Pensjonaty we Wrocławiu

Ojej! Co się stało? Może być na pw?
Możesz napisać coś więcej o zmianie właściciela? Tam była Elka Zaraś prawda?
pokemon, nie kojarzę Cię ktoś Ty, może kiedyś spotkałyśmy się w Kobierzycach?

Hattala niestety musiała zostać uśpiona po fatalnym złamaniu przedniej nogi, miała 14,5 roku 😕

Obecnie od pół roku mam nową folblutkę 😀, ale Hattala zawsze będzie koniem nr 1 w moim życiu.

Co do Wojnarowic - Eli Zaraś nie ma tam już od jesieni zeszłego roku, więc bez obaw, nie ma też p. Jonika i jego koni, ale nowy właściciel to znajomy Jonika chyba z tej samej firmy. zależy mu żeby pensjonat funkcjonował jak dotychczas. na miejscu mieszka stajenny i na noc przychodzą stróże pilnować.

A wiesz może gdzie Ela Zaraś jest?
Nie mam pojęcia
Podobno w Okulicach, 2 km od Wojnarowic
Ruda_H   Istanbul elinden öper
27 kwietnia 2010 20:41
tak, jest w Okulicach, swoją drogą dobrze, że Wojnarowice jednak przeżyły 🙂

ps. szkoda Hattali, pamiętam ją jeszcze z Kobierzyc - świetna kobyłka
[quote author=More😀 link=topic=170.msg565300#msg565300 date=1272119079]
Hey SZKUKAM PENSJONATU DLA KONI okolice wrocławia najbardziej pasowało by mi gdzieś w stronę bielan wrocławskich / ale nie koniecznie /mój budżet to 450zł-500zł więc jak ktoś wie albo ma konika w takim pensjonacie proszę o odpowiedzi.Z góry dziękuje  😉
[/quote]

Sprawdź jeszcze Królewski Klub Jeździecki Wiktoria w Chrzanowie koło Kobierzyc. Aktualnych cen nie znam. Tel. do właściciela: 694-574493.
Kurcze też kojarze Hattale ale nie mam pojęcia skąd.
Hattala kończyłaś thk?

Jezu juz kojarze!!Hattala padła? 🙁 Co się stało?Gruby faktycznie wywędrował z wojnarowic?
Jeżeli gruby to Atlantyk to wyjechał razem z Classic do Szczepanowa, 10 km od Wojnarowic.
no to was teraz zdziwię bo te 2 kasztany należące do fundacji stoją na grobli, tylko że fundacja trochę o nich zapomniala a zwłaszcza o płaceniu za nie, słyszałam też że fundacja musi wynieść się ze szczepanaowa.
kolejny nius  jest mianowicie taki że ela zaraś musi opuścić lub już opuściła okulice wynosi się teraz gdzieś pod legnice  😂  😅  😅  😅
czasami dobrze że kowal wpadnie na plotki można się takich rzeczy dowiedzieć
( a propos tej kobyły classic to co jej dokładnie jest bo słyszałam że nogi chore później ze kręgosłup ale jak tak sobie bryka po padoku to nie wygląda na cierpiącą,  :kwiatek: )
rzeczywiście one pojechały na groblę i stamtąd miały trafić do szczepanowa, teraz sobie przypominam. myślałam że już od dawna są w szczepanowie.

classic chyba ma coś z kręgosłupem, dokładnie nie wiem
najlepiej by było dla nich gdyby je ktoś odkupił od tej fundacji, zwłaszcza Atlantyka mi szkoda  🙁 - to  koń o wspaniałym charakterze, dla każdego jeźdźca

Ela zaraś im dalej od wrocławia tym lepiej
Czyli dobre informacje miałam że się po Legnice wynosi, bo taka plotka i do mnie dotarła.
Jak to jest, że ona wciąż ma konie? 🙄
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
29 kwietnia 2010 18:17
Witam. Chciałabym się spytać o opinie na temat stajni we Wrocławiu, zwłaszcza Partynic, Dziulpina i Aboluta, a także Victora w Siedlcu. Interesuje mnie głownie opieka, warunki, możliwośc padokowania, atmosfera i cena. Jestem też otwarta na inne propozycje 🙂
Tak tak Grubuy to Atlantyk,
Gruby stoi na grobli?!?!?!?No to chyba jutro jade na groble 😵
Normalnie juz od tak dawna mam go rzut bereem i nic nie wiedziałam 🙁

Matrix gdzie teraz stoicie?
Czyli dobre informacje miałam że się po Legnice wynosi, bo taka plotka i do mnie dotarła.
Jak to jest, że ona wciąż ma konie? 🙄


chyba kazdy sobie zadaje to pytanie...

rudazaraza, Absolut chyba nie przyjmuje, Victora pewnie wiekszosc odradzi, a o Dziuplinie wlasciwie wiekszosc opinii jest pozytywnych. Co do Partynic - ciezko sie wbic, jest kolejka oczekujacych.
rudazaraza zapraszam do wojnarowic, od niedzieli będą już na miejscu dwa koniki w stajni, wolne miejsca czekają, warunki bardzo dobre, atmosfera kameralna.

jak jesteś zainteresowana to chętnie podam więcej szczegółów
Czy ktoś kojarzy stajnię w Sosnówce (okolice Twardogóry)?
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
30 kwietnia 2010 08:11
Ja narazie jako tako się z koniem nie przenosze, bo to kwestia jakiegoś roku, ale powoli szukam czegoś fajnego na co warto zwrócić uwage 🙂
Jestem otwarta na wszelkie propozycje, choć najbardziej myślałam o tym Victorze, dlatego zdziwiłam się że nie jest raczej polecany...
Aquarius. chodzi ci o stajnie, w której na padokach stoją fragmenty muru berlińskiego? Spędzałam tam kiedyś wakacje z konikiem, wtedy pracował tam p. Rokicki  z AKJ Samotwór - było to chyba ponad 10 lat temu, więc mam trochę przeterminowane dane. Piękne tereny, sympatyczne koniki.
Też jestem ciekawa co się tam teraz dzieje.
na padokach stoją fragmenty muru berlińskiego

😲 eeee? jak to stoja fragmenty muru???
rudazaraza zalezy co kto lubi. a nuz tobie u wiktora sie spodoba...
aali, wiem jedynie, że stajnię prowadzi małżeństwo (Jacek i ?), urządzają rajdy, mają boksy angielskie i była to kiedyś stajnia akademicka (?).
Hej! Ja mogę Ci powiedzieć trochę więcej o Sosnówce, a głównie o osobach prowadzących stajnię. Stali kiedyś na Grobli (jeszcze przed owianym złą sławą Uroczyskiem 😉 i Centaurusem). Stajnia nakierowana głównie na rajdy. Można tam było odpracować wf z UWr. Jeśli chcesz wiedzieć więcej - daj znać, chętnie powiem co wiem 🙂
aali pisze o stajni prywatnej Pana Waseckiego (choć może przekręcilam), która wiem, że kiedys tam była. I mur też 😉  Prawdziwy berliński.
O stajni o której piszę Aquarius słyszałam pozytywne opinie.
Czenka, z chęcią się dowiem. Jeśli możesz napisz tu, jeśli nie - zapraszam na PW 🙂.
No więc... Ludzie znają się na koniach, siedzą w tym od lat. Mają kilka swoich, zawsze też mieli kilka na pensjonacie, ale wszystkie te konie chodziły również pod innymi (tak więc były bardziej oddane w użytkowanie niż w pensjonat). Konie zawsze były zadbane i dobrze karmione. Jacek prowadził naukę jazdy (z dużą ilością ćwiczeń kawaleryjskich, których był fanem). Później przenieśli się do Sosnówki (ale głębiej w las, nie tam gdzie stoi mur 😉 ). Mają stajnię angielską w młodniku sosnowym, obok pastwiska i plac do jazdy. Konie wypasane są również na ziemi okolicznych rolników, którzy bardzo chętnie udostępniają swoje łąki pod takie koszenie 😉 Dookoła Sosnówki są piękne tereny do jazdy (duży las), cisza, spokój (stajnia nie jest położona we wsi, tylko bardziej na uboczu). Dojazd - raczej dla zmotoryzowanych, chociaż dojeżdża tam PKS (dość blisko stajni).
Czenka, dziękuję, a orientujesz się w warunkach stajennych tj. wypuszczanie koni, karmienie, wyrzucanie obornika, ścielenie i wreszcie - cena pensjonatu czy już takie informacje tylko bepośrednio u nich? Ciekawe czy możliwy jest zwykły pensjonat.
Jeżeli chodzi o ścielenie itp. to niestety nie pamiętam, a nie chcę ściemniać. Konie wypuszczane są w stadzie i ściągane w zależności od tego kiedy są jazdy, jeżeli więcej niż jeden koń nie idzie pod klientów, to zostają na padoku. Myślę, że, o ile mają miejsce, zwykły pensjonat jest jak najbardziej możliwy 🙂
Czenka, masz może do nich kontakt telefoniczny albo mogłabyś zdobyć?
Ja wiem, tu są pensjonaty, ale dużo wchodzi Wrocławian, więc...
Mam pytanie, o KKJ Wiktoria w Chrzanowie.
Jeździł ktoś tam?? Przejeżdżałam ostatnio, to co widziałam, a to co czytałam to dwa różne światy. Pytam więc o wrażenia tych, którzy tą stajnię znają troszeczkę lepiej xD :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się