DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 kwietnia 2010 17:58
Of kors! Jedyna firma któa takowe produkowała przestała je robić i robi tylko w wersji z nausznikami co mnie wcale nie cieszy, a niestety moja niezniszczalna nie jest.
figaro- dzieki po raz kolejny, teraz juz wszytko wiem  :kwiatek:
a z tematu jednyna rzecz ktora wiedzialam- tzn bylam pewna  a nie instynktownie to ciecie tej skory....szylam juz kapelusze kowbojskie z krowy, buty(w sensie futrzane nakladki), paski, torby... no i akademie medyczna skonczylam hahahahha

pytanie jeszcze jedno z innej beczki - jaki ma cel ta maska dopinana do nachrapnika? p- owadom? tylko czemu akurat na nos chrapy tylko? czy twoj kon poprostu potrzebuje czegos takiego bo cos tam? powaznie
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 kwietnia 2010 22:57
Maska na chrapy pomaga koniom z syndromem Head Shaking. Na jakiej zasadzie? Nikt do końca nie wie 😉 Grunt, że pomaga.
aha...dzieki koniczka za uswiadomienie - a to twoj patent?(szacunek za pomyślunek) czy to takie juz znane i oficjalne (i obciach ze niewiem😉 )
moze pomaga bo jak machaja glowa to ta oslonka klepie im po wrazliwych chrapach i sprawia dyskomfort, a jak sa spokojne to nieprzeszkadza tak? no i owady nie wnerwiaja.... jak sadzisz?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 kwietnia 2010 23:09
Jest to oficjalnie uznana sprawa i normalnie firmy produkujące sprzęt jeździecki produkują takie siateczki. Problem jest dużo bardziej złożony niż Twoja analiza, bo o wielu koni z HSS owady nie mają żadnego wpływu na zachowanie konia, a sprawianie dyskomfortu w żaden sposób nie powoduje u tych koni zaprzestania machania głową.
ja wiem jakie sa teorie na syndrom, na przyczyny, patomechanizm, tylko tak bardzo skrotowo (bo czesto najprostrze idee sa najtrafniejsze) pomyslalam ze moze to wlasnie dotyk siatki pomaga w tym "leczeniu" objawowym....
bo jak nie to to co? przeciez ona nie ma jakis magicznych wlasciwosci, lekami nasaczona nie jest.... no nic, taki wscibciuch jestem lubie poprostu rozgryzac zagadki, a nie lubie niewiedziec co po co i dlaczego ;p
no nic...grunt ze pomaga i brawa dla ciebie za wykonanie 😉 bardzo fajna...i pewnie duzo tansza niz kupna...(no i generalnie w sklepach nie widzialam)
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 kwietnia 2010 23:38
Tęgie umysły się głowiły dlaczego te maski pomagają, trochę teorii na ten temat jest, jak włączysz wujka Google i poczytasz strony poświęcone syndromowi to parę z nich na pewno znajdziesz. Teoria o dotyku siatki też jest, o klepaniu siatki przy machaniu nic nie znalazłam. 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
25 kwietnia 2010 08:22
Dziewczyny, jesteście wielką inspiracją 💘 Mam w planach pogodzenie się z maszyną do szycia.
Macie może pomysł na czaprak "orientalny" na araba. Wizję kolorystyczną mam ( czerń z czerwienią) zachodzę w głowę nad kształtem.
Dzięki z góry za sugestie.
przeglądam sobie podukty anky na allegro i oczywiście wyskakują czapraki Likier... i zastanawiam sie dlaczego piszesz, że na podszyciu jest materiał oddychający jak w padach anky cz euro stara?  🤔

przecież podszycie es i anky nawet nie są do siebie podobne poza tym, że odciągają pot  🤔
Chodzi o to, że materiał jest PODOBNY, my też mamy różne, chodzi mi o to, że materiał jest siatkowany, oddychający, w tym stylu, a nie zwykła bawełna...


Poza tym mój jest jeden pad na allegro obecnie...  🙄
a 2 ktore zrobilas  😉
To nie ja je wystawiam te pady, więc napiszcie do tych osób 🙂

Szary drożej sprzedawany niż kupiony, sposób na biznes 🙄
a ja pochwalę się kolejnym wynalazkiem 😀
Oto antymuchowy zestaw dla konia nafaszerowanego sarkoidami


ivett- szalona!
świetna ta dera, ona ma ściągacze nad nogami nie?  😀
Kawecan   Jeździec bez konia...
25 kwietnia 2010 15:53
Ah nie ma szczęśliwszego konia od tego który czuje wiatr w zestawie od Ivett  😜  :kwiatek:
Jeszcze kaptur+ 'kolanówki' i będzie mundurek!  😅
hehhehhhee🙂
kaptura i kolanówek nie trzeba bo tam akurat sarkoidów nie ma 😀


LOVELY prawie cała dera jest obszyta gumą, żeby nie krępowała ruchów, z tego co pokazał konio, nie krępuję 😀
ivett dera jest fantastyczna 🙂 a Ivan pewnie jest Ci ogromnie wdzięczny, że go już much nie zżerają 🙂  normalnie wielbię Twój talent i te sprawne łapki 😀  :kwiatek:
Dizi uspokój się 😀
ivett jestes genialna, genialna, genialna ! dzieki :*
ależ proszę Cię bardzo🙂
O idealny komplecik dla mojego koniska  😂 Ciekawe tylko ile by wytrzymał na niej  😁
ivett umiesz skonstruować derkę, której nie da się zdjąć bez kluczyka lub czegoś takiego?  😀
szczerze mówiąc to nie wiem 😀
Cześć Dziewczyny ! Podziwiam was wszystkie ze te NIESAMOWICIE piekne rzeczy . Tez mam ochote na takie rzeczy tylk nie bardzo wiem jak zaczac . Chcialabym zrobic owijkii, podkladki pod owijaki , derke polarowa i moze treningowa . Owijkii juz wiem jak wykonac . Podkladki pod owijaki tez tylko .. nie mam w domu maszyny i nikt z rodziny tez ! Czy da sie zrobic wszystkie wyzej wymienione rzeczy recznie ?! Jak tak bardzo proszę o pomoc ! PS. Wiecie moze gdzie w Toruniu są sklepy tapicerskie , pasmanterie ? ? Z góry dzięki  :kwiatek:śś
Pad Mamy:]
ivett super! a ta klapa pod brzuchem i między nogami idealna jak dla mojej, super pomysł  👍
ile kosztuje takie cudo?
Wklejam fotki które miały być tydzień temu (choróbska mnie dopadło  :icon_rolleyes🙂
Model - Solero z TKKF Hubert w Wwie


Chess, miło wygląda, choć jak dla mnie to zdecydowanie za mały na to siodło 😉
No niestety on ogólnie jest malutki
Ale nic nie wystaje (końcówka tyłu siodła na podkładce) wiec bez tragedii w sumie
Likier, śliczny 😀!
Dzionka, miło mi że się podoba 🙂  :kwiatek:
Wcześniej był też taki czekoladowy, mi najbardziej się podobał  w tym kolorku  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się