Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

[move]mogę się upomnieć?
[/move]

przepraszam za jednolinijkowca ale jak narazie nikt mnie nie ocenił
chyba ,że jest aż tak źle ,że nikomu nie chce się moich błędów wypisywać...
Mam nadzieje. Już nie ciągnę dalej i w niedługim czasie pewnie znowu się tu pojawię i będę męczyć was o pomoc 😀iabeł:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 kwietnia 2010 21:54
Zairka kto Ci prowadził jazdę?  👀
W ogóle bardzo widać postęp! Grota wreszcie odpuszcza i się rozluźnia  🙂 Chętnie popatrzyłabym na Was na żywo ale coś się ciągle mijamy  😀
Ale teraz jestem częściej, praktycznie co dwa dni więc może się w końcu spotkamy  😉


forumowa Repka jest cudowna polecam 😜 jak jestes tak czesto to mze cie wykorzystam 😁 a wogole to musimy wstawic nasze 2 baby z treningu jakiegos kolo siebie:P takie blizniaczki 😁
Odważę się wstawić tu moje zdjęcia. Mam kłopot z anglezowaniem, ciągle pochylam się do przodu, mimo to wydaje mi się, jakbym była odchylona...
Zdaniem laika, który robił zdjęcia, za wysoko podnoszę tyłek...
Łydka zjeżdża do przodu, nie wiem może to wina siodła.
(Jeżdżę bez trenera, proszę o wyrozumiałość)
Chciałabym jakieś porady na mój kłopot.



czasami jest aż tak źle :
ostatnim razem tylko Halo, nas zinterpretowala, wiec i tym razem prosze o komentarz  :kwiatek:

dodam tylko, ze niestety cala zime przejezdzilam sama i dopiero od niedawna mam pomoc z ziemi, ale mysle ,ze idziemy do przodu. Cel jest taki zeby podniesc Indire (jezdzilam ja zima duzo w dole). Dla kobyly jest to zupelnie nowa sylwetka wiec musze pilnowac zeby nie wytracala tempa, nie chowala sie itd. Na zdjeciach pewnie widac bedzie ,ze raz jest lepiej raz gorzej.

Zdjecia w wiekszosci mam niestety z klusa:










caroline   siwek złotogrzywek :)
12 kwietnia 2010 23:02
[quote author=avero_2 link=topic=107.msg552129#msg552129 date=1271108571]Cel jest taki zeby podniesc Indire (jezdzilam ja zima duzo w dole). Dla kobyly jest to zupelnie nowa sylwetka wiec musze pilnowac zeby nie wytracala tempa, nie chowala sie itd.
[/quote]
zdawało mi się, ze konia podnosi się kiedy jest na to gotowy - czyli kiedy wszystko już może w równym rytmie wykonywać w niskim ustawieniu na dobrym kontakcie.
to, ze nie utrzymuje tempa ani sylwetki w niższym ustawieniu moim zdaniem świadczy o tym, ze kon nie radzi sobie jeszcze w tym ustawieniu, ze więcej pracy nad tym potrzeba, a nei nad podnoszeniem go. z resztą podnoszenie moze być tym bardziej bez sensu, ze powyższe może oznaczac również to, ze koniowi brakuje siły i muskulatury, zeby się nieść w dole. czyli tym bardziej nie będzie miał jak nieść się w wyższym ustawieniu.
Nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam Twoja wypowiedz. Indira pracujac w dole nie wytraca tempa, ani sylwetki. W dole pracuje mi sie na niej dobrze. Teraz praca idzie w tym kierunku zeby wlasnie zmienic to ustawienie na wyzsze i przeniesc wiecej ciezaru na zad i tutaj oczywiscie sa momenty lepsze i gorsze, ale to dopiero poczatek tej pracy. Pare stron wczesniej sa starsze zdjecia, tam bedzie widac jak kon chodzil mniej wiecej, bo wiadomo jak to jest ze zdjeciami.

Radzisz wiec zeby pracowac z kobyla dalej w dole?
caroline   siwek złotogrzywek :)
12 kwietnia 2010 23:16
w takim razie to ja źle zrozumiałam twoją wypowiedź 😉

a co do podnoszenia - to w takim razie po prostu pracuj w wyższym ustawieniu w krótszych nawrotach, tak żebyś to ty decydowała kiedy kończycie dane zadanie, a nie żebyś czekała aż kobyła się "rozpadnie".
ooo wlasnie z tym "rozpadaniem" to trafilas w 10! idealnie da sie wyczuc ten moment. Na szczescia kobyla jest wspolpracujaca wiec nie ma buntow. Ja przy okazji staram sie chlonac kazda podpowiedz trenera i czuje z siodla, ze jest z czasem coraz lepiej. W ogole nie tylko kon ma momenty rozpadniecia, bo i ja je mam. Ale pracujemy... Dzieki za wskazowki  🙂
siwa, napiszę tylko tyle, że gdy siedzisz bliżej przedniego łęku - jest lepiej. Gdzie to po zimie takie zboża i wysokie trawy? Często tak "popylasz" na koniu? Nie to, że w ogóle nie można - ale same takie zdjęcia?
Fatamorgana, pożycz od kogoś porządne ujeżdżeniowe siodło i spróbuj. nie widzisz, że siedzisz tak, jak ci siodło dyktuje? (a daje wiele możliwości, niestety). Kłopot z dosiadem bierze się zapewne z prób anglezowania "ujeżdżeniowego" (dokładnie w pionie) w niedostosowanym do tego siodle. Widać, że jeździsz na siodle przód - tył (wstajesz - w przód, siadasz - w tył). Ale to pikuś. Ręka wygląda koszmarnie, ale nie mam pomysłu na wirtualna korektę - to chyba za duży problem i trzeba na bieżąco.
avero_2, nie zrobiłabyś czegoś z tym samym czubeczkiem stopy w strzemieniu? Ćwicz i daj kobyle czas - wyjdzie w górę, ale uwieszać się nie pozwalaj - natychmiast np. popuść jedną wodzę, zadziałaj łydką. Krótkie! odcinki łopatką do wewnątrz powinny dużo pomóc, zagalopowana ze stępa, kłus ze stój - też.
Halo, dzieki za podpowiedzi  :kwiatek: Takie cwiczenia jak klus ze stoj, galop ze stepa robimy, a co do lopatek dostalam tez takie zalecenie od trenera 🙂 Strzemie faktycznie dopiero teraz zauwazylam, ze mam na samym czubku stoopy, ale moze to jest kwestia rozluznienia calej nogi i puszczenie jej bardziej w dol. Moze wtedy stopa bedzie lezala glebiej w strzemieniu. Ja mam tez zmienic swoja sylwetke, glebiej usiasc, wycofac ramiona, podniesc troche reke i glowe. Ale wiadomo potrzeba czasu bo przez zime sporo rzeczy mi weszlo w nawyk. Mam nadzieje, ze za jakis czas bede miala nowe zdjecia to zobaczymy czy beda zmiany.
fatamorgana KASK albo chociaz toczek...... 🙄
Hera,
nie o same nadgarstki chodzi tylko tak jak pisze Koniczka cala lapa do przodu🙂
problem z za dlugimi wodzami to chyba jakies nasze 'rodzinne' fatum.. 😁

i co jeszcze to cofnelabym troche siodlo


U nas rzeczywiscie te rece to rodzinne sa;/:P
dziekuje bardzo za ocene moich zdjęć  🤔
avero_2 koń przeganszowany na większośći zdjęć- nie wiem na ilu dokładnie bo niektóre robione z takiej perspektywy ,że nie widać
na 2 zdjęciach moge spokojnie powiedzieć ,że nie jest przeganszowany
Dynamo   Dynamicznie :))
13 kwietnia 2010 14:07
Czerpakowa zdecydowanie... :P
halo dzięki, pocieszyłaś mnie tym pikusiem. Lecz nie chciałabym zmieniać siodła na ujeżdżeniowe (w sumie mogłabym spróbować, ale nie na stałe)
Właśnie wiem, w tym wszystko jakoś nie trzyma się kupy, spróbuję wstawić zdjęcia w kentaurze znajomej, jakoś lepiej się w nim czułam.
Ale teraz na wiosnę biorę trenera, więc mam nadzieje że pojawią się efekty.
To teraz prosze o interpretacje mnie 😉
Z góry mówie że mam tego konia 4 miesiace i jeżdże z trenerką (żeby nie padły komentarze typu: to nikt ci nie powiedział że się robi inaczej?) 😉
Aragorniasta a co na tym zdjęciu widać?? Mamy interpretować tło czerwone??
Aga przecież widać mój dosiad i konia więc nie wiem w czym masz problem  🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2010 15:12
..no i z góry Aragoniasta uprzedza, że jeździ z trenerką
Aga przecież widać mój dosiad i konia więc nie wiem w czym masz problem  🤔


to spójrz choćby na fotki avero_2 (są kilka postów wyżej) i porównaj do swoich, chyba widać DUUUŻĄ różnicę w jakości fot, nie?
To prosze przyjedź do mnie do Rzesoztar i porób mi jakieś fotki które nie będą czerwone 😉
Wiesz nasza hala nie jest po to żeby robić profesjonalne zdjęcia tylko po to żeby jeździć 😉
To prosze przyjedź do mnie do Rzesoztar i porób mi jakieś fotki które nie będą czerwone 😉
Wiesz nasza hala nie jest po to żeby robić profesjonalne zdjęcia tylko po to żeby jeździć 😉


dziewczyno nie mam pytań po prostu. Dla mnie EOT.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2010 15:27
Aragoniasta:  skoro domagasz się interpretacji to zdjęcia powinny one sobą cos przedstawiać.  Opisz też pokrótce konia: ile ma lat co robił, co umie

Wklejaj zdjęcia np takie

Na tym zdjęciu jadę stępem pośrednim

Na tym jadę kłusem roboczym anglezowanym

Na tym jadę roboczym w dosiadzie ćwiczebnym

tu na prostej dodaję w kłusie anglezowanym

tu robię zatrzymanie

najlepiej robić zdjęcia dokładnie z boku - kiedy znajdziesz się na wysokości fotografa

Na 1szy rzut oka siedzisz ładnie

ale czy "ładnie" przekłada się na "efektywnie" a nie jedynie "efektownie" to póki co nie wiemy 😉
No to tak: Koń ma 6 lat
umie: lotne zmiany nogi, ciągi, uczy się zwrotu na przodzie, o skokach pisać nie będe skoro na zdjęciu nie skacze.
Jedziemy stępem. Jak widac koń zganaszowany
lol hahahah  😂 😵
[quote author=galopada_ link=topic=107.msg552738#msg552738 date=1271169808]
lol hahahah  😂 😵
[/quote]

też to chciałam napisać ale się opanowałam  😁 😁
moze nikt mi nie wlepi ostrzezenia  😎 ale ja sie nie mogłam opanować.


Aragorniasta a on sie tak sam z siebie ganaszuje czy robisz cos specjalnego w tym kierunku?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
13 kwietnia 2010 15:46
Aragorniasta  super  😲a jak sie ganaszuje konia bo ja mam z tym problem 👀 slicznie siedzisz a konik jaki uzdolniony, brawo 🙇
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 kwietnia 2010 15:49
Robi ciągi a zwrotów na przodzie nie umie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się