Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 czerwca 2010 08:41
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Znacie jakąś strone z wynikami zawodów we Francji? Chodzi o zawody w Verniolle

Co to za patent ma konik na sobie?
chyba ma zabezpieczoną sondę

Tu widać lepiej. Pytałam o ten system pod ogon .
Na pyszczku rzeczywiście wygląda na sondę.
Tu mały spotyka dużego , z którego go sklonowano.
(Marc czempion ujeżdżenia i Mouse jego klonik)
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
16 czerwca 2010 18:36
Klonik ?!  🤔 Ale, że jaak....  😲
Tania, ja się nie znam ale we wszystkich książkach końskich jak widziałam foto prowadzenia młodych źrebaków to zawszę trzymali je za ogonek i na klacie. Moze to zamiast tego? Ale po co się trzyma to sama nie wiem  😁
To ja mam pytanie idealnie tu pasujące, co znaczy "IMO"?  😡
Parę razy się spotkałam i nie potrafię rozgryźć...
majek   zwykle sobie żartuję
16 czerwca 2010 20:14
in my opinion
czyli `moim zdaniem`
Dziękuję ślicznie  :kwiatek:  w końcu wiem  😁
Tania - przytrzymywanie i lekkie unoszenie ogona źrebaka działa podobnie jak dutka u dorosłych koni... wersja delikatniejsza i mniej stresująca  😉 źrebol wtedy grzecznie stoi (np. podczas podawania zastrzyków)
cieciorka   kocioł bałkański
16 czerwca 2010 22:06
gdzie mogę sprawdzić jak najkorzystniej wymienić walutę?
są jakieś portale temu poświęcone?
złotówek tam raczej nie sprzedam, albo bardzo tanio, tu funtów syryjskich nie kupie. mogę wymienic na dolary i tam ponownie. tylko czy to będzie lepsze rozwiazanie od kupowania tam na miejscu?
gdzie się mogę rozeznać w takich sprawach?
Tania - przytrzymywanie i lekkie unoszenie ogona źrebaka działa podobnie jak dutka u dorosłych koni... wersja delikatniejsza i mniej stresująca  😉 źrebol wtedy grzecznie stoi (np. podczas podawania zastrzyków)

Tak mi tłumaczycie, jakbym nigdy nie widziała źrebaka.  😁
Ja od 6 lat trzymam konia w stadninie i nie zliczę już maluchów jakie poznałam.
Chodzi mi o sznurek, że wygodny -bo jedną ręką jedna osoba sobie trzyma.
Używaliście w ten sposób?
Ale i tak dzięki za odp. :kwiatek:
Czy w HOOKSie jest takie coś jak np. w eskadronie że wychodzi kolekcja i po 6msc wycofuje sie je ze sklepu?
Manta   Tyłkoklep leśny =)
17 czerwca 2010 13:12
Czy jeśli sama sobie przyciemnię tylną szybę i tylne szyby boczne to muszę mieć na to jakiś atest czy Panowie Policjanci się do tego nie przyczepiają? Wiem, że na pewno przednia czołowa ma być "przepuszczalna" 75% a boczne 70% i najlepiej ich wcale nie ruszać. A co z tyłem? Muszę posiadać taki atest? Trochę szkoda jakby mi dowód rejestracyjny zabrali za taką głupotę. 😎


Tył możesz sobie zawet deskami zabić ;-) więc możesz bez obaw przyciemnić je sama ;-)
jak powiedzieć po angielsku 'co mnie to obchodzi?'
tłumacz podpowiada tak :  What do I care    🙂

Czy da się usunąć znajomych na naszej-klasie? Bo ja już zgłupiałam do reszty i nie wiem  🤣
da, da  😉 na dole masz obrazek. Klikasz najpierw taką strzałkę przy danym znajomym a potem "usuń z listy znajomych" 🙂
Alabamka  dzięki Ci  :kwiatek:
Proszę  😉
Ja mam takie pytanie. Bo podobno Anglia a UK to co innego (nawet flagi inne  😎 ) Umie ktoś podać mi obszary Anglii?  :kwiatek:
To całe wyspy Brytyjskie.
UK składa się z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Anglia jest czerwona
Woow. Dziękuję  🤣 Zawszę myślałam, że Anglia to UK czyli jedno i to samo. Tzn. ktoś mi tak powiedział. A zaczęłam się dopiero zastanawiać po tym jak na Mundialu Anglia miała biało- czerwoną flagę  😁
Podstawowa wiedza geograficzna...  🙄
No ja dopiero do gimnazjum idę przecież. Nie miałam jeszcze nic więcej niż polski, stref klimatycznych, kontynentów  😎
Dziewczyny, co mam zrobić, jeślimam gtowy dokument w pdf-ie (protokół, wystarczy tylko wpisać dane), a nie wiem, jak coś tam wpisać? Co muszę kliknąć/ zrobić ❓
No ja dopiero do gimnazjum idę przecież. Nie miałam jeszcze nic więcej niż polski, stref klimatycznych, kontynentów  😎


to dziwne, bo ja po podstawówce miałam już takie informacje, tak samo jak rzeki, pasma górskie, jeziora na świecie, państwa i ich stolice itd  😎
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
18 czerwca 2010 09:32
Spadła na mnie poniekąd organizacja pewnego wyjazdu dla dzieciaków z naszego klubu sportowego, moim zadaniem jest m.in. zgłoszenie listy uczestników do kuratorium oświaty. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zrobić, w jakiej formie, co powinnam tam jeszcze zgłosić itd. - nie mam o tym zielonego pojęcia, a na tronie kuratorium tak szukam, szukam i albo przeoczyłam albo nie wiem co. Jeśli ktoś orientuje się w tym co i jak trzeba zrobić, jak to pozgałszać wszystko odnośnie takiego wyjazdu będę baaardzo zobowiązana! Z góry dziękuję! :kwiatek:

Edit: Znalazłam coś takiego:
W związku z obowiązującymi przepisami organizatorzy placówek wypoczynku są zobowiązani do:

    Przedłożenia Zachodniopomorskiemu Kuratorowi Oświaty „Zgłoszenia organizacji placówki wypoczynku (letniego/zimowego) dla dzieci i młodzieży szkolnej” oraz wszystkich dokumentów, wymaganych Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania, tj.:
ważnej Karty Kwalifikacyjnej Obiektu,
danych dotyczących kwalifikacji pracowników pedagogicznych, w tym kierownika placówki wypoczynku, a także informacji o kwalifikacjach pracowników medycznych przewidzianych do zatrudnienia - wykaz kadry,
informacji na temat formy wypoczynku, liczby turnusów, czasu ich trwania oraz liczby uczestników - zgłoszenie,
programu pracy z dziećmi i młodzieżą,
w przypadku obozów wędrownych – przebiegu trasy.
    Należy przestrzegać terminu składania powyższych dokumentów, tj. nie później niż na 14 dni przed terminem rozpoczęcia działalności placówki wypoczynku. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów do Kuratorium Oświaty.

    W przypadkach nie przestrzegania przepisów prawa oraz stwierdzenia niestosowania przez organizatorów placówek wypoczynku wymienionych zasad i procedur Zachodniopomorski Kurator Oświaty podejmie działania w trybie administracyjnym.

    Spełnienie wyżej określonych wymagań jest warunkiem koniecznym do uzyskania zaświadczenia o zgłoszeniu placówki wypoczynku, o którym mowa w ust. 4 § 6 cytowanego rozporządzenia.


Czy ktoś wie, jak to ma wszystko wyglądać? Bo ja, jako organizator takiego wypoczynku - muszę zgłosić te wszystkie rzeczy, które oni wymagają prawda?
[quote author=Alabamka link=topic=20.msg624657#msg624657 date=1276805036]
No ja dopiero do gimnazjum idę przecież. Nie miałam jeszcze nic więcej niż polski, stref klimatycznych, kontynentów  😎


to dziwne, bo ja po podstawówce miałam już takie informacje, tak samo jak rzeki, pasma górskie, jeziora na świecie, państwa i ich stolice itd  😎
[/quote]
A no państwa i stolice też miałam. Niestety takich rzeczy nie  :/
Graba.   je ne sais pas
18 czerwca 2010 11:32
Ja się tego uczyłam na j. angielskim. I moim zdaniem powinno to być na pierwszej lekcji. To tak jakby obcokrajowiec uczył się języka polskiego a nie wiedział np. że leży w europie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się