Polityka , polityka

Zależy co chcesz Taniu napisać - jeżeli zgadzasz się z tajnaa, to chyba bardziej pasuje QFT ---> Quoted for Truth
mam pewność, że Tania zgadza się z tym,że Lotnaa swoją "merytoryczną" odpowiedzią, sama udowodniła,że dla niej liczy się tylko wizerunek, a nie program polityczny.

poczułaś się dotknięta Strzygo?...dlaczego, napisz gdzie się mylę i to uargumentuj.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2010 15:45
titina, na podstawie braku argumentów do merytorycznej dyskusji. Obrażanie interlokutora odwołując się do Cosmopolitan, tudzież Avanti (wtf is this?), jakby kiedykolwiek widział mnie czytającą jakikolwiek magazyn,bądź też wypowiadającą się na temat jego treści...
Cóż, w wiedzy o polityce, specjalnie biegły również nie jest, a i żenujący bardzo, skoro nie umie porozmawiać, a musi obrażać. Przykro i bardzo, bardzo żenująco.

Nie poczułam się dotknięta, a zażenowana faktem, że gdy się spotykamy mówię Ci cześć, podczas,gdy Ty mnie obrażasz nieustająco. Czas chyba to zmienić.
Przepraszam, ale myślałam ,ze Wojtek zna Ciebie, i na podstawie posiadanej wiedzy napisał ten post, co do jego złośliwości mhm... no to niestety ....... masz racje. 😡 Niepotrzebnie się wtrąciłam :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2010 16:05
Całkiem możliwe, że jestem pustym lachonem, który w życia żadnej książki nie przeczytał, historii za grosz nie zna, a moje IQ jest minusowe, a dodatku mam na twarzy krosty.  Nie przeczę, ale nie wrotkowi to oceniać. Bo najpierw trzeba sobą coś reprezentować. Widać po powyższym poście, co sobą reprezentuje wrotek.

A więc jak dla mnie EOT.
Nie poczułam się dotknięta, a zażenowana faktem, że gdy się spotykamy mówię Ci cześć, podczas,gdy Ty mnie obrażasz nieustająco. Czas chyba to zmienić.
czy tylko dlatego że się znamy, muszę sie z Tobą zgadzać i nie mogę dowodzić ,że się mylisz...że kierujesz się wyłącznie emocjami i wizerunkiem, nie mając pojęcia o faktycznych planach i dokonaniach danego polityka.
wybacz ale nigdy nie byłem entuzjastą środowiska Unii Demokratycznej i moge dowodzić bez końca,że to jest środowisko kompradorskie...dla ciebie te dowody nic nie znaczą i np Geremek czy Boni, są dla Ciebie autorytetami, zatem kto kogo obraża?...zwłaszcza,że na moją rzeczową argumentację i zaproszenie do merytorycznej dyskusji o kwestiach społecznych i politycznych, najczęściej odpowiadasz chowaniem głowy w piasek. 🤔
Wrotek wszystko się zgadza, tylko forma w której to podajesz, czasami, jest nie do przyjęcia. I chyba o to głównie chodzi Strzydze. 👿
[quote author=Grzegorz link=topic=21572.msg628453#msg628453 date=1277130007]
Zależy co chcesz Taniu napisać - jeżeli zgadzasz się z tajnaa, to chyba bardziej pasuje QFT ---> Quoted for Truth
mam pewność, że Tania zgadza się z tym,że Lotnaa swoją "merytoryczną" odpowiedzią, sama udowodniła,że dla niej liczy się tylko wizerunek, a nie program polityczny.
[/quote]
Tak,dokładnie.Bo o tym wcześniej pisaliśmy.
Nie rajcuje mnie wizja monopolu w państwie. "Zgoda buduje" i tak samo zrujnuje??
Zdumiewa mnie samozadowolenie Pana Napieralskiego .
Tak jakby osobisty /zresztą wątpliwy / sukces przedkładał nad interes swojej partii.
Obraża swoich kompanów, wystawia się na polityczną aukcję gotów dać na lewo lub prawo bez różnicy.
Z drugiej strony mrugał wczoraj do betonu SLD dziękując ojcu-sekretarzowi PZPR .
No-zez rozbieżny padł na gościa . Polityka to rodzaj szachów a nie gry w palanta.
Z drugiej strony-umizgi PO i PIS pewnie mogą zawrócić w główce. Jak dawniej duetowi Leper Giertych.
I Jarosław Kaczyński już nie delegalizuje SLD a nawet stał się sam lewicowy. I to jeszcze w stylu west .
A okręty TVP i TVN śmiesznie zmieniają kurs.Oba. Na odwrotne.Okrętu Polsat -nie mam w zasięgu wzroku.

Jest jeszcze Pawlak, który miał niższe procenty, niż kwas chlebowy - oni [rolnicy, zwolennicy PSL] też na kogoś głosowali.


Moim zdaniem na Kaczyńskiego. Elektorat PSL-u zagłosował na PiS.  Po prostu nie mieli na kogo. Lepper sam się zdeaktualizował. Pawlak "popłynął" dla wsi w obecnej koalicji. Jedynym na placu boju z hasłami obiecującymi gruszki na wierzbie dla wsi pozostał Kaczor.
Komorowski - jest za bardzo "mieszczuchowaty" i za bardzo miejskie elity go obsiadły.
Mnie się wydaje, że kościół dyskretnie /dyskretniej niż dawniej/ poparł Jarosława K.
I to też jest takie pragmatyczne podejście-bo powinien poprzeć Marka Jurka.
Kolejny raz pozamieniano się etykietkami.
Mnie się wydaje, że kościół dyskretnie /dyskretniej niż dawniej/ poparł Jarosława K.




Robiąc wodę z mózgu nawet małym dzieciom.
Prezydent bez żony to wstyd.  😎
Co to za różnica ,czy ma żonę, czy nie, ważne by był sprawnym dyplomatą, mogącym coś ugrać dla Polski.
Prezydent to kukła, marionetka, która tak na prawdę powinna tylko:

- mieć jako taki wygląd,
- mieć żonę, z którą może wyjść na salony,
- być sympatyczna i komunikatywna.

Fajnie jakby się  także wreszcie nauczyli języków...

Ważne żeby wstydu nie było jak gdzieś pojedzie, bo i tak nic nie zrobi...

Mnie się wydaje, że kościół dyskretnie /dyskretniej niż dawniej/ poparł Jarosława K.


W parafii, z której pochodzę słyszałam dwa czy trzy bardzo ostre kazania, wprawdzie obyło się bez nazwisk, ale byłam bardzo bliska opuszczenia murów. Złe media, ważni Ci "prawi i sprawiedliwi" itd.
Totalna żenada  🤔wirek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 czerwca 2010 19:53
Lotnaa, też nie głosowałam, też czuję się parszywie.Na II turę, choćbym czołgać się miała, dotrę.

Ja nie wiem, czy będzie dane mi się doczołgać. Pewnie znów mnie zamkną w ciężarówce z kucami i wywiozą na odległość 300 km od lokalu wyborczego  :emot4:

wrotki, cóż za ironia, że to Ty nawołujesz do merytorycznej dyskusji, a jednocześnie prowadzisz dyskusję powołując się na takie "argumenty":

i na dobra sprawę w kwestiach politycznych niczym więcej nie możesz się popisać...skąd w takim razie takie zaangażowanie w sfery tak bardzo dla Ciebie nieznane?...jakaś nowa moda promowana w Cosmopolitan lub Avanti? 😁
Hm, wypowiedź oparta na "faktach", nie da się ukryć.

mam pewność, że Tania zgadza się z tym,że Lotnaa swoją "merytoryczną" odpowiedzią, sama udowodniła,że dla niej liczy się tylko wizerunek, a nie program polityczny.


Kolejny "fakt". Nie odpowiedziałam w ciągu 5 minut, i stąd wniosek, że dla mnie liczy się wizerunek. Brawo wrotki.

Co do IV RP i "propagandowych hasełek bez treści".
Dla mnie IV RP to minister sprawiedliwości, który zostaje telewizyjną gwiazdą konferencji prasowych, niszcząc reputację ludzi mając za nic zasadę o domniemaniu niewinności.
To Polska równych i równiejszych, bo ci którzy nie stoją z nami, stoją tam, gdzie stało ZOMO.
To rozliczanie przeszłości do granicy absurdu.
To małostkowość i nienawiść do wszystkich, którzy mają odmienne niż "jedyne słuszne zdanie".
To wicepremier Giertych i Lepper, którzy byli w stanie zasiąść na takich stanowiskach dzięki PiSowi. Tej samej partii, która wciąż mówi o odmowie moralnej, a jednocześnie pożąda władzy tak bardzo, bo dzielić ją z ludźmi tego formatu.
To Polska, która staje się pośmiewiskiem Europy, niezdolna do dialogu na arenie międzynarodowej, Polska z twarzą homofoba, chorego nacjonalizmu. 

Może dla Ciebie to są hasła bez treści, dla mnie to było jak zły orwellowski sen. I nie chcę powtórki.

edit: lit.
Moon   #kulistyzajebisty
21 czerwca 2010 20:17
Lotnaa, amen.
wrotki, cóż za ironia, że to Ty nawołujesz do merytorycznej dyskusji, a jednocześnie prowadzisz dyskusję powołując się na takie "argumenty":

[quote author=wrotki link=topic=21572.msg628439#msg628439 date=1277129162]
i na dobra sprawę w kwestiach politycznych niczym więcej nie możesz się popisać...skąd w takim razie takie zaangażowanie w sfery tak bardzo dla Ciebie nieznane?...jakaś nowa moda promowana w Cosmopolitan lub Avanti? 😁

Hm, wypowiedź oparta na "faktach", nie da się ukryć.

[/quote]...to puenta oparta na faktach, samych faktów już nie raczyłaś zacytować...to bardzo charakterystyczne.
Kolejny "fakt". Nie odpowiedziałam w ciągu 5 minut, i stąd wniosek, że dla mnie liczy się wizerunek. Brawo wrotki.nie dla Ciebie a dla Tajneej...jej wypowiedź była mówiła coś o "karłowatym dyktatorku"
...chociaż twoja emocjonalna wyliczanka potwierdza, że też jesteś daleka od racjonalnego postrzegania polityki, wolisz bezrefleksyjnie kupować tanie agitki, bo czym innym jest pisanie o "Polsce która staje się pośmiewiskiem Europy, niezdolnej do dialogu na arenie międzynarodowej, Polsce z twarzą homofoba, chorego nacjonalizmu"? 🤔
wiem ,ze nie często bywasz w Polsce, ale tu naprawdę płonie mniej synagog niż we Francji czy w Niemczech...kirkuty też są bezpieczniejsze.
ps. chętnie podyskutuję o treści "1984" bo chyba nie do końca zrozumiałaś treść tej lektury...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2010 21:21
Napisałam o genialnym monarchistycznym pomyśle JKM. Tak na dobry początek, ponieważ wiem, że wrotek uwielbia omijać wzrokiem wszelkie argumenty i udawać, że ich nie ma. Cóż..
Napisałam o genialnym monarchistycznym pomyśle JKM. Tak na dobry początek, ponieważ wiem, że wrotek uwielbia omijać wzrokiem wszelkie argumenty i udawać, że ich nie ma. Cóż..
napisałaś nieprawdę, bo JKM nie jest monarchistą i co teraz mam Ci napisać?...nie będę złośliwie dopytywać o źródło tej plotki na temat JKM, jak mam się odnieść do nieprawdy?
[quote author=wrotki link=topic=21572.msg628439#msg628439 date=1277129162]

[quote author=Strzyga link=topic=21572.msg628362#msg628362 date=1277125095]
Mam sobie swoje małe uprzedzenia i sympatie. Ot.
i na dobra sprawę w kwestiach politycznych niczym więcej nie możesz się popisać...skąd w takim razie takie zaangażowanie w sfery tak bardzo dla Ciebie nieznane?...jakaś nowa moda promowana w Cosmopolitan lub Avanti? 😁
[/quote]

Jesteś żałosny.
[/quote]

Nie widze powodu by stwierdzac ze Strzyga nie moze niczym wiecej sie popisac w kwestiach politcznych. Dala bardzo zgrabny i trafny opis glownych wad JKM a ty nie umiesz podjac normalnej polemiki.

...to puenta oparta na faktach, samych faktów już nie raczyłaś zacytować...to bardzo charakterystyczne.

...chociaż twoja emocjonalna wyliczanka potwierdza, że też jesteś daleka od racjonalnego postrzegania polityki, wolisz bezrefleksyjnie kupować tanie agitki, bo czym innym jest pisanie o "Polsce która staje się pośmiewiskiem Europy, niezdolnej do dialogu na arenie międzynarodowej, Polsce z twarzą homofoba, chorego nacjonalizmu"? 🤔
wiem ,ze nie często bywasz w Polsce, ale tu naprawdę płonie mniej synagog niż we Francji czy w Niemczech...kirkuty też są bezpieczniejsze.
ps. chętnie podyskutuję o treści "1984" bo chyba nie do końca zrozumiałaś treść tej lektury...


Jesli emocjonalnosc ma byc kryterium politycznej kompetencji, to odpadasz w przedbiegach stary. Twoje wypowiedzi sa najdalsze od spokoju i rzeczowosci co dobitnie ilustruje fakt ze niestety nie umiesz odniesc sie do pogladow przedmowcy bez asekuracji w postaci obrazenia go.

[quote author=Strzyga link=topic=21572.msg629009#msg629009 date=1277151702]
Napisałam o genialnym monarchistycznym pomyśle JKM. Tak na dobry początek, ponieważ wiem, że wrotek uwielbia omijać wzrokiem wszelkie argumenty i udawać, że ich nie ma. Cóż..
napisałaś nieprawdę, bo JKM nie jest monarchistą i co teraz mam Ci napisać?...nie będę złośliwie dopytywać o źródło tej plotki na temat JKM, jak mam się odnieść do nieprawdy?
[/quote]
Mikke należy do związku Zachowawczo-Monarchistycznego.
Zdaje się, że z poniższego artykułu jasno wynika za jaką formą rządu opowiada się JKM:

http://korwin-mikke.pl/dziennik_polski/zobacz/vive_le_roi/939
Mikke należy do związku Zachowawczo-Monarchistycznego.


Jeżeli już to do Klubu. Jego członkiem honorowym jest też prezydent Krakowa z nadania lewicy - p. Jacek Majchrowski.
KZM nie postuluje restytucji monarchii - więc i JKM nie łapie się na zarzut.

Sądząc po tym, jak niektórzy publicyści związani z KZM ciepło i ze zrozumieniem odnieśli się do gen. Jaruzelskiego - to Napieralski też się chętnie zapisze (o ile przyjmą 🙂 ).

Moj blad - prostuje zatem. Jak to ciagle trzeba weryfikowac wlasna wiedze. W koncu ich monarchizm to monarchizm na poziomie metapolitycznym. Kajam sie serdecznie. Zainspirowana zaczelam czytac bloga Korwina. Wiesci z frontu wysylac bede w miare regularnie, azeby temat nam nie umarl.


edit - pierwsza rzecz ktora mnie zaciekawila - taki tekst z 2006 roku, a propo "pijawek" czyli rozmaitej masci chciwych politykow, porazajaca prostota -
Na pijawki jest jeden sposób: osuszyć bagno! Wtedy pijawki się otorbiają - i czekają na frajera, który wpuści im wodę.
Tą ożywczą dla pijawek wodą są nasze podatki.
Tylko radykalne zmniejszenie pieniędzy w budżecie spowoduje, że świnie przestaną pchać się do koryta. Bez tego na miejsce Kwaśniewskiego przychodzi Kaczyński, czy nawet Korwin-Mikke - a tam, na dole...."

Ale tak mysle - radykalnie zmniejszamy podatki to jak z budzetem? Skad brac pieniadze? Pytam radykalnie i chcialabym szczegolnie dowiedziec sie tego od wrotkiego - koniec koncow jest zwolennikiem Mikkego wiec pewnie w pogladach oblatany. I pytam z ciekawosci bo pomysl sensowny.
Nie widze powodu by stwierdzac ze Strzyga nie moze niczym wiecej sie popisac w kwestiach politcznych. Dala bardzo zgrabny i trafny opis glownych wad JKM a ty nie umiesz podjac normalnej polemiki.
dała bardzo zgrabny popis niewiedzy i nie da się dyskutować z wyobrażeniami, a nie z faktami.
Jesli emocjonalnosc ma byc kryterium politycznej kompetencji, to odpadasz w przedbiegach stary. Twoje wypowiedzi sa najdalsze od spokoju i rzeczowosci co dobitnie ilustruje fakt ze niestety nie umiesz odniesc sie do pogladow przedmowcy bez asekuracji w postaci obrazenia go.
mylisz tautologię z alternatywą wykluczającą, a piszesz o logice...oceniasz autora rojąc, że oceniasz jego argumentację, przyznam że obraża mnie twoja niekompetencja w tej dyskusji.
Mikke należy do związku Zachowawczo-Monarchistycznego.
...tak, przyjął honorowe członkostwo tej organizacji, które otrzymał w zamian za udostępnienie łam tyg "Najwyższy Czas" dla autorów "Pro Fide Rege et Lege"...nigdzie i nigdy nie postulował restytucji monarchii w Polsce, pisanie o nim że chce króla w Polsce, to tak jakby napisać, że poseł Drzewiecki jest piłkarzem 🤔wirek:
ps. chyba się komuś pomylił skrót i JKM czyta jako "Jego Królewska Mość" 😁
Ale tak mysle - radykalnie zmniejszamy podatki to jak z budzetem? Skad brac pieniadze?
pieniądze na co? bo jeżeli na taki aparat państwowy jaki postuluje JKM, to znając dzisiejszy procent wydatków budżetu na MON , MSW i MSZ, wiemy jak mało pieniędzy w tym budżecie potrzeba 😎
ps. błąd twój i Strzygi...ale jakoś zapomniałaś napisać, że to ja miałem rację 🤔
Wszystko co mówi/pisze JKM wydaje się takie sensowne i logiczne i proste.
Jednak polityka ma swoje prawa. Szczególnie w tej starzejącej się,sypiącej się demokracji.
Czyli do realizacji każdego celu potrzebna jest większość parlamentarna = silna partia.
Wielu /zwłaszcza prostym/ ludziom wydawało się, że Lepper ma receptę na wszystko :
-pieniądze są w banku - trzeba je brać i już po problemie. Lepper okazał się skuteczniejszy od JKM - doczołagał się do parlamentu i rządu i skomponował ze swych wieprzy znaczącą siłę -grzebiąc pomysł IV RP przy okazji.
A JKM wciąż ma kłopot z przełożeniem tego co głosi-na realną władzę.
I to mnie dziwi- zna proste receptury na wszystko-poza tym najważniejszym.
Dlatego nie traktuję go poważnie.
A co do budżetu-to ma się dobrze.Popatrzcie na dane o PKB.
Zmieniając temat -
-czy w wieczór wyborczy świętujące sztaby wspomniały o zmarłym Prezydencie? 
Nie oglądałam zbyt pilnie i nie zauważyłam. W tym co widziałam -jakoś mi tych paru zdań zabrakło.
Likier napisałeś:,,Prezydent to kukła, marionetka, która tak na prawdę powinna tylko:

- mieć jako taki wygląd,
- mieć żonę, z którą może wyjść na salony,
- być sympatyczna i komunikatywna.

Fajnie jakby się  także wreszcie nauczyli języków...

Ważne żeby wstydu nie było jak gdzieś pojedzie, bo i tak nic nie zrobi..."



Nie do końca masz rację.
Po pierwsze Prezydent jest zwierzchnikiem sił militarnych w Polsce- co to znaczy chyba nie muszę tłumaczyć,
Po drugie ,ma prawo Veta, przy głupawych pomysłach rządu- całe szczęście/lub nieszczęście(patrz-Wałęsa)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się