Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Rób z kilku metrów używając ogniskowej z wyższych zakresów. Ciężko mi powiedzieć jakie by to były, bo nie znam wielkości matrycy ani zakresu szkła.
Abre, raz jeszcze  :kwiatek: :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
11 kwietnia 2010 19:31
buyaka, lata? O serwisie nikona na postępu chodzą legendy...
ja wprawdzie więcej legend słyszałam o canonie, ale jakos wyszłam z niego cała :P
za to nikon wydawał się przyjazny, a....
że krążą legendy to wiem, sama słyszałam wiele  😵
dlatego pytałam o odpowiedź na podstawie własnych doświadczeń

przewidywany czas pomnóż przez cztery i nie licz na zapowiedziany przez nich kontakt telefoniczny. jeśli mówią że mają części w serwisie znaczy, ze jednak ich nie mają.  🙇
Oj, z tym kontaktem to jest super ;] Ja do serwisu oddałam aparat tylko raz, na czyszczenie matrycy. Wybłagałam to czyszczenie będąc przejazdem w Warszawie. Miałam po kilku godzinach zadzwonić i się dowiedzieć, czy aparat jest już gotów. Kilka razy próbowałam się dodzwonić. Nikt nie odebrał, nie było zajęte. Gdy wróciłam zła na Postępu usłyszałam: Aparat czeka już na panią! Dlaczego pani nie dzwoniła? Jest gotów od 2 godzin.
cieciorka   kocioł bałkański
11 kwietnia 2010 22:06
a ja miałam wrażenie że celowo nie odbierają moich telefonów, jak dzwoniłam z różnych numerów mówili za każdym razem coś innego.
i pomyśleć, że kiedy przyszło wybierać własny aparat: canon vs nikon to przeważyła opinia o serwisie... ech- mimo własnych obojętnych raczej doświadczeń, naczytałam się takich informacji o serwisie canona że uwierzyłam, że gorzej być nie może... 😂
dlatego sie ciesze, ze mam wtyke w nikonie 😎
cieciorka   kocioł bałkański
11 kwietnia 2010 23:13
i dlatego miałaś ze mną jechać do tego nikona, ale ty wolałaś przeciągać w nieskończoność pisanie swojej pracy 😎
hehe, ale przeciaganie sie opłaciło 😉  juz skonczylam 😀 !!
Chyba jednak zdecyduję się na lustrzankę.... Aparat będzie potrzebny do robienia  portretów , jakiś roślinek na makro , koni, i zdjęć wakacyjnych . Co polecacie dla amatora?
Sony Alfa 300 z obiektywem 18-70mm ? czy Nikon D300 z obiektywem 18-55mm?
Na fotografii się prawie wcale nie znam proszę o radę. Kompletnie nie wiem co wybrać na co zwrócić uwagę 🙂
Trolinka, oba obiektywy nie nadają się raczej do robienia portretów, chyba że specyficznych, z dużymi przerysowaniami (a chyba nie o takie Ci chodzi), tym bardziej do makro, do koni jako drugie szkło (znowu za krótka ogniskowa). Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie kategorie najbardziej pasują do zdjęć wakacyjnych. Może najpierw poczytaj o tym jakie szkła są Ci potrzebne i ile na nie musisz wydać a dopiero potem zastanawiaj się nad body...

http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=72

http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=73

http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=74
Zapomniałam dodać że przy A300 mam możliwość dobrania obiektywu 55-200mm . Taki chyba byłby już lepszy ? Co do portretów chyba tak (dużo osób pisze o 85mm które się mieści w zakresie?)a reszty? koni i makro ?
Trolinka, ale 85-tka to nie tylko ogniskowa. To obiektyw z możliwością otwarcia przysłony aż do f/1.4 (lub f/1.8) i uzyskania małej głębi ostrości. W wymienionych przez Ciebie obiektywach tego efektu nie uzyskasz.
czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest i do czego służy?  😡
w temacie tym razem drukarek - czy ktoś się spotkał z drukarkami termosublimacyjnymi? wiem, że na forach itp. zaraz będę szukać, ale może tu też któraś z Was ma doświadczenia z takimi drukarkami? nie wiem czy brać atramentową, termos. czy laserową... laserowa pewnie najlepsza ale i najdroższa... a ta termos.?? znalazłam taką np.: http://www.allegro.pl/item981510575_canon_selphy_cp780_fv_gw_cp_780_drukarka_fotograf.html


edit - ententa - jeśli się nie mylę to jest to tzw. grip, czyli jakby zasilacz zewnętrzny do aparatu, żeby aparat działał na zwukłych bateriach AA a nie wymagał droższych baterii konretnie do siebie!
Breva dziekuje  :kwiatek:
ententa, ale chyba! poczekaj aż się jakiś znawca tematu wypowie, bo ja się uczę dopiero i nie wiem czy to ustrojstwo dobrze rozpoznałam😉 hehe🙂
Breva, termosublimacyjne to świetne drukarki (kolor!), najpewniej dość drogie w eksploatacji. Zależy na czym Ci zależy. Laserowe nadal mają kłopoty z dobrym oddaniem koloru.
Kosztom druku trzeba się przyjrzeć koniecznie. No i - ile? chcesz drukować? Atramentowe - niby do sporadycznego użycia - a muszą chodzić codziennie dla dobrego samopoczucia.
ententa, grip to nie tylko dodatkowy akumulator. To również uchwyt. Dzięki niemu można trzymać aparat w pionie tak jak w poziomie, ma kółka nastawcze, spust wyzwalający migawkę itd. Wkłada się do niego najczęściej akumulatory dedykowane. Dzięki temu można zwiększyć ilość wykonywanych klatek na sekundę (np w N d700 z ok. 4 na ok. 8). Paluszki chyba na to nie pozwalają ale specem nie jestem, nigdy go nie miałam z prostego powodu: oprócz wspaniałych zalet ma jedną wadę - zwiększa wagę aparatu.
halo, no właśnie zależy mi na tym żeby kolor był dobrze oddany no i raczej zamierzam korzystać sporadycznie... na pewno nie codziennie! także atramentówka chyba odpadnie, bo jednak konieczność rozruszania jej codziennie o której piszesz mnie trochę odpycha:/ laserówka też odpada raczej, bo to już droższa impreza a skoro piszesz że kolor nie ten to tym bardziej kicha... no to chyba zostanę przy termosublimacyjnej! muszę tylko te koszty papieru sprawdzić żeby się nie wpakować na minę... bo koszt samej drukarki jest ok (już za 170 zł można znaleźć na allegro!), ale drukarka to jednak nie wszystko...

hmm chociaż jeszcze się zastanawiam nad Pixmą Canona - ponoć niezła ale atramentówka..

ehh tak samo nie wiem czy inwestować w nowy aparat (pewnie canon 450-550D) czy póki co dokupić do soniakaa alphy lampę zewnętrzną (bo wewn. siadła) i się jeszcze z  nim pomęczyć...

cięzkie decyzje!:|
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
13 kwietnia 2010 15:56
Mam Nikona P80.
Ostatnio spadł mi z szafki (niedużej), zaczepił się o rączkę szafki i lekko uderzył w nią.
Przy włączeniu zaczął drżeć, jak nacisnę np. przybliżenie - przestaje.
Na wyświetlaczu mam czarną plamę. Aparat jest u mnie niecałe dwa lata.
Jak obowiązuje gwarancja? Rok , czy dwa?
Kupiłam go w Media Expert.
Czy nawet za opłatą mogliby mi go zreperować?
Orientuje się ktoś co mogło się mu 'stać' i ogólnie jak sprawa wygląda? 
Miał ktoś do czynienia z sigmą 70-300 DL Macro? W google nic konkretnego, w necie tylko kilka tematów, nic w sumie konkretnego. Mam na oku jedną DL, ale nie wiem o niej praktycznie nic.

Ja mam.

Opowiem wam historyjkę. Na początku 2006 kupiłam aparat analogowy Canon Eos 50e. U tego samego sprzedawcy (allegro) kupiłam obiektyw. Sprzedawca twierdził, że w razie czego obiektyw będzie pasował do cyfrówki (tylko że nigdy nie miałam okazji tego sprawdzić, więc ostrożnie!). Szukałam wtedy opinii o sprzęcie, ale w necie nie było nic ciekawego. Z małym wyjątkiem - mój obiektyw istniał w 2 wcieleniach  👀

W związku z pytaniem Notarialnej, przeszukałam sieć jeszcze raz. Według google mój obiektyw nie istnieje  🤣 Przynajmniej na pierwszy rzut oka. W końcu znalazłam oba zdjęcia.
Nie mam pojęcia czym się różnią te obiektywy oprócz wyglądu i litery D po 5.6. Najlepsze, że wg jednej z aukcji allegro, mój obiektyw nie pasuje do Canona, tylko do Minolty/Sony  🤣
Mój to ten z czerwoną obwódką i bez D.

Niestety nawet po 4 latach niewiele mogę o nim powiedzieć.
Macro - bawiłam się parę razy, ale to zdecydowanie nie jest mój rodzaj fotografii.
300 mm - nie stosuję takich skrajnych ustawień, jak już to raczej w drugą stronę.
Jasność - no cóż, na zewnątrz daje radę, a wewnątrz... Cudów nie ma i jednak brakuje światła, a że lampy nie używam, to zostaje mi zabawa czułościami. W analogach to bardzo kłopotliwe, szczególnie w sytuacjach, w których robię zdjęcia.
AF - powiem tak. Kupowałam nowy aparat tylko ze względu na AF. To był jedyny powód, bo byłam bardzo zadowolona ze swojego starego aparatu bez AF i innych bajerów. Przez kilka miesięcy testowałam aparat/obiektyw na różnych ustawieniach, czasach, trybie sportowym, z AF i bez i wiecie co? Nie wykluczam, że moje umiejętności fotografowania są do d..., ale po tych kilku miesiącach poddałam się i od 3 lat wcale nie korzystam z AF. Robię lepsze zdjęcia bez niego  😂

abre zwiększa ilość wykonywanych klatek? Jak? (przepraszam za takie głupie pytania, ale jestem zupełnie 'zielona' w tym temacie  😡
Aparat dostaje większą moc i może zwiększyć obroty 😉
aha... dziękuję bardzo  :kwiatek:
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
17 kwietnia 2010 15:20
Pomocy !
Wróciłam z zawodów, chcę przesłać zdjęcia z Canona [350d] i nie mogę bo pokazuje się, że aparat lub skaner jest obecnie używany  👿 no aparat musi być włączony żeby przesłać zdjęcia, skaner jest odłączony. Dodam, że wczoraj zdjęcia przesłałam normalnie, bez żadnych problemów, z kablem jest wszystko ok, jest dobrze podłączony. W instrukcji nie ma o takim czymś mowy, a ja musze poprzesyłać zdjęcia dalej =/ ktoś ma jakiś pomysł ?  🙄


/ już nieaktualne, nie wiem co zrobiłam, nagle się przeyła =D
Wilejka, tak, kup czytnik kart i zapomnij o kablu. Spróbuj odłączyć sprzęty za pomocą "bezpiecznego usuwania sprzętu", podłącz jeszcze raz i spróbuj zgrać zdjęcia.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 kwietnia 2010 15:57
Zastanawiam się nad kupnem lustrzanki, myślałam o Nikonie d5000. Czy ten model (z obiektywem standardowym, takim jaki dodają "w zestawie"😉 nadaje się do robienia zdjęć "w ruchu" (konie, pies itp.) i makro. Podejrzewam że ze zdjęciami "z wakacji" zapewne sobie spokojnie poradzi 😉
Ja się zastanawiam nad d90, ale już sama nie wiem. Mam straszny mętlik w głowie  🤔wirek:
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
17 kwietnia 2010 22:02
Misskiedis pamiętaj, że D5000 nie ma silniczka 😉
Nikaa, a co masz do wyboru? D90 sama bym brała, gdybym ponownie zaczynała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się