Składniki na przysmaki dla koni ...

Hej !!  😀
Mam pytanko. Ponieważ jestem żółtodziobem w świecie koni, nie wiem do końca co mogę dodać do przysmaków dla konika ??
Chcę na razie jak najwięcej sie dowiedzieć o koniach, bo na razie za wiele nie wiem  🙂 Kiedy już sie troche podszkole ( i poznam bliżej konie ), to zasłuże na piękną klacz która czeka w stajni mojej znajomej , ale boje się że go otruje czy coś 🤔

Proszę pomóżcie!! I dodajcie jeszcze jak moge połączyć te składniki tak , aby były jadalne  👀
Z góry dziękuje  🙂
Przeszukaj temat DIY, tam ktoś podawał przepis (nawet nie dawno o ile dobrze pamietam)
A czy mogłabym zastosować taki przepis ? :

Składniki:
- marchew        )                                                                                           
- jabłka            >  Nie za dużo, nie za mało  🤣                                                   
- banany          )                                                       
- płatki owsiane prop. dwie lub trzy szklanki
- woda ( lub mleko ) prop. mniej wiecej szklanka
szczypta cynamonu dla zapachu.

Sposób przygotowania:

1. Wode ( lub mleko ) wlać do miski i dodać płatki owsiane.
2. Zmieszać tak, aby uzyskać gęstą papkę.
3. Jabłka , marchew i banany zetrzeć i dodać do papki . Zamieszać.
4. Do gotowej papki dodać szczypte lub dwie cynamonu.

No i ciasto już ,,gotowe''  😉

Nie wiem tylko w jakiej temperaturze mam to piec i przez ile czasu...
Ale przepis wydaje się być całkiem normalny i ... jadalny xD
Możecie go wypróbować i powiedzieć jak wyszedł ??  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 kwietnia 2010 22:14
czarna96,  a sama nie możesz?
po co eksperymentować na swoim koniu?
przeczytaj DIY

ja robiłam tak:

płatki owsiane, płatki ryżowe, otręby pszenne, gotowane siemie lniane, miód, starta marchew, zioła, 2 jajka, kapka oleju, chyba dałam też cukier waniliowy i mąka (pewnie były jeszcze jakieś składniki ale już zapomniałam) zalałam naparem z mięty (nie za dużo, myślę że ok 1, 2 szklanki), wymieszałam i wycięłam szklanką koła

do piekarnika chyba na 15-20min na 150-200 stopni a potem chyba z godzine siedziały w niskiej temp. następnie suszyłam je ok tygodnia

i z błędów które wyłapałam po zrobieniu ciasteczek:
nie dodawalabym gotowanego siemienia, ale nie wiem czy można suche, bo ciastka długo schną

co do twojego przpisu, jest 'za mokry', chcesz to upiec, czy co? Raczej nie dasz rady, no i  nie ma nic żeby związać ciasto. Przenieś się do wątku DIY, tam jest wszystko wytłumaczone
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 kwietnia 2010 22:19
_kate, cudzego nie szkoda ^__^
Ja mam taki przepis - wybrać z półki najbardziej smakowicie wyglądającą paczuszkę ulubionej firmy, zanieść ją do kasy, zapłacić.
łącząc pomysł założycielki wątku i Rewir- zapłacić czyjąś kartą  😀
ushia   It's a kind o'magic
24 kwietnia 2010 11:40
czarna, gotowe smaczki sa tak tanie, ze nie oplaca sie babrac z robionymi ciasteczkami
a jak juz musisz koniecznie, to usun z przepisu mokre rzeczy - banany, jablka, marchew - ewentualnie w symbolicznej ilosci, bo Ci to nie wyschnie, mleko i cynamon

ja kiedys tam sie bawilam w ciasteczka z otrab pszennych, platkow owsianych, kukurydzianych i odrobiny miodu - jak sie wiecej to sie klei koniom do zebow i nie sa zadowolone 😉

zauwaz przy tym, ze konie zasadniczo jednakowo sie ciesza z robionych ciasteczek, kupowanych smaczkow, zwyklego suchego chleba i marchewki z jarzyniaka 😉
Ja korzystam z tego przepisu, i kobyłka wcina jak opętana  😎 

500 g platków owsianych, trochę mleka, 2 średnie jablka, utarte na wiórki, 2-3 marchewki utarte na wiórki, trochę miodu

-płatki owsiane wymieszać z niewielką ilością mleka, by otrzymać konsystencję pasty
-dodać utarte jabłka i marchew, na końcu miód
-masę równo wyłozyć na blachę wysmarowaną tłuszczem(margaryną lub czymś innym)
-piec w temp. 180 – 220 stopni C okolo poł godziny [lub do uznania, żeby było twardsze ale zazwyczaj jak 30min to spiecze się bardzo od góry, a od dołu jeszcze ciapcia ;/]
-po wystygnieciu połamać na kawałki

zamiast mleka można dodać trochę wody i mąki.

wszystko można zrobić na więcej, można kupić 2 opakowania płatków owsianych, np, z 4-5 jabłek, 5 marchewek, i wszystko będzie super  🤣
ja osobiście miodem polewałam na wierzchu.
Polecam, pyszne i szybkie do zrobienia. Ja robię takie rzadko, bo tak to kupuję marchew/jabłko/banany i chlebek, ale te ciastka robię czasem w postaci tortu, np gdy któryś koń ze stajni obchodzi urodzinki, taki podarunek  😎
czarna96,  a sama nie możesz?


Niestety, szybka w piekarniku mi pękła i na razie nie moge ..

[quote author=_kate link=topic=21921.msg564949#msg564949 date=1272057464]
po co eksperymentować na swoim koniu?
[/quote]

To nie dla mojego konia, a konia mojej koleżanki 😉 Razem szukamy ciekawych przepisów  🙂

_kate, cudzego nie szkoda ^__^


Wiesz... Mi to każdego konia by szkoda było ..

Ja mam taki przepis - wybrać z półki najbardziej smakowicie wyglądającą paczuszkę ulubionej firmy, zanieść ją do kasy, zapłacić.



Heh  🤣 Chętnie bym skorzystała z tego przepisu ale  mieszkam w Opocznie a tu za dużo rzeczy dla koni do wyboru nie ma  🤔wirek:

Całej reszcie bardzo dziękuje za porady i przepisy ! Napewno je wykorzystam  😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się