Jakie pasze dajecie swoim koniom?

St. Hippolyt jest super, bardzo fajny mesz! Havens też jest niezgorszy 😉

Thilnen, ja młodemu koniowi, nie pracującemu nie podawałabym takiej paszy jak Struktur Energetikum.
Ja polecam mesz Marstala mój koń wyglądał po nim super, jadł aż mu się uszy trzęsły.
Polecam mash Equi First, ma super skład i rewelacyjnie pachnie co swietnie smakuje kopyciastym jest z dodatkiem suszonej marchwi i roznego rodzaju platkow zboz.
ja i moje klacze -tylko St, Hippolyt, bogaty w składniki, różnorodny. Obecnie hesta i pre alpin. Do niedawna chociaż mieszkam na Śląsku pasza ta była praktycznie nie do zdobycia ze wzgledu na nijaką dystrybucje. Obecnie bez najmniejszego problemu mogę liczyć na Hyppolit Polska. Profesjonalna pasze, profesjonalny kontakt i profesjonalna przesyłka 😅
To i ja się dopiszę do tych pasz St.H.
Miałam nadzieję, że uda mi się zostać przy D&H, niestety nie dam rady finansowo przy skarmianiu taką ilością, jaka jest potrzebna. Trafiło się tak, że właściciel pensjonatu, gdzie stoimi przymierza się do sprzedaży tych pasz (St. H.) w województwie warmińsko-mazurskim. Tym sposobem moge je mieć na miejscu i jednak taniej niż te dodsona.
Czy ktoś z was może dawał granulat dla koni sportowych firmy floots  best?? :kwiatek:
Jest bardzo,bardzo tani 35zł/25kg zastanawiam się nad kupnem,ale nie wiem jak on jakościowo wygląda więc pytam.. 🤣
To i ja się dopiszę do tych pasz St.H.
Miałam nadzieję, że uda mi się zostać przy D&H, niestety nie dam rady finansowo przy skarmianiu taką ilością, jaka jest potrzebna. Trafiło się tak, że właściciel pensjonatu, gdzie stoimi przymierza się do sprzedaży tych pasz (St. H.) w województwie warmińsko-mazurskim. Tym sposobem moge je mieć na miejscu i jednak taniej niż te dodsona.

a można wiedzieć co za stajnia? Może być na PW
Czy ktoś stosował tę nowość na rynku pt Pegasus Mix? To ten niby "tańszy spillers". Chodzi mi o musli. Gdyby ktoś miał zdjęcie tegoż specyfiku, byłabym wdzięczna😉
W ogóle, czy oprócz Besterly, Hartoga i Equifirsta są na rynku musli, które kosztują poniżej 70 zł, a nie są przerostem formy nad treścią?
[choć, niektóre drogie pasze z tzw. górnej półki też bywają takim przerostem...]

Zamówiłam sobie sieczkę Pegasus Chaff, przyszła, otworzyłam i stwierdzam, iż:
- jest drobno pocięta, powiedziałabym nawet, że zbyt drobno. Badyli nie oczekiwałam, ale sądziłam, że będzie trochę mniej posiekana.
- sieczka wygląda wyjątkowo słomiano 😉
- jest bardzo lekka, ma konsystencję mokrawo-wilgotną i faktycznie w ogóle nie pyli. Po przebieraniu w niej i dokopywaniu się prawie, że dna jak na razie nie znalazłam absolutnie nic, do czego mogłabym się przyczepić [typu bliżej nieokreślone "bryły", zlepione kawałki "czegoś" itd]
- bardzo ładnie pachnie, tak "normalnie"
- nie wiem jak odnieść się do ceny -> w sensie, wychodzi 108 zł za 25 kg czyli +/- 95-100 za 20 kg. Dodsonowe sieczki wychodzą taniej o 10-15 zł, 20 kg hippolita o 20 zł taniej, hartog o 20-parę złotych taniej [z tym, że do hartoga mam umiarkowane zaufanie]. EquiFirst za 15 kg liczy sobie 50 zł, więc tu wychodzi 30 kg/100 zł, dodatkowe 5 kg.

Podawanie zaczynamy od dzisiaj, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na dniach przyjdzie mi jeszcze ta lucerna EquiFirst, do której miałam bardzo mieszane uczucia, ale....  mimo, że ta pasza nie wygląda tak apetycznie jak inne lucerny, sprawdziła się już raz jako sposób na podtuczenie konia [energiczna, prawie-folblutka i mój mały wyglądały po tym bardzo dobrze. Mój momentami aż za dobrze]
http://allegro.pl/item1051847185_pasza_dla_koni_basic_besterly_sport_rekreacja.html miał ktoś może taką pasze? Jaka jest ogolnie opinia o niej?
nyelle   buntownik z wyboru
23 maja 2010 21:15
MeLady, ja skarmiam jako jeden z dodatków do owsa. Granulat jest przyjemny, apetycznie, zbożowo pachnie i mój wałach xx bardzo chętnie go je (ale on nie jest zbyt wybredny).
Co do efektów - chciałam zastąpić część owsa, żeby się nie "spalał". Oprócz tego jemy także inne "uzupełniacze" - Spillers Meadow Herb, mesz, kukurydzę, czasem wysłodki, witaminy, ale mam wrażenie, że to zastąpienie części owsa właśnie granulatem Besterly najwięcej się tu przyczynia.
Ja generalnie mogę z czystym sumieniem polecić jako urozmaicenie i uzupełnienie owsa, a czytałam opinie, że jako pasza pełnoporcjowa też się sprawdza. Ciekawa jestem, co na to inni re-voltowi użytkownicy tej paszy.
MeLady, kilka dni temu zaczęłam jednemu z koni dawać Basica, bo nie chcę mu zwiększać owsa, a tak dostaję z 1.5kg na dzień granulatu. Poza tym, że chętnie je, na chwilę obecną z autopsji nic nie powiem.

Chociaż fakt chętnego jedzenia jest bezcenny, Kucyk dostał teraz Equi Jewel i co.. trąbka. Marudzi, usiłuje wydziubać z owsa albo musli, je na raty jeden posiłek godzinę :/ Zmęczę ten worek i niestety, nie dla nas otręby ryżowe.
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
23 maja 2010 22:28
Co do Pegasusa Chaffa - to dawałem swojemu ogierkowi. Udało ograniczyć się pochłanianie. Sieczka jest przyjemnie mokra. Nie pyli.
Nie oczekiwałem po niej niczego więcej oprócz dobrego smaku (akceptowanego przez konia), zwiększenia objętości posiłku. Po za tym ma trochę czosnku i niski poziom cukrów.
Oprócz tej dawałem równolegle Spillersa Conditioning Fibre.

Na śniadanie Pegasus a potem obiad i kolacja ze Spillersem. Czasem mieszałem.

Nie będę pisał że koń był mi bardzo wdzięczny i wychwalał mnie pod niebiosa za te posiłki bo niestety jest gburem i mu się podobno należy ale mi wystarczy widok zajadającego z apetytem posiłki miśka, który musi się trochę namęczyć żeby to pochłonąć.
Pragne powiedzieć, że po przecież jeszcze niedługim dawaniu Conditioning Mixa Spillersa, rezultaty są imponujące. Koń czuje sie i wygląda super i aż jutro zrobię zdjęcia jej obecnego stanu, bo w porównaniu do tego co było zimą, jest świetnie!


quanta - ciekawe z tym equi jewel - mój wybredny koń je wcina az się uszy trzęsą. Ale skończyłam teraz worek i nowego nie kupuje, bo koń teraz wreszcie dobrze wygląda, a Conditioning Mix daje dostatecznie dobre rezultaty sam z sieczką.
branka, Kuc chyba wybrzydza w ogóle na otręby ryżowe. Miałam kiedyś próbkę Max-E-Glo - w ogóle odpadało, trzeba było pozasychaną, przeleżałą paćkę ze żłobu wydłubywać, bo nie ruszał wcale. Myślałam, że granulatu nie zauważy w normalnej porcji żarcia, ale nie ma lekko. Mam nadzieję, że się trochę "rozje" w trakcie worka.
Skaranie boskie zresztą z tymi Kucowymi gustami, otręby pszenne wcina aż się uszy trzęsą, śrutę kukurydzianą - też. Eh 🙁
No widzisz, a moja śruty kukurydzianej nie ruszy! Mają odwrotne smaki 😁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 maja 2010 15:12
Panie ze sklepu Horseplay polecily mi te pasze dla mojego kunia 1,8 miesiecy. Co myslicie na ten temat? Ktora wybrac?
http://horseplay.pl/stud-diet-p-42.html
http://horseplay.pl/mare-youngstock-mix-p-43.html
http://horseplay.pl/rearing-diet-p-48.html
http://horseplay.pl/stud-cubes-p-47.html   :kwiatek:
To znaczy mi najbardziej zalezy zeby moja folblutka troche przytyła ;| ta pasze nie zawiera substancji powodujących nadpobudliwość koni wiec raczej nie bedzie szalac po tym jak szalona jednoczesnie spalajac wszytsko co zjadła. Myslice ze sprawdzi sie ta pasza w tym celu?

EDIT: wiem ze o przytyciu to nie ten wątek, jednak w "jak przytyć/odchudzić konia" nikt sie na ten temat nie wypowiada. Z góry przepraszam i liczę że jakas dobra dusza odpowie mi  :kwiatek:
Dziewczyny, pomóżcie mi, bo trochę tracę głowę 😡 chodzi mi o odpowiednie rozplanowanie posiłków. Menu mojego młodego( ogier 4 lata, regularnie pracujący, nie miałam okazji go zważyć, ale zakładam, że pewnie ~500 kg):
4 miarki( pavo) granulatu( w zasadzie pasza podstawowa u nas w stajni, zamiennik owsa, niestety nie mam aktualnie dostępu do danych "tabelkowych"😉 + 2 m. Reform Musli G St.Hippolyt + 1 m. otrąb pszennych + 1 m. Barley Rings Dodsona( na dniach zostanie włączone do diety). Dodatkowo Chevinal wg zaleceń producenta.
Do tej pory jego posiłki wyglądały tak:
śniadanie- 1 m. granulatu + 1 m. Reform Musli
obiad- 2 m. granulatu + 0,5 m. otrąb
kolacja- 1 m. granulatu + 1 m. Reform Musli + 0,5 m. otrąb
Teraz dojdą jeszcze krążki jęczmienne. Najbardziej zależy mi na optymalnym wykorzystaniu musli i krążków- czy złym pomysłem byłoby podawanie na kolację 2 m. musli + 1 m. krążków, a na śniadanie i obiad po 2 m. granulatu i 0,5 m. otrąb? Wychodzę z założenia, że kolacja jest najlepiej wykorzystanym przez konia posiłkiem z fizjologicznego punktu widzenia( aczkolwiek to takie luźne rozważania :icon_redface🙂. Byłabym wdzięczna za pomoc kogoś lepiej zorientowanego w temacie :kwiatek:
Skaranie boskie zresztą z tymi Kucowymi gustami, otręby pszenne wcina aż się uszy trzęsą, śrutę kukurydzianą - też. Eh 🙁

Mam identycznego niejadka, jakiś czas temu próbowałam przemycić Max-e-glo, nie było opcji, a wogóle to każdy posiłek musi być z otrębami, bo inaczej nie ruszy owsa..
ja tez dołączam do fanów st hippolyt. Z waszą namową skusiłam się na tą firmę i jestem bardzo zadowolona. Mój ogr wcina mesh i do tego już skończył musli
http://www.hippolyt.pl/Vitalmusli_Beste_Jahre-85.html

I już teraz widać jak adnie się zaokraglił, nie mówiąc już o cudnych jabłuszkach 🏇  Jak zrobi się lepsza pogoda to pstryknę fotę!
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 maja 2010 21:15
Czy moge mojemu mlodemu dodawac otreby pszenne, do paszy? I ile?  😀
..
Ma. Nazywa się La Rosslet.
Znaktoś pasze Red Mills? Jak one w porównaniu do dodsona, spillersa?
A czy da się dostac jakos za tania wysylke Hippolyta? Widzialam  tylko po 20 zl za przesylke 1 worka
asior   -nothing but eventing-
25 maja 2010 21:49
Monia, Stefanidis ma wysylke za darmo. Tylko chyba musi byc parzysta ilosc workow.
Znaktoś pasze Red Mills? Jak one w porównaniu do dodsona, spillersa?


Ja osobiście uważam, że Spillers jest lepszy. Widziałam konie karmione Red Mills i przestawione na pasze Spillers(teoretycznie mające miec podobne działanie) i na Spillersie lepiej wyglądały i były bardziej zrównoważone.

Ale z drugiej strony nie widziałam wszystkich pasz Red Mills, możliwe że jedne są lepsze inne gorsze. Plus jeszcze zależy co dla jakiego konia...
czy mozna podawac koniom jakas inna srute niz kukurydziana. nie wiem np sojowa rzepakowa?? czysta ciekawosc
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
25 maja 2010 23:15
Przejrzalam kilka stron wstecz ale nic konkretnego nie znalazlam. Mam pytanie czy ktos ma do czynienia z pasza Blue Grass? Dobra? Moze sie rownac z Dodsonem np? Wolalabym Dodsona ale musze sie obrazic na niego niestety bo przez miesiac od zrobienia zamowienia paszy nie ma :/ a kuce jesc cos musza bo po owsie mam juz ich dosyc.


Sprawa o ktorej wyzej pisalam zostala wyjasniona. To nie Dodson nawalil lecz inna konkurencyjna dla niego firma z ktorej wlasnie ostatecznie zrezygnowalam.

Natomiast musze pochwalic dodsonhorrell.pl i to dzieki Caroline  :kwiatek: moje kuce znow zajadaja sie dodsonem. Z takim profesjonalizmem i zaangazowaniem oraz ekspresowa dostawa sie jeszcze nie spotkalam  😜  zamowienie zlozone po 10 a worki z pasza w stajni po 15  🏇
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
25 maja 2010 23:19
Monia, Stefanidis ma wysylke za darmo. Tylko chyba musi byc parzysta ilosc workow.


I musisz miec duzo czasu oraz cierpliowosci na czekanie na dostawe  😤 ja czekalam miesiac i ostatecznie zrezygnowalam z uslug tej firmy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się