Służbowa Skrzynka Moderatorów

trzynastka   In love with the ordinary
21 kwietnia 2010 21:33
Katija - ja dzisiaj bez Ciebie to bym to forum najzwyczajniej rozwaliła 😉  :kwiatek:
Byli przyklejeni, bo przeniosłam posty z przyklejonego wątku o nr telefonów i zapomniałam odhaczyć jeden dżinksik

rewir - jednak zajmę się tym jutro, bo jak widać na załączonym obrazku dzisiaj sieje spustoszenie. Dziękuje za linki  :kwiatek:
wątek zamknięty
ninevet, ty juz dzisiaj nic nie rob 😉 odpocznij sobie 😀
wątek zamknięty
ja się o ten regulamin z ogłoszeń pytałam tak na marginesie 😉 Po prostu uważam ze należałoby to uściślić. Ja za złamanie regulaminu drugi raz (co się dzięki bogu wyjaśniło) dostałam uciszenie. I chciałam po prostu wyjaśnić co rozumie się przez NAGMINNE.

Piszę o tylko żeby wyjaśnić ten punkt 🙂 żeby nie było ze jakaś aferkę chce wykręcić czy coś  :kwiatek:
wątek zamknięty
Szanowne Panie Moderatorki,

Nie kłócę się, nie sprzeczam, nie kwestionuję. Mam tylko propozycję: może, obok wątku "Ogłoszenia", który w 99% dotyczy różowych czapraczków i gdzie sam zaglądam tylko wtedy, kiedy jako najświeższy przypadkiem jawi się post kogoś znajomego (i to nie zawsze), więc może raz na rok, dodać jeszcze jeden przyklejony wątek "koński" pt.: "Nagła pomoc"? Bo jednak sytuacja w której się znalazłem, nie wiedząc z góry, że mi się jednak uda i z opóźnieniem, ale pojadę dalej, była bardzo nieprzyjemna. Przypadkiem mogło być i tak, że 2 km od miejsca, gdzie się rozkraczyłem z końmi na środku drogi akurat mieszkał życzliwy Re-voltowicz z samochodem o odpowiednim uciągu i miał ochotę na wycieczkę pod Warkę. Przy tym, mogą się zdarzyć i sytuacje gorsze od mojej: może nie być żadnej powszechnie znanej stajni w najbliższej okolicy, żeby się z końmi przez noc przechować, może nie być warsztatu, a mogą być i sto razy gorsze rzeczy. Wrzucanie takich apeli, niezależnie od ich ostatecznej skuteczności, do "Ogłoszeń", wydaje mi się z góry przekreślać szanse na sukces, albo je przynajmniej znacznie zmniejszać... Relacja, jak to koniec końców było, tutaj: http://boskawola.blogspot.com/2010/04/nie-smiej-sie-dziadku.html

Bardzo serdecznie pozdrawiam
wątek zamknięty
jkobus, w tej chwili jesteśmy w trakcie tworzenia się takiej grupy chętnej do pomocy w każdej chwili 🙂
Zajrzyj do wątku:

[url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,20495.0.html]Samopomoc voltowa[url]
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 kwietnia 2010 10:27
ale jak ktoś jest w sytuacji nagłej i nagle pilnie potrzebuje pomocy to szanse na jej uzyskanie ma tylko i wyłącznie jeżeli  WSZYSTKICH  czytających po oczach bije po oczach świeży wątek z tematem adekwatnym do danej sytuacji.

Bez sensu jest kierowanie takich ludzi to wątku zbiorczego do którego wejdzie albo i nie wejdzie minimalna część użytkowników.

W ten sposób zmniejsza się szansa na znalezienie kogoś mogącego pomoc naglą udzielić!

A więc proszę moderatorów o NIE rzucanie sobie sami kłód pod nóg w imię jakichs pseudoporządków!

Każdy może się kiedyś znaleźć w nagłej pilnej sytuacji.

Ja mówię stanowczo nie kierowaniu ludzi w sytuacji nagłej do wątków zbiorczych i proszę moderatorów o wykazanie się zdrowym rozsądkiem
wątek zamknięty
??? Ale to ma być przecież baza kontaktowa. Rozkraczy się samochód na środku drogi w miejscowości X, to łapiesz za telefon i dzwonisz do kogoś, by poszukał w wątku osób znajdujących się blisko tego miejsca. Ewentualnie sama przez ową komórkę takiej osoby szukasz i kontaktujesz się przez telefon.

To szybsze, niż zakładanie wątku na "końskim" i czekanie na odpowiedź - szczególnie, jak ktoś nie ma dostępu do internetu.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 kwietnia 2010 12:08
pewnie, biorę i wydzwaniam - to jasne

ale chyba jednocześnie można dwutorowo działać, tak czy nie?

Ten drugi tor działan to właśnie przez forum. I chyba przyznasz sam że ładowanie NAGŁEGO przypadku do wątku typu baza kontaktowa   czy tym bardziej do ogłoszeń jest totalnie bez sensu.

I jeszcze dawanie ostrzeżenia za to że ktoś w nagłej potrzebie śmial załozyć osobny wątek o tej potrzebie pod hasłem "wątek ogłoszeń już istnieje"  - to juz w ogóle  godne pożałowanie i naprawdę niekoniecznie świadczy o moderatorach  🤔wirek: 😲 🤦

wiem są reguły zawarte w regulaminie - ale do jasnej cholery chyba istnieje też zdrowy rozsądek + myslenie - gdyż pewne sytuacje są wyjątkowe ?

wątek zamknięty
Zgadzam się  😲 - dopiero teraz przejrzałem historię postów Jkobusa i faktycznie karanie za wątek "kryzysowy" to przegięcie. 🤔
wątek zamknięty
RV jest jednym z nielicznych forów gdzie moderacja musi (może się mylę?) tłumaczyć ze swojej pracy. Bardzo mi się ten wątek osobiście nie podoba. Osobiście...

Wątek brzmiał jak normalne ogłoszenie, a słowo "pilnie" pojawia się w co drugim "zwykłym" ogłoszeniu. Jeżeli sprawa jest naprawdę ważka i wymaga przyklejenia to nie ma najmniejszego problemu. Proszę tylko wcześniej kliknąć dwa zdania do moderacji w tej sprawie żeby nie było takiego zamieszania jak teraz. Temat usunąłem ja - możecie mnie utłuc. Dziewczyny nie mają z tym nic wspólnego.

Niemniej jednak podobne wątki będą traktowane jak zwykłe ogłoszenia, chyba że będą zawierały opis sytuacji, itd., a nie tylko jedno zdanie, że potrzebny pilny transport.
wątek zamknięty
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 kwietnia 2010 13:58
zastanawiam się czym kierował sie autor tego tematu?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,21931.msg564422.html#msg564422

czy to jest az tak istotna sprawa aby zakładać nowy temat?
wątek zamknięty
jkobus, musisz w każdym poście linkować swojego bloga? 🤔
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 kwietnia 2010 14:22
zastanawiam się czym kierował sie autor tego tematu?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,21931.msg564422.html#msg564422

czy to jest az tak istotna sprawa aby zakładać nowy temat?


Każdy ma prawo do założenia wątku i nie tobie oceniać czy "pierdołowaty" czy nie. Tak że weź może zajmnij sie czym innym a najlepiej sama załóż jakiś nie-perdołowaty wątek.
wątek zamknięty
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 kwietnia 2010 14:30
zastanawiam się czym kierował sie autor tego tematu?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,21931.msg564422.html#msg564422

czy to jest az tak istotna sprawa aby zakładać nowy temat?


Każdy ma prawo do założenia wątku i nie tobie oceniać czy "pierdołowaty" czy nie. Tak że weź może zajmnij sie czym innym a najlepiej sama załóż jakiś nie-perdołowaty wątek.


a co ty taka nerwowa, wyluzuj
każdy ma prawo założyć nowy temat i każdy ma prawy wyrazic swoje zdanie na ten temat
wątek zamknięty
Wyszukiwarka nie działa -pojawia się komunikat -zgłoś problem moderatorowi -więc zgłaszam  😀.
wątek zamknięty
Wyszukiwarka to dział Quanty, przekażę Jej, że jest problem 🙂

Proszę zapoznać się z działaniem Samopomocowym. Dostęp do bazy mają osoby, które same wyrażają chęć pomocy. Dostają one listę kontaktów z opisem o tym kto i co może zaoferować.
wątek zamknięty
A ja bym chciała aby moderacja udzieliła mi odpowiedzi na poniższe pytania.
Nowy regulamin-punkt 10 mówi o obowiązku moderatorów udzielenia odpowiedzi na pytanie użytkownika w ciągu 7 dni.
Post był pisany ponad 7 dni temu, ponawiam go i czekam na to, że moderacja wywiąże się nałożonego na siebie obowiązku.

Moderacja nałożyła na  mnie karę 2 tygodniowego uciszenia.
Podstawą był post cytowany poniżej:

[quote author=F link=topic=2273.msg529223#msg529223 date=1269420835]
Który punkt regulaminu mówi o tym,że dostaje się ostrzeżenie za groźbę wybicia zębów wrotki?

Jeśli chcecie się tłumaczyć punktem 1 czyli naruszeniem szeroko pojętej kultury osobistej,to kolejny raz ogarnia mnie pusty śmiech z powodu Waszej bezczynności co do innych użytkowników łamiących tą zasadę w prawie każdym poście skierowanym do mnie lub na mój temat.

Jeśli Dworcika nie ma na tyle rozeznania co jest naruszeniem szeroko pojętej kultury i co jest obraźliwe i wulgarne to kieruję do np.wikipedii aby zaznajomiła się z definicją np.wulgaryzmu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wulgaryzm

Ja zgłaszałam ukaranie WSZYSTKICH uczestników obu kłótni,czy zgłoszenie przyjęte?

Odpowiedź Dworciki w stylu nie będę tłumaczyć,bo mi się nie chce i nie potrafię prościej zdradza Waszą niekompetencje.

Proszę także o odpowiedź w kwestii:
[quote author=honey link=topic=196.msg499700#msg499700 date=1267052225]
I naprawdę w stajniach Krakowskich Bodzanów już nie ma prawa się pojawiać?


Dziękuję.
W obecnej formie nie. Gdy ton wypowiedzi i ich przytłaczająca ilość zmaleje to pomyślimy.
(...)



Mam codziennie zwracać się do moderacji(jak do księżnej udzielnej) czy już pomyślała?
A od czego zależy ocena tonu,od fazy księżyca,od biometu czy może od nastawienia do użytkownika?


Proponuję nie tworzyć nowego regulaminu,bo i po co?

Wystarczy w jego miejsce wstawić jedno zdanie:
Na tym forum panuje wolna amerykanka,a moderatorzy działają według własnego uznania



znamiona trollingu


Mam nadzieję, że 2 tygodnie urlopu pomoże.

W.

[/quote]


Pytałam przez PW lecz nie otrzymałam odpowiedzi wobec czego pytam ponownie:

-która część powyższego postu nosi znamiona trollingu? i co to jest wg Was trolling, bo z tego co widzę, stosujecie dowolną zasadę zaszeregowania wypowiedzi do tego zjawiska,
-dlaczego zastosowano wobec mnie karę uciszenia na 2 tygodnie, obowiązujący wciąż regulamin przewiduje jej użycie w bardzo konkretnym przypadku-czyżbym się go dopuściła?-proszę o wskazanie
-dlaczego moderacja nie dopuszcza możliwość krytykowania jej działań bez konsekwencji karnych dla krytykującego?
-proszę o konkretną odpowiedź na pytania zadane w cytowanym powyżej poście, na które również nie dostałam żadnej logicznej odpowiedzi
[/quote]

Jednocześnie dołączam słowa krytyki co do działań moderatorów w kwestii jkobusa :brak rozsądku i zdrowego myślenia.
wątek zamknięty
jkobus, musisz w każdym poście linkować swojego bloga? 🤔


Chyba lepiej dać link, na który można kliknąć lub nie, niż powtarzać całą historię od początku..? Tym bardziej, że mam bardzo niestabilne łącze i forum często mi się z tego powodu wiesza. Pisząc więcej niż trzy zdania ryzykuję więc, że będę to robił kilka razy od początku.
wątek zamknięty
zawsze można skopiować co to się napisało i w razie w mieć w pamięci ;]
wątek zamknięty
Tak właśnie zwykle robię.
wątek zamknięty
Cały czas nie działa wyszukiwarka, przynajmniej u mnie, już od wczoraj wieczorem..

Pojawia się komunikat:

"Spróbuj ponownie. Jeśli powrócisz do tego komunikatu, zgłoś błąd administratorowi."
wątek zamknięty
U mnie też nie działa szukajka. 🙄
wątek zamknięty
Proszę o odrobinę cierpliwości. Przekazałam już Quancie, teraz pozostaje nam poczekać.

F. dlaczego mamy Ci odpowiadać w kółko na te same pytania? Ile można?
wątek zamknięty
Mi też szukarka nie działa ale jeśli już ktoś to zgłosił to poczekam  😉
wątek zamknięty


F. dlaczego mamy Ci odpowiadać w kółko na te same pytania? Ile można?


Można i trzeba(patrz regulamin) RAZ.

Na ZADNE z powyzszych pytan nie dostalam od Was odpowiedzi ani na forum ani na PW i o tym rowniez Was informowalam tydzien temu w momencie kiedy ninevet polecila mi czytanie watku pare stron wstecz.


wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 22:42
ten wątek jest moim natchnieniem... 🤣




















...chociaż tutaj najbardziej przydałoby się chyba to 🤣

wątek zamknięty
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 kwietnia 2010 23:14
leżę i kwiczę
a do kolekcji dodałabym jeszcze ten
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 23:16
Edytka, prosze bardzo 😀
dorzucam jeszcze parę - have fun 🤣











[img]http://www.walrusbucketsaga.com/images/91-polarbear-facepalm_(nomdeprun).jpg[/img]
wątek zamknięty
Nie zagalopowałyście się trochę? 😉

wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
26 kwietnia 2010 10:38
W dniach 29.04 do 04.05 wyjeżdżam lenić się nad jeziorkiem w związku z czym radziłabym nie pisać do mnie w sprawach pilnych.
Pozdrawiam  :kwiatek:

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.