Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 kwietnia 2010 19:31
equi.dream a masz jakieś fotki na koniu?
Moskitiera i derka wydają mi się strasznie sztywne, takie sztuczne. Jak jest w realu?
najgorzej było jak stałam na padoku. Stałam i sie  nie ruszałam i w jednej sekundzie 2 muchy w 2 oka mi wleciały  🤔
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 kwietnia 2010 19:35
Dizi, i będziesz cały sezon jeździć w tej derce ?
Ja bym chyba umarła jakby tak musiała codziennie ubierać.
nie mam 🙂 postaram się zrobić
U nas coś okropnego. Muszki wlatują do oczu, nosa i buzi jednocześnie, nie da się stępować. Taka piękna pogoda a my musimy uciekać na hale..
Czekam na Endure  🏇
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 kwietnia 2010 19:45
equi.dream będę wdzięczna :kwiatek:
a jaka jest w dotyku? Derka i moskitiera? Faktycznie chroni przed owadami? Nie kąsają przez derkę?
u nas nie ma jeszcze tak dużo żeby była jakaś plaga, ale pogryziony nie jest 🙂 Tylko dzisiaj jakoś ich wyjątkowo było i dała rada 🙂
Czy ten żel odstraszający owady przynosi jakiś skutek ?

[[a]]http://www.gnl.pl/odstraszaj%C3%82%C4%85cy-owady-hippika-p-3369.html[[a]]

Niedługo zaczne wsiadać dość regularnie (przynajmniej taki mam plan) a już podczas półgodzinnej jazdy jeden z koni mi szajby dostawał  🙄
Ada  powiem Ci, że zakładanie to dosłownie chwilka, a jeździć będę w niej jak owady będą straszliwie natarczywe, czyli głównie wieczorami, no i w tereny.
czy ktos probowal stosowal cos takiego jak obroza dla koni odstraszajaca owady????

http://pasi-konik.pl/pl,product,953188,hkm,obroza,owadobojcza,dla,koni.html
nie wiem jakiej firmy ma PasiKonik ale nasza decathlonowska jest marki Equi7.
Znalazłam od niej informacje po angielsku z opiniami.

http://www.tackshop.co.za/ProductInfo.aspx?productid=TS/EQ001
dzieki a w jakiej cenie jest u was????
na dzien dzisiejszy 69.95 i jest na zamowienie.
kinia992   Kon- symbol nieposkromionej wolnosci:)
19 kwietnia 2010 15:51
HEj te muszki mnie doprowadzaja do szału!! a moje konie dostają dzikiej furii!! Moze polecicie jakąś dobrą moskitiere na caly pysk uszy chrapy 🙂 szukalam ale nie dokońca te chrapy zakrywają, zamawiam endure bo sie najlepszy wydaje🙂 mam narazie Leovet tamtamvet odstrasza owady to napewno ale kilka godzin to max i tak wkoło latają... i ten pyszczek nieszczęsny... mysle tez nad tym roll on do pyska + oczywiscie moskitiera bo trening to paranoja jakas 😀 szalu dostaja🙂 Czekam na propozycje🙂😉
Ja zamawiam właśnie taką obrożę, bo much coraz więcej. Zobaczymy jak będzie działać.
Zastanawiam się tylko czy zadziała na komary.. U nas podobno jest ich latem masa, pokrywają wieczorem całe konie i nie dają im odpoczynku, a wszelkie psikadła nie działają. Jedynie włączenie power raida i zamknięcie szczelnie stajni cos daje, ale raid jest szkodliwy a konie się gotują, jak sie im latem wszystko pozamyka. Ja będę trzymać konia w derce siatkowej nocami, ale boje się, że komary i tak sobie chociaż częściowo z nią poradzą, skoro człowiekowi przez sweter czy bluzę potrafią się przebić...
Ma ktoś taką maskę?  Jak z jakością?  👀
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
19 kwietnia 2010 19:35
A ja mam pytanie, kupiłam jakąs moskietere dla konia. Założyłam i się nie układała:-/ W miejscu grzywki powstała taka "bufka" a niżej siateczka wchodziła koniowi do oczu :-/ Rozmiar uniwersalny. Koń nosi taki dość duży cob mały full. Czy można coś z nią zrobić? czy oddać lepiej do sklepu i polować na coś innego?
Co do moskitier. Na razie nie mam żadnej. I mam pytanie.
Zastanawiam się nad tym, czy jeśli brzegi takiej maski nie są zakończone gumką i nie przylegają idealnie ściśle do końskiego pyska, to czy pod tą maskę nie wlezą muchy?
Bo jak wlezą, to przecież nie mogąc się wydostać jeszcze większy dyskomfort koniowi sprawią, niż gdyby koń nie miał maski na pysku, nie? Koń się przed taką muchą tkwiąca pod maską nie opędzi, nie?
Jak to jest?

te moskitiery które widziałam zakończone były taśmą i wyglądały na takie które NIE będą idealnie przylegać po bokach i na dole. Maski były sztywne ( i słusznie- żeby się na oczy nie kładły) ale tasiemki na bokach też były sztywne i nie wyglądało to zachęcająco.
Do: karolinag4

Mam i jestem bardzo zadowolona, dziewczyny ode mnie ze stajni też sobie takie w tygodniu kupują. Ulga dla konia, może spokojnie stać i wypoczywać na padoku a nie się denerwować. Nie spada. Mam brązową  🙂

Moja Batiarka w tym wynalazku, myślałam, że będzie brzydko wyglądać, a wygląda ładnie  🙂

Skopiowałam z wątku o derkach bo bardzo zależy mi na odpowiedzi:

Czy ktoś posiada derkę siatkową Bucasa ? Potrzebuje takiej z kapturem i maską na padok i do stajni. W zeszłym sezonie psikałam czarną absorbiną, a rudy ściurał na padoku jakieś 6 derek siatkowych. Mogą być nawet odpychające ceną, byleby przetrwały chociaż jeden sezon. Bez derki nie ma mowy o jakimkolwiek funkcjonowaniu - rudy ma uczulenie na ugryzienia.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 kwietnia 2010 20:51
tulipan też o nią wcześniej pytałam. nikt nie ma (albo nikt się nie przyznał), ale zaryzykuję i zamówię na początku maja 🙂
Edytka mówi się trudno. Heh, zamówie i przetestuje dla przyszłych pokoleń. Ta cena  🙄
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 kwietnia 2010 20:57
a może chcesz tę derkę za Anglii? tutejsza cena to ok 370-400zł (w porównaniu do polskiej wersji: 570zł) za wersję full-wypas 😉
Skopiowałam z wątku o derkach bo bardzo zależy mi na odpowiedzi:

Czy ktoś posiada derkę siatkową Bucasa ? Potrzebuje takiej z kapturem i maską na padok i do stajni. W zeszłym sezonie psikałam czarną absorbiną, a rudy ściurał na padoku jakieś 6 derek siatkowych. Mogą być nawet odpychające ceną, byleby przetrwały chociaż jeden sezon. Bez derki nie ma mowy o jakimkolwiek funkcjonowaniu - rudy ma uczulenie na ugryzienia.


jak ma uczulenie na ugryzienia tonie kupuj mu czarnej absorbiny tylko zieloną, ona jest bio i dla alergików ekstra, ja używam i polecam  🙂


a jak chodzi o derki na lato mam derkę siatkową już trzeci sezon, dałam za nią może z 50zł na allegro mi się trafiła, ale firmy nie pamiętam... jak znajdę pokrowiec od niej to napisze jaka to firma  🙂
NEti fajna ta maska  😀

edit: przyjrzałam się lepiej zdjęciu  😎
tulipan- może horseware protector? ponoć bardzo mocne i elastyczne, na ebayu angielskim ok 400zł w pl ponad 800zł..
Ma ktoś taką maskę?  Jak z jakością?  👀



Ja uszyłam bardzo podobną maskę dla swojej panny i również z czystym sercem polecam ten krój


Lov   all my life is changin' every day.
20 kwietnia 2010 16:54
Zapewne gdzieś tu było, ale potrzebuję na szybko: czy ktoś z was używa jeszcze olejku waniliowego jako odstraszacza? 😉 w jakich proporcjach wymeiszać go z wodą?
my smarujemy miejsca najchętniej gryzione przez meszki, waniliowym aromatem do ciast prosto z buteleczki.
Edytka a zamawiasz / kupujesz z anglii ? W weekend jade do niemców to zrobię rozeznanie w tamtejszych derkach i jak nic nie znajdę to prawdopodobnie zdecyduje się na Bucasa lub Horseware co mi tu poleciła LOVELY.

NEti o prosze, nie wiedziałam. Wielkie dzięki, przetestuje  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się