Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska


A  pani F widziala pani kiedys konie pasace sie w na pastwiskach ( setki) wzdluz autostrad wrecz,  w Holandii, Niemczech czy Irlandii!! Bo jak tak .
a dziwnym przypadkiem to właśnie oni hoduja najlepsze konie sportowe na świecie i jakos poblize dróg im nie szkodzi.
Czasami warto zebrac tyłek ze swojego zaścianka i pojechac cos i zobaczyc, podpatrzyc, nauczyc sie , zamiast siedziec tylk ona forum i pisac bezpodstawne bzdury


Pani F widziała wiele i do Niemców ze swojego zaścianka również się wyrwała.
A koniom niemieckim pasącym się w pobliżu autostrad szkodzi nie mniej niż polskim-a powyższa argumentacja jest więcej niż żadna.
A takimi glupotami i antyreklama innej stajni, konkurencyjniej, klientow pani sobie nie znajdzie, szczególnie ze ja tez slyszlaam to i owo o pomyslach ekscentrycznej wlascicielki Bodzanowa
Ciekawe co to za głupoty, bo o zalaniu stajni pisały tu osoby mające tam konie, więc info z pierwszej ręki i to nie mojej.A, że konie w Targowisku pasą się w pobliżu tras szybkiego ruchu, to wystarczy tam podjechać i zobaczyć.
A że ołów i kadm są szkodliwe, to też nie ja wymyśliłam.
Doskonale pamiętam swoją dyskusję na tenże właśnie temat za czasów studenckich z panem doktorem specjalistą żywienia koni obecnego UR.
Ja jedynie prezentuję fakty, a że są one niewygodne, no cóż...To, że ja napiszę lub nie-faktów nie zmienia.
A pomysłach ekscentrycznej właścicielki czytuję właśnie na tymże forum, bo tak bym sama nie wiedziała.

Do Lafity:
tak,u nas trawa czysta,bo jesteśmy w sporej odległości od E40.
Dookoła mamy łąki i pola i laski 🙂
Więc i trawa czysta i konie nam na E40 nie uciekają 🙂



tak,u nas trawa czysta,bo jesteśmy w sporej odległości od E40.
Dookoła mamy łąki i pola i laski 🙂
Więc i trawa czysta i konie nam na E40 nie uciekają 🙂
a od nas E40 jest tak daleko, że nawet specjalnie gonione konie... by nie dobiegły-lekko licząc, 600km 😁
No co Ty wrotki! Jak by sie dowiedzialy jaka tam trawa pyszna nie musial bys ich nawet poganiac... Same by biegly! 😁

Do Lafity:
tak,u nas trawa czysta,bo jesteśmy w sporej odległości od E40.
Dookoła mamy łąki i pola i laski 🙂
Więc i trawa czysta i konie nam na E40 nie uciekają 🙂

[/quote]

To bardzo zazdroszczę, że w tak małej odległości od Krakowa udało Ci się stworzyć takie wspaniałe, zdrowe środowisko  👍 Po prostu enklawa w tym małopolskim koszmarku zatrutym spalinami.
Wrotki zastanów się - jak przypędzisz swoje to i ja przypędzę 🙂 W końcu wolne miejsca w pensjonacie są.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
28 maja 2010 07:26
tak czytam ten wątek i... o ja pier...olę

😵 z tym Bodzanowem to przegięcie już-czy to jakaś sekta jest?
Nie - reklama.I to taka że w związku z dniem wolnym wybiorę się do Bodzanowa jeśli wystarczy mi czasu.W sumie wstyd że mieszkam w Solniczce a nigdy nie byłam w stajni za płotem o której tak głośno.
że konie w Targowisku pasą się w pobliżu tras szybkiego ruchu, to wystarczy tam podjechać i zobaczyć.
A że ołów i kadm są szkodliwe, to też nie ja wymyśliłam.
Do Lafity:
konie nam na E40 nie uciekają 🙂


W Targowisku też nie uciekają 🙂😉) I do Bodzanowa też jeszcze nie uciekły, mimo że tak im "źle" 😉 Może zasugeruję właścicielom, że jest "końskie sanatorium" w okolicy, więc zamiast męczyć konie na pastwiskach w oczekiwaniu na powrót do normalnych warunków nie wykupią im po prostu wczasów.

A tak na poważnie - nie sądziłam, że ktokolwiek będzie w stanie wykorzystywać tę powódź do tego, żeby dokopać konkurencji i udowodnić wyższość swojej stajni nad tymi, które ucierpiały w klęsce żywiolowej... I szczerze F życzę, żeby nikt nigdy nie miał okazji do takich porównań z jej stajnią, bo konie na to nie zasługują!
ja mysłe ze najwieksza "atrakcja" Bodzanowa nie jest pobliska E-40, a nawet nowowybudowana autostrada  a Nowa Huta po prostu. Tam trawa musi byc najbardziej "soczysta".. na ktorej rodza sie i wychowuja sie same czempiony.

a co ma do tego Nowa Huta? cały Kraków jest tak samo zanieczyszczony.. 🤔wirek:
a śmiem twierdzić, że w Hucie jest dużo lepiej wbrew pozorom
bo jest tu dużo dużo dużo więcej zieleni niż w którejkolwiek innej dzielnicy
jakoś tutaj ludzie też żyją i nie są mutantami  😲
ushia   It's a kind o'magic
28 maja 2010 10:05
Przestańcie, juz tak miło tu było...
no wlasnie Kraków, Huta a wiatr wieje z zachodu na wschód.. i tam na pewno dlatego tak ekologicznie:P jak nigdzie indziej.
fakt koniec dyskusji na tematy ekologiczne z mojej strony, pozdrawiam
No dobra byłam wczoraj bylam zobaczyć stajnię u p. Wody. Stajnia jak stajnia, miejsca do jeżdżenia nie ma żadnego (no chyba, że ten placyk ogrodzony pastuchem z trocinami można nazwać placem do jeżdżenia :icon_rolleyes🙂 Stajnia jak stajnia całkiem ładna, no ale wybiegów dla koni brak  🙁 pastwisk chyba tym bardziej


A tak na poważnie - nie sądziłam, że ktokolwiek będzie w stanie wykorzystywać tę powódź do tego, żeby dokopać konkurencji i udowodnić wyższość swojej stajni nad tymi, które ucierpiały w klęsce żywiolowej... I szczerze F życzę, żeby nikt nigdy nie miał okazji do takich porównań z jej stajnią, bo konie na to nie zasługują!


A niby ja to robię?
Może za chwilę przeczytam, że to ja wysłałam tam wielką wodę?
Mój post był odpowiedzią na wpis Katji, która twierdzi, że wybiera stajnię taką, w której jej koniowi będzie najlepiej.
I oczywiście każdy ma prawo i wybór trzymać konia nawet w pływających boksach, ale ja również mam prawo do głosu, że jej wypowiedź brzmi co najmniej dziwnie.
Również nie sądzę aby właściciele tejże stajni wiedząc, że istnieje takie zagrożenie z premedytacją trzymali tam konie.
Natomiast jestem bardzo ciekawa co zrobią w kierunku aby sytuacja się nie powtórzyła, a także jestem ciekawa co zrobią w kwestii zalanych wodą niosącą przeróżności pastwisk?A jestem ciekawa, bo dotyczy to właśnie dobrostanu.


A konie nie zasługują na przymusowe pływanie i na pastwiska koło tras szybkiego ruchu, a nie na porównania na forum, droga Ewobe.

Poza tym zaczęłam dyskusję o kryteriach wyboru pensjonatu, cenie i co się z tym wiąże, a część osób pociągnęła dyskusję o naszej stajni, co zresztą ma miejsce nie po raz pierwszy, ale to mnie potem przypisuje się ciągnięcie tematu Bodzanowa-normalka.

Chciałabym aby wypowiedziały się inne osoby, co dla nich jest priorytetem i podstawą w wyborze?
Proszę także nie rozumować w sposób:tania stajnia=zła stajnia.
Chcę również zwrócić uwagę na fakt, że stajnie nie są instytucjami charytatywnymi i nie świadczą swych usług za darmo.
Jeśli chcemy mieć do dyspozycji dobry obiekt-to wiąże się to z koniecznością ustalenia większych opłat pensjonatowych.
Jeśli chcemy płacić mniej,to niestety musimy godzić się na większą ilość minusów.





F nie mam czasu terza czytac calych twoich wypocin, i ciezko trzymac sie w ryzach, bo to co piszesz przechodzi ludzkie pojecie. Kobieto twoje rozumowanie jest naprawde jedyne.

powodz byla , bo pewni idioci otworzyli tame bez ostrzezenia. Ale ty oczywiscie tego nie wiedzialas. Twoje teksty sa naprawde niesmaczne i daruj je sobie. zamknij sie w tej swpjej 'boskiej' stajni i odczep sie od osob, ktore nie chcca miec z toba nic wspolnego.

trzymam konia w targowisku i twierdze smialo, ze jest tam moja perelka SZCZESLIWA I BEZPIECZNA. i ze wlasciciele stajni sa REWELACYJNI; ZNAJA SIE NA KONIACH; DBAJA BARDZO. Jak smiesz twierdzic, ze ta tragedia z woda to zwykle zalanie i ze my nie dbamy o konie trzymajac je w takim terenie powodiowym.

pozatym jaki inny wlasciel stajni walczylby o konie 3 dni nonstop w wodzie, zaangazowal nawet wojsko do pomocy, a potem jeszcze dalej biegal, zalatwial, pomagal. F naprawde odczep sie babo. to tylko po raz kolejny pokazuje , ze twoje wizyty na forum tylko psuja humor ludziom.


jak twierdzisz, ze specjalnie trzymalam konia w plywajacych boskach.. to nie mam pytan, tu rozmowa nic nie da tylko wizyta u psychiatry, znajdz sobie jakiegos dobrego, bo widze , ze zwykly ci nie pomoze.
A konie nie zasługują na przymusowe pływanie i na pastwiska koło tras szybkiego ruchu, a nie na porównania na forum, droga Ewobe.


Skoro w takiej jesteśmy komitywie, droga F, to tylko mogę stwierdzić, że masz bardzo specyFFFFiczne spojrzenie na pewne sprawy. I ogromny tuFFFFet. Ups, tupet. FFFFFaktycznie, Ktaja na pewno wybrała Targowisko ze względu na opcję przyspieszonej nauki pływania. Zagwarantowaną w umowie. Bo wszscy, którzy tam stoją, tylko marzyli o tej powodzi.

A Twoim koniom i pensjonariuszom naprawdę nie życzę spotkania z żadnym żywiołem...

Ufffffff....
Poziom rozumowania i wyciągania wniosków z moich wpisów-żaden Katjo.


A dla mnie wniosek jest jeden - urlop.

 pkt 3, 4, 5 regulaminu
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
28 maja 2010 12:39
[quote author=ewabe link=topic=196.msg601235#msg601235 date=1275031005]


A tak na poważnie - nie sądziłam, że ktokolwiek będzie w stanie wykorzystywać tę powódź do tego, żeby dokopać konkurencji i udowodnić wyższość swojej stajni nad tymi, które ucierpiały w klęsce żywiolowej... I szczerze F życzę, żeby nikt nigdy nie miał okazji do takich porównań z jej stajnią, bo konie na to nie zasługują!

ale ja również mam prawo do głosu, że jej wypowiedź brzmi co najmniej dziwnie.


Chyba juz wlasnie stracilas to prawo....  😁  😁  😁  😂
a nie dziwne ze pani F nie najeżdza na właścicieli pensjonatow w Proszowkach, ktorych tez Raba zalała - oczywsicie, że nie bo konie po powodzi stanęly u niej, pewnie nie za darmo oczywscie i pozatym tamte stajnie nie sa dla niej konkurencja, bo leza gdzie indziej, dalej, choc tez wzdluz Raby...
ps.
osobiscie uwazam, ze w tym watku powinni sie wypowiadac krytycznie czy pochwalnie osoby ktore korzstaja z pensjonatow, a swiadczacy uslugi jedynie czytac i wyciagac wnioski ( o widze,ze niektorym juz to umozliwiono:P)
pozd
Sama nieprzyjaźnie o F tu pisałam ale chyba jednak nie jest mozliwe,że wymagała opłat za konie , które schroniły się u niej przed wodą.Paladynko-wiesz to na pewno? F.uciszona nie będzie mogła się odnieść,ale może ktoś z drugiej strony zaprzeczy lub potwierdzi? Może o jakiś symboliczny zwrot kosztów za paszę szło?
Chcę również zwrócić uwagę na fakt, że stajnie nie są instytucjami charytatywnymi i nie świadczą swych usług za darmo.


Mam nadzieję, że ta wypowiedź nie jest odpowiedzią na Twoje, Taniu, wątpliwości...
[quote author=F link=topic=196.msg601447#msg601447 date=1275042467]
Chcę również zwrócić uwagę na fakt, że stajnie nie są instytucjami charytatywnymi i nie świadczą swych usług za darmo.


Mam nadzieję, że ta wypowiedź nie jest odpowiedzią na Twoje, Taniu, wątpliwości...
[/quote]

I ja mam taką nadzieję. Inaczej w głowie mi się to nie zmieści. A mam pojemną .
Dużo pustego miejsca. 😂
Proponuję zakończyć tego offa, a o sprawach związanych ze stajnią F. dyskutować w wydzielonym. Dzięki.
Proponuję zakończyć tego offa, a o sprawach związanych ze stajnią F. dyskutować w wydzielonym. Dzięki.

Tak jest Panie Generale!  🙇
"Chcę również zwrócić uwagę na fakt, że stajnie nie są instytucjami charytatywnymi i nie świadczą swych usług za darmo."
..
to nie moje slowa..
wyciagam wnioski z tego co bylo napisane wczesniej

ok, koniec tematu
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji - post pod postem
Mam nadzieję, że ten link nie będzie Wam przeszkadzał  :kwiatek: . Staramy się dodawać zdjęcia w miarę często. Dodane zostały również zdjęcia boksów w Pcimiu. Na stronie chyba tego linku nie ma.
http://picasaweb.google.com/basiaikoniki
Szczerze nie wiem czy płakać czy się śmiać...  🤔wirek:
Rzeczywiście lubicie rozsiewać takie plotki i ploteczki ?
Dobrze wiecie KTO stoi w Proszówkach i KTO prowadzi pensjonat więc wystarczy napisać na pw a nie tworzyć sprzeczne informacje.

1. Stajnia w Proszówkach nie jest na terenie zalewowym! Została zalana przede wszystkim przez wodę spuszczoną z Dobczyc.
2. Konie ewakuowaliśmy ze strachu przed kolejnymi falami z Dobczyc dlatego wszystko było robione na "zapalenie płuc".
3. NIKT z nas nie spodziewał się, że nie będziemy musieli płacić za pensjonat w którym się schronimy. Taka kolej rzeczy przecież zajmujemy komuś boks a to pieniądze które się marnują.
4. Co do wypowiedzi forumowej Pani F. cóż oczywiście wyślę jej pw aczkolwiek bardzo przykro robi się człowiekowi gdy czyta takie wypowiedzi. To inteligentna kobieta i nie przecze temu aczkolwiek używanie mądrych słów nie zawsze idzie w parze z istotną i odpowiednią treścią.
5. Nie mam zamiaru przenosić konia z Proszówek na dzień dzisiejszy uważam, że ta stajnia dla mojego konia jest odpowiednim miejscem mimo, że dojazd dla mnie jest czasochłonny. Cieszę się, ze pomimo wielu przeszkód właścicielka się nie poddaje i rozwija pensjonat.
6. Co do nauki pływania koni to nawet nie chce mi się na ten temat wypowiadać. 😵

Ludzie i proszę Was na następny raz piszcie na pw a nie rozsiewajcie plotek bo forum powoli schodzi na złą drogę.
Myślę też że nie ma co teraz oczerniać Pani F. Mimo wszystko nie powinno się robić czegoś gdy ta druga osoba nie może się obronić. Takie wypowiedzi nie są na poziomie.
xXkarolkaXx
sorry za moze troche ostry ton, ale jak nie wiesz gdzie sa wypasane nasze konie to moze najpierw zapytaj 🙂 sa owszem pastwiska 'przy drodze', ale moja mloda byla wypasana odkad tam stalka zawsze w super zacisznym miejscu, i jesli chodzi o padoki tej stajni to sa naprawde REWELACYJNE! duze, zadbane, zawsze konie maja mozliwosc sie napic, konie sa padokowane rozsadnie.  bardzo tam dbaja o trawe, wiec koniska maja co skubac, a nie jakies suche korzonki z piachem... terenow jest tam az nadto na pastwiska, az sie zdziwilam. a co do tych przy drodze- konie czuja sie tak dobrze w tej stajni, okolicy, w swoim stadzie, ze jak do tej pory zaden sobie nie wymyslil scigania sie z konmi mechanicznymi na drodze.. i mam nadzeije, ze tak juz zostanie.

co do tej cholernej wody, jasny gwint, to nie byla zwykla powodz. do powodzi mozna sie przgotowac. ale do wszystkich upierdliwych osob, ktore chyba nie rozumieja, ze nasze konie sie o smierc otarly i tylko dzieki wspanailej zalodze stajni udalo sie je uratowac - woda przyszla nagle, spuszczona bez ostrzezenia z dobczyc. wiec jasne jest, ze to byla tragedia a nie zwykla powodz... rany , rece opadaja, cycki to jzuz w ogole pod ziemia  😵     najpierw pozar w botoji, a teraz pwodz, prosilabym niektore osoby, aby pomyslaly 2 razy zanim cos napisza.


edit: zaznaczam , ze co innego powodz i wyoski ogolnie stan wod, a co innego  puszczenie wody z dobczyc bez osztrzezenia! wiec naprawde prosze niektore osoby, aby pomyslaly co pisza!  do zalania zwyklego mozna sie przygotowac. a co jak w praktycznie minute jest sie pod woda ? jak totalnie nagle konie stoja w wodzie praktycznie 'po uszy'.? co innego woda do kolan, a co innego taki juz maxymalny hardcore.
Prawda to , że banda idiotów wodę z zapory bez ostrzeżenia puściła.  Sprawa pójdzie (jeśli już nie poszła) do prokuratury.

Nie zmienia to jednak faktu Targowickie konie uciekły przed śmiercią dzięki wytrwałym ludziom. Ilu innym domostwom tym pociągnięciem zmarnowali jednak  życia?

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić tragedii.

Myślę jednak, żeby zejść z F póki nie ma możliwości się obronić. Ale tak patrząc obiektywnie to od byle postu znów sprawy zeszły na Bodzanów. Ja nie wiem co w tej stajni jest nie tak? Wszystko wygląda OK i jest wiele innych pensjonatów mających dużo do życzenia. A Bodzanów jest na tapecie  po raz kolejny.



zawsze jak f sie pojawia to bodtanow jest odrazu nr 1. ja nie najezdzam tylko sie bronie i 'swoja' stajnie. i najlepszych jej wlascicieli i zaloge. i nie mam zamiaru jej tu jakos obrazac , przeciez nie moze nic odpisac. po prostu nie zycze sobie takich tekstow. tyle. a co do dobczyc ojjj oberwie odpowiednia osoba i to nieslabo
Met   moje spore
28 maja 2010 21:20
macie jakies info odnosnie dzisiejszego wypadku w skale? podobno jest film z tragedii.

edit:
jezeli ktos znalazl ten film, prosze o kontakt na pw
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się