z takim poczuciem, że jest się trochę wyżej?
Tak.... siodlo uniwersalne. Pasuje na kazdego konia. To po kiego sie tak meczymy z dopasowywaniem siodel....
:emot4:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
18 kwietnia 2010 22:25
Klami, no widzisz. nie wiem. na perszerona pewnie by nie pasowało. ale nie rozumiem twojego zdziwienia? że siodło na kilka koni pasuje. to jest siodło z najwyższej półki i widocznie tak zostało wyprofilowane. wykonane z takich materiałów że ma sporą tolerancję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się