Owijki a ich użytkowanie

Orientuje się ktoś, czy gdzieś można jeszcze dostać owijki akrylowe zielone z kolekcji zimowej Harry's Horse?
w okserze nie ma zielonego a w necie nie znalazłam 🙁


A muszą być polarowe ? Nie wystarczą zielone Harry s Horse  😉 ?
http://www.okser.pl/hh-owijki-polarowe-jesienzima-2009-p-678.html
Proszę o opinie o owijkach następujących marek:
1) HORZE
2) HKM
3) SCHOKEMOEHLE4) HH
Ja mam owijki schokemohle, białe 3 metrowe polarkowe. Jakościowo dobre i wyglądają też ślicznie 😀
ja mam komplet HKMow i koleżanka ma kilka kompletów i dzielnie nam się sprawują i dobrze zawijają 🙂 do jakości nie mam zastrzeżeń
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 kwietnia 2010 18:33
Misskiedis, zatem zapraszam również 🙂

RioBravo, mam polarowe schockemohle, jakość bardzo dobra, wygodne w użytkowaniu, dobrze się dopierają. jedne z moich ulubionych 😉
Dynamo   Dynamicznie :))
13 kwietnia 2010 18:37
Jak już Hera wspomniała, zdecydowanie polcam HKMy, oraz owijki Hippolandu są świetne, fajnie się piorą, super zawijają i są ze świetnego materiału, polecam 🙂
Dzięki bardzo za odpowiedzi🙂 .Eskadrony i Anky na razie nie w moim zasięgu,więc zamawiam Schokemohle i jeszcze jakieś dobre podkładki.To będą moje pierwsze owijki i podkładki,dla siwki,na której obecnie trenuję;nie licząc tych ,które zakładam mojej starej klaczce na noc.
Ja mam jedne owijki Anky i się już nie chcą doprać... 🤔
http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=13_78&products_id=929 Czy może ktoś takie ma ?? Prosiłabym o jakieś opinie  :kwiatek:
http://www.gnl.pl/bandaze-equi-theme-airsandwich-p-1255.html  czy ktos z was stosował takie owijki? Co o nich myślicie?
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 21:35
branka, przymierzałam się do nich, ale ostatecznie zrezygnowałam - nie założyłabym takich owijek bez podkładki, a jesli założe je z podkładką to szlag trafia tę "air sandwich" ideę 😉
No właśnie tak samo myślę, ale z drugiej strony jeśli podkładki są z oddychającego materiału...
Ech sama nie wiem, chce by to wszystko oddychało i by noga po jeździe nie była wrząca.
A owijki muszę mieć, ten plac z którego będe korzystać, ma ciężkie podłoże. Podkładki zresztą tez musze kupić, bo moje zjadły myszy 😵
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 21:58
branka, rozpoczynasz poszukania świętego graala? 😉 zawinąć nogę ale bez efektów zawijania? 😉
Ja zawsze szukam świętego graala jeśli chodzi o jeździectwo 😂  ale nigdy go nie znajduję

No nic, wychodzi na to, ze muszę jechac do jakiegoś dużego sklepu jeździeckiego i sobie wszystkie owijki i podkładki po kolei pomacać, inaczej się nie zdecyduje, przez internet jest za duży wybór 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 22:10
😂   ale nigdy go nie znajduję

hehe, no wlasnie to jest ta uciążliwość z tym świętym graalem 😉

mysle, ze ta wycieczka do sklepu i obmacanie wszystkiego to będzie najlepsza opcja dla ciebie 🙂
Caroline a jakich podkładek używasz w lato?? Bo ja się przymierzałam do zakupu escapde ale jakoś mi się mega grube wydaję w porównaniu do Climatexów.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 22:15
tych samych co zimą, jesienią i wiosną 😉
tzn?? Bo mi się wydaje ze im grubsze tym bardziej zapocimy nogę...
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 22:18
climatexy, decathlon, kavalkade.
co do reszty pytania - pomijam milczeniem i nie wchodzę w ten temat - to już nie na moje siły 😉
...ale z branką sie dogadasz 😉
Ja tam zawsze zawijam na climatexy i tyle.  😉
asds   Life goes on...
30 kwietnia 2010 19:10
Ja musze przyznać że dopiero teraz zaczełam doceniac funkcjonalnosc owijek. Niestety problemy z ochraniaczmai na wielkie łapy grubego skutecznie przekonaly mnie do zawijania i doskonalenia tej sztuki. w tej chwili na prawie każdą jazdę zawijam konia - oprócz terenów gdzie mam w planach przejazdy przez wodę i jestem b. zadowolona 🙂
Najlepsze owijki, jakie mialam, to Novo Ride. Nie ma lepszych. Owijki Schockemöhle sa do bani, jak je sie czesciej uzywa...
Jeśli chodzi o podkładki to zamówiłam Climatexy (w sklepie jak pomacałam najbardziej przypadły mi do gustu). Jeśli chodzi o same owijki to wciąż mam dylemat, zastanawiam się między eskadronami i tymi owijkami z siateczki, o które wcześniej pytałam.
Owijki z siatki są do bani. Z climatexów będziesz zadowolona, a owijki ja polecam Eskadron (tylko, że im starsze tym lepsze - ostatnio dorwałam czarne z 'pierwszego' sortu z nowym logo i są super). Natomiast standardy ES to jakaś tragedia - cienkie, rozciągają się i strasznie źle leżą na nodze.
Mial ktos doczynienia ze stajennymi podkladkami Equilline?? Na prawde sa takie fajne na jakie wygladaja na zdjeciu ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 kwietnia 2010 20:11
Ja podkładki mam Jacson Gear od ponad roku i są super, idealnie się dopierają, w ogóle nie straciły na grubości, nic się nie pruje.

Owijki - jak dla mnie Anky to number one 🙂
Lami-celle mają gruby polar i średnio się nimi zawija.
dla mnie też owijki anky są najlepsze! podkladki mam na przody małe climatexy (za małe) a na tyły beznadziejne schockemohle...

mam też jedne które sama sobie uszyłam, z frotki, i je uwielbiam 🙂
Ale Anky to polary tak? Ja z polarami nie chce jeździć, chce elastyczne i takie co będą oddychały 😁
tak polary

a może jakieś akrylowe?
No właśnie nie moge sie zdecydowac w oxerze różne macałam i żadnych nie wybrałam, tylko climatexy jako podkładki przypadły mi do gustu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się