Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

wistra- a za chwilę ida do TIRa pewnie
No co poradzić, takie życie.

Jechałam koło Targowiska, konie na pastwisku. Tym przy 4ce.
nie wiem jak reszta koni, ale wiem, ze moja mloda ma codziennie spacerki w rece , bo biegac swobodnie nie moze poki sie rana nie zagoi. konie stoja chwilowo w zakwaterowaniu tymczasowym, jestem w szoku, ze tak dobrze przezyly te tragedie, bo to co sie dzialo lamie wszelkie bariery, woda do kolna w stajni? ok, jest straszna,i nie chcialabym tego przezyc i serdeczenie wspolczuje ludziom, ktorzy cos takiego musieli przejsc,  ale jak pomysle , ze nasze konie mialy ledwo glowe nad woda w najgorszym momencie to plakac sie chce. ale szczescie powoli wszystko wraca do normy.
Targowisko ciężką pracą właścicieli i przyjaciół stajni sukcesywnie wraca do funkcjonowania. Ponieważ konie przywykły do codziennego padokowania, więc mimo ograniczenia pasz energetycznych po kilku dniach stania najnormalniej w swiecie zrobiły się bardzo... niecierpliwe 🙂 Więc ogrodzono im pastwiska najbliższe tymczasowej stajni i te, które mogą swobodnie biegac, są wypuszczane. Natomiast rekonwalescenci są codziennie oprowadzani w ręku. Jak na takie prowizoryczne warunki opieka jest fantastyczna!! No i cały czas trwaja prace nad przywróceniem stajni do używalności.
ma ktoś zdjęcia stajni w Pcimiu ? Ale innej niż Rancho ? Takiej gdzie jest hala i cross ?
Jedyną stajnią w Małopolsce która ma halę i cross jest Bolęcin. Nie jest on w żaden sposób koło Pcimia
Podobno jest też coś crossowego koło Skawiny, ale czy tam jest hala, nie mam pojęcia.
Ale słyszałam, że stajnia super  😀
Rexiu mówisz właśnie o stajni fabapi,  hihi 🙂
groszek
Szukam stajni w okolicach nowego sącza z halą, może wiecie coś na temat jakiś nowo powstałych hal- stajni?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
24 maja 2010 14:15
w Żmiącej maja budować hale www.ugazdy.eu
Tusia dzięki, ale potrzebuję czegoś bliżej gorlic, bo do Was mam tyle samo co do RR w żukowicach 🙁
Regietów raczej odpada- nie mam zaufania do tej stajni
Trollinka -  zdjecia robiłam ostatnio w niedziele, mam ich chyba 170 🥂 , wstawie gdy znajdę troszke czasu 🙂. Crossu nie ma, może kiedys 😀 . Raz wstawiałam tu, w linku zdjęcia całego obiektu, widać halę. Jeśli chciałabyś ją od środka to coś się znajdzie.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 maja 2010 18:02
Jakby kogoś interesowało - w Rzeszotarach są wolne boksy 😉
W Krakuszowicach również....
Wiecie może jakie warunki panują w stajni u A. Wody w Klimkówce?
Już mnie głowa boli od tego szukania, a póki co nic, a nic nie znalazłam 🙁
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
24 maja 2010 19:45
o ile to ta co myślę, ale Pan Woda chyba ma jedną stajnię tylko, to jeżeli chodzi o żywienie super, pastwiska też, natomiast ujeżdżalnia jest z trocin i z tego co słyszałam jak popada to jest bardzo grząsko, więc warunki treningowe chyba nie bardzo...
świetna stajnia jest w Królowej Górnej u Państwa Kocembów, mają małą halę, pastwiska, konie są bardzo dobrze karmione.. nie wiem tylko jak z miejscem.. piękne tereny
anja, mój luby mieszka w sumie zaraz obok Wody, także ostatnio często tam przejeżdzam🙂 w samej stajni nie byłam, ale wygląda całkiem fajnie! wiem że na pewno mają halę. gorzej z pastwiskami - jest wygrodzony padok od stajni po drogę asfaltową ale póki co mała trawka po nim rośnie - nie wiem jak będzie w lecie! dojazd jest całkiem ok, można jechać od Librantowej albo milionem dróg od Sącza🙂 ja znam jakieś 7-8 dróg prowadzących do nich😉
Dawniej jeździłam u Wody wakacyjnie. Już wtedy była hala, spore pastwiska za stajnią. Konie pensjonatowe i rekreanty wyglądały na dobrze odżywione i zadowolone z życia.

Krakuszowice - hmmm dla mnie za stromo, za wąsko i za ciasno.Ujeżdżalnia malusieńka."Pastwisko pełne koniczyny" też nie wzbudziło u mnie aprobaty.
Krakuszowice - hmmm dla mnie za stromo, za wąsko i za ciasno. Ujeżdżalnia malusieńka."Pastwisko pełne koniczyny" też nie wzbudziło u mnie aprobaty.


Co masz na myśli mówiąc za stromo, za ciasno?  🤔 6ha na 11 planowanych koni to za ciasno?
Koniczyny jest trochę na pierwszym pastwisku, na pozostałych jej nie ma... do tego strumień przy ostatnim pastwisku...
Ujeżdżalnia jest wymiarowa 20x40 i super odwodniona i oświetlona - nawet po ulewach, które teraz były się nie tonie - podłoże elastyczne...
Jedzenia pod dostatkiem...
W stajni wydzielone spore miejsce, gdzie jest możliwość wiązania koni na czas czyszczenia czy wizyty kowala...

EDIT:literówka
Tak tylko, ze Woda z tamtej stajni z hala sie wyniosł i przeprwadzil w inne miejsce, musze tam sie wybrac i sprawdzic co i jak 😉
Piszę w tym temacie, bo dotyczy Krakowa...
Mam wielką prośbę... obdzwoniłam trochę trenerów ujeżdżenia i żaden z nich nie ma czasu - szukam kogoś kto mógłby dojeżdżać
Odpada bo już pytałam 😕
- Magda Jopek
- Natalia Kozaczka
- Agata Strzałka-Filipska
- Urszula Michalska-Śliwa
- Gala Badałow

Możecie kogoś jeszcze polecić? będę bardzo wdzięczna...
Piszę w tym temacie, bo dotyczy Krakowa...
Mam wielką prośbę... obdzwoniłam trochę trenerów ujeżdżenia i żaden z nich nie ma czasu - szukam kogoś kto mógłby dojeżdżać
Odpada bo już pytałam 😕
- Magda Jopek
- Natalia Kozaczka
- Agata Strzałka-Filipska
- Urszula Michalska-Śliwa
- Gala Badałow

Możecie kogoś jeszcze polecić? będę bardzo wdzięczna...


a ekipa z Zabierzowa? np. Katarzyna Klein? albo stacjonowała tam także Lena - nazwiska nie pamiętam - nie wiem czy jeszcze tam jest
O obu osobach słyszałam, jednak namiarów nie udało mi się zdobyć... jeśli ktoś ma, to będę wdzięczna na PW.
Z góry dziękuję.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
25 maja 2010 13:50
w Marszowicach też jest zawodniczka o nazwisku Ptak, imienia nie pamiętam, ale jeździ co najmniej C klase, o ile nie CC, słyszałam pozytywne opinie, jak chcesz to mogę się dowiedzieć coś więcej, zdobyć namiary
Doma jak podłoże w Swoszowicach po tych deszczach? ZT i ZR w ten weekend bez zmian? :kwiatek:
Co do trenerów:
Lena- nie wiem cos ucichło dawno o niej nie słyszałam
Katarzyna Klein z tego co słyszałam nie prowadzi już treningów nawet u Szarych gdzie stacjonuje z koniem
rzeczowa Ptak to Anna nie wiem jak teraz ale raczej godna polecenia 😉
montana   małopolskie
25 maja 2010 20:34
może Marcin Kural ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 maja 2010 21:17
Lena przyjeżdża do Zabierzowa tylko do jednego konia w sumie.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
25 maja 2010 21:21
no właśnie  Ania  🙂 bardzo pochlebne opinie słyszałam o niej, a Marszowice są chyba nie daleko Ciebie Cobrinha, także może warto byłoby spróbować się dogadać jakoś..
co do Marcina można zapytać zawsze, ale też zagoniony dosyć jest, zwłaszcza że teraz sezon rusza.. ale polecam jak najbardziej.. bo mi konia zaczarował 😜 malutka potrafi śmigać że aż miło  😀

TA-KI w Krakusie podłoże wilgotne, ale kałuż nie ma, przygotowania trwają, boksy przygotowane do przyjęcia gości, także zawody odbędą się  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się