Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

a czy ktoś może posiada kask z Decathlonu, taki szary z wyszytymi kwiatkami?  😉


a co chcesz o nim wiedziec?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2010 16:41
thaya jak z jakością (warty kupienia, czy lepiej inwestować w coś renomowanej, końskiej marki?  😉 ) , szczególnie zastanawia mnie daszek- wydaje się być dość słaby. No i czy jest przewiewny, tak żeby można było jeździć w ciepłe dni bez uczucia dyskomfortu  😉
pony   inspired by pony
07 kwietnia 2010 16:46
Smart ja go mam- wyjmij sobie z szafki i sobie poużywaj:P
Po 6 latach dzielnej służby zdecydowałam się wysłać mój kaskotoczek z Decathlonu na w pełni zasłużoną emeryturę 🙂 Już byłam zdecydowana na ten kaskotoczek Yorka (zależy mi na klasycznym wyglądzie - te nowoczesne mi nie leżą, no i cena jest zachęcająca)

http://allegro.pl/item976628331_kask_jezdziecki_toczek_kaskotoczek_classic.html

Po lekturze wątku "jazda w toczku czy bez" naszły mnie wątpliwości - niby York spełnia jakieś tam normy, ma trzypunktowe zapięcie, ale... no właśnie - czy w razie upadku cokolwiek zdziała?
Jeżdżę ambitną rekreację, głównie po płaskim - skoki do 80 cm, czasami spokojny teren. Upadki rzadko, ale jak już to bardzo widowiskowe (ostatnio fikołek przez szyję pod nogi konia, "na główkę"😉
Prosiłabym o opinię - nie mam zielonego pojęcia co z tym fantem zrobić 👀
smarcik ja to trochę już mam zboczenie zawodowe, więc w razie co traktuj opinię z lekkim dystansem.

Sama używam C600, ale szczerze w ostatnie lato miałam przerwę jeździecką więc nie wiem jak zachowuje się w ekstremalnych temperaturach, skorupa ma wytrzymałość bodajże do +50 stopni. Ma wentylację z przodu ściągniętą od Tattini, ma tez dwa małe otwory wentylacyjne z tyłu, dzięki temu jest przepływ powietrza w środku. Oczywiście spocona byłam w nim , ale zazwyczaj na wysokości czoła, grzywki.
Trochę się rozbija wypełnienie po kilku jazdach więc warto brać lekko cisnący. Potylica zabudowana, trochę podszyta więc miękko. Daszek jest elastyczny w kierunku góra-dół ale w razie uderzeń z przodu jest sztywniejszy. W środku masz skorupę z tworzywa ABS plus wkładka z polistyrenu (tak tak styropianu). Hm z ciekawszych rzeczy akurat ten C600 Flowers ma na zdjęciu mało widoczne podszycie w środku a ono jest wręcz jaskrawo turkusowe. No i z formalnych rzeczy zgodny z normą CE EN 1384.
Minusem jest to, że duża liczba ludzi wygląda w nim jak w garnku, taki "fason".
Jakie są opinie o kasku z Equi-thema? Czy ktoś używa?
🙂
asds   Life goes on...
14 kwietnia 2010 12:56
Ja tam nadal popieram zapaqrcie Troxela Spirita..... W lato spędza się bezkonkurencyjnie- jets tak lekki że zapominam ze mam go na głowie.
Jakie są opinie o kasku z Equi-thema? Czy ktoś używa?
🙂


o tym: http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=6_143&products_id=2801 ?
Mam od wakacji, jeżdżę prawie codziennie i nie czuję, że mam coś na głowie.  W sobotę zaliczyłam upadek z koniem i zaryłam głową w podłożu. Poza lekkim szumem w głowie nic mi się nie stało.
Tak, dokładnie o ten kask mi chodziło 🙂
Dziękuję za odpowiedź. Po przymierzeniu wydaje mi się, że jest lekki i przewiewny, no i w sklepie powiedziano mi że można wyjąć "środek" i normalnie wyprać. Czy to prawda?

Jeszcze raz dzięki 🙂 Chętnie wysłucham jeszcze innych opinii 😉
no i w sklepie powiedziano mi że można wyjąć "środek" i normalnie wyprać. Czy to prawda?


Tak.
asds   Life goes on...
18 kwietnia 2010 20:10
Wrzucam kolejne zdjecia mojego Troxel Spirit z bliska 🙂






Ja używam swojego od roku.
Jestem strasznie zadowolona, trudno mi było kupić kask który zgrabnie wyglądał na głowie🙂
idealny kask na lato!!
Ja używam dwa miesiące kask Tattini Pro. Jestem bardzo zadowolona, polecam! 🙂
Ale mam zamiar kupić kamizelkę ze względu na coraz wyższe skoki - do tej pory jeździłam bez. Ma ktoś jakąś do polecenia? A może lepiej ochraniacz na kręgosłup? 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 maja 2010 08:08
a ja widziałam dziś rano w domu nowy kask krosowy wrotka,przywiózł go wczoraj z Warszawy,a do Warszawy dzięki uprzejmości Edytki  :kwiatek: przyjechał z Anglii  🏇

p.s. też taki chce...tylko z inną szmatką na górę  😡
Ktosina FOTY
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 maja 2010 09:22
Ktoś, cieszę się, że mogłam pomóc 🙂
na mnie kask zrobił bardzo duże wrażenie (pozwoliłam go sobie obmacać  :icon_redface🙂, świetnie wykończony w środku, wygląda na pioruńsko wygodny.
a szamtki, samo marzenie, na kazdy dzień i do każdego czapraka może być inna 🤣
A mi mój GPA nagle zrobił się za duży. 🤔 Wszystko bylo ok i nagle czuje ze mi lata po głowie. Jak na razie opracowalam taki system czesania wlosow ze sie dobrze trzyma ale musze cos z tym zrobic... grr. Poza tym... jak myslicie... da sie zrobic z szarego gpa czarny? 👀
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 maja 2010 12:06
Ktoś, a co to za kask?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 maja 2010 10:13
Lotnaa odpowiem za Ktosinę. Champion model Deluxe 😉
Temat jakoś ucichł wiec odświeżam...
Przymierzam się do kupna kamizelki - niestety w temacie nacisk jest głównie na kaski...
Ma ktoś doświadczenie z poniższymi modelami?
Doczytałam o Equi-Theme i Swingu - a jak sprawuje się reszta?
W szczególności interesują mnie te segmentowe - Racesafer jest strasznie drogi, ale chciałam spytać o kamizelkę JACSON?

-Kamizelka ochronna WH Swing z zamkiem czarna
-Kamizelka ochronna Equi-Theme Zip czarna
-Kamizelka ochronna Roping Dorośli

segmentowe:
-Kamizelka ochronna Safe Jacson
-Kamizelka ochronna RaceSafe dorośli
?
W szczególności interesują mnie te segmentowe - Racesafer jest strasznie drogi, ale chciałam spytać o kamizelkę JACSON?




Zajrzyj do Decathlonu, mają segmentowe kamizelki Smart Rider za ok.300zł, również w 3 levelu.  Z moich uwag są trochę cięższe od tych "pełnopiankowych" ale łatwiej się dopasowują do kształtu ciała. Smart Ridery nie mają możliwości dopięcia dodakowych segmentów na ramiona.
Jeszcze jakaś jest w Nowak Center... ale nazwy nie podają
Ja jakoś Decathlonowym produktom nie ufam...  🤣
A ja mam kask HKM Dynamic Air, o taki


Bardzo sobie cenię, toteż bardzo polecam 🙂
Przy kamizelkach ogromnie ważna jest długość tej wydłużonej tylnej części, która oczywiście z jednej strony ma chronić kość ogonową, ale z drugiej potrafi super utrudnić jazdę, a zwłaszcza skoki. Niestety najlepiej zawsze zmierzyć, a nie kupować wirtualnie.
chciałabym dowiedzieć się co sądzicie na temat tego kasku :




a może ma ktoś taki ? ( casco duell)
Bardzo proszę o opinie nt. Casco Champ, chodzi mi o bezpieczeństwo i komfort jazdy
http://www.hidalgo.pl/popups/Products.php?foto=Champ_stratusgra_48f77fd0bda99.jpg&products=1399 o taki 🙂
wart swojej ceny?

z góry dziękuję :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 czerwca 2010 17:19
Asia87, ja mam ten kask, taki jak na drugim zdjęciu. Jeżdżę w nim od ok. roku i bardzo go lubię. Jest lekki, bardzo fajnie działa śrubka regulująca, wygląda też dość fajnie.
Jedyną jego wadą jest dość delikatny materiał na daszku i zaczął on nieco schodzić na krawędzi, ale nie jest to zbyt widoczne. Co do bezpieczeństwa to się nie wypowiem, bo odkąd go mam spadłam ze dwa razy, ale nigdy nie na głowę.
BTW, ten jest też dość fajny, a za cenę inną http://www.hidalgo.pl/products/141/p/1402
dzięki :kwiatek:
o proszę, jaki podobny 🙂 a cena ponad połowę mniejsza
czy ktos uzywa/uzywal moze takiego kasku?
http://www.hidalgo.pl/products/62/p/1003
szczegolnie interesuje mnie to, czy faktycznie ma taka dobra wentylacje
patataj   tyle smaku - we fraku
01 lipca 2010 15:50
Mój kask Casco po 5 latach użytkowania i latania niekoniecznie z moją głową wewnątrz UMARŁ. Połamały się te pianki dookoła głowy, regulacja się zacina, plastik na górze jest porysowany, a styropian popękał. Większość tych uszkodzeń to pewnie wina tego jak go transportowałam na rowerze przewieszony przez kierownicę, czy przez to jak siedząc na koniu zrzucałam go na ziemię. Tak wyglądał:


Teraz planuję kupić niedrogo nowy.
Mój typ nr. 1: http://www.gnl.pl/kask-horze-halorider-p-5150.html

Bardzo ładnie wygląda, chyba nie stworzy mi wodogłowia i podoba mi się

typ nr. 2: http://www.gnl.pl/kask-stripeair-p-578.html

Wygląda bardzo podobnie do tego pierwszego i cenę ma taką samą. Tylko marki nie ma. Dwie znajome takie mają i nie narzekają.

Ma ktoś z Was któryś z tych kasków i mógłby go ocenić? Będę wdzięczna, bo jutro już jadę po nie do sklepu . 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się