Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie


Dr Kańka z czystym sumieniem(Kraków,Tarnów). :kwiatek:
Dr Bereznowski z sggw również polecam.Jak dla mnie świetny fachowiec.
Natomiast Wojtek Kujawski(z mojego doświadczenia) jedynie do lekkich końskich przypadków nieskomplikowanych
.Psa "stajennego" poskładał do kupy za free,a był w bardzo cięzkim stanie(po kontakcie z samochodem)i nawet mu sie to wszystko udało.. 😁


Dr.Kańka jest świetnym fachowcem. Leczy mi konie od około 10 lat :kwiatek:

Nie zgodzę się natomiast z powyższą opinią na temat dr.Kujawskiego:
Zoperował mi konia którego wcześniej badali dr.Bereznowski i dr.Kańka i żaden nie chciał się podjąć operacji. Tylko i wyłącznie dzięki Wojtkowi Kujawskiemu który się nie bał koń żyje, chodzi pod siodłem i zaczyna powoli skakać.
Znam jeszcze kilka przypadków "beznadziejnych" gdzie inni doktorzy nie podejmowali się leczenia a dr.Kujawski podejmował się i udawało mu się często ratując życie koni.

Nie ma lekarzy nieomylnych, błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi.
czy ktos z was mial do czynienia z dr Rasiem z Olsztyna w zakresie aparatu ruchu ?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
31 stycznia 2010 17:32

Wet.Pędziwiatr uwazam,ze jest ok.
Jednak do poważnych przypadków(czy to nogi,czy rozród,czy copd)to całym sercem jestem przy moim guru Dr Kańce.Nigdy nie zawiódł. Jako jedyny z wielu wetów zdiagnozował poprawnie rtg konia(po półrocznym kuleniu i niekuleniu/leczeniu i nieleczeniu przez innych). Jedyna wada-czasem się spóźnia(ale to mu mozna wybaczyć  😉 )

Moim zdaniem krakowski rozród-zdecydowanie prof.Okólski
Z krakowskich weterynarzy od "lekkich" przypadków dr Jarek Przygórzewski, i lekkie przypadki nie ze względu na brak wiedzy tylko sprzętu.
Doktor Marek Tischner-super, miom zdaniem godny polecenia.
Ciężkie przypadki, ale takie nie nagłe jak np kolka-weci z Gliwic, tzn Monika Szubart i Paweł Golonka-drogo, ale zawsze rzeczowo i fachowo...
Co do Pani Aldony-niestety dopóki stacjonowałam na śląsku miałam bardzo podobne odczucia co dziewczyny... 😵
Dr. Tischner - nie
Dr. Golonka - opinie są absolutnie skrajne na plus i minus. Wg. mnie absolutnie NIE
szczegóły ewentualnie na priv.
Jeśli chodzi o dr Rasia to nie wiem jak z aparatem ruchu ale na pewno jeśli chodzi rozród to zdecydowanie tak.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
31 stycznia 2010 20:45
O dr Wojciechu Kujawskim złego słowa nie powiem, leczył mojego konia i jak narazie nigdy się nie mylił, a koń szybko wracał do zdrowia. Można Go na pewno polecić do problemów z układem oddechowym,kulawizn.

Zatem są różne zdania o W.Kujawskim. Koleżanki konika niestety do piachu wysłał,za bardzo przekombinował(nie chce się wdawać w bliższe szczegóły tegoz przypadku). Z tego co mi wiadomo,to nie jest doktorem,a lek.wet.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
31 stycznia 2010 20:57
myślę że mogę się trochę wypowiedzieć w kwestii wetów bo mój koń to chodząca kontuzja  😁
na samiutkim początku mieliśmy
dr Adamowicz-szczepienia, odrobaczania, w sumie zawsze bardzo miło i gładko przebiegało przy pierwszej kulawiźnie skierowała nas na
dr Kalisiak która nam zdiagnozowała i wyleczyła kulawizne, i która nas później prowadziła. Jednak pech chciał że koń się rozłożył podczas jej wyjazdu i dostałam namiary na
dr Dziekańskiego, który nas wyprowadził z kolejnej choroby, i który podczas nieobecności dr Kalisiak nas prowadził. Dr Kalisiak jednak wróciła z wyjazdu i prowadziła nas dalej, potem trafiła się choroba, której dr Kalisak wolała nie prowadzić, ponieważ nie miała endoskopu i na badania nas skierowała do
dr Gębki, który zdiagnozował i odesłał nas do
dr Samsela, który przez niesamowitą cierpliwość i sumienność pozbył się choróbska, niestety w międzyczasie trafiła się też kulawizna, błędnie zdiagnozowana przez dr Samsela. i wróciliśmy do dr Kalisiak która jest poprostu moim ulubionym wetem i nie zdażyło mi się na niej zawieść.
Jednak wszystkich weterynarzy BARDZO cenię, ponieważ moje zwierze 2 razy otarło się o śmierć...  :kwiatek:
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
31 stycznia 2010 21:11

Dr. Golonka - opinie są absolutnie skrajne na plus i minus. Wg. mnie absolutnie NIE
szczegóły ewentualnie na priv.

No właśnie a według mnie pozatym że drogo i tak można powiedzieć mało sympatycznie to na tym co robi się zna, ale jak widać każdy ma swoje doświadczenia, nie ma jednak co ukrywać że jest jedyną dostępną kliniką w południowej polsce...
o dr Golonce tez oczywiscie slyszalam rozne opinie. wiadomo, ile ludzie tyle zdan.
ale z moich doswiadczen z tym czlowiekiem to nie moge powiedziec zlego slowa. pelen profesjonalizm, a rozmawialo sie z nim bardzo sympatycznie 😉
mojego konia wyprowadzil na prosta.

Zatem są różne zdania o W.Kujawskim. Koleżanki konika niestety do piachu wysłał,za bardzo przekombinował(nie chce się wdawać w bliższe szczegóły tegoz przypadku). Z tego co mi wiadomo,to nie jest doktorem,a lek.wet.


Nie należy pisać takich tekstów bo poza tym, że nieelegancko to może się to skończyć sprawą w sądzie.
Fabapi wybacz,nie będziesz mi mówić jakie teksty należy a jakich nie należy pisać.Chyba każdy odpowiada za siebie.
Bez przesady.Nie popadajmy w skrajności.

Jeśli mało elegancko to przepraszam  :kwiatek: Już się nie udzielam.
Ja w mazowieckim polecam szczególnie:
dr Ludmiła Strypikowska
Dr Michał Dziekański  - gł stomatologia, ale przy kolce pomoże równie fachowo
Dr Paweł Dukacz - rewelacyjny jeśli chodzi o kolki, na pewno przyjedzie, a jeśli nie da rady wyśle kogoś innego
Dr Przemysław Dziekan - układ oddechowy i dermatologia
Prof Zdzisław Kłos - tu raczej leczenie stacjonarne na Wolicy, ale cudownie zajął się Maxem przed i po operacji...
Dr Katarzyna Żukiewicz - hiropraktyka, ogromna wiedza mimo młodego wieku - baaardzo polecam!
Angeel- dr Raś jest naszym weterynarzem stajennym. Od lat przyjeżdża i zajmuje się naszymi końmi. Wszyscy bardzo zadowoleni z usług.  Kastracje, kulawizny, zęby, choroby, badania. Ostatnio operował mojemu koniowi grzbiet. Jestem bardzo zadowolona. Profesjonalnie i całkiem miło.
Akurat jeśli chodzi o aparat ruchu nie było u nas większych problemów z końmi, więc trudno coś powiedzieć.
Jedynego kulejącego (dawno temu) zdiagnozował dobrze.
Witam serdecznie,ja również polecam Rasia,i od rozrodu,kulawizn,zębów,miło szybko i tanio.Chyba najbardziej godny polecenia  w warmińsko mazurskim.    Kulawizny diagnozował bez problemu.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 marca 2010 19:37
Miał ktoś doczynienia z Syrkiem?
A ja polecam do zębów Michała Rojka 🙂. Z okolic Poznania, ale dojeżdża (do mnie do Wrocławia przyjechał). Profesjonalny bardzo i bez tendencji do zdzierania kasy.
a co myslicie albo wiecie o dr Michale Podgórnym?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
21 marca 2010 13:01
prosze o bardzo szybka odpowiedz!!
Kon kolezanki dyszy, kładzie się.
Od dwóch godzin próbuje się dodzwonić do jakiegokolwiek weta w Krakowie!
Nikt nie odbiera..
Potrzebne są szybkie namiary na weta 'czynnego' w niedzielę w Krakowie!
..
cieciorka   kocioł bałkański
21 marca 2010 13:21
ja nie znam, ale sprawdzałyscie już wszystkich stąd? http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,101.0.html

Potrzebne są szybkie namiary na weta 'czynnego' w niedzielę w Krakowie!
..


Dopiero teraz przeczytałam, mam nadzieje, że kogos znalazłyście. Darek Polakiewicz przyjeżdżał w niedzielę (tel. 604 14 88 48).
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
21 marca 2010 17:04
tak.. znalazłyśmy. Mimo wszystko dziękuję.  :kwiatek:
A ja potrzebuje kogoś kto mi zdiagnozuje konia. Chcce zbadać wszystko tzn caly kregosłup i nogi. Czy ktos poleci mi na śląsku kogoś dobrego? Poza dr Kucharską
na śląsku to zdecydowanie polecam dr. Waldemara Kalinowskiego
najlepszy z najlepszych  😀
Możecie polecić kogoś dobrego do konsultacji mailowo zdjęć RTG (ortopeda) ?? Mam dwie różne diagnozy i muszę się upewnić która jest właściwa.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 kwietnia 2010 09:29
devila, konsultuj z dr Golonka

Podrzucam linka do artykulu z gazety Plockiej---> opisany wet to wet prowadzacy od dawien dawna mojego i znajome konie. 🙂 bardzo apropo poruszanej wielokrotnie kwestii, ze nawet w naglych wypadkach zdarza sie, ze zaden z lekarzy nie chce przyjechac- w tym wypadku, bo akurat zaczynaly sie swieta.

http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681,7742959.html
CeraŁ   dużo dużo zmian..
10 kwietnia 2010 19:37
Pilnie szukam namiarów do jakiegoś WETA ze ŚLĄSKA który bardziej niż inni zajmuje się ciążami, zaźrebianiem itd itp.  👀
Śląsk jest duży, polecam Waldemara Kalinowskiego z Żywca
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
11 kwietnia 2010 11:19
W wątku znalazłam poprzez wyszukiwarkę tylko jedną opinie nt dr Gniazdowskiego,który został mi polecony przez jedna z forumowiczek,ale chciałabym poznać więcej opinii na jego temat.Szczególnie opinie co do wykonywania przez niego zabiegu kastracji,bo termin kiedy chce kastrować zbliża się wielkimi krokami,a ja się tak bardzo boje możliwych komplikacji,że serce mi do gardła podchodzi w związku z tym chciałabym,aby zabieg był wykonany przez kogoś komu można zaufać.
Incognito Mi kiedyś kastrował konia dr Gniazdowski , jest on ogólnie specjalistą od rozrodu koni, wszystko profesjonalnie , ogromna wiedza i szacunek dla tego człowieka , zna się na rzeczy . Prowadzi warsztaty dla studentówi lekarzy wet właśnie z rozrodu .w 100 % polecam .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się