popręg

guula   Miałam zamiar coś zmienić... Zmieniłam zamiar
29 marca 2010 01:08
Nirv, moim zdaniem nie będzie problemu. Znajoma wiele razy skaracała u rymarza. Właśnie gumy, bo się wyciągnęły i popręg zrobił się za długi.
Ma ktoś albo chociaż widział na żywo popręgi Batesa? Chodzi mi konkretnie o ten: http://www.okser.pl/bates-popreg-skorzany-cair-fartuchem-p-3976.html
Hej mam pytanie:
czy popręg ujeżdżeniowy Kavalkade 70 cm będzie dobry na konia, który ma chodzić w siodle Isabell Werth 17" a dotychczas miał wszechstronne 18" i popręg skokowy 135 cm był na styk?
galeria, mój szeroki nosił 125cm przy wszechstronnym i 70cm Kavalkade było na styk.
Czy popręg skórzany -lepiej żeby gumy były z dwóch stron czy z jednej? lepiej,dla konia rzecz jasna;
Mam bawełniany elastyczny z gumami z jednej strony.
I jeszcze jedno: zmierzyłam obecny(od sprzączki do sprzączki);ma 125 ( z jednej strony na 2 dziurkę, z drugiej,gdzie gumy  na 5 )i kupię skórzany,to mam wziąć 125 czy 130?
Nie wiedziałam, gdzie mogę zapytać, z góry przepraszam jeśli to nie ten wątek, ale innego nie znalazłam.
Mój koń ma od jakiegoś czasu za łokciem, pod brzuchem niewielkie dziwne grudki. Sierść jest w tym miejscu bardzo przerzedzone ale nie ma typowego wytarcia. Zmiany te występują przed popręgiem, tzn popręg na tym miejscu nie idzie, ale sama już niewiem czy to może być od popręgu. Może jak cofa nogę np. w kłusie to sobie jakoś tam obciera. Popręg mamy skórzany z neoprenowym rękawem, zawsze czysty. Może jakieś pomysły co to może być?
Być możliwe, że to tłuszczaki.
Choć nie powinny powodować obcieranie w miejscu popręgu konia.
Nigdy wcześniej tego nie miał? Może zbyt mocno dopinasz popręg.
Sprawdzałaś czy bolą go te 'grudki' ?
Posiada ktoś z Was popręg Santa Cruz??
http://www.zebra.bydgoszcz.pl/index.php?p273,popreg-skorzany-z-futerkiem-santa-cruz
Będę wdzięczna za opinie.
Swoją drogą nie wiecie gdzie można zdobyć mniejsze rozmiary?  🙄
Nikodi - ja nie byłam zadowolona z tego popręgu i bardzo szybko poszedł w świat. Dla mnie skóra jest fatalna i za tą samą prawie cenę zainwestowałam w popręg mattesa, który jest o niebo lepszy. Oczywiście nie opieraj się tylko na mojej opinii, ale przemyśl na spokojnie - to dość spora cena, a moim zdaniem mattes oferuje dużo lepsze rozwiązania w tej samej cenie.
tylko mattes nie jest skórzany...  🙄
też nad nim myślałam.. ale jak to prać?  (jaki masz model?)
może możecie mi zaproponować coś innego z futerkiem.
Rękawy na popręg odpadają.
Ada   harder. better. faster. stronger.
20 kwietnia 2010 17:24
Nikodi, no ale szukasz popręgu skórzanego czy z futrem ?
Bo jak z futrem to co to za różnica czy skórzany czy inny.
A pierze się normalnie w pralce i nic się nie dzieje.
Nie wiem jak się pierzę - jeszcze nie miałam okazji, więc na ten temat się nie wypowiem. Kupiłam wszechstronny popręg anatomiczny (profilowany). Cena 365zł w ihaha.pl. z tego co pamiętam jeszcze Kentaur robi popręgi z futrem medycznym, ale o ich jakości i skuteczności już w ogóle nie mam pojęcia. Zainwestowałam w mattesa z racji przychylności dość sporej grupy osób.
Ada bez znaczenia większego. Szukam popręgu dobrego jakościowo z futrem.
Najchętniej kupiłabym zwykły, ALE są konie które obcierają skórzane, PCV, sznurkowe...
Dla mnie to dość duża suma jak za sam popręg ale chyba nie mam wyboru.
Pytam opranie bo o ile przy tym skórzanym odpinało się futerko to nie wiem jak jest z mattesem. Nie miałam go w rękach więc po zdjęciach ciężko coś wywnioskować.
A może macie jakąś tańszą alternatywę. (Nie wliczając w to rękawów)

Edit: literówka
Mój koń nigdy wcześniej nie miał tych grudek. Popręgu raczej nie zapinam zbyt mocno. Dodatkowo popręg posiada gumy z 2 stron. Sprawdzałam bolesność. Grudki bardzo go bolą. Lekkie naciśnięcie powoduje bardzo duże niezadowolenie u mojego zawsze spokojnego konia. (próbuje mnie odstraszyć zębami lub przednią nogą). Wiem, że mój koń ma bardzo delikatną skórę, potrafi obetrzeć się od podszywanego kantara  😵 Ale nie wiem czy te grudki to też może być od obtarcia?? Już sama nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Zawsze siodłanie zajmuje mi masą czasu, wszystko musi leżeć idealnie, zawsze czysty rękaw neoprenowy na popręg. Pomocy 😕
Mój koń nigdy wcześniej nie miał tych grudek. Popręgu raczej nie zapinam zbyt mocno. Dodatkowo popręg posiada gumy z 2 stron. Sprawdzałam bolesność. Grudki bardzo go bolą. Lekkie naciśnięcie powoduje bardzo duże niezadowolenie u mojego zawsze spokojnego konia. (próbuje mnie odstraszyć zębami lub przednią nogą). Wiem, że mój koń ma bardzo delikatną skórę, potrafi obetrzeć się od podszywanego kantara  😵 Ale nie wiem czy te grudki to też może być od obtarcia?? Już sama nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Zawsze siodłanie zajmuje mi masą czasu, wszystko musi leżeć idealnie, zawsze czysty rękaw neoprenowy na popręg. Pomocy 😕


Misia997 a to nie od meszek??
u nas jest atak i pocięły konie wlaśnie "pod popręgiem" i "pod pachami"??
Mają małe grudki, kulki, bolesne, niektóre do tego drobne ranki. Jak zmyjesz ranki to zostają własnie takie grudki
Możliwe, że to meszki. W każdym razie przez tydzień konio ma wolne od siodła i zobaczę co z tym dalej będzie. Dzięki dziewczyny za podrzucanie pomysłów. Zawsze wiedziałam, że na Was można liczyć.  😅
orientujecie sie czy sa krotkie ("ujezdzeniowe" nie wiem jak to nazwac lae kazdy chyba wie o co chodzi  😁 ) popregi z fartuchem innych firm jak prestige, kentaur?
asior   -nothing but eventing-
21 kwietnia 2010 22:34
salto, devoucoux, ale to pewnie wiesz  😉
Ha, wiem niestety  😎 Najgorsze jest to,ze bym kupila, tyle,ze nie mam zielonego pojecia, jak "pomierzyc" zeby fartuch np nie zachodzil za daleko i nie uwieral. Niby na codzien jezdzimy w 70cm ale to jest juz troche za dlugi popreg.Optymalnie chyba by bylo 60, ale nie wiem z kolei, jak fartuch wtedy.. Moze ktos ma, pomierzy? Bardzo,bardzo prosze  :kwiatek:
salto
Kentaur ma takie popręgi

Nortona też są

Eric Thomas też ma

A i pewnie Daw Mag zrobi  😉
Tylko jak sie zorientowac,ktory bedzie dobry.. Masakra. Czy ktos mi podpowie w jakim miejscu ten popreg musi byc? Chodzi mi o to,czy popreg powinien dotykac tybinki czy np byc zapiety po obu stronach ok 10-15 cm nizej.Pytam sie dlatego, ze teraz jezdze w 70 cm ale robi sie za duzy.Powoli brakuje mi dziurek. "Normalny" popreg z fartuchem mam 120,czyli powinnam zamowic 60cm? Czy ktos posiada taki popreg zeby ewentualnie zmierzyc jak szeroki jest fartuch?
czy ktoś z was uzywa/używał popręgu profilowanego - jeśli tak to jak sie one sprawują
w czym są lepsze  a może gorsze od zwykłych nie profi..

cz warto inwestować w skórzany czy lepiej neopren  😵
a może ktos posada taki
http://www.okser.pl/kentaur-popreg-geneva-dr-p-4082.html
salto piccolo, a kiedy do skokówek używa się takich popręgów?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 kwietnia 2010 08:20
epk,  ja nie salto piccolo, ale takich popręgów używa się do jednotybinkowych skokówek, które siłą rzeczy muszą mieć przystuły jak w ujeżdzeniówce.
Aaa, ok 🙂 - właśnie próbowałam sobie wyobrazić siodło skokowe z takimi długimi przystułami, ale na jednotybinkowe nie wpadłam - dzięki 🙂
czy ktoś z was uzywa/używał popręgu profilowanego - jeśli tak to jak sie one sprawują
w czym są lepsze  a może gorsze od zwykłych nie profi..

cz warto inwestować w skórzany czy lepiej neopren  😵
a może ktos posada taki
http://www.okser.pl/kentaur-popreg-geneva-dr-p-4082.html


Podbijam bo sama jestem zainteresowana tym popręgiem.
Moj kon zaczął makabrycznie reagowac na dopinanie poregu. musimy miec chyba coś mega dalikatnego i mega elastycznego.


I jeszce pytanie.
Uświadomcie mnie (czarną masę) czy przy tym poręgu:
http://www.okser.pl/kentaur-popreg-salerno-dr-p-4085.html
te dziurki na końcach popręgu powinno się przeprowadzić przystuły?
kotbury a nie lepiej mattesa popręg z futrem??

Ja jeśli chodzi o popręgi to polecam daw maga. Mam ich ujeżdżeniowy i jest naprawdę miękki, skóra identyczna jak w Prestigu. Skokowe też mam oba daw maga (i zwykły i z fartuchem) ale są brązowe, więc skóra już w ogóle mięciusia 😀
Z futrem nie chcę. Przy moim włochatym wiecznie opanierowanym w piachu koni nie zda egzaminu higeinicznego.


Co do daw maga to rzeczywiście, ze skokowego jestem suuuper zadowolona.
Miałam w ręku daw magoską ujeżdzeniówke ale mi się wydawała.. no jaks takaś słaba. Ale jak zachwalasz to musze to przemysleć.


AAA!!! Własnie weszłam an stronkę daw maga... patrzę- nowa strona!!! I nowe typy poręgów!!! Kupuję daw maga !!
Fajoskie.
www.daw-mag.pl
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 kwietnia 2010 13:18
A wiecie może ile w Daw Magu kosztuje popręg asymetryczny (tak jest opisany na ich stronie) bo nie doszukałam się cen...  🤦
:kwiatek:
Się dowiem wkrótce (za kilka dni) - bo właśnie taki też rozważam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się