Ogłowia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 listopada 2008 12:44
Sierko: sama się o sens zaczęłaś dopytywać przecież.

Poza tym może już skieruj swą uwagę na właściwy temat - a więc temat ogłowi - bo widze że cie zbytnio zniosło w kierunku czepialstwa osobistego.
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 listopada 2008 12:48
ElaPe napisał: czyli spelniam kryteria.
[/quote]

...na TEMAT ?

ElaPe napisał:

bez bez większych/rażących błędów ortograficznych,



przypominam o zasadzie niedyskryminacji - chyba tu też przestrzeganej miejmy nadzieję. Ktoś może być dyslektykiem i możę robić błędy ort. i nie na miejscu będzie dyskryminowanie takich osób poprzez ich upominanie czy w jakikolwiek inny sposób.
[/quote]

zatem mamy bardzo dyskryminujacy regulamin

Dworcika napisał: 4. Językiem używanym na forum jest poprawny język polski. Posty niegramatyczne, niezrozumiałe i z rażącymi błędami ortograficznymi będą kasowane, bądź też pozostawione na forum z wyszczególnieniem błędów jako ostrzeżenie. Osobom z dysortografią sugerujemy korzystanie z programów sprawdzających pisownie, np MS Word, a każdemu przeczytanie własnej wypowiedzi przed wysłaniem (nie dotyczy treści cytowanych).
[/quote]

http://www.voltazastepcza.fora.pl/techniczne,8/regulamin,50.html#554


quanta 😉



Ela, to ty zaczelas dyskusje o nie-ogłowiach

ElaPe napisał: włąsnie ja też zawsze robie zakupy ja są przeceny co najmniej 50% - jak z 1000 na 500 zeta podkoszulki zjadą to lecę i kupuję od razu 5 sztuk
[/quote]


i tym samym odciągnęłas uwagę interlokutorów od tematu właściwego.
Daj dobry przykład - napisz cos na temat
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 listopada 2008 13:01
niedyskryminacja jest bardzo dyskryminująca? A kogo dyskryminuje - dyskryminujących?
ta ja się chce doradzić jako osoba lubiąca badziewia i nielubiąca za nie przepłacać🙂 chce kupić ogłowie któreś z tych w linkach poniżej i nie moge się zdecydować🙂 ogłowie ma być raczej na "specjalne okazje" 🙂
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=20_150&products_id=401
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=20_150&products_id=421 http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_34&products_id=1457
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_34&products_id=1458
dla mnie oglowia LEO to jakas pomylka. kupilam kiedys jedno. zeby sie nadawalo do uzytku przelezalo w oleju 3 doby. puscilo farbe rowno. ogolnie mnie tak wkurzalo, ze je sprzedalam jak najszybciej. nie polecam. skora papierowa, sztywna, okucia gatunkowo tandeta, mialam wrazenie ze nie pozipia dluzej jak pol roku.
No ja mam LEO i dopiero teraz chyba po trzech latach zaczęło szwankować i postanowiłam wysłać je na emeryture. HYmm może kiedyś były lepsze gatunkowo...
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 listopada 2008 14:20
Pegasuska, mnie sie podobają "festyniarskie" ogłowia, moje też ma błyskotki:


ale zadne z wklejonych przez ciebie mi sie nie podoba...

jesli potrzebujesz czegoś na specjalne okazje to może po prostu kup sobie jakiś wypasiony naczółek?
potrzebuje całe ogłowie bo stare powoli odmawia współpracy...a naczółków to ja zamierzam mieć całą kolekcje w zależności od humoru i potrzeby 🙂
caroline
cóż to za ogłowie ? bardzo mi sie naczółek podoba 🙂
czy koń nie ma problemów z oddychaniem przy takim zapięciu nachrapnika ?

troszkę się rozgladam za nowym ogłowiem, bo na razie mam "tymczasowe", ale nie mogę się zdecydować na nic konkretnie - myślę o kieffer ergonomic ? miał ktoś ?
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 listopada 2008 22:40
ar...? napisał: caroline
cóż to za ogłowie ? bardzo mi sie naczółek podoba 🙂
oglowie kieffer ergonomic line III, naczółek nie od kompletu - kupiony w horsepolu
czy mogę prosić o nr. kom. do p. marka rymarza z ursusa?
Precelek taki mały OT - śliczny avatar... jakaś nowa sesja?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 listopada 2008 10:24
numer do p. Marka (0-22) 667 72 94, komórkę nie wiem czy mogę podawać, ale pod domowym jeszcze nie zdarzyło mi się go nie zastać.
Koniczka dziękuję, domowy jak najbardziej pasuje

efcia tak
zwierz w końcu zdrowy to pracujemy
A ile liczy sobie p.Marek za ogłowie rozmiar 3 bez żadnych ozdóbek, czarne, bdb jakości? Tak mniej więcej 🙂 I czy robi meksykańce?
Ks standardowa cena z tego co wiem 350 zł
Oo, nie tak źle... To też spróbuję się do niego dodzwonić jak tylko powychodzę z długów, hehe 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 listopada 2008 23:08
Precelek nie ma za co 🙂

KS ogólnie zrobi praktycznie wszystko co sobie wymarzysz, a jest dla niego wykonalne 😉 Także nie sądzę, żeby meksykaniec był problemem.
OK Koniczka, dzięki 🙂 To sobie może więcej nazbieram kaski i zamówię coś z bajerami 😀
jeśli zamówisz ogłowie ze zwykłym nachrapnikiem - nie zaciskowym itp, to ogłowie wychodzi jeszcze taniej
plus taki ze jeśli cokolwiek nie pasuje można odesłac do poprawki
jakości skóry nie trzeba zachwalać chyba
bardzo lubię skorzane wodze ze stoperami w wykonaniu tego rymiarza
Dziewczyny ratujcie
Na dawnym forum w wątku ogłowiowym było dużo fajnych zdjęć tranzelek munsztukowych, a ja za nic nie mogę ich teraz w necie znaleźć. Dodam, że raczej nie chodzi mi o zdjęcia katalogowe, bo te bez problemu można znaleźć. Chcę zamówić jakieś fajne ogłowie munsztukowe u p.Marka i szukam inspiracji Na razie bardzo podoba mi się ten Passier:

jednak może podsuniecie mi jakiś ciekawszy pomysł Chociaż chyba w tej kategorii nie ma szerokiego pola do popisu...
apropos Passierow to czy to normalne, ze nowy jest dosc twardy i sztywny? czy moze macalam jakis feralny model? tak sie wszyscy tymi Passierami zachwycaja, ze miekkie a ja bylam rozczarowana. ale moze sie skora wyrobi?

kurcze mam dylemat - Ursus, Kieffer Ergonomic czy jakis Passier...?
Passiery tak właśnie mają, przynajmniej mój tak miał. Na początku było zdecydowanie niemiło, jak musiałam np. zmienić wędzidło albo wypiąć sobie wodze do lonżowania
Zadziałało super rozmontowanie sprzętu i wymoczenie go w oleju, potem odsączenie na papierze przez bodajże tydzień, ogłowie potem jeszcze trochę się wypociło, ale po tych wszystkich zabiegach jest bez zarzutu, miękkie, elastyczne, a z drugiej strony skóra solidna, nic nie pęka, nie łapie łatwo rysek - może z tej poprzedniej twardości wynika teraz taka "gęsta" konsystencja skóry?
Ogłowie w robocie (wodze od innego, co w sumie widać)
Diakon'ka napisał: apropos Passierow to czy to normalne, ze nowy jest dosc twardy i sztywny? czy moze macalam jakis feralny model? tak sie wszyscy tymi Passierami zachwycaja, ze miekkie a ja bylam rozczarowana. ale moze sie skora wyrobi?

kurcze mam dylemat - Ursus, Kieffer Ergonomic czy jakis Passier...?

zdecydowanie ursus jakość tego ogłowia mnie tak rozpieściła że szukając drugiej tranzelki dla mojego konia, okazyjnie kupiłam i bardzo szybko sprzedałam kilka ogłowi m.in kieffera suleike, katarine, chevala i daslo. Passiera kilkuletniego widziałam i nie byłam zachwycona jego jakością. (stosunek jakości do ceny)
W porównaniu z moim kilkuletnim już ursusem skóra była bez porównania gorsza jakościowo.
Myślę że najlepszą opcją jest kupno ursusika właśnie również do tego się przymierzam
Precelek napisał: Koniczka dziękuję, domowy jak najbardziej pasuje

efcia tak
zwierz w końcu zdrowy to pracujemy

to czemu nie ma jeszcze zdjęć w "zdjęciach naszych koni"

posiada ktoś może ogłowie Sommer? bo właśnie mi się spodobało 😉
Precelek, a jesli ma sie okazje kupić i Kieffera i Passiera w cenie zbliżonej do Ursusa?😉
Efcia - Nie jestem właścicielką Sommera, ale miałam okazję go obejrzeć na żywo (używanego już przez kilka dobrych lat) i myślę, że to jedno z lepszych ogłowi, jakie dane mi było zobaczyć.
Achilles napisał: Efcia - Nie jestem właścicielką Sommera, ale miałam okazję go obejrzeć na żywo (używanego już przez kilka dobrych lat) i myślę, że to jedno z lepszych ogłowi, jakie dane mi było zobaczyć.

Super dzięki!!!
Sommer?? NIgdy nie słyszałam. Macie jakieś zdjęcia??
Diakon'ka napisał: Precelek, a jesli ma sie okazje kupić i Kieffera i Passiera w cenie zbliżonej do Ursusa?😉

to ja bym kupiła Ursusa 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się