Kącik Ujeżdżenia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 czerwca 2010 11:23
faraa, zaraz przysiadam. Mam nadzieję, że coś wyszło.
Strzyga na pewno coś wyszło 🙂

listy z Bajardówka - 12h konkursów!  🤔 🏇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 czerwca 2010 12:54
Dziś nie miałam już tak zarąbiście sprzyjających warunków, więc skopałam sprawę, ale zapewniam, że było na co popatrzyć:

kermit   Horses horses everywhere ..
11 czerwca 2010 12:57
tylko jedno ???  😀iabeł:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 czerwca 2010 13:05
To dla równowagi czarny. i już nie zaśmiecam wątku:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 czerwca 2010 13:07
Strzyga  😍 jesteś mistrz normalnie w robieniu fotek  😍 :kwiatek:

WIĘCEJ!  🏇
Miszczu,więcej,więcej, daj nacieszyć oczy przed jutrzejszymi zawodami  😜
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 czerwca 2010 17:23
i już nie zaśmiecam wątku:

przecież takimi fotkami TEGO wątku nie zaśmiecasz! nie daj się prosić i wrzucaj więcej zdjęć 😜
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2010 19:22
Strzyga, dawaj więcej i nie marudź!

Komentarz z portalu Eurodressage a propos CDI w Sopocie. ( http://www.eurodressage.com/equestrian/2010/06/11/scores-2010-cdi-w-sopot ). Aż człowiekowi wstyd, mimo że nie mam nic wspólnego z organizacją rzeczonych zawodów:
"Never before have we received so many complaints about the organization of a dressage show than in Sopot, Poland. For the first time they host a CDI-W coinciding with their usual CSI competition, but dressage hardly seems to be on the mind of the organizers. Dressage riders have to warm up on grass if they don't want to ride amongst the frantic show jumpers. Judges' boxes are non existent and the panel has to sit in cars. The score office was unaware that they had to calculate a coefficient 2 on some movements and first miscalculated the results. And finally the time schedule is being changed all the time with classes moving from 2 hours on the day itself up to a day and a half on the schedule! What about the famous quotation "readiness is all"?!  It is a great pity as the location near the seaside is lovely for an international competition."

Listy startowe do Bajardo na jutro: http://www.dressage.pl/wyniki/20100612_bajardo.pdf

Jakie wieści z Ostrowa?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 czerwca 2010 20:01
To nie marudzę i daję:
Od początku, czyli środa:












To jest dopiero bysior  👀


I jeden z dwóch moich faworytów "Misiaczek- miziaczek" według właścicielki.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2010 20:04
Piknie! Więcej!
Matko co za wstyd z tym eurodressagem......
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2010 22:12
Masakra po prostu. Teraz to nawet jakby chcieli zrobić CDI w przyszłym roku to nie mają co liczyć, że zawodnicy z zagranicy przyjadą.
Jakby Ci to powiedzieć... sama bym tu w przyszłym roku nie przyjechała 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 czerwca 2010 22:17
co tu dużo mówić. Sopot jak zwykle pokazał na co go stać. teraz robi już żenadę na całą Europę. To jest na prawdę cudowne miejsce, wierzcie mi, ma niesamowite warunki, ale ludzie nim zarządzający...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2010 22:18
Szecherezada na upartego jeszcze na 2 dni Ostrowa zdążysz 😉

Strzyga wielka szkoda, że takie miejsce się marnuje...
Jak ja żałuje, że nie wybrałam Ostrowa!!!!!!!!!! ale przynajmniej na plaży poleżałam 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 czerwca 2010 22:25
Koniczka, mi się serce kraje i wszystko w środku wrze! jestem wściekła, na prawdę wściekła tym, ze marnuje się miejsce, z którym jestem związana od początku mojej przygody jeździeckiej, na którym się jeździecko wychowałam  i na którym trwam już 11 lat. Wiem, że to miejsce ma zarąbisty potencjał, chyba wręcz unikatowy, ale polityka władz jest nastawiona na rujnowanie. na TOP TRENDY, po których 1/4 toru nie nadaje się do jakiegokolwiek użytku, a pensjonariusze dostają wypowiedzenia za postawienie końskiego kopyta na trawie. Zapuszczone stajnie, nie nadające się do jazdy podłoże na hali i placach. A teraz tak żenujące zachowanie. Piszą o żenadzie w Sopocie na EURODRESSAGE. I nikt pewnie za to nie poniesie konsekwencji. Bo po co?
Dobrze, że nie pojechałam do Sopotu...

Są wyniki z Ostrowa na dressage.pl
kujka   new better life mode: on
12 czerwca 2010 00:15
alez obora w tym Sopocie... tez jest mi wstyd :/
mamy na volcie ludzi piszacych chocby do konskich pism. moze ktos podjalby sie pociagniecia tematu, chocby w wyciagniecie jakiejs odpowiedzi od wladz hipodromu na opinie z eurodressage?
A ja byłam dziś w Bajardo i spotkałam kilka osób z forum (w tym zabawnie opaloną Koniczkę, :hihi🙂. Poza tym złapałam konia, który katapultował jeźdźca i podkręcał konkurencję na czworoboku...
Poza tym chcę się pochwalić newsami - oczywiście żadnej absolutnie mojej zasługi w tych pochwałach, ale co tam 😉

- lostak wygrała CC3  😅
- w sobotę mój rudy szedł swój pierwszy w życiu konkurs dla młodych koni. I wygrał - było 9 koników w konkursie 🙂 Ocena końcowa to 8.0, za galop dostał 8.5 😎 Rewelacja  😅
cieciorka   kocioł bałkański
12 czerwca 2010 21:57
brawo dla Lostak!

który rudy, mały czy duży?

ile bedzie kosztować oglądanie Kyry?
ja też byłam dzisiaj w Bajardo 😉 wyjazd bardzo udany, "moje" konie spisały się na medal.
Widziałam przejazd Lostak - bardzo mi się podobało, gratuluję!

P.S. też widziałam kilku voltowiczów  😎
No, no, Lostak gratulacje!!! 👍
no i po co było mi jechac do sopotu jak wokół takie fajne zawody...?? ech słyszę, że w bajardo rewelacja, dziś rozmawiałam z Ostrowem- też bomba...
Ale powiem Wam, że dziś K. Milczarek w dużej rundzie była bezkonkurencyjna... Absolutnie nikt nie mial szans jej podskoczyc. A poza tym to strasznie mi żal Prego- jestem wierną fanką tego konia, a tu jeździ na nim teraz taka Estonka o martwej acz zaciągniętej ręce, cała sztywna...  🙄
Mi udało się obejrzeć do tej pory wszystkie konkursy rozegrane w sopocie (oprócz jutrzejszego, który zapewne niestety opuszczę) i organizacyjnie MASAKRA !!! W piątek zawodnicy dowiedzieli się o 17 że nie będą jechać o 20 tylko następnego dnia o 7.30!
Zero szacunku organizatorów dla zawodników a tym bardziej dla kibiców (wiadomości o godzinach startów były w miarę aktualne tylko w biurze zawodów na hipo). Informacje rozchodziły się drogą pantoflową, sędziowie wyglądali na lekko zażenowanych samochodami zamiast budek i klaksonem zamiast dzwonka.
W przyszłym roku zawody zapewne się nie odbędą w sopocie a jeśli się uda to i tak nikt tu nie przyjedzie.

To się wyżaliłam a teraz może wrażenia 🙂
Pierwszy raz widziałam Ekwadora na żywo i jest spektakularny. Bardzo dobry stęp i galop, kłus efektowny. Widać było jakieś problemy z twarzą w środę ale już dziś było dużo lepiej.
Bardzo mi się podobała Florencja Kasi Milczarek w małej rundzie, koń z bardzo dobrym zadem i spektakularnym przodem choć jeszcze do dopracowania.
Przejazdy Niemki Zimmer oglądało się bardzo przyjemnie, bardzo przemyślana i spokojna jazda, wszystko dopracowane, konie bardzo dobre choć nie spektakularne (choć kasztan Priboy super piafy).
Przyjemnie dla oka jeździły też Dunki.
cieciorka, jaki znowu mały rudy? Ja mam tylko jednego kasztana, i niestety (bardzo nad tym ubolewam) wyrasta z niego wielkie konisko  😡

O Kyrze napisałam Ci PW. Bilety się już rozchodzą, liczba miejsc jest ograniczona, więc zainteresowanym polecam po prostu zamawiać - w czerwcu, a nie wrześniu 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
13 czerwca 2010 08:07
gratulacje należą sie quancie, za nosa do kupna koni 😉

co do MDC w Bajardo, o dziwo nie zjadły nas komary i jest tam super atmosfera...  i w sumie fajnie starutje sie o 20tej...  jedyna zarzut, bylo bardzo ciezkie podloze na czworoboku i wieczorem wszystkie konie mialy problem z pokazaniem sie lepiej.  ale  :kwiatek:
K.Milczarek I!! oblednie pojechali..jejku jak milo bylo na nich popatrzec w necie!
kto widzial na zywo? jak wrazenia?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2010 17:51
Karla🙂, Ja widziałam, ma fot, a fot ^___^ tyle, że nie wiem czy dobrych. Jak dla żuczka, co z ujeżdżeniem wiele wspólnego nie ma... BOMBA

Karla🙂, a ja mam jeszcze 2 foty Pana z Drapacz Team. Czy to wasz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się