matura

barbor, a chemia jest na 14 w całej Polsce ?
tak mi sie wydaje
uff, angielski rozszerzony ustny zdany na 12 pkt. w wielkim bolu i cierpieniach, bo mialam dzisiaj mega kaca  😵
Averis może i są kluczowe, ale nie dla mojego tematu prezentacji 😉 Ok- cały motyw diabelskiego sabatu owszem, o którym z resztą wspomniałam i omawiałam go, ale nie sądziłam, że dla tematu grozy - są one aż tak ważne. Wymieniłam 2, ale na tym się skończyło  🤣
Nav gratuluję 🙂
Averis   Czarny charakter
14 maja 2010 07:35
Dżastka, mnie przy omawianiu poezji erotycznej Grochowiaka zapytano o echa estetyki barokowej w jego utworach.  Potem było parę pytań o miłość i erotyzm w literaturze wyżej wspomnianej epoki. Dodam, że najwcześniejsze utwory z mojej bibliografii były młodopolskie. Także mogą pytać dosłownie o wszystko, co w choć minimalnym stopniu wiąże się z tematem 😉.
Wszystko zależy od tematu, niektóre tematy są bardziej zamknięte i trudno zapytać o coś z poza prezentacji, np. ja miałam temat o wsi :]
Likier  miałam " Wpływ pieniądza na życie bohaterów " 😉

Mnie to strasznie stresuja takie rzeczy  , nie nadaje sie do wystąpień przed ludźmi  🙂
Teraz, już po ustnej - to wiem 😀 W ogóle podczas egzaminu wydawało mi się, że babki nie wiedziały o co mają mnie pytać. Egzaminatorka przeglądała bibliografię i sama gadała do siebie: "o co by cię tu zapytać, hmmm..."  😁
Też myśle, że sporo zalezy od tematu 🙂 Najważniejsze, że mam już to sa sobą  😉
Likier, tez mam temat o wsi 😀 o co cie pytali?
kiedyś też miałam temat o wsi, powiedz jakie książki masz?
Pan Tadeusz, Balladyna, wiersz Norwida "Wieś", Janko muzykant, szkice weglem, placowka, Nad Niemnem i 4 obrazy:John Constable - Łan zboża, Jean Francois Millet - Zbierające kłosy, Leon Wyczółkowski - Kopanie buraków, Aleksander Gierymski - Trumna chłopska.
Ja miałam temat "Przedstaw roznorodnosc obrazow wsi i sposoby jej przedstawiania w epokach dawnych i w czasach nam wspolczesnych"

Utwory:
"Żeńcy" Szymon Szymonowic
"Pieśń Świętojanska o Sobótce" J.Kochanowski
"Chłopi" Reymont
"Konopielka" Redlinski

+ miałam "obcykane" Wesele, i wiersza Reja, tak na wszelki wypadek do rozmowy, tak polecała moja nauczycielka Polskiego.

Miałam 3 pytania, bo nie mieli o co pytać, bo prezentacje miałam wypas (sama pisałam, po prostu temat mi podpasowal)


1. Czemu obraz w Zencach i Piesni Swietojanskiej az tak bardzo sie roznia, mimo iz napisane były w tej samej epoce? (renesans)
2. Coś o Chłopach, ale właśnie nie mogę sobie przypomnieć...  Ale jakieś banalne😀
3. Skąd tytuł "Konopielka", od czego pochodził?



barbor, znajoma też miała wieś i obrazy, ja wolałam bez obrazów, bo tam był Chełminski i Chłopi porównać, a ja jak wcześniej pisałam w 2 klasie już miałam takie prezentacje do ćwiczenia i miałam temat "Porównaj obraz wsi w Chłopach i Konopielce" (dostałam za to 6), wiec sobie dobrałam 2 utwory i miałam gotowa. 😉

Ile miałaś punktów?🙂
Likier,  to dopiero przede mna. Boje sie strasznie:P
Temat: porownaj wizje wsi w literaturze i malarstwie XIX wieku.
Ah, mi odradzała polonistka malarstwo, bo mówiła, że za dużo zachodu z tym omawianiem itp. :P

Powodzenia!! Kiedy zdajesz?🙂
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
14 maja 2010 21:33
Z drugiej strony, poloniści dosyć rzadko są fachowcami w interpretacji sztuk pięknych. Przy właściwym przygotowaniu do wystąpienia nie powinni "podskakiwać".  😉
21 oby nie bylo tak zle
Averis   Czarny charakter
14 maja 2010 21:37
Likier, 'Żeńców' i 'Pieśń...' to ja miałam na moim ostatnim kolokwium z renesansu 😁
Nalle, zależy jaka komisja. Moja polonistka, zbierała wcześniej wszystkie bibliografie i wszystko przeglądała, z resztą dobry polonista ma pojęcie o wszystkim.

Ale pytania zależą od prezentacji! Jeśli jest DOBRA, na temat, rzeczowa, osoba dobrze opowiada, nie jąka się, nie gubi w zeznaniach, zaciekawi komisje, to potem pytania zadają banalne, tak dla zasady, tylko 3 bo to jest minimum.  A jeżeli ktoś tak jak mój znajomy, który miał prezentacje napisaną przez kogoś w dodatku źle,  bo według tego bohaterem "Pana Tadeusza" był Kmicic, dostał pytania o szczegóły od mojej polonistki, tak chamskie, że się nie pozbierał i nieco się pogubił i nie zdał... 😵 😂 Ale za coś takiego, nie dziwie się :/
Likier, wydaje mi się że to też może zależeć od tego jaki dzień ma komisja, bo u mnie było tak że wszystkim zadawali po 2 max 3 pytania ja weszłam jako ostatnia i dostałam aż 7 pytań, odpowiedziałam na wszystkie i to w dodatku dotyczyły totalnych szczegółów z lektur że szkoda gadać praktycznie w ogóle nie były powiązane z tematem mojej prezentacji.
Izabela, a jak ogólnie prezentacja poszłaś
U mnie dużo pytań dostały osoby z źle dobranymi utworami do tematu, według komisji tresc prezentacji swiadczyła o tym, ze nie znały kompletnie książek itp.

Ale wiesz, ja miałam w komisji nauczyciela z innego LO niż moje, który jest LEGENDA, dlatego laski, które miały 4-5 z polaka na rozszerzeniu miały po 7-9 pkt za prezentacje...  😎

A w innej grupie z mojej klasy typek z beznadziejna prezentacja, dostał 14 pkt za krawat.  😵
Kochani,
a ja mam takie pytanie.
Powiedzmy, że pisze sobie w tym roku maturkę z historii i wychodzę z założenia, że mi nie poszła.
Czy mam możliwość poprawienia jej?
Jeśli tak, to w sierpniu czy dopiero za rok?

Czy możliwość poprawy dotyczy tylko tych osób, które nie zdały czy również tych, które uważają, że wynik, który uzyskają będzie zbyt niski (np.40%)?
busch   Mad god's blessing.
15 maja 2010 12:56
Ze źródła nie całkiem oficjalnego:

"Maturzysta, który przystąpił do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej oraz części pisemnej i nie zdał egzaminu (nie uzyskał 30% punktów) wyłącznie z jednego przedmiotu ma prawo przystąpić do egzaminu z danego przedmiotu w terminie poprawkowym.

W tej sytuacji poprawia się tylko część niezaliczoną – pisemną lub ustną. Niezdana część ustna oraz pisemna z danego przedmiotu, oznacza 2 egzaminy i termin poprawkowy nie obejmuje maturzysty (do poprawy może on przystąpić dopiero w kolejnej sesji egzaminacyjnej).

Przystępując do poprawy maturzysta nie może zmienić przedmiotu, ani dokonać zmiany poziomu egzaminu.

Zdający w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego, składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemną informację zawierającą oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu.

Egzamin poprawkowy organizowany jest w okresie od sierpnia do września. Termin egzaminu ustala dyrektor CKE."

Ci, którzy zdali, ale chcą poprawić wynik - według moich informacji mogą przystąpić do egzaminu dopiero w maju, za rok.
Czy ktoś ma PRÓBNĄ MATURĘ (NIE OPERONOWSKĄ) z  2010 roku z CHEMII ROZSZERZONEJ?? Arkusz i Klucz odpowiedzi??

Będę wdzięczna za pomoc, bo nigdzie nie mogę znaleźć  :kwiatek:
Likier, styczeń 2010 - OKE Poznań- masz link z maturą do pobrania w tym temacie.
dalej jest czyjeśtam rozwiązanie i dyskusja nad jego poprawnością.

Gavi, nam mówili tak jak podała bush - 1 niezaliczony można napisać jeszcze w tym roku. >1 i poprawy wyniku - za rok w maju.
kuki, dzięki śliczne  :kwiatek: :kwiatek: 🙇
A jeżeli ktoś tak jak mój znajomy, który miał prezentacje napisaną przez kogoś w dodatku źle,  bo według tego bohaterem "Pana Tadeusza" był Kmicic, dostał pytania o szczegóły od mojej polonistki, tak chamskie, że się nie pozbierał i nieco się pogubił i nie zdał... 😵 😂 Ale za coś takiego, nie dziwie się :/

Mój kolega miał bardzo podobną sytuacje. Koledze ktoś napisał prace o żydach. I żydem wg niego był Wokulski. No ale zdał przynajmniej.
Jeśli już ktoś się decyduje na napisanie pracy, to niech ją sprawdza. Np. moja znajoma kupiła od kobiety prace za ok 100 zł, wpisuje początek i praca na ścąga pl..
dzięki za info., dziewczyny :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
16 maja 2010 16:14
Jeśli już ktoś się decyduje na napisanie pracy, to niech ją sprawdza. Np. moja znajoma kupiła od kobiety prace za ok 100 zł, wpisuje początek i praca na ścąga pl..


Ja miałam w szkole jeszcze lepszy numer - dwóch chłopaków z tego samego rocznika wręczyło polonistce dokładnie tę samą bibliografię  😂
hehehe, to już w ogóle :P

Tak samo taka laska robiła konkurs niby na prezentacje najlepsza, zbierała te prezentacje, nikt nie dostał nagrody, a w przyszłym roku je sprzedawała  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się