Młode Konie

[quote author=hate me! link=topic=1199.msg591559#msg591559 date=1274265992]
Claudia babo kto Ci nachrapnik zapinał? Mam nadzieje że tyko na zdjęciu koń wygląda jak świateczna szynka opleciona sznureczkiem.  🤬

[/quote]

Jejku faktycznie na tym zdjęciu tak wygląda, generalnie on na tej focie otwiera paszczę i pewnie dlatego takie wrażenie. On ogólnie rzecz biorąc jest straszny dziamak i kłapacz, a nachrapnik zapinam normalnie nie luźno i nie ciasno, no nie wiem jak to opisać. Spokojnie 2 palce pod skośnik wkładam, bo żeby przełożyć pasek przez szlufkę to tak robię, ale może faktycznie to mimo wszystko za mocno jest?? Ale mi teraz ćwieka zabiłaś.... będę się głowić  🤔

Aż zaraz zerknę na inne zdjęcia 😉

edit:
mam inne zdjęcia z tego samego dnia

Te dwa jak chłopak stoi i nie dziamie




A tutaj jak trzaska swoje miny 😉



Wydaje mi się, że jest ok, widać, że jest luz, a tam to po prostu kwestia zdjęcia.
Jeśli się mylę to bardzo proszę o uświadomienie  :kwiatek:
milusia Muszę przyznać, że Lord zauroczył mnie swoją urodą, charakterem i ruchem... pozostaje mi tylko powzdychać, patrzeć i podziwiać.... kiedy ostatni raz go widziałam byłam w szoku że to był jego drugi raz na lonży... dzieciak jest fantastyczny! 💃  I ten fajniuśny charakter. Cud, miód, malina- życzę żebyś miała jak najwięcej takich koni do pracy 🙂

Claudia Widzę, że super konisko się spisało! Gratuluję!
Bischa   TAFC Polska :)
19 maja 2010 18:45
[quote author=hate me! link=topic=1199.msg591559#msg591559 date=1274265992]
Claudia babo kto Ci nachrapnik zapinał
[/quote]

A nie skośnik ?  😉 W skośniku mi bardziej wygląda jak "opleciona sznurkiem szynka"  😉

Edit napisałam to nie zauważywszy 122 strony . Na tych drugich nie jest skośnik za luźno ? Mnie uczono , że nie może być prześwitu pod paskami  😉
No to zdecydujcie się w końcu baby! 😁

Claudia, czy ja dobrze pamiętam, że Twój młody był niedawno kastrowany?
Piękny jest! 💘
3 letnia Bella
Averis   Czarny charakter
19 maja 2010 21:07
Ja się zastanawiam, czy w ciągu 10 dni poziom wody na Opolszczyźnie spadnie na tyle, bym mogła przywieźć konia. Zobaczymy, mam nadzieję, że się w końcu sytuacja uspokoi.
Dramka, więcej fotek poproszę 🙂  :kwiatek:
Napisz coś więcej o niej. wzrost, charakter itp.
wzrost: na oko ok. 168cm
charakter: szybko się uczy ale nerwus z niej.

Nie mam więcej fotek bo brzydula z niej.
a co Ci sie w niej nie podoba??  😀iabeł:
Szkoda, że nerwus...
Kurde, ale wysoka baba z niej!
Rób fotki, zobaczymy czy taka brzydula, czy tylko się tak droczysz  😉
cieciorka   kocioł bałkański
19 maja 2010 22:47
Averis, co się odwlecze, to nie uciecze, ale czy koń bezpieczny?
nie wolałaś przewieźć go po wakacjach, nie wracasz do domu?
wendetta  dzięki :kwiatek: Dobrze pamiętasz niedawno był kastrowany. Dokładnie 3 miesiące temu  😉

Nutka  :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
20 maja 2010 07:29
cieciorka, nie, nie wracam. Nie chcę rezygnować z tego mieszkania, które mam. Pracę i stajnie mam w Warszawie. A koń bezpieczny, przynajmniej na razie, stajnia jest dość daleko od Odry.
Debiut mojej malutkiej na forum
wybaczcie post pod postem, inaczej nie moge zaladowac zdjec. ( chocby nie wiem jakich rozmiarow byly, po prostu jakos sie nie da)

edit: wszystkie zamieszczane przezemnie zdjecia sa autorstwa forumowej Ewabe  :kwiatek:
Claudia no i tak to się właśnie po zdjęciach "ocenia". przepraszam.  :kwiatek:

Dramka Jak tak bardzo Ci się nie podoba - oddaj, najlepiej mi. Ładna przecież dziewczynka, jak nadrobi mięśniami będzie maszyna.   🍴


A ja mam okazje pojedździć na 6 latce która w swoim życiu pozoliła się łaskawie zajeździć i poza tym się obijała. Wynikiem jest spora nadwaga. Kucyk z niej, ale macha krótkimi łapkami jak szalona.  😍  No i ruchowo całkiem inna niż moje Młode, całkiem inaczej 'zrobiona'. Po prawie roku na jednym koniu - fajna zmiana.




Averis, już dzisiaj spokojnie dałabyś go radę przewieźć. Choć ponoć od poniedziałku znowu ma lać. W sumie to planuję moją kluchę wywieźć w tym samym (chyba) czasie co Ty.
hate me!, strasznie fajne 🙂 Tylko długie jak tramwaj, co?

p.s. tak po cichutku myślę, że za niedługo będę mogła zawitać do tego wątku z drugim koniem. Ma 3,5 roku, jest pięknym, ciemnym kasztanem i  na razie nikt na nim nie siedział. Nie chce zapeszać, więc ciiii 😉
kare_szczescie w takim razie trzymam kciuki. 😉 Jak już wszystko będzie pewne - pokażesz go nam prawda?  :kwiatek:

Dziewczyna jest długa i ma krótkie nóżki. Kiedy zobaczyłam ją pierwszy raz w boksie zastanawiałam się czy dokracza, a tu taka niespodzianka pod siodłem. Naprawde fajny konik.  😍
Katja- słusznie mi mój  agent szpieg mówił.
👀
Ładny koń.
przekaze komplement pannie, ucieszy sie 😉 dziekujemy

edit, a tak jeszcze 2 zdjecia ;]
Skoro Katja nareszcie postanowiła pochwalić się swoją dziewczynką, to pozwolę sobie i ja dodać moje ulubione zdjęcia. Przez kilka najbliższych dni będę miała przywilej wyprowadzania jej na spacer :P Mała jest prze-kochana, choć jak każda kobieta, umie stroić fochy 🙂 I nie wiem, jak Katja to osiągnęła, ale jest mięciutka, jak wyprana w Cocolino  😍







Averis   Czarny charakter
20 maja 2010 21:27
Może ją po prostu wyprała w Cocolino 😁?

Piękne te Wasze Stworki 🙂
ewabe - urocza mała 🙂


Moja młoda panna uczy się pływać, ku ogromnej uciesze grona przyjaciół panny.

mtl   I M Equestrian
20 maja 2010 21:41
my w całej okazałości :

losse- moja mala tez uczyla sie plywac... juz nawet amfibia wojskowa umie plywac! ale o tym wiecej w watku o stajniach krakowskich. ogolnie to jestem z niej mega dumna, bo bardzo dzielna jest,nawet po tym wszystkim jest swietna! nawet 2lat nie ma,ale madrosc jak stary,doswiadczony kon. kocham strasznie te moja pereleczke... 
Au! Ale faux pas, oczywiście o Twoją małą, Katja, mi chodziło 🙂

O, to Wy krakowskie też! Gdzie stoicie ?
wlasnie tam gdzie odsylalam,zeby poczytac jak to koniki plywaja, napisane tez jest,ze stoimy w targowisku🙂 a co do faux pas, to przeciez nic sie nie stalo, ewabe to chrzestna malutkiej 😀 I to najlepsza jaka sobie mozna wymarzyc, napewno sie cieszy tez jak mala dostaje komplement
hate me!   przestań kobito, bo nie masz za co przepraszać  😎  Bardzo dobrze, że napisałaś swoje wątpliwości, bo ja nawet na to nie zwróciłam uwagi, między innymi pewnie z tego względu, że wiem, że nie zapięłam za mocno skośnika, bo mój kuń nawet na to nie pozwoli, On jest strasznie przewrażliwiony na punkcie swojego noska  🤔wirek:
Ma jakąś awersję i wpada w szał jak tylko za mocno się go nawet przytrzyma za nochala, ale z taką traumą już do mnie trafił, więc pewnie ma jakieś złe skojarzenia  🙄

Pozdrawiamy wszystkie młodziaki  🏇
Pamiętajcie ze młode konie które się pasą na łąkach potrzebują dodatków które zawierają wapń
ponieważ stosunek wapnia do fosforu jest dość mocno zaburzony właśnie przez trawę

Mam pytanie do szanownego grona.
Zanim namnie naskoczycie to sie tłumacze, ze nigdy nie  ujeżdżałam tak Małego konia  😡
Czy warto dociążać konia w ramach ćwiczeń zanim sie  na niego wsiądzie? Myślałam by w trakcie lazy wrzucić jej  jakiś worek z piachem na plecy  na kilka okrazen. Myślę by zacząć od jakiś 3-5kg i zwiększać wagę, a potem czas może do 15min. Myślę tylko jak to przeprowadzić? Do jakiej wagi dojść?
Wiem ze to głupie ale strasznie sie martwię ze sie kobyla podemna .....
koń jest mój i nigdzie mi sie nie spieszy. Kondycje tez ma dobra.
Chciała bym mieć jakiś plan by mieć  o czym mówić z instruktorka.  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
21 maja 2010 14:45
u nas koń, któremu bardzo nie podobał sie jezdziec i nie dawał sie za nic zajezdzć przyjął na grzbiet... Bartka, ale ze Bartek przez zimę pozostawiony w zaspie pod drzewem zgnil to powstał Stefan. Jezdził, jezdził ale juz zakonczył zwoją prace z wyzej wymienionym poniewaz jezdziec przestał mu przeszkadzac  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się