Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

kermit   Horses horses everywhere ..
10 czerwca 2010 07:38
A co powiecie o mleku takim co się w sklepie kupuje ? To dobre jest ? Zdrowe ?

Bo ja osobiście nie mogę mleka brać do ust bo mam odruch nie powiem jaki.
Lalena dobrze, że wszystko ok 😉
gwash Kaziuta kalosze są ekstra, sama bym takie chciała 😀
kermit, z obserwacji mojego otoczenia, czyli mojego bratanka która ma 4 lata i małej sąsiadki która ma 3 lata to oni piją na noc i rano jakąś kaszkę lub bebilon. Wydaje mi się, że lepiej dać mleko takie prosto od krowy (nie z kartona) ale oczywiście przegotowane. Moja mama jakby się napiła mleka prosto z kartonu to by sr*** dalej niż widziała, a jak weźmie takie wprost od krowy i je przegotuje to nic się nie dzieje.
kermit   Horses horses everywhere ..
10 czerwca 2010 08:10
hanoverka - fajnie ale na sześcio-pasmowym skrzyżowaniu pod domem nie ma żadnej krowy która by dała rano albo wieczorem mleko dla dziecka  🤣

Zastanawiam się czym to sztuczne mleko zastąpić  🤔
kermit sorki to tylko takie moje luźne dywagacje 😁 No to może dawaj kozie, kozie można kupić w kartonie, chociaż dla mnie osobiście jest nie dobre.
ja wypijam od 0,5 do 1l dziennie- z kartonu. Nic mi się nie dzieje i mi smakuje.
🙂


magdalena -  🏇
Cierpienie ja też, ale taki mały brzuszek może mieć problem z takim surowym mlekiem.
to może przygotowane po troszku podawać i obserwować?
zuza   mój nałóg
10 czerwca 2010 09:39
Moje obie dziewczyny odkąd skończyły rok piły mleko z kartonu.Z tym,że one nigdy nie piły sztucznego.Obie karmiłam po ok. 2 lata piersią.Nigdy nie kupowałam mleka w proszku.Kaszki jadły te na wodzie i te co zawierały sztuczne mleko.Na noc dostawały moje mleko.
Ale one obie na nic nie uczulone.I to,że tak karmiłam nie znaczy,że wszyscy maja tak robić  😉 ale u nas nic się nie działo po kartonowym.Zuzia jak tylko przestała pić z  piersi ( rok i 10 mies) to potrafiła wypić dziennie litr takiego -tylko dawałam nie tłuste tzn najczęściej 2 %

Basznia wiem,że bardzo spóźnione  😡 ale serdeczne życzenia dla dziewczyn.Bardzo mi przypominają moje  😉

gwash świetnie wygląda w tych kaloszkach

Magdalena ...?


u Magdaleny jeszcze nic. Czeka.

laski jak u was z telewizją dla maluchów. Ja niestety raz na kilka dni jak muszę coś zrobić w kuchni, a mała marudzi to sadzam ją do leżaczka i włączam jej Mini Mini.
Jest jeszcze za mała, ale to ją uspokaja, a ja w spokoju mogę zrobić obiad, albo coś innego.
Sorry za OT,
Cierpienie,mowilas,ze nie mozesz schudnac.
Odstaw mleko, a napewno zobaczysz poprawe.Mleko nie wplywa dobrze na nasza wage, litr mleka to az 1000 kcal.


ale zauważyłam, że mam wtedy więcej pokarmu, a ja walczę z tym aby jak najdłużej karmić małą.
Rozumiem, tylko jak to przeczytalam od razu mi sie skojarzylo,ze ostatnio wspominalas cos o wadze, a mleko potrafi niezle popchnac kg na plus.
no ja wiem, ale niestety muszę się przemęczyć jeszcze troszku.
ushia   It's a kind o'magic
10 czerwca 2010 10:26
CIerpienie, laktacja sie poprawia jak ogolnie duzo pijesz - niekoniecznie musi to byc mleko
Mnie tak zostalo i do dzisiaj pije kolo 4 litrow herbaty dziennie  😂
Moja żona piła jak wściekła kiedy mała była cycofonem. Teraz, kiedy je już inne pokarmy, ilość wypijanej wody zmalała.
ushia   It's a kind o'magic
10 czerwca 2010 10:31
wawrek, bo jak dziecie sie napycha to doslownie czuc, jak z calego ogranizmu wysysana jest kazda kropelka wody  😜
dokładnie, a jak jeszcze za mało piję to sucha skóra mi się robi i popękane usta. Więc pije masę wody, mleka, herbat.
u Magdaleny jeszcze nic. Czeka.

laski jak u was z telewizją dla maluchów. Ja niestety raz na kilka dni jak muszę coś zrobić w kuchni, a mała marudzi to sadzam ją do leżaczka i włączam jej Mini Mini.
Jest jeszcze za mała, ale to ją uspokaja, a ja w spokoju mogę zrobić obiad, albo coś innego.


Moja czasami oglada TVN24 🙂😉 + codziennie jak marudzi wlaczam Mozarta dla dzieci i kołysanki, ma swoje ulubione - Mala Kozka, Zabka Malgosia, + nie wiem dlaczego uwielbia ostatnia piosenke z serialu Majka, jak ja slyszy do zaczyna"tanczyc" na siedzaco i głośno sie smieje. Zima lubila ogladac łyżwiarstwo figurowe i meski biatlon🙂
Wlasnie wrocilismy z wakacji z wyspy Kos, mala bardzo dobrze zniosla podróż, objechalismy cala wyspe samochodem - po prostu udane wakacje. 
Magdalena - szybkiego i lekkiego  :kwiatek:

Basznia - buziaki dla dziewczynek od ciotki i wujka  :kwiatek: Wybierzemy się do Was jak tylko te upały się uspokoją.

Cierp1enie - jak muszę coś zrobić w kuchni a Maja marudzi to zabieram ją w bujaczku ze sobą. Kuchnia ją niezwykle fascynuje, hihi ma to po mnie.

alona - moja też lubi tą piosenkę. Pewnie dlatgo, że ten serial leci w porze karmienia 😉

Jak tam u Was akcja lato? Temperatura w naszym mieszkaniu osiągnęła 28 stopni  😵  Musiałam zejść do sklepu z Majką i tak ją zmęczył ten upał że usnęła jak tylko odłożyłam ją do łóżeczka  😲 Dobrze, że jej łóżeczko ma kółka, dzięki temu mogę je przestawiać tam, gdzie aktualnie chłodniej..
Zaszczepiliśmy ją 5w1 - zniosła to bardzo dzielnie, wściekła się nie o sam zastrzyk, lecz o to, że musiała być trzymana w poziomie, co nie pozowoliło jej na obserwację gabinetu. Waży już 5,5 kg  😅 Poza tym od kilku dni uparcie próbuje podciągać się do siadania  😲 no i ma swoje zdanie na każdy temat  😀   
alona - moja przy tvn24 zasypia  😁
super wakacje 🙂

galantova - też ja zabieram jednak długo tam nie posiedzi 🙂
rośnie Ci pociecha 🙂
ilość pokarmu kobiety nie zależy przecież od tego, ile ona wypije mleka  😎 tak samo, jak od rozmiaru piersi nie zależy  😎
majek   zwykle sobie żartuję
10 czerwca 2010 11:46
ale zależy od `wypije`, a że mleko czy herbata.
chodzi o to, że urozmaicam sobie płyny.Im więcej pię tym więcej mam mleka
ale mowa była o tym, że mleko jest kaloryczne, a Cierpienie na to odparła, że musi pić, bo chce mieć pokarm
tak bo na śniadanie zjem mleko z płatkami, a tak to kanapki bym zjadła więc mało płynu
Magdalena szybkiego  😅, ale Ci zazdroszcze  🍴
Ja z tym brzucholem pojechałam dac trenerce pieniadze na kowala i zanim zdążyłam odpalić klimatyzacje w samochodzie to cały makijaż mi spłynął, jestem spuchnięta i mam totalnie wysuszone włosy- ach uwielbiam ten błogosławiony stan  🤣, na szczęście jeszcze tylko 6 tyg  😅
Mój Tymek to już pięciolatek i pije tylko mleko kozie naturalne- termin przydatnosci 4 dni w lodówce. Zamawiam raz w tygodniu w sklepie ze zdrową żywnoscią, zresztą Tymek je właściwie większośc produktów z tego sklepu.Właściwie nie je miesa, więc muszę je czymś zastepować.
dempsey   fiat voluntas Tua
10 czerwca 2010 12:22
Basznia, dziewczyny cudowne! i po co Ci bliźniaki  😎
mnóstwo całusków dla nich i wszystkiego najnaj!

Magdalena życzę szybkiego  😀
Pytałaś czy sprawa zmiany ubranek przez babcię mnie nie wkurza. Wkurza mnie, ja jestem dosyć wrażliwa na przejawy włażenia mi z butami. Ale wywalczyłam trochę i dalej nie da rady, muszę ustąpić, jeśli nie chcę jakiegoś zaostrzenia stosunków.  A przecież to w końcu tylko ciuszki..
Swoją drogą doceniam, że naprawdę babcia z dziadkiem dosyć często kupują moim dzieciom np. buciki, to się naprawdę przydaje. Gorzej, że wywalają kupę niepotrzebnej kasy na kolejne ubranka, które dzieci włożą dwa razy i wyrosną.. bo mam sporo po kuzynach naprawdę dobrych ubranek. No ale to nie moja kasa, więc się nie odzywam 😉

Hanoverka, trochę późno odpowiadam ale chyba pytałaś o ten tyłek Polki. Otóż paprze się bo po prostu do końca się oczyszcza. Na razie kora dębowa i jakaś maść-cud z jodem wysuszająco. I jest nieźle.

Cierpienie, krowa mleka nie pije a jaka mleczna 😉
(aha co do tv: może spróbuj zamiast telewizjować to chustować na takie okazje. u nas się sprawdza)

mleko krowie jest przereklamowane
ja nie podaję trzylatce, a jeśli już to nie uht, tylko takie "świeże" z mlekovity bodajże.  I to nie bezpośrednio tylko w naleśnikach itp. Ale ona dostaje mnóstwo mleka  w przedszkolu. Więc w domu nie ma już potrzeby, tylko kefiry, jogurty itp.
Co do wapnia: równie wiele jest go np w natce pietruszki, ale mleko ma dobry pijar 😉

A propos picia i upałów - ostatnio w Ikei jako darmowe picie dla dziecka do posiłku był do wyboru słodzony soczek z rurką i woda .Wybrałam wodę, choć była truskawkowa. NIgdy nie piłam tych wynalazków, ale tym razem spróbowałam.
No co za syf!!! Jak można sprzedawać posłodzoną i poperfumowaną wodę jako coś specjalnie dla dzieci!! Syf, byleco, cukier w kolorowej naklejce. To powinno być jakoś ograniczane - słodkie, więc dzieciom smakuje i naciągną mamę drugi raz. Koło truskawki to nawet ta woda nie stała.  👿
Ech a potem się słucha ile dzieci otyłych, ile ma kłopoty itp.
Czym skorupka za młodu.. oraz ziarnko do ziarnka.
Ale oczywiście znajdą się osoby które machną ręką i powiedzą sobie: eee tam, tyle cukru co w tym napoju, co to szkodzi.

Co do upałów
Po chwili pracy w ogrodzie wzięliśmy z Julkiem po prysznicu, rozebraliśmy się do gołka (no on w pieluszce) i już tak zostaliśmy w szczelnie zamkniętym chłodnym domu.. ufffff
u nas też upał jak nie wiem.. karmiłam właśnie małą i ona cała spocona.
Daję jej herbatki do picia z wodą przygotowaną. Na początku piła tylko taką mocną w smaku. Teraz dodaję jej więcej wody i uczę picia jak najmniej aż w końcu podam samą wodę. Na razie bez buntów, a smak robi się już bardziej wodnisty 🙂

dempsey masz rację z tymi napojami. ja kupiłam sobie ostatnio z hippa herbatkę dla dzieci, żeby sobie urozmaicić jadłospis i nie pić samej wody. Sam cukier! Obrzydlistwo. Jak mozna takie rzeczy robić?
Przecież można kupić soki 100% przeróżne

Demon fajnie z tym mlekiem kozim, ciekawe czy u mnie coś takiego jest możliwe. Na razie kupuję kozie niestety UHT jak dorwę.
Czy akurat mleko "świeże" z Mlekovity jest lepsze od UHT to bym się sprzeczała - dla mnie to jest syf to ich mleko w plastikowej flaszce. Ma jakiś dziwne smak i jest nie wiadomo skąd. Jak kupuję z miejscowej mleczarni to przynajmniej wiem że stąd 😉 Tyle że to mleko psuje się w 1-2 dni 🙁

A jakie dajecie jajka? To kolejna rzecz którą mojego niejadka podkarmiam, do niedawna miałam (a konkretnie to babcia miała) sprawdzone źródło pysznych jajeczek, niestety się urwało i teraz kupuję 0 lub ostatecznie 1-ki.
Albo od zielononóżek - pyyszne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się