Kurs sędziowski

oo to juz cos🙂 ciekawe jak z wkkw🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 stycznia 2010 18:01
Napisz pod mail podany w propozycjach, ja stamtąd czerpię informację 😉
pisalam, nawet dzwonilam do Orlickiej i nie byla w stanie mi jeszcze dzis podac ostatecznych godzin...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 stycznia 2010 18:07
A to ciekawe, bo mi dzisiaj podała ten termin na kurs ujeżdżeniowy i nic nie pisała, że jest on niepewny.
tak tylko mnie interesuja dwa kursy, moze poza uj nic nie jest jeszcze dogadane, rano kolo 9 jeszcze nie bylo ustalone, tak czy tak wyslalam wlasnie maila wiec moze cosik bedzie wiadomo
na szczescie u mnie w okregu tez wkrotce kurs ABC wiec nie jest zle🙂
to kogo jutro spotkam w kuzni??javascript:void(0); 👀
jak cos to mam wolne miejsce w autku, ale ruszam o 6 rano, bo musze wdepnac w 1 miejsce po drodze😀
Norquina   Life is too important to be taken seriously
05 lutego 2010 17:42
Ja bede jutro  😀
Nocujesz na miejscu czy wracasz do Wawy?
Edit, w niedziele tez sie zjawie, jak dobrze pojdzie bede na A,B,C 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 lutego 2010 18:44
Ja też się jutro melduję i też jakby co mogę kogoś zabrać, ruszam koło 7 😉 Mam nadzieję, że tam trafię...
Ja niestety pracuje  🙁 szkoda, bo bardzo mi zależało no A...  😫
Dziewczyny, i jak było z wymaganiami? Trzeba było mieć brązową odznakę czy nie?
trzeba bylo, do wyboru jeszcze klasa sportowa  byla i na wszystkich kursach jak pytalam K.Niecko i Frankowskiego trzeba miec
do tego pakiet od lekarza sportowego- albo ksiazeczka sportowca albo pisemko. Przypomnialo mi sie byla jakas Pani z uprawneiniami instruktora- ale sportu, instr rekreacji nie honoruja- i slusznie🙂
licencje teraz sa tylko na dwa lata
i przy awansach  na 2ke beda wymagac srebrnej ( taki projekt jest i chyba juz zatwierdzony, powtarzam to co mowil Pan  Tomaszewski)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2010 08:54
Odświeżam. Powiedzcie mi gdzie jest zapisane, że jeśli ktoś posiada klasę sportową nie musi mieć brązowej odznaki, aby móc ubiegać się o licencję sędziego?

Mam II klasę w skokach i teraz nie wiem, czy muszę robić tę odznakę czy nie? To żaden problem, ale szkoda mi trochę kasy na to i czasu.

Przeczytałam "przepisy o sędziach jeździeckich", ale nie doczytałam tam tej właśnie informacji. Czy to może jest gdzieś indziej? Wesprzyjcie mnie proszę.

pozdrawiam, Opo
Proszę bardzo:

http://www.pzj.pl/upload/dl/Sedziowskie/Przepisy_o_sedziach_2008_(2009).pdf

str. 17 (w pdf str. 9, bo na A4 wchodzą 2 strony), art. 18 pkt. 1.4
Czy ktoś kto juz przeszedł kurs mógłby mi powiedzieć czy na samym egzaminie pytania są baardzo szczegółowe a ocenianie rygorystyczne ?? Mam egzamin w poniedziałek i sama nie wiem jak mam się zabrać do tego wszystkiego  🤔 :kwiatek:
Ja jestem po kursie i robiłam ponad miesiąc temu. Pytania szczerze mówiąc niektóre proste a niektóre do zastanowienia. U nas na kursie pojawiło się pytanie : Dlaczego chcesz zostać sędzią w dyscyplinie ujeżdżenia? (robiłam ujeżdżenie i skoki) 😉 Ogólnie nie ma co się stresować. Jeśli jeździsz na zawody i orientujesz się mniej więcej w przepisach to wszystko jest z życia wzięte. Pytania nie są z kosmosu bo egzaminatorzy biorą pod uwagę to że robisz sędziego III klasy a nie I więc wymagania nie są duże. Pozdrawiam i życzę powodzenia  :kwiatek:
No niestety zawodniczką nie jestem, kurs robie z 3 dyscyplin także ogrom wszystkich przepisów jest dla mnie stresujący.
Jak chcesz mogę Ci przesłać parę przykładowych pytań z ujeżdżenia...tyle co pamiętam byś miała pojecie mniej-więcej jak to wygląda. Oczywiście każdy egzaminator układa sobie sam pytania ale myślę ze możesz mieć podobne 😉
to ja tez poprosze te pytania ;-)
Enii  :kwiatek:  rtk też masz kurs w poniedziałek ??
taaa, i w piątek i w sobotę też ;-)
Rtk robisz kurs z 3 dyscyplin na Up ??
taaa
W takim razie spotkamy sie na sobotnich zawodach na Partynicach 🏇
No ja już po, egzamin naprawde łatwy . Ujeżdżenie z p.Lawinem pytania o kategorie wiekowe, skróty, wielkośc wolt, bat, upadki, eliminacje. Skoki i wkkw: tak jak w ujeżdżeniu + punkty za błędy 🙂
hej potrzebuje druku do wypełniania na praktyki sedziowskie czy moze ktos cos takiego posiada???? chodzi o taka kartke gdzie po kazdych praktykach beda mi wpisywac co i jak i gdzie zaliczylam podobno na stronie pzj jest natomiast ja nie moge tego nigdzie odnalesc bede bardzo wdzieczna z gory dzieki!
Na froncie napis "ślubuję uroczyście wypełniać sumienne obowiązki sędziego jeździectwa. W swych działaniach kierować się bede bezstronnoscia, etyką sedziowska, zgodnie z przepisami jeździeckimi, stac na strazy fair-play oraz poszanowaniu dobra konia i jeźdźca.

Książka pracy sędziego
Do legitymacji nr.....
Kol. ...

kolejne strony: tabelka, kolejne wiersze to:
data i miejsce zawodów
rodzaj zawodów
pełnione funkcje
potwierdzenie
dzieki a nie ma nigdzie juz gotowego takieo druku???
Ja wzięłam z biura dolnośląskiego zwiazku jezdzieckiego, wiec podejdz do swojego wzj 😉
Odkopuję.

Nie orientuje się ktoś, czy w najbliższym czasie nie będzie kursu sędziowskiego w Warszawie lub Lublinie?  :kwiatek:
czy ktos sie orientuje kiedy i gdzie bedzie najblizszy podstawowy kurs sedziowski ujezdzenia? Interesuja mnie wojewodztwa pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie lub wielkopolskie.
Blagam o odpowiedz🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się