siodło ujeżdżeniowe

do tego nie trzeba żadnego niemieckiego forum 😉 na r-v nie raz o tym pisano, tyle że mój chodził w 27,5 i powiedziałabym że odpowiada ono trochę szerszemu prestige'owi
koleżanka ze stajni ma jakieś siodło mało znanej dla mnie firmy i kupiła je za małe pieniądze (chyba ok 1500 zł)
siedziałam w nim i powiem ze na prawdę w porównaniu do innych markowych jest rewelacyjne
jak sprawdzę to podam nazwę - tak więc proponuję się wstrzymać z zakupami pfifów do późnego wieczora
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 kwietnia 2010 15:11
[quote author=k_cian link=topic=300.msg559650#msg559650 date=1271663049]
do tego nie trzeba żadnego niemieckiego forum 😉 na r-v nie raz o tym pisano, tyle że mój chodził w 27,5 i powiedziałabym że odpowiada ono trochę szerszemuprestige'owi
[/quote]

W szczególności o to "trochę szersze" mi się rozchodzi...
Niestety niewiele mi to sformułowanie mówi 🙁
27,5 są obydwa moje passiery i wg mojej oceny to jest najwyżej 31 (skokówka jest szersza niz ujeżdżeniówka)
a w ogłoszeniach na przykład stoi jak wół, że 27 to odpowiednik 33-34.
Konkrety niezwykle pożądane 😉
Hypnotize, Passier i Euroriding robi siodła typowe "close touch", one nie wymuszają dosiadu i właściwie idealnie dopasowują się do konia i jeźdźca 😉 ja mam 172 wzrostu i jeżdżę w Passier Grand Gilbert 17", które jest poprostu idealne ! Zauważyłam też, że Passier generalnie bardzo zaniża rozmiarówki, siodła są węższe i mniejsze.
A w Prestige Top Dressage też nie siedziało mi się najlepiej :p
Powiem Ci tak, pasowaliśmy na mojego 27,5 i było w sam raz, kiedy 35 Prestige'a było akurat na żelkę, więc jestem za tym że to ok 34 .

Tyle że ja mówię o porównaniu ujeżdżeniówek.
No i jeszcze kwestia tego czy siodło które posiadasz nie było zwężane  😉
Btw o rostawie łęku dowiadywałaś się u producenta siodła, tak? W numerach seryjnych Passiera nie ma podanego rozstawu.

Co do zaniżania rozmiarówek to się nie zgodzę. Prestige ma zaniżone ze wzgledu na to że nie posiada połówek, ujeżdżeniowe 18" Passiera jest większe niż Prestige. Różnicę w odczuciu robi wyprofilowanie siedziska i jego głębokość. O tym też pamiętaj. Zaś rozstaw cóż, każda firma ma swoją miarę, nic tu nie ma wspólnego zaniżanie czy zawyżanie szerokości.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 kwietnia 2010 07:55
Tak, o szczegóły n/t siodeł pytałam w Passierze 🙂
A propos- co oznacza "gusseted panel"?
Czy Passiery mają możliwość poszerzenia w razie potrzeby szerokości łęku - konkretnie Grand Gilbert?
(przepraszam jęli takie pytanie już było ale się nie doszukałam)
Cobrinha, owszem, mowa o tym była, kilkukrotnie 😉
WSZYSTKIE porządne marki w siodłach produkowanych od dobrych kilku lat mają możliwość poszerzania itd. Tyle że nie w Polsce.
W starych siodłach bez względu na markę może być problem.

ms-konik tutaj masz opisaną terminologię używaną przy opisie siodeł
http://www.trumbullmtn.com/saddle-fitting/saddle-terminology/

Swoją drogą na stronie passiera, klikasz na dressage saddles i masz przykładowe siodełko ze strzałeczkami wskazane elementy i opis co oznacza.
Czy ktoś wie, jaka jest długość tybinki w siodle Wintec Pro Dressage Contourblock, a jaka w Isabelce?
k_cian, dziękuję - nie wiem tylko czy to starszy czy nowszy model GG.
Passier ma normalną numerację łęków czy jakąś "swoją"? pewnie ma to gdzieś opisane ale siodła na żywo nie widziałam dlatego dopytuję 🙂
Jejku - patrz parę postów wyżej, na tej samej stronie....
Mam wrażenie, że te " może już było ale nie mogłam znaleźć" polega jedynie na suchym wklepaniu tego tekstu dla usprawiedliwienia  lenistwa. I to jak widać sporego.
Umknął mi początek strony...  🙄
...siedzę w pracy i pewnie dlatego hehe :P  więc proszę o wyrozumiałość i większą cierpliwość 🙂
Nie znalazłam do końca odpowiedzi na to co mnie nurtuje dlatego dopytuję 🙂
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
20 kwietnia 2010 10:58
Trochę z "niższej półki". Rodzice pozwolili mi kupić siodło do 1800 zł, znalazłam jedno [wygląda ciekawie] - Siodlarz Pleszew [klik] Opinie na temat tego siodła są nawet ok, niektóre negatywne. A wy co sądzicie? Ktoś miał z tym do czynienia?  😉
kujka   new better life mode: on
20 kwietnia 2010 11:04
Karmelek1700, masz caly watek o siodlach z nizszej polki. podsumowanie watku: kup firmowa uzywke.
Trochę z "niższej półki". Rodzice pozwolili mi kupić siodło do 1800 zł, znalazłam jedno [wygląda ciekawie] - Siodlarz Pleszew [klik] Opinie na temat tego siodła są nawet ok, niektóre negatywne. A wy co sądzicie? Ktoś miał z tym do czynienia?  😉


Hej za te pieniądze dostaniesz siodło innych dobrych marek na  na e-bay.de

np. kiefferowska ulla naraize za mniej niz 1000 zł a juz tylko jeden dzien do końca auckji.
[[a]]http://cgi.ebay.de/Kieffer-Sattel-Dressur-Ulla-Salzgeber-super-Zustand_W0QQitemZ280495019382QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item414ece5576[[a]]

Używkę "firmową" zawsze potem łatwiej sprzedać.
Wydasz 1800 za pleszewskie a po miesiącu jego wartość to nie więcej niż 1100 - bo za więcej nie znajdziesz kupca. Trochę jak z nowymi samochodami, traca na wartości jak tylko 'wyjadą z salonu'.
Dlatego sprawę warto przemyśleć.

Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
20 kwietnia 2010 11:28
Dzięki dziewczyny, faktycznie lepiej dokładnie przemyśleć tę sprawę :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
20 kwietnia 2010 13:23
Trochę z "niższej półki". Rodzice pozwolili mi kupić siodło do 1800 zł, znalazłam jedno [wygląda ciekawie] - Siodlarz Pleszew [klik] Opinie na temat tego siodła są nawet ok, niektóre negatywne. A wy co sądzicie? Ktoś miał z tym do czynienia?  😉


Wolałabym jeździć na oklep, niż wrócić do siodeł ten firmy   🤔
Lepiej poszukaj sobie siodła na rynku wtórnym, za 2 tysiące bez problemu znajdziesz grand gilberta (lub jakieś inne w miarę popularne siodło), przy odrobinie szczęścia (i posiadaniu konia z zapotrzebowaniem na 'typowy' rozstaw łęku) zmieścisz się w budżecie albo nieco zaoszczędzisz.
przyszły na próbę siodła z ihaha

czy moze mi ktoś powiedzieć czy kieffery można poszerzać??

kieffery ze znaczkiem 'KG' (kieffer germany) są starsze? bo mam lecha profi i jest dopisane że to II -> kieffer profi II i zastanawiam się czy starsze też można poszerzać
Trochę z "niższej półki". Rodzice pozwolili mi kupić siodło do 1800 zł, znalazłam jedno [wygląda ciekawie] - Siodlarz Pleszew [klik] Opinie na temat tego siodła są nawet ok, niektóre negatywne. A wy co sądzicie? Ktoś miał z tym do czynienia?  😉

miałam do czynienia z tym siodłem, siedziałam w nim RAZ i... nigdy więcej :p
zdecydowanie lepiej kupić sobie firmową używkę 😉
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
20 kwietnia 2010 16:50
Ja mam daw maga i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolona
Chyba jednak wezmę Izabelkę po długich przemysleniach, rozważaniach, rozmowach  🙄
jeździłaś w niej?
ona ma krótkie tybinki, miałam na próbę 17'' i na mnie były na styk/za krótkie, a Ty chyba masz dłuższe nogi niż ja 😉
korsik, pewnie mam, wezmę na próbę i zobaczę jak to wygląda
Please!!!!!!  czy ktos moze podac adres strony stubbena gdzie mozna sprawdzic wiek i rozmiar siodla. wczesniej bylo cos takiego ale teraz nie moge znalesc.
Fantazja, jeśli chodzi o Izebelke, miałam okazję sobie taką próbować i przy moim wzroście 172 17,5 była idealna 😉
do mnie właśnie isabelka dotarła  🏇 🏇 🏇
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
21 kwietnia 2010 22:03
Koniecznie napisz o wrażaniach, bo przy moim imponującym wzroście (163cm) również ją rozważam.  😉
mam dokładnie tyle samo 🙂 zobaczymy jak wypadnie w praniu 🙂 Jak na razie wrażenia bardzo pozytywne, lepiej mi się siedzi niż w np. dodgu prestiga czy CC. Miał ktoś może ten spray do winteców ? Jak z działaniem ?
equi.dream, koniecznie zdaj relację, w Doge'u jeździłam chwilę - rewelacja, no ale Wintec zyskuje na tym że ma wymienne łęki i jest leciutki, no i nie tak drogi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się