Konie srokate

Ale przecież nie wszyscy są głupi i podobno jesteśmy postępowym społeczeństwem.. dlaczego koń srokaty na zawodach jest koniem gorszej kategorii, skoro jeździ tak samo, jak inne?
W Polsce istnieje tendecja (na wsi) do rozmnażania zwierząt, nawet jeśli to koń bez papieru, więc możnaby powiedzieć również o nadprodukcji kasztanów, gniadych etc, bo wśród nich też znajdują się nieproporcjonalne, koślawe maszkary.. A dziwnym trafem to srokacze są tymi gorszymi
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2010 10:43
ja w stosunku do naszej nie spotkałam sie z jakimiś negatywnymi komentarzami  🤔wirek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 maja 2010 10:50
Srokacze nie są mile widziane w ujeżdżeniu bo (tak jak pisały quanta i bjoork) łaty "zaburzają harmonię", dają efekt nieregularności co raczej nie jest pożądane w ujeżdżeniu gdzie harmonia jest bardzo ważna. Nadprodukcja kasztanów, gniadych czy siwych koślawców jest, owszem, ale większość koni w sporcie jest właśnie tych maści i to złe wrażenie się "zaciera". Nie mówię że to dobrze bo krycie byle czym "żeby był źrebaczek bo one są takie urocze" prowadzi do tego że jest mnóstwo bezwartościowych, krzywych koni.
Aga to nie Szaman.

Koń dostał ode mnie ksywę Klusek, taki był otłuszczony jak go pierwszy raz zobaczyłam, że tylko z tym mi się kojarzył. I to jest koń zdecydowanie z hodowli terenowej prowadzonej bez jakiegokolwiek pojęcia. Matka wlkp ojciec Nenen (coś zimnokrwistego). Nie jest jakiś ekstremalnie krzywy, ale pięknym w tradycyjnym ujęciu tego słowa też bym go nie nazwała. Też już słyszałam komentarze, nawet od osób totalnie nie związanych z jeździectwem, "ooo ale on łaciaty i gruby, przecież nic z nim nie osiągniesz". Jeśli nic z nim nie osiągnę to tylko i wyłącznie przez własny brak umiejętności. Cudów się nie spodziewam, ale do poziomu L-ki w poprawnym stylu można dojść nawet z takim człapakiem. Ba, można wylansować bardzo ciekawą parę, jeśli się takiego kolorowego dobrze przygotuje.
Konie srokate długo były i będą jeszcze postrzegane jako druga kategoria bo mało jest dobrych kojarzeń, mało takich koni w sporcie, większość to właśnie wioskowe człapaki z takimi lub innymi wadami. A kiedy wreszcie pojawia się łaciak potrafiący pokazać, że z kropkami na zadzie też da się ładnie machać girami i skakać pod niebo, w ludziach budzi się zwyczajna zawiść, ale to już temat na: co mnie wkurza w jeździectwie.
More:D   To moje życie !!:D
06 maja 2010 15:13
Znalazłam kilka fajnych srokatków
(foty naie moje niestety!!)
poprostu nie trzeba się przejmować komentarzami tylko robić swoje 😉
ogurek, już kiedyś to mówiłam, ale jestem fanką Twojej łaciatej 🙂 (bo o ile dobrze pamietam, to klacz)
trzynastka   In love with the ordinary
06 maja 2010 17:06
ninevet, ale to jest myślenie czysto stereotypowe. Jeżeli koń ma wartość użytkową, nie ma krzywych nóg, czy krowiego łba, to dlaczego jest dyskryminowany ?!



a no dlatego 😉

Nadprodukcja kasztanów, gniadych czy siwych koślawców jest, owszem, ale większość koni w sporcie jest właśnie tych maści i to złe wrażenie się "zaciera".
vissenna   Turecki niewolnik
11 maja 2010 21:24
A my się pokazaliśmy na zawodach.
Koń i ja pierwszy raz P jechaliśmy i daliśmy radę 🙂  🏇
Łaciate jest wszechstronne 🙂


Witam serdecznie,a to nasze srokate stadko wielkopolskie
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 maja 2010 13:44
watra super zadbane laciaki i piekne tereny!
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
20 maja 2010 14:46
Co to za łaciak na drugim zdjęciu? Piękny  😜
watra, napisz coś więcej
Matka łatek jest po Magnacie z Łącka.Córki po Iloczyn po Lombardo,a najmłodsza po Czeremosz po Davidoff.Takie trochę wlkp\sp.Urodziwe panny ,z fajnym ruchem i charakterem.Na razie sobie zyją,pasą się i korzystają z młodosci. 🙂
Favoritta   siwo, rudo i blond.xDD
21 maja 2010 22:14
Watra, piękne te łaciate!  😀
galopada_   małoPolskie ;)
22 maja 2010 08:41
nasz z dzisiaj

Rudzia   Dwie Złośnice:)
25 maja 2010 02:34
Moje srokate, ktore jeszcze 3 lata temu nie chcialo za nic wspolpracowac:





Moje srokate z niedzieli  😍 



A oto moje dwie kosiarki Iskra i Pan G.   

Przy okazji są one do darmowej dzierżawy szczegóły na GG 5895855
Słodziaki  😍
Rudzia   Dwie Złośnice:)
26 maja 2010 17:09
Monia sliczny. To ogierek?
Do tego wątku bardzo pasujemy.
Łaciat, którego dzierżawię:





moja gwiazda po powrocie z wygnania 🙂


ivett super ta twoja gwiazda  😜 
Rudzia tak to mój kochany ogier z licencją  😍  teraz czekam na źrebaki  😜 
skoro super, to dorzucę jeszcze dwie foty z dzisiaj 😀


vissenna   Turecki niewolnik
29 maja 2010 19:35
To ja może zmienię temat...

Czy Wasze łaciaki spotkały się kiedyś z dyskryminacją innych koni?
Znajomej koń ponoć jest prześladowany przez innego konia a jedynym wyjaśnieniem wydaje się być maść...  🤔
wręcz przeciwnie 🙂
Z powodu powodzi, moja kobyła wylądowała na 9 dni w stajni sportowej, w której mieszka kilka szanujących się ogierów. Cieszyła się OGROMNYM zainteresowaniem panów.
ogierek Imbir forumowej Kali  😉







jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
31 maja 2010 19:15
To ja przedstawie wam Belfasta wał.  typ pogrubiony , kolezanka skoczyla na nim przeszkode o wysokosci 155cm 😅
jett   success is the best revenge
31 maja 2010 19:44
To "moja" Bajeczka. Zdjęcia z początku naszej współpracy, więc ma jeszcze brzuszek xd
http://img337.imageshack.us/gal.php?g=obraz007t.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się