Ogłowia

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 czerwca 2010 08:06
cieciorka gdyby się uprzeć to te kwiatki można zrobić z 7 osobnych małych kryształków 🙂
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
21 czerwca 2010 13:53
Mam pytanie,
Poszukuję naczółka, takiego jak mają Niemcy :  http://www.hidalgo.pl/products/93/p/320 tyle, że w kolorach flagi Włoskiej, ktoś gdzieś widział ? Albo wie gdzie można taki zamówić ? Będę bardzo wdzięczna.  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
21 czerwca 2010 14:34
xequus, oczywiście
http://allegro.pl/item1084850844_oglowie_skora_czern_diamenciki_schou_cob.html
Słyszeliście może o tej firmie? Dość takie jak na ogłowie z diamencikami.

http://www.gnl.pl/oglowie-horze-p-4871.html
a cena tego to już w ogóle mnie zdziwiła.

Jest to warte kupna? Wie ktoś?
cieciorka   kocioł bałkański
21 czerwca 2010 15:10
firma pierwszego to firma produkująca wszystko. ogłowia mają zwyczajne ale ładne- tzn mnie się podobają. skóra genialnej nie ma się co spodziewać po takiej cenie- ale wysoka nie jest, to można zaryzykować.

dziewczyny piszą że horze ma lepsze i gorsze produkty- te droższe całkiem niezłe, te tańsze nie...
Morfeusz , swego czasu były ogłowia w Netto i były to właśnie ogłowia Schou  😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 czerwca 2010 17:10
Morfeusz kwestia ceny to głownie kwestia jakości skóry, te za 80zł to III klasa skóry, ale dotychczas miałam takie ogłowie i nie narzekałam, po prostu nie jest aż tak miękkie i elastyczne, ale ja swojemu nie miałam nic do zarzucenia. Poza tym przeważnie nie ma tej dbałości o szczegół typowej powiedzmy przy ogłowiach za pare stów - poza tym płaci się niejednokrotnie też za marke. Prawda taka, że ogłowie to raczej tylko estetyka, bo pojeździsz i w tym za 80zł i w tym za 800zł, a rumakowi nie robi to różnicy(nie mówię o skrajnych przypadkach)
kujka   new better life mode: on
21 czerwca 2010 18:30
xequus, no nie wiem, czy nie zrobi.
moj kon obciera sie od bardziej szorstkich kantarow, wiec tym bardziej nie chcialabym zeby chodzil (pracowal!) w bardziej szorstkim, twardym, nieprzyjenym (a takie bywaja, jesli sa zrobione z "mielonki"😉 oglowiu.
poza tym oglowie za 80 zl po paru miesiacach wyglada jak szmata, sciera, po prostu paskudnie.
zaplace w Ursusie 350 i mam oglowie nie na rok, a na wiele lat. zdecydowanie bardziej oplaca sie wydac 350 zl raz na 5 lat (ladne, dobrze wykonane, wygodne dla konia), niz co roku kupowac oglowie za 80/100 zl. oglowie markowe po tych 5 latach moge jeszcze sprzedac, zeby dolozyc do nowego, bo nadal swietnie wyglada i nadaje sie do uzytku.
gdyby moj kon wytarl sie, jak to ma w zwyczaju, pfiffem o plot, czy drzwi boksu, oglowie juz nie mialoby koloru. a z dobrej klasy oglowiem nie dzieje sie nic.
moze jestem glupia i nadwrazliwa ale uwazam, ze skoro ja nie chodze w brudnych ciuchach, kupuje sobie wygodne, porzadne buty do jazdy konnej/pracy, to mojemu koniowi do pracy ze mna rowniez nalezy sie dobry, dopadowany, czysty i wygodny dla niego sprzet.
dopiero jesli mu to zapewnie, mam prawo wymagac od niego zapieprzania pode mna na treningach czy zawodach (czy nawet w glupim terenie).

nie wiem, co masz na mysli piszac skrajne przypadki.
Morfeusz ja mam takie ogłowie, skóra dużo lepsza niż w jacksonie (modele za około 160 zł) nic się nie zagina, nie fałduje, ogłowie (z resztą jak wszystko co kupię) trzymałam pierwsze 2 tygodnie w domu i myłam i smarowałam na zmianę, teraz (po około roku używania) jak koń się mocniej spoci to przemywam gąbką z mydłem i potem smaruję a na ogół przecieram je tylko chusteczkami wilgotnymi dla dzieci i się świetnie sprawuje, nic nie poodpadało ani nic. Sama je kupiłam bo zobaczyłam na żywo, zmacałam i mi się spodobało a cena jeszcze bardziej 🙂
jedyny minus jak dla mnie, mimo że naczółek odstaje od czoła mojego koniska nie chce się poddać moim naciskom i zrobić z siebie naczółka opadającego co w przypadku innych naczółków mi się udawało 🙂
edit: pisałam o ogłowiu z pierwszego linku
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 czerwca 2010 19:26
Mam prośbę, czy mogłabym prosić o PW kogoś kto zamawiał rurkę u pana Marka z Ursusa? Mam pare pytań odnośnie zdjęcia miary.  🤔wirek:
Z góry dzięki  :kwiatek:
arivle napisz do Crazy, jakoś na poprzedniej stronie chyba jest jej rurka 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 czerwca 2010 20:09
Już napisałam, ale może ktoś jeszcze pomoże mi zanim crazy odpiszę. 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 czerwca 2010 20:13
Właśnie skrajne przypadki to konie które się obdzierają hehe 😉
rozumiem o co Ci chodzi, sama przerzuciłam się z ogłowia za 80zł na Artemisa (350zł) i owszem skóra lepszej jakości, lepiej wygląda, ale tamto za kilkadziesiąt złotych po roku nadal wygląda jak ogłowie, dbałam jak o każde inne i nie mam nic do zarzucenia, bo skóra natłuszczana, balsamowana zrobiła się miekka i przyjemna i nic nie obdziera 🙂 to jest ogłowie do "ciorania" czyli wypady w teren, jakieś inne dziwne zabawy typu tarzanie w ogłowiu itp itd 😉 poza tym ja do tego zwykłego ogłowia dokupiłam sobie podkładki z futra naturalnego pod nachrapnik(na nos i na sanki) oraz ochraniacz na skośnik, więc pewnie moje odczucia są troche subiektywne, bo po prostu ogłowie nie miało jak obetrzeć...
ale z drugiej strony u mnie konie rekreacyjne mają właśnie takie zwykłe ogłowia za paredziesiąt złowych i żadno nie sprawia problemów, chociaz są używane dziennie 😉
z drugiej strony nie każdy może sobie pozwolić na ogłowie za 300zł wzwyż... i to też trzeba zrozumieć
pytanie do posiadaczy ogłowi zapinanych na potylicy
widzę ze paski od wędzidła są zapinane na potylicy co moim zdaniem jest rewelacyjnym rozwiązaniem ponieważ wciąż mi gdzieś w pasku policzkowym pół dziurki brakuje i powstaje problem typu - po lewej zapięte na 3 dziurki po prawej na 4
wiem ze caroline ma takie
i chodzi mi głównie o fair play toscana (innych nie znalazłam)
czy istnieje możliwość założenia do tego ogłowia innego nachrapnika ?

no i czy ktoś posiada fotki tego naczółka z diamencikami w realu ?
777 a co zmienia zapięcia na potylicy w przypadku gdy Ci pół dziurki brakuje?? Bo dalej chyba problem zostaje, nie?
no raczej nie
wydaje mi się ze zmienia
pasek wtedy jest "jeden" połączony u góry (przynajmniej tak bym chciała) który wydaje mi sie ze mogę przeciągnąć bardziej w lewo lub prawo - wiec po obu stronach mam równo (bo jest jedna sprzączka)
w normalnym ogłowiu muszę kombinować tym bardziej jak mam podszycie na potylicy i nie mogę przesunąć naczółka bo sztywno leży w jednym punkcie i ani rusz
z resztą nie ważne i tak chcę takie inne 😉 tylko nachrapnik bym wymieniła
a to ja Cię nie zroumiałm. Bo dla mnie zapięcie na potylicy wygląda tak:
mam nadzieję ze się dopatrzysz.


Czyli ze mam na potylicy 4 sprzączki , do regulacji i z lewej i z prawej strony pasków policzkowych jak i nachrapnika.
xxagaxx no właśnie nie mogę sie dopatrzeć tej regulacji na fotach i stad moje "problemy"
to co można wymienić nachrapnik w takim ogłowiu na "normalny"
a czy te sprzączki nie powodują otarć przy uszach 🙂 bo mam konia z wrażliwą skórą
w takim jak moje byś musiała sprzączkę wyłamać (przynajmniej ten bolec)

Ja zawsze jak miałam problem dorabiałam po pół dziurki z każdej strony i wtedy juz pasowało 😉

Tu masz lepsze zdjęcie:


Widać dokładnie sprzączkę za uszami i paski do niej idące. Z drugiej strony wygląda to identycznie.
dzięki serdeczne
ale uszy to ma komicznie a wręcz kosmicznie postawione  😁
zobacz ale w tym załączonym przeze mnie jest chyba tylko jedna regulacja
hmm możliwe ze jedna. Czyli że z jednej strony pasek kończy się sprzączką a z drugiej dziurkami? Czy jakby to wtedy działało??
Bo paski od nachrapnika mają regulację po boku.
no właśnie
chyba sobie daruję bo nachrapnika już nie zmienię
dzięki serdeczne za fotki

caroline help - ty chyba masz takie ogłowie - jak te paski są połączone ? czy na zasadzie ze jest tylko taka "podkładka " na potylicy ze szlufkami a reszta tj. nachrapnik, paski wedzidłowe itp są oddzielnie zapinane
aga- jakbyś miała kiedyś chwilkę czasu- mogłabyś cyknac dokładną fotkę tej regulacji? jak będę kiedyś zamawiałą ogłowie u p. Marka to chcę właśnie taką regulacje i nie wiem jak najlepiej mu to wytłumaczyc bo w necie nie znalazłam dokładnych zdjęć..
gdzie są schowane te wszystkie paski od rgulacji? bo w sumie zostają 4 końcówki, nie?
świetne rozwiązanie ze sprzączkami nad naczółkiem 🙂

a tak apropo, chciałam zapytać posiadaczy GOLD MEDAL ARTEMIS, czy zdarzyło się Wam, że jakiś krzystałek z naczółka wypadł? pytam póki co hipotetycznie, ale wolę wiedzieć, bo w razie czego póki mam jeszcze wszystkie to może da się zabezpieczyć 😉


Mi wypadł ten okrągły "kwiatek", a ogłowie mam od marca. Zakładam je tylko na specjalne okazje. Dokupiłam na rynku na stoisku "badziewiarsko-kolczykowym" taki okrągły sztuczny kryształek (całe 4 zł zapłaciłam) i mój chłopak mi podkleił jakimś specjalnym klejem i wygląda tak samo jak przedtem🙂 aczkolwiek uważam, że za taką cene nie powinny się takie rzeczy w ogóle zdarzać;/
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 czerwca 2010 13:48
kalaarepa to mnie zmartwiłaś...
kurczę, jak pojadę do stajni to oblukam ten naczółek i może da się go jakoś podkleić czy coś.... bo z tego co widzę to jest chwycone tylko nitką...
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 czerwca 2010 16:05
caroline help - ty chyba masz takie ogłowie - jak te paski są połączone ? czy na zasadzie ze jest tylko taka "podkładka " na potylicy ze szlufkami a reszta tj. nachrapnik, paski wedzidłowe itp są oddzielnie zapinane

w toscana double jest zagłówek-podkładka z dwoma paskami policzkowymi (jeden do nachrapnika, drugi do podgardla), wierzchem podkładki idą paski potyliczne wędzidła i munsztuka.
nachrapnik można wymienić, ale tylko na taki, ktory ma regulację (sprzączki) z obu stron lub na zwykły (z regulacją z jednej strony), ale wtedy bedziesz musiała kombinować z paskami policzowymi wędzidła, zeby wszystkie paski sie zgadzały.

naczółek z tego ogłowia jest bardzo ładny, zaraz poszukam fotki.
Właśnie dziś wzięłam to ogłowie do czyszczenia więc je dokładnie obfocę 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 czerwca 2010 16:53
mam fotki 🙂

gładki pasek bez żadnych widocznych sprzączek to pasek potyliczny wędzidła, nachrapnik jest przypinany z obu stron - to na tych fotkach chyba dostatecznie wyraźnie widać (pasek podgardlany też ma sprzączki z obu stron)





widok z góry - regulacja paska do wędzidła



a tak na żywo wygląda naczółek od tego ogłowia








Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 czerwca 2010 17:09
caro na ostatnim zdjęciu jaki efekt bling-bling  🤣
LOVELY dla ciebie specjalnie:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się