koniarze z opolszczyzny-łączmy się!

..a ja też z opolskiego.
ale jeżdżę, że tak powiem dla przyjemności na razie;]
może ktoś szuka kameralnego pensjonatu, to możecie pisać na PW
bo jest kilka miejsc... ;] a po co mają stać puste.

pozdr. dla opolskich forumowiczów 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 czerwca 2010 08:26
Wpadam na forum od czasu do czasu a tu proszę - nasz wątek opolski kwitnie 🙂
mam pytania, w związku z tym, że nie mieszkam w okolicach, a potrzebne mi pewne informacje:

czy w okolicach Lublińca, Dobrodzienia są jakieś stajnie?
Czy jeździectwo jest tam rozwinięte?
Czy orientujecie się, gdyby w tamtych okolicach powstał pensjonat - czy byłyby chętne jakieś osoby do wstawienia konia?
wiem, że ciężko określić się gdy nie zna się szczegółów, ale chodzi mi o przybliżone informacje.

Gdyby ktoś jednak chciał poznać szczegóły zapraszam na pw

Jeszcze raz proszę o informacje, gdyż nie chcę inwestować w coś, co nie będzie miało racji bytu...  😉

No to i ja dołączam do grona opolskich re-voltowiczów 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 czerwca 2010 08:17
ancyk0991, koło Dobrodzienia coś było, ale nie wiem dokładnie, co. Ja jestem z samego Opola, ale gdyby ta stajnia oferowała dobre warunki dla ogiera, który mógłby wychodzic codziennie na bezpieczny padok, to byłoby to dla mnie atrakcyjne.

planeta10, a Ty gdzie jeździsz?
Chcemy wybudować stajnie głównie dla siebie i kilka boksów wynajmować.
Teren, który mamy na oku jest przepiękny.
Teren stajni obejmowałby 10ha, a wokoło są same pola i lasy.

Boksy miałyby po ok 12-13m2, myjka zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna, maneż, a także na padokach jakieś jeziorko chcielibyśmy zrobić 😉
Hala w przyszłości też się pojawi (ale nie chce rzucać konkretnymi datami 😉)

Głównie zależy nam na stworzeniu prawie idealnego (bo ideały ponoć nie istnieją :hihi🙂 miejsca dla koni.
Gdzie wszystko byłoby robione z myślą o nich. Gdzie wszystko byłoby dostosowywane do potrzeb poszczególnych koni.

Przewinęliśmy się już przez wiele stajni i zawsze brakowało mi takiego... jednostkowego podejścia do danego zwierzaka.
Zawsze podejście to wyglądało jak podejście na linii produkcyjnej do kolejnej takiej samej części jakiegoś produktu...

Ale zanim podejmiemy decyzję, tak jak pisałam w poprzednim poście, chcę mieć chociaż cień pewności, że ma to rację bytu właśnie w tamtych okolicach.
Czy powinnam szukać gdzie indziej...

Opolanko,
oczywiście, że na takim obszarze znajdzie się miejsce i dla ogiera 😉
Kwestia czy reszta przypadłaby do gustu 🙂
opolanka-mam swoją małą stajenkę.Jeżdżę tylko rekreacyjnie choć przyznam ,że większą przyjemność od jazdy sprawia mi sama opieka nad zwierzakami(no taka ze mnie dziwna istota :lol🙂.
Planeta10, wcale nie dziwna 😀

Kiedyś też jeździłam dziennie nawet po 6 koni, a dziś wsiąść wsiądę,
ale prawdziwą radość sprawia mi przebywanie z końmi, patrzenie jak się pasą na trawce, jak się bawią na pastwisku między sobą, jak się gonią...

Radość sprawia mi po prostu przebywanie w ich towarzystwie 😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 czerwca 2010 10:53
To ja się przyłączam, też jestem dziwna 🙂

ancyk0991, fajny pomysł z tą stajnią. Na pewno dla mnie przyszłościowo, gdy już mój koń będzie odpoczywał. Dla mnie są aktualnie dwa wymagania, których moja stajnia nie spełnia: boksy angielskie i minimum godzina na bezpiecznym padoku trawiastym. No, ostatecznie piaszczystym.
Gdyby stajnia powstała, to gwarantuję, że godzina dziennie to stanowczo za mało 😉
No chyba, że właściciel sobie będzie życzył, że ma wychodzić TYLKO na godzinę 🙂

Na razie jednak cały czas szukam info, ale ciężko mi to idzie 🙄
Ja też z Opolskiego  🤣
Nareszcie coś, bo w mojej okolicy cienko ze stajniami, tzn 3 w tym w 1 jeżdżę  🙂
Skąd w ogóle jesteście? Przyznajcie się 😉
Opolskie  🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 lipca 2010 06:57
Ja jestem z Opola 😉
ja tez z Opolskiego. 😀 a konkretnie ze Strzelec Opolskich,kojarzy ktoś?
ja przez rok studencki też z Opola 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 lipca 2010 11:43
kare_szczescie, Ty chyba nawet w "mojej" stajni stoisz 😉
opolanka a Ty gdzie jeździsz?  😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 lipca 2010 13:05
Ja jestem zawodnikiem Turbud Brzeg, ale aktualnie jeżdżę w LKJ OStroga Opole.

A Wy? 🙂
ancyk0991 Koło Dobrodzienia jest stajnia, gdzie ja stoję. To stajnia mojej rodziny. Mamy ok 20 koni. Kiedyś była to stajnia hodowlano-sportowa, obecnie typowo rekreacyjna z pensjonatem. Hali narazie nie mamy, ale może w dalekiej przyszłości coś sie uda załatwić.  Jeśli chodzi o inne stajnie w tych okolicach, to jest kilka, ale są to stajnie prywatne, tzn ktoś trzyma sobie kilka swoich koni, nie ma pensjonatu.
Ale powiem szczerze, dużo ludzi przyjeżdża i pyta o pensjonat, wszystko im odpowiada , jedynym minusem jest umiejscowienie stajni daleko od większego miasta, np. Opola.

Ja jestem z Dobrodzienia, koń stoi w stajni w Kolejce 🤣
KJ Wolta-Arom, rekreacyjnie  😉
Ja jestem aż z Paczkowa (taka totalna prowincja na południowym zachodzie województwa).
Aktualnie jeżdżę w niewielkiej prywatnej stajni bez szkółki, na wspaniałym koniu i cieszę się, że zdecydowałam się wrócić na stare śmiecie" po kilku latach 😉
opolanka, stoję  , ale raczej rzadko się widujemy 😉 bo ja w trybie rannym bardziej jeżdżę.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 lipca 2010 11:00
o to moze wiesz, od której stajnia jest otwarta? jutro moge rano przyjechac, ale licze na 7😲0...
Ponoć od 6, jak przyjeżdżam o 7 to zawsze jest otwarta 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
14 lipca 2010 19:25
opolanka, jeśli jest Bartek to pewnie o 7 już będzie otwarta 🙂 W razie czego moge dać Ci numer do niego :]
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 lipca 2010 05:43
Spoko, dałam radę 😉

Wczoraj przyjechałam koło 7 i uruchomiłam alarm 😀 Także konie w Ostrodze mogą się czuć bezpiecznie 😀
Averis   Czarny charakter
16 lipca 2010 10:29
Ja kiedyś byłam o 6 i przerzucałam siebie i rower przez bramę 😁 Na szczęście alarm się nie odezwał 😎 To były czasy.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 sierpnia 2010 12:47
wybieracie sie w weekend na zawody ?
hej 🙂

Szukam rozeznania na temat nowego sklepu jeździeckiego,

przyda się czy nie ?? 🙂

Chcę otworzyć, ale nie wiem czy to ma sens.

Najbardziej odpowiadałby mi Kluczbork nie ukrywam.  W opolu już jest "kalif"

Co myślicie na temat otwarcia nowego sklepu, napiszcie 🙂

Potrzebuje też wiedzieć gdzie w okolicach są stajnie ;] jak coś wiecie PISZCIE prosze 😉

z góry dzięki .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się