Kącik Ujeżdżenia

Mam mały problem, może mi ktoś pomóc?  :kwiatek:

Program P6, krok 4

W kroku 3 jadę woltę 10m w prawo pomiędzy D a X (rozumiem, że zaczynam obok D, jadę do X i wracam do D, więc ruch kończę w D)
W kroku 4 mam woltę 10m w lewo pomiędzy X a G. Jak dostać się do X??? Czy od D do X pojechać prosto czy ma to być raczej ósemka czyli półtora wolty D-X?


Źle rozumiesz 🙂 Wjeżdżasz sobie na linię środkową i w dowolnym punkcie (sugerowałabym gdzieś w środku odległości pomiędzy tymi literami) pomiędzy D a X zaczynasz woltę. Kończysz ją w tym punkcie w którym zaczęłaś. Po zrobieniu wolty jesteś z powrotem na linii środkowej, podróżujesz sobie po niej prosto, przejeżdżasz X i gdzieś pomiędzy X a G zaczynasz drugą woltę.



Czy dobrze rozumiem (foto)???
W ten sposób mijając D skręcam ostro w lewo by jechać woltę w prawo (1 i odwrotnie w 3)? Nie za "szybka zmiana ustawienia" jak na P?
Wolta ma 10 metrów, kończąc ją wjeżdżam ostro do środka? I znów pytanie czy to w ogóle możliwe takie "ścięcie wolty" w P?
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 czerwca 2010 21:01
skręcam ostro w lewo by jechać woltę w prawo
od kiedy skręca się w LEWO, zeby jechać woltę w PRAWO??? 🤔
😂 caroline, nie wiesz? a na zewnętrznej nie uczyli jeździć?



a tak serio to, nie wiem czy się śmiać, czy płakać.. 😵
Ludzie to sobie lubią życie komplikować... a tak nie prościej?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 czerwca 2010 21:30
Chyba pozostaje tylko płacz... Czytanie ze zrozumieniem chyba umarło.
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
03 czerwca 2010 21:38
czy ktos ma jakies wiesci czy aromer plywa juz czy nie? podobno St Milosna i Sulejowek zalalo, a w sobote zawody...
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 czerwca 2010 21:47
aromer ma sie dobrze. nie ma na razie żadnych powodów do odwoływania zawodów.
...niemniej jednak kalosze mogą się przydać. a spreje na komary - jako niezbędnik.
lostak   raagaguję tylko na Domi
04 czerwca 2010 07:37
ciekawe co Caroline zamelduje nam dzisiaj..... 🙁
bo nie jestem pewna, czy zdazy wyschnac do jutra, jesli tam rowniez bylo to samo co na poludniu od wawy...

to co sie dzialo w nocy to byl armagedon.  u nas drogami wokol budynkow plynely rzeki....  czworobok, ktory normalnie przyjmowal wode na biezaco... mial tafle wody siegajaca obramowania z podkladow.  calosc terenu to byla jedna wielka woda...  wlasnie obeszlam stajnie dookoloa, poza tym ze w kilku miejscach wymylo gres, ktory po prostu polynal z pradem, zostala jedna mala kaluza.  ale wszystkie trawniki i padoki sa jak gabka.

to byla koszmarna noc.  chce slonca
O której jutro w Aro zaczynają się pierwsze przejazdy??
Zakładka na stronie Aromeru mi nie działa i nie mam jak sprawdzić 🙁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 czerwca 2010 08:29
http://www.dressage.pl/wyniki/20100605_aromer.pdf

lostak, jest szansa, bo po "mojej" stronie Warszawy w ogóle tej nocy nie padało, więc burza nie szalała po całej Warszawie.
niestety nie  nie działa mi ta strona 🙁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 czerwca 2010 08:37
Jak się odświeży stronę to się pokazuje.
ja mam ciągle czerwony x 🙁
chodzi mi tylko o godzinę rozpoczęcia
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 czerwca 2010 08:43
A inne pliki w formacie PDF Ci działają?
nie wiem na tym kompie nie sprawdzałam.
8:30
Aventia, dziękuję 😀
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 czerwca 2010 13:06
Lostak, no worries 🙂
na szczęście u nas wczoraj nie lało tak koszmarnie jak po drugiej stronie Warszawy.

podłoże na czworoboku konkursowym powinno być jutro bardzo dobre - dzisiaj tam wlazłam z koniem i jak dla nas - poezja 🙂 zwarte, elastyczne podłoże. na połowie czworoboku są jeszcze kałuże, ale dzisiaj woda będzie usunięta przez pracowników, a plac będzie zbronowany i zwałowany - jutro będzie bliski ideału 🙂
w hali konkursowej jest nowe podłoże (piach). też fajnie przygotowany - przespacerowałam się tam dzisiaj i podłoże bardzo mi się podobało 🙂

także serdecznie zapraszam i trzymam kciuki za wszystkich startujących jutro 🙂

(jakby kogoś interesowało - niedzielne zawody skokowe też się normalnie odbędą 🙂😉


P.S. przypominam o kaloszach i sprejach na komary - kalosze mogą się jeszcze przydać, natomiast środki na komary - na pewno okażą się baaardzo przydatne.



edit
jeszcze mi się przypomniało - w hali bedzie stał mały czworobok, duży będzie na dworze - jakby ktoś byl ciekaw 😉
Wie ktoś mże, jak sytuacja w Swoszowicach po tych ulewach?? Dzisiejsze zawody rozgrywano normalnie?
mtl   I M Equestrian
04 czerwca 2010 14:25
Dzisiejsze konkursy zostały niestety odwołane z powodu ulewnego deszczu i złego stanu podłoża.
O godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie zawodników i komisji sędziowskiej w celu ustalenia czy odbędą się konkursy młodych koni.


http://www.toporzysko.pl/Folwark/Sport/Article.aspx?id=695
Pojechało tylko 5 młodych koni. Jutro konkursy normalnie (ma być pogoda)
mtl   I M Equestrian
04 czerwca 2010 16:25
listy startowe na jutro - Swoszowice

[[a]]http://www.toporzysko.pl/Folwark/Sport/Articles%5C696_listy_na_sob.pdf[[a]]
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 czerwca 2010 19:32
Mnie dziś rano (po 11) wpuścili na czworobok i było bardzo, bardzo znośnie. Mnóstwo kałuż i stojąca woda, ale nie było ślisko. Według mnie zawody spokojnie mogły się odbyć...
Zobaczymy jak będzie jutro.

Lewada przyjechała z całą gromadką koni, parę również jest od pana Mazurka. No i stali bywalcy małopolskich ujeżdżeniówek, of course 😉

Ktoś jutro będzie? Może z aparatem? 🙇
Strucelka, Ja się postaram być z aparatem, tylko cały dzień nie dam rady, więc właśnie próbuję wymyślić, jak by się tu rozdwoić. Widziałam, że Wy startujecie tuż po 12?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 czerwca 2010 21:16
ewabe si, mam start 12.15 😉

No i faraa też się zamelduje w Swoszowicach jutro od rana 🏇
Voltowicze ! Kto do Ostrowa  👀
Kto jutro bronuje  w Aromerze?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 czerwca 2010 21:48
Tulipan Ostrów za tydzień? 👀 Słyszałam, że ktoś ze Swoszowickich bywalców się wybiera, ale to chyba Lewadowska czołówka. Ja w sumie nie mam po co 😉 Następne planujemy dopiero w połowie lipca w Bolęcinie.
Możliwe, że ja do Ostrowa z aparatem 😉
mtl   I M Equestrian
04 czerwca 2010 21:58
na dressage.pl jest lista zgłoszeń do ostrowa:

http://www.dressage.pl/wyniki/20100611_ostrow_lista.pdf

z Lewady tylko Ola Strzałka

startującym jutro i pojutrze (oby!) w swoszowicach - POWODZENIA!!!  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się