kącik skoków

mój Rudy 🙂


i Cortina


Jaszkowo teraz na weekend 🙂
Forta znam jednego stolarza, który robi przeszkody. Czy zrobi falę, nie wiem, trzeba by zapytać.
katka , zamien link do filmiku z rudym bo powtarza sie z siwa. Fajnie ona pedaluje, podoba mi sie  😀 jaki byl ostateczny wynik konkursu?
poprawione 😉
Siwa była 3 w tym konkursie 🙂
katka super masz konie. Gratuluje 3 miejsca!  😅 mam nadzieje, ze nie jedziesz AMPow bo w takim razie pozamiatane...  😉
ja tylko tak mlodo wygladam :P studia skonczone rok temu 😉
uff cale szczescie  🤣 wybacz, ale naprawde sie ucieszylam  🏇
avero_2 słyszałam, że na AMPy wybiera się A. Głoskowski, bracia Tyszko i B. Dąbrowski - łatwo nie będzie  😁
o tym mi nic nie wiadomo, ale ja i tak jade amatorow wiec oni mi nie straszni  😉  A. Gloskowski jak na razie jest w Austrii i chyba na AMPy nie wroci, a co do Tyszkow to sie nie orientuje.

Tak czy owak nawet i w amatorach pewnie konkurencja jest duza. Ja bede tam pierwszy raz i nie wiem jak bylo w poprzednich latach. Na dodatek bedzie to moj pierwszy start poza domem po 2 latach 😉 wysokosc przeszkod jest zawrotna 🤣, obawiam sie zeby kobyla ich nie zignorowala. a jade tam for fun, ale oczywiscie mam nadzieje,ze szanse na dobre miejsce mimo wszystko jakies sa.
Skoro jedziesz amatorów to katka też nie byłaby dla Ciebie konkurencją😉
wlasnie przejrzalam watek i doszlam do tego wniosku 😎 wlasciwie to tylko sie cieszyc, ze ani katka, ani A.Gloskowski ani B.Dabrowski nie moga ze mna konkurowac  🏇
Bischa   TAFC Polska :)
11 maja 2010 21:20
"Diabeł" to jeszcze studentem jest ?  🤣 Ciągle go nie ma na zajęciach  😁
Tyszkowie namiętnie studiują - co dwa tygodnie średnio kilka razy dziennie ich na uczelni widuję - I i IV rok mają zajęcia w te same weekendy . I chyba nie było weekendu żeby ich ( albo jednego  😁 Dalej nie wiem który jest który , jeden wiem że nosi okulary i tyle  😁 Ale który to już za dużo jak dla mnie  👀 ) nie było .
Jakie przewidywania co do startu ekipy w PN w Labaule? Już w ten piątek ok. 15.
anetakajper   Dolata i spółka
13 maja 2010 10:11
Skromnie pochwale się swoim 4l. Trening OSK Sobin
Na jeźdźca proszę nie patrzeć  🤔wirek:
anetakajper, super mlody sie zapowiada. A cos wiecej o nim?
anetakajper   Dolata i spółka
13 maja 2010 10:59
Startuje w L skoki. Bardzo dokładna i odważna. Łatwa w prowadzeniu.
No to na fajnego zwierzaka trafilas. Powodzenia i sukcesow zycze  🏇
anetakajper   Dolata i spółka
13 maja 2010 11:35
Dzięki bardzo.
Dessa jest mojej hodowli. Jej siostra 5l. też super skacze, ale Ja trochę  daje ciała  🙄 i ciężko mi jechać P.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
13 maja 2010 15:56
Mnie zastanawia jedno...tak się mówi o tych wszystkich liniach,środkach ciężkości,oddanych rękach itd a jak sie tak patrzy na filmiki czy zdjęcia z różnych zawodów jeździeckich nawet wyższej rangi to często widać uciekającą łydkę nawet przy każdym skoku,częste wpadanie nogi do strzemienia,nie zabieranie się z koniem bądź wychodzenie przed niego i tutaj nasuwa mi się owe pytanie,mianowicie dlaczego wszyscy mówią o tym,że powinno byc tak i owak,a w rzeczywistosci nie zbyt czesto widzimy takie książkowe obrazki?Może pytanie jest dosc infantylne,ale chciałabym poznac Waszą opinie zwłaszcza,że wiem iż są tutaj osoby biorące czynny udział w skokach
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 maja 2010 16:01
incognito, juz gdzieś ostatnio ten temat był przeze mnie poruszany,chyba w kąciku sportowca amatora...Ci topowi często manierują się w pewnym momencie,przestają się starać,odwalają,bo "wydaje" i moim zdaniem,często nie wykorzystują możliwości swoich koni w 100%...czasami jest to 70% a czasami nawet tylko 50%...
incognito, odpowiem trochę inaczej: a dlaczego narciarze zjazdowi wypadają z trasy? i popełniają n błędów, które wytknie obserwator?
Chodzi o to samo zjawisko "stereotyp ruchowy w warunkach dynamicznych". Im więcej dynamiki - tym trudniej o stereotyp  😁
Dlatego dla wyjadacza nie jest sztuką machnąć L na styl - dynamika mała, tempo wolne...
A CC to inna bajka.
Niektórzy zwalniają tempo, żeby rzecz ogarnąć, ale pewne wysokości przeszkód wymagają też tempa.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
13 maja 2010 18:37
ktoś,halo dziękuje i rozumiem 😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
13 maja 2010 21:55
Wrzucam link z moich pierwszych zawodow od jakichs 7 lat...
Mozecie co nieco ocenic?
Bischa   TAFC Polska :)
13 maja 2010 22:02
Jakie przewidywania co do startu ekipy w PN w Labaule? Już w ten piątek ok. 15.


A kto w ogóle jest w tej ekipie ? Strona jakaś jest ?
Ostatnie zawody..



2 skoki nieporozumienie.  🙄 Koń rozciągniety.  🙄 Mam wrażenie że za wczesniej wychodze.. 😵 zakręty  🤬



Słucham uwagi..
Mam wrazenie, ze jestes zbyt bierna. Przed tym szeregiem to zapewne wystarczyloby usiasc, przycisnac ta ostatnia fule i kobyla by sie zabrala, a Ty tkwilas przyczajona na górze i czekalas na jej decyzje. Z wiekszym jajem bym to wszystko widziala, wiecej kontroli i decyzji. W zakretach przydaloby sie cofnac ramiona, wyprostowac i dojechac porzadnie, a Ty w takiej przykurczonej pozycji ciagle, kon leci, wpada do srodka.
A kobyla super, pozazdroscic!  :kwiatek:

Próbuje sie wyprostować ale ona czesto mnie wyciąga.

"A kobyla super, pozazdroscic" haha każdy tak mówi dopóki nie ma okazji wsiąść..

To że nie było widać walki nie znaczy że biernie jechałam. Nigdy nie czekam na decyzje kobyły bo skończyłaby się stopą. Pozory mylą.

Bischla L, to Ty nie wiesz że tam siwy w czubie? 10 miejsce  👍 http://www.labaule-cheval.com/2010/pages/accueil.html
A kto w ogóle jest w tej ekipie ? Strona jakaś jest ?

Pozwolę sobie wkleić:
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zawody CSIO ***** La Baule (FRA). Polskę reprezentują Andrzej Lemański (Bischof L, Castiglione L), Aleksandra Lusina (Castello, Omar Plus S, Ekwador), Tomasz Klein (Camerino 4, Maaik), Jan Chrzanowski (Uppie De Lis, Ladybird D'Aursay, Just Cruising), Marek Lewicki (Albin). Zapraszamy do śledzenia zmagań zawodników na stronie www.labaule-cheval.com

14.55 jest prezentacja ekip, możliwe, że "zachodniego" czasu

edit: troszkę się spóźniłam 😉

edit: youtube zadziałał  🙂
Wizja nie podobają mi się łapki na udach no i ta linia gdzie chciałaś... co właściwie chciałaś? urwać pół foule z pasującej odległości? czy rozjechać do przodu?

Dramka wg mnie masz łydki za bardzo z przodu co wywołuje dalsze perturbacje. Działają za słabo i koń nie jest zamknięty. Twój tyłek zostaje z tyłu i nie nadążysz gdy coś się skiepści. Gdy trochę daleko, zamiast zamknąć łydkami i czekać - pochylasz się, prawie rzucasz wodze i robisz z klaczy pikującego jamnika. Pewnie wydaje Ci się, że wydłużeniem "dopasujesz" odbicie. A przecież wiesz, że nie wolno koniowi zaburzać równowagi - a w ostatnim momencie to już jest nie fair. Podobała mi się jazda na ostatnią. I ułożenie łydek przy zagalopowaniu.
Bischa   TAFC Polska :)
14 maja 2010 07:30
kasjopea ja ostatnio kompletnie nie jestem na czasie  😡 Moje myśli od kilku miesięcy krążą zupełnie poza jeździectwem sportowym na wysokim poziomie  😡 Super że Siwy w czubie  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się