Jazda na kucach, negatywne skutki zbyt dużego obciążenia.

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 13:49
Jeszcze raz zdjęcia (bo linki coś nie działają):


Ech... wstrętne.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 14:42
To jest straszne...
Ja mam 178 cm, jak mam siąść na kucola 140 to mi jest go żal, chociaż nie jestem na niego za ciężka (wręcz można powiedzieć, że im nawet nie przeszkadzam, ale no głupio mi na takiego hucułka siadać). Nie potrafiłabym na takiego szetlanda siąść. To są koniki dla LECIUTKICH i drobnych osóbek.

Darolga
, mam nadzieję, że w końcu ktoś porządnie się zajmie sprawą Pradisa i że albo policja albo TOZ zaatakują. Tak nie może być!
Problem jest taki, że dla TOZU ta sprawa jest  mimo wszystko dosc trywialna.
Ulena   Sky is the limit!
29 kwietnia 2010 15:28
Maddie ciekawe jak wygląda grzbiet tego kuca po zdjęciu z niego tych zasłaniających wszystko kilogramów. Z drugiego zdjęcia wynika, że nie za ciekawie.
czy jest to złe gdy jeżdżę na kucu który ma 132 cm w kłębie, a ja mam 165 cm wzrostu i ważę 60 kg ?
Ile waży kuc? I w jakiej jest kondycji?

Moim zdaniem osoba na zdjęciach powyżej NIE powinna jeździć na tym kucyku.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 16:33
Floresta, dodatkowo - jakiej rasy jest kuc? Jeżeli hucuł / konik polski, to spokojnie możesz jeździć.

Ulena, wygląda mniej więcej tak:


a rok temu (ba! nawet w wakacje pod leciutką amazonką) wyglądał tak (fot. Katarzyna Okrzesik):
moja klacz jest hucułem
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 17:04
Floresta, spokojnie. Hucuły z natury są bardzo wytrzymałe, potrafią przenosić do 100 kg na swoim grzbiecie. Według mnie nie przeszkadzasz jej i nie masz o co się martwić.
oh dziękuję  😀

a ten kucol to ładnyyy  🏇
Ulena   Sky is the limit!
29 kwietnia 2010 17:33
Maddie- bez komentarza... 🙁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 17:35
Dopiero co Floresta zaprzegala 9 miesieczne zrebie, teraz jak czyta ze moga dzwigac 100 kg zobaczymy co bedzie.  🙇
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 17:41
Nie słuchałam Floresty, nie wiem co wyprawiała. Ja mam 178 (jak już wspominałam), ważę około 60 kg. Jeżdżę na jednym kucolu 139 cm, drugi 148,5. Na tym wyższym to po prostu miód i malina, na tym małym... Niezbyt komfortowo się czuję, bo boję się, że jestem na niego za ciężka. Jakiś mam uraz 🙂

Czyli Floresta na tym forum ma nieciekawą przeszłość? Wysyp szczypiorów, trenerów, instruktorów, którzy jako dzieciaki ZAJEŻDŻAJĄ kucole i źrebaki?  😁 Jeszcze większość w stylu west! Swoją drogą, ile lat ma Floresto, twój hucuł?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 17:45
maddie ja tez mam asocjalna przeszlosc  🤔wirek: na forum, teraz sie to za mna ciagnie, ale napewno tak bym nie postapila. Fakt pisze glupoty, ponosi mnie czasem ale koniowi krzywdy bym nie zrobila.  😜
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 17:56
oj, Adrianno, masz, masz  😁
Ale wolę żebyś to ty waliła głupotami, niż żeby smarkacze konie męczyły.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 18:13
Wiem jestem glupia.  🤔wirek: Doskonale wiem, ale nie robie nikomu krzywdy. Zwlaszcza zwierzakom.  :nunchaku:  👿
Floresta ma 7 lat.

Mietko był tylko przywiązany do dyszla. Szedł obok matki. Nie miał uprzęzy na sobie ani nie mial wędzidła. Tylko kantar i uwiąz. Więc co wam w tym nie pasuje ? ❓
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 20:38
Floresta a powiedz mi w jakim wieku jest mela?
kb   niezobowiązująco
29 kwietnia 2010 20:39
jak na mój gust trochę za wcześnie. tyle dobrego w tym, że nie miał uprzęży, bo to by już pod znęcanie się podpadło. Taki kucek powinien przynajmniej do 2-3 roku życia nie widzieć ani uprzęży, ani wędzidła. To się potem zwraca z nawiązką, głownie w kwestii zdrowia kopytnego.
Mela ma 5 lat. Jest u mnie od malutkiego (jej mama zmarła gdy Mela miała 4 mies).
Mietko nie miał ani razu wędzidła. I nie będe mu zakładać bo i tak mi się nie chce. A wgl to on woli pobrykać sobie z Florestą. Mietka aby raz uwiązałam do dyszla. Już więcej nie jest zaczepiany.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 20:43
Co ty opowiadasz?  🤔wirek: Tylko raz? http://www.photoblog.pl/floresta16/62092822  😵 Nie wiem czy tylko raz, poza tym nie mialam ochoty na przegladanie wszystkiego. I nie nazwalas tego przywiazaniem, tylko zaprzeganiem....
No był tylko raz, bo więcej nie mogłam.  Nie miałam jak nazwać to ,,zaprzęganie''.  Jak jeździlam bryczką i on był przywiązany to szedł jak w zaprzęgu. On potrafi bez przywiązywania biec przy dyszlu. Jest wczesniakiem.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 20:49
A co do tego ma wczesniak? To po pierwsze, po drugie sa rozne daty i pogody, kiedy to opowiadasz ze byl zaprzegany.....  👿
Floresta- zerknęłam na Twoje zdjęcia na Floreście ( na blogu) i wydaje się, że chyba koń daje radę. Ale moim zdaniem to już jest tak, prawie, że "na styk". Jeśli podrośniesz, a podrośniesz, to może już być koniowi ciężko. I weź pod uwagę, że siodło west waży więcej niż angielskie, nie?
Już o tym pisałam. Koń prymitywny może nosić 30 % swojej masy ( tyle możesz ważyć Ty + sprzęt) Czyli jeśli ważysz około 60 kilo jak podałaś, sprzęt około 10-15, to Twój koń powinien ważyć przynajmniej 250 kilo, by sprostać tym obciążeniom.

Poza tym ważna jest kondycja konia. To czy ma mocne mięśnie grzbietu. Trzeba obserwować czy koniowi na jeździe nie jest za ciężko. Czy nie puchną mu nogi. Itd itp.

ps. to że hucuły mogą dźwigać do 100 kilo.....Co innego załadować hucułowi 100 kilowy worek kartofli i kazać mu przemieszczać się stępem, a co innego jeździec który ma swoją wysokość, masę 100 kilo i próbuje kłusów, galopów i skoków, nie?

no dobra koniec mojego tematu  😤
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 20:58
O co Ci chodzi? Przeciez Tunrida nic takiego nie napisala. Jesli chodzi o mnie to chyba brak argumentow?  😀iabeł:
dopiero teraz przeczytałam jej post.
moje siodło west waży mało, ok 1 kg może mniej.
moja klacz Floresta waży ok 320 kg.
tunrida masz rację.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:03
mniej niz jeden kg? Nawet nie jestem pewna czy tyle waza wyscigowe siodla.  🤔wirek:  😁
napisalam że ,,może"
ale dobra koniec tematu  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się