Jakie pasze dajecie swoim koniom?

My tez na Dodsonie, pelnoporcjowo. I jak na razie jestem bardzo zadowolona.
A dostawa blyskawiczna, na drugi dzien pasza juz jest.
[quote author=asior link=topic=25.msg598687#msg598687 date=1274820590]
Monia, Stefanidis ma wysylke za darmo. Tylko chyba musi byc parzysta ilosc workow.


I musisz miec duzo czasu oraz cierpliowosci na czekanie na dostawe  😤 ja czekalam miesiac i ostatecznie zrezygnowalam z uslug tej firmy.
[/quote]

A ja zamówiłam we czwartek czy w piątek i dzisiaj już mam paszę od nich  😎
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
26 maja 2010 09:25
Orzeszkowa w takim razie zazdroszcze  😉 i obys tak miala zawsze. Ja jednak Caroline nie zamienie juz na nic innego  😅
sieczka D&H just grass - komentarz mojego chlopaka : 'jak to pachnie!!! myslisz, ze Mala sie obrazi jak jej troche ukradne zeby sobie zaparzyc?'  😂  😜
asior   -nothing but eventing-
26 maja 2010 19:57
Otworzylam wlasnie worek Irish Mash St. Hippolyta. Aaaale pachnie! Siwy oszaleje  😜
A ja jestem pod wrażeniem: Sahara, która nie tykała nic prócz siana, owsa i biotyny, której nawet bezzapachowe witaminy trzeba było rozrabiać z otrębami, a zapachowe wylatywały razem z wiadrem, zjadła Condition Extra  😅
ponawiam pytanie🙂
Czy ktoś z was może dawał granulat dla koni sportowych firmy floots  best?? kwiatek
Jest bardzo,bardzo tani 35zł/25kg zastanawiam się nad kupnem,ale nie wiem jak on jakościowo wygląda więc pytam.. lol
nie podawalam, i nie wtierdze, ze tani produkt nie moze byc dobry, ale przy takiej cenie sprawdz przedewszystkim dokladnie sklad. ja osobiscie bralabym tylko sprawdzone cos, ze sprawdzonych zrodel. ale kazdy moze robic jak uwaza 😉 jesli sklad ci bedzie odpowiadal to wtedy radzilabym  tak jak teraz popytac o opinie.
Ja ostatnio dorwałam sklep gdzie mam  po bardzo niskich cenach  🏇 np. basic 33zl/25kg futuric 45zł i vitalic 43zł  😁 bardzo mnie to cieszy bo pasza nawet a można zaoszczędzić na jakieś inne rzeczy  😅
to jest ten granulat o ,który się pytam🙂

[url=http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:nx3Uons0Ue8J:[[a]]www.konskisklep.pl/zencartpl/index.php%3Fmain_page%3Dproduct_info%26products_id%3D770[[a]]+granulat+dla+koni+sportowych+firmy+floots+best&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a]LINK[/url]
A w jakim celu chcesz dać tą pasze?
Bo taka pasza nadaje się RACZEJ jako tzw. zapychacz, np. zamiast owsa....
w celu urozmaicenia posiłku🙂
wie ktoś gdzie w wawie dostane ovator?
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
02 czerwca 2010 08:19
Ten granulat Floots Best to nowa wersja Agro Kocięby. Słyszałam o nim pozytywne opinie i zamieniłam Horsgrana właśnie na ta paszę. Daję ją dodatkowo do owsa. Przy większych zamówieniach rabaty, ja biorę po 15 worków i płace 30 zł/szt. już z dowozem (na tony jeszcze taniej), można się dogadywać z Panem Michaem Kowalskim ( to jego receptura) - 609707139, stonka (jeszcze w budowie) - http://flootsbest.com/page1.html . Moje konie zadowolone, wcinaja jak głupie, pasza pachnie jakby karmelowo 🙂.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 czerwca 2010 19:01
Dodson ma jakąś śieczkę podobną do cool fibre spillersa?
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 czerwca 2010 20:32
Dodson ma jakąś śieczkę podobną do cool fibre spillersa?

w jakim sensie podobną? wyglądem, składem, czy coolowym efektem?
sieczki dodson ma takie: http://dodsonhorrell.pl/category/index/2/sieczki-dla-koni
więc jesli szukasz w ofercie dodsona sieczki z magnezem, to nie - nie ma.
mam takie pytanie. jesli chodzi o owies i jeczmien to ktory znich posiada wiecej białka?
Czy ktos wie czy dostane w sklepie stacjonarnym w Warszawie pasze ovator?  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 czerwca 2010 21:29
http://allegro.pl/item1051847185_pasza_dla_koni_basic_besterly_sport_rekreacja.html miał ktoś może taką pasze? Jaka jest ogolnie opinia o niej?


Ja daję u siebie w stajni [url=http://allegro.pl/item1066006073_musli_dla_koni_dynamix_besterly.html#gallery]http://allegro.pl/item1066006073_musli_dla_koni_dynamix_besterly.html#gallery[/url], konie są zadowolone i mają energię. Dostają jako dodatek do owsa 1 miarka na dzień a wczasie zawodów 2 miarki na dzień.
Ja teraz pierwszy raz bede dawać spillers Competition Mix
A ja pokornie wracam do spillersa, jednak konisko wygląda i czuje się po nim duuużo lepiej niż po eggersmannie...
Mojej Dyrze daję jako dodatek do owsa Vital Senior Wellness Eggersmanna i do tego witamy jeszcze, a pozostałym 3 kobyła granulat Basic do owsa + witaminy i jak na razie jest ok i wyglądają bardzo fajnie.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 czerwca 2010 16:33
Ja dziś zamówiłam Dodsona Suregrow dla mojego młodego arabka, jak mu dawałam próbki, to mu bardzo smakowały (co prawda to była inna karma, ale też Dodsona), zobaczymy jak będzie na tym wyglądał.
Poradźcie proszę. Czy mix Vital/ Senior Musli i Krauter Musli Eggersmanna będzie odpowiedni dla rekonwalescenta (po kastracji), 12- latka, z problemami oddechowymi? Bardzo spadł z masy, ogólnie niestety ma tendencję do chudnięcia. W dodatku wrażliwiec i nerwowy. Jako uzupełnienie owsa. Oprócz tego dostaje siana do oporu, w chwili obecnej także zielonkę do bosku, oprócz tego na razie wychodzi na pastwisko na godzinę dziennie. Suplementacja: Secreta Pro. Nie będzie tego wszystkiego za dużo? Oczywiście chcę wprowadzać stopniowo, był dopiero co skończył restrykcyjną dietę.
Zależy mi żeby przytył i wrócił do formy. Koń chodzący pod siodłem, w chwili obecnej przerwa, ale wracamy wkrótce do pracy.
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 czerwca 2010 23:28
wrażliwiec nerwowy... po co mu owies w ogóle?? a w okresie odstawienie od pracy - w szczegolności - po co mu to?
co do musli - a nie lepiej jakąś paszę dla koni odstawionych od pracy? albo dla koni lekko pracujących - jakieś niskoenergetyczne musli, któe pozwoliłoby mu przytyć i nie powodowało nerwowości.
poza tym 12latek to jeszcze ciutke za młody kon na pasze dla seniorów 😉
Caroline, ja zdaję sobie sprawę, że mu do emerytury jeszcze daleko, ale ta pasza (z opisu) polecana jest także dla rekonwalescentów, a do takich w tej chwili Rudy należny. Co do owsa to koń jeszcze dwa tyg temu był w regularnej pracy- pode mną, 5- 6 razy w tygodniu, jazdy rekreacyjne nazwijmy to, ale zawsze. Poza tym zaraz wysmaruję Ci PW 😉
Miałam nadzieję, że po 2-3 tyg wróci do pracy, jednak zapowiada się jeszcze jakiś tydzień przerwy. Do zabiegu dostawał owsa sporo, dzień przed został mu radykalnie zabrany, aż do teraz, kiedy to zaczyna powoli z powrotem być skarmiany owsem (od jakiejś garści, dwóch na posiłek).
A pasze które wymieniłam nie są niskoenergetyczne? Pytam poważnie. Krautera chciałam dawać ze względu na drogi oddechowe. To może zamiast Vital Musli podawać cool mixa?
A może jeszcze jakieś inne produkty/firmy rozważyć?
wendetta, dawałam Cool Mixa, teraz daję Krautera (też ze względu na problemy oddechowe).  Kon się na tych paszach bardzo wyciszył (owies dostaje tylko "na smak" z wysłodkami, jakieś pół litra dziennie). Obie pasze uwielbia, ładnie się zaokrągla (choć tu pewnie największą zasługę na trawa). Krauter jest polecany dla rekonwalescentów. Z podonych pasz dostawał Pavo Herbasan, ale nie chciał jej jeść.
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 czerwca 2010 18:09
wendetta, ja największe doświadczenie mam z paszami dodsona, z paszami hippolyta, pavo czy hovelera - bardzo małe, dlatego nie bede sie do nich odnosić (a nie dlatego, ze sa nieodpowiednie czy coś w tym stylu)
biorąc pod uwagę dodatkowe info jakie mi przesłałaś w PW, myślę, ze:
- dawanie musli ziołowego dobranego do potrzeb oddechowych konia powinno okazać się dla niego korzystne
- dawanie (regularne!) musli niskoenergetycznego (np. coś takiego jak leisure mix z dodsona) oprócz owsa, któy kon dostaje w pensjonacie - tez mogłoby się okazać niegłupie - po warunkiem, ze tego owsa nie byłoby za dużo, a musli dostawałby regularnie (najlepiej codziennie) i stosunkowo dużo (czyli trzeba byłoby go do tego przyzwyczaić)
- może udałoby ci się wprowadzić sieczkę - żeby była podawana z owsem? sieczki powodują, ze kon wolniej je a pozniej dłużej jest syty - to wielu koniom odbiera nieco nerwowości a równocześnie pozwala im nabrać nieco masy
- dawanie pasz typu cool mix przy jednoczesnym skarmianiu owsa, to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy w błoto jesli oczekuje się od nich uspokajającego efektu. natomaist byc moze u was by sie to sprawdziło jako pasza pozwalająca na przytycie koniowi.
- plus moje niedawne "odkrycie": sianokiszonka 🙂 pasza zdecydowanie bardziej wartościowa niż siano, wiele koni ją bardzo lubi. nawet jesli daje się ją tylko raz dziennie, to jednak pozwala koniowi zachować dobry wygląd a nawet nieco się przyokrąglić 😉

zatem, skoro nie mozesz zrezygnowac z owsa:
- warto mimo wszystko dążyć do tego, zeby kon nie dostawał jakichś horrendalnych ilości owsa. skoro musi, to niech je, oby nie tonami 😉
- warto uzupełnić kazdy posiłek sieczką
- może uzupełnić diete konia o sianokiszonkę
- musli może byc podawane raz dziennie
No to decyzja podjęta: zaczynamy od dodsonowych Barley Rings i Fibre Performence. Mam nadzieję, że okaże się jednak, że "ten typ tak NIE ma" i zacznie wyglądać jak koń 😉
Dzięki Caroline!
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 czerwca 2010 23:06
to piąteczka 🙂
tylko że ringsy już jakiś czas 🙂 i serio, ten typ tak nie ma  😁
trzymam kciuki  :kwiatek:
Oo, Zu, czyli mówisz, że to dobry wybór? FP też podajesz? Twój koń to też był typ w problemami z przytyciem?
Czekam właśnie na dostawę, już bym chciała go zacząć "futrować" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się