Służbowa Skrzynka Moderatorów

xxagaxx, linkować można, wstawiać zdjęć nie. I to linkować na zasadzie np. cytatu, podpisując skąd i dlaczego zalinkowane. Tyle. Jeśli zdjęcie jest nie podpisane, to po prostu go nie tykasz. Nie jest to dobro publiczne tylko własność prywatna, za której wykorzystanie płaci się w złotówkach. I nie ma znaczenia, że jest opublikowane w sieci. Jeśli się z tym nie zgadzasz, to będziesz postępować inaczej na własną odpowiedzialność.
To nie kwestia regulaminu forum a Kodeksu Cywilnego.

Dlaczego ja, rejestrując się na forum, mam się zgadzać na wykorzystanie moich zdjęć czy też zdjęć, na których ja widnieję?
wątek zamknięty
xxagaxx, jeżeli właściciel zdjęcia poprosi o jego usunięcie, to z chęcią przychylę się do Jego prośby.
wątek zamknięty
abre kończąć już temat, nie rejestrując się na forum A WRZUCAJĄC zdjęcie DO GALERII szmatoholików czy rewii.

I widać ten kodeks cywilny jak Ty to mówisz łamie się u nas nagminnie bo co chwila jest zdjęcie ze szmatoholików czy rewii z pytaniem, a co to za owijki, można je gdzieś dostać, ja bym chciała dokładnie takie itp... Czyli rozumiem ze wszyscy po kolei łamiemy przepisy??

I ja jak najbardziej rozumiem ze są przepisy. I ze należy się ich trzymać. Tylko wychodzi na to ze popadamy w paranoję i sami sobie robimy pod górę. Bo dalej nie kumam różnicy w linku do szmatoholików a bezpośrednim wstawieniem zdjęcia.

Ja już kończę bycie upierdliwą.

xxagaxx, jeżeli właściciel zdjęcia poprosi o jego usunięcie, to z chęcią przychylę się do Jego prośby.


w takim razie amen.
wątek zamknięty
edit 2: F. - niedobry moderator wawrek nałożył karę za kontynuowanie przepychanek w wątku krakowskim mimo próśb poprzez PW i w SSM. Nie dotyczy to konkretnego postu, ale całokształtu. Sypały się zgłoszenia pod Twoim adresem non stop.
To tyle.


Co nazywasz przepychankami?
Nie dość, że nie znajdujesz konkretów uzasadniających nałożenie kary, to kłamiesz
Żadnych Twoich próśb nie dostałam na PW ani nie były kierowane do mnie w SSM.

Pierwsze posty dotyczyły pomocy dla właścicieli koni ze stajni, które zostały zalane.
Kolejne dotyczyły niebezpieczeństwa, w którym znalazły się konie w stajni w Targowisku z powodu powodzi, a także niefortunnego położenia pastwisk w tejże stajni.
Na dzień dzisiejszy wiadomo także, że stajnia jest położona na terenie zalewowym i przez to grożą jej kolejne zalania.

Mam rozumieć, że zostałam pozbawiona przez Ciebie prawa komentowania rzeczywistości?
A na jakiej podstawie?


To, że jakieś niedojrzałe emocjonalnie osoby nie zgadzają się z moją oceną sytuacji i biegną na skargę NIE UPRAWNIA Cię w żaden sposób aby nakładać na mnie karę.

Wg takiej kwalifikacji każda rozmowa na tym forum osób, które mają inne zdanie na dany temat byłaby przepychanką.Czemuż nie nakładasz kary na wszystkich?

Podaj konkrety.
Wskazałeś, że kara jest za złamanie punktów 3,4 i 5 regulaminu-zacytuj moje posty, które to poświadczą.Zarzut jest konkretny-pokaż dowody-inaczej twierdzę, że uprawiasz osobiste zagrywki

Na podstawie tego, co piszesz, twierdzę, że brak Ci własnego rozeznania sytuacji, umiejętności samodzielnego myślenia, bezmyślnie i ślepo ulegasz rozwrzeszczanym i rozemocjonowanym pannom.






wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 czerwca 2010 10:27
Na podstawie tego, co piszesz, twierdzę, że brak Ci własnego rozeznania sytuacji, umiejętności samodzielnego myślenia, bezmyślnie i ślepo ulegasz rozwrzeszczanym i rozemocjonowanym pannom.

i na dodatek Wawrek nie ma cywilnej odwagi by nawiązać dialog a jedynie stać go na jakieś niby-żarty niby nie wiadomo co.

Nawet Wawrek nie umiałeś/nie chciałeś/bałeś się (?)  wyartykułować jakże super tajną informację o długości ostrzeżenia nałożonego na mnie zupełnie bezpodstawnie (też w wyniku wrzasków rozemocjonowanych frustratów którym uległeś). Po wielu nagabywaniach na ten wyjątkowo heroiczny krok zdobyła się  Dworcika.
wątek zamknięty
ElaPe, wybacz, ale nie mam zwyczajnie tyle czasu, żeby czytać wnikliwie każdy post, ktory nie jest skierowany do mnie. Dlatego też otrzymałaś tę informację po owych wielu nagabywaniach.
wątek zamknięty
Już Wam napisałem, że moja odpowiedź jest ostateczna. Jeśli będziecie obie kontynuować ten temat i zaśmiecać SSM opisami cech mojego gburowatego charakteru to skończy się ostrzeżeniami. Wakacje są długie.

Wasz Gburek  :kwiatek:
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 czerwca 2010 10:35
Wybaczam. Jednak Wawrek cały czas był i śledził dyskusję.

Już Wam napisałem, że moja odpowiedź jest ostateczna.

odpowiedziałeś mi 10 dni temu  że przyznajesz mi rację że został popełniony błąd w zakresie nadania mi ostrzeżenia. Od tego czasu absolutnie niec się  nie zadziało. Ani to błędnie nałożone ostrzeżenie nie zostało zdjęte ani też nie znalazłeś czasu by mi odpowiedzieć na jak długi czas zostało nałożone.

wątek zamknięty
A jednak nie zawsze 😉
wątek zamknięty
Już Wam napisałem, że moja odpowiedź jest ostateczna

Twoja odpowiedź niczego nie wnosi ani nie wyjaśnia.
Punkt 10 regulaminu gwarantuje mi z Twojej strony obligatoryjnie odpowiedź na moje pytania.

Jeśli będziecie obie kontynuować ten temat i zaśmiecać SSM opisami cech mojego gburowatego charakteru to skończy się ostrzeżeniami. Wakacje są długie.

Wasz Gburek  :kwiatek:


Pytam we właściwym wątku, a ponieważ nie dostaję odpowiedzi-to pytam ponownie.
Regulamin nie zabrania mi pytać, ale sam sobie nim nakazałeś konieczność odpowiedzi, a teraz nie dość, że się migasz, nie podajesz konkretów, kłamiesz, to jeszcze chcesz ukarać pytającego?

Wawrek konkret:
dany mój post    wystąpienie przeciw punktowi 3
kolejny post        złamanie punktu 4
i kolejny              przeciw punktowi 5

To takie trudne?
wątek zamknięty
jeśli możecie, zróbcie porządek z wątkiem o naturalnych co wzbudzają kontrowersje, kompletnie się rozjechał...
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 czerwca 2010 11:29
ale co sie rozjechało? Mi się dobrze wyświetla.
wątek zamknięty
A u mnie tylko ten jeden wątek jest rozjechany kompletnie.
wątek zamknięty
Bo ElaPe pisze bez przecinków i za dużo 😀iabeł:

A tak poważnie to pewnie Ci ankieta coś miesza. Wciśnij sobie ctrl - (control i minus)
wątek zamknięty
Wawrek - ja tak mogę, spoko, tylko muszę sobie wtedy do tego konkretnego wątku lupę dokupić 😉 - jak mi się wyświetla cała strona to literki są wielkości mrówek widzianych z I piętra 🤣. No ale spoko, obejdę to jakoś 😉
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
22 czerwca 2010 12:13
epk - też mam rozjechane ale nie mogę znaleźć przyczyny . Ani linku, ani mega zdjęcia... nie wiem co to tak rozjechało 🤔
wątek zamknięty
morwa   gdyby nie ten balonik...
22 czerwca 2010 12:20
Mam wrażenie, że cytat jakoś dziwnie wstawiony przez ganasz. Wysłałam już przez "zgłoś do".
wątek zamknięty
A możecie sprawdzić teraz? Mi nic nie rozjeżdża...
wątek zamknięty
jest już ok 🙂
wątek zamknięty
F pisalam juz zebys myslala co piszesz. krew czlowieka zalewa jak czyta takie twoje bzdury. taaaak, zalalo nam stajnie bo troszke popadalo? cala katastrofa byla przez tame w dobczycach, ale nieee, ty dalej bedziesz rozpisywac swoje chore teorie  😵 przepraszam za  🚫 ale to juz przechdzi ludzkie pojecie. zazdroszcze moderatorom cierpliwosci
wątek zamknięty
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 czerwca 2010 17:11
a ja się zastanawiam czy naprawdę potrzebujemy kolejny wątek naturalsowy? http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,26776.0.html  😵
wątek zamknięty
Katja - daj spokój.

Edytka - nie, już zamknięty.
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 czerwca 2010 18:49
Czy coś grozi za spamowanie przez PW? Bo właśnie po raz kolejny zostałam czymś takim uraczona i szczerze mówiąc mnie to wkurza trochę...
wątek zamknięty
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 czerwca 2010 18:51
Edytka - nie, już zamknięty.

dzięki  :kwiatek: już miałam wizję kolejnego wątku o naturalsach pełnego przepychanek
wątek zamknięty
Koniczka - proszę o info w tej sprawie na PW. Czy ktoś jeszcze ma podobny problem?
wątek zamknięty
Ja miałam raz spam, ale to jakiś czas temu. Jako, że tylko jeden raz to się nie wściekłam  😎
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 czerwca 2010 18:57
Przy poprzednich razach to ignorowałam, ale ja kolejna osoba mi spamuje to w końcu mi się przelało, bo chyba w końcu nie od tego PW jest.
wątek zamknięty
Przypominam wszystkim użytkownikom, że spamowanie na tym forum jest zabronione!
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
22 czerwca 2010 20:10
dlaczego na volcie? a na fotoblogach nie? wirtualnych stajenkach nie?

galeria powstała dużo wcześniej niż pomysł cieciorki - nie rozumiem zatem dlaczego mają dla niej zmienić sie zasady a jeśli ktoś nie chce być "okradany" ma się wynieść?  chyba nie tędy droga

bo można się tak umówić.
tak, ale jak widać brak jasnych zasad, a ich dodanie może pomóc rozwiązać problemy.
nikt się nie musi wynosić, ale albo akceptuje regulamin albo nie- tak samo jak z byciem tu, na volcie.
po takiej zmianie dać datę, od której obowiązuje i każdy chętny musiałby potwierdzić chęć bycia w galerii

wydaje mi się, ze wstawiając zdjęcie do wątku galeria zdjęć szmatoholików - a jak wiadomo wstawia się tam fotki CELEM umieszczenia ich w ogólnodostępnej galerii - wyrażamy zgodę na wykorzystywanie (a co najmniej linkowanie) naszych fotek co najmniej w celach dotyczących pokazania uwiecznionych na fotkach szmatek. z tego powodu ja nie widziałabym żadnego problemu z tym że te fotki są linkowane i wklejane do wątków dotyczących "rewii mody". wg. mnie w takich celach te zdjęcia mogą być wykorzystywane.

większości wstawiających się tak wydaje i jakoś intuicyjnie to akceptują, ale galeria nie ma regulaminu, więc sznurka ma racje.
warto by więc tę sprawę uregulować, bo nigdzie nie ma zapisu odnośnie własności zdjęć, co jak widać wielu wykorzystuje
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 czerwca 2010 20:17
warto by więc tę sprawę uregulować, bo nigdzie nie ma zapisu odnośnie własności zdjęć, co jak widać wielu wykorzystuje

ale to już jest uregulowane. nie ma po co "odkrywać Ameryki": kodeks cywilny, prawo własności intelektualnej, prawo autorskie.
zdjęcie jest własnością jego autora. koniec kropka.
i nie ulega wątpliwościom - bez uzyskania uprzedniej zgody autora nie można używać cudzych zdjęć do celów komercyjnych.
a co do reszty - w razie wątpliwosci wystarczy używac linków zamiast wklejania fotek. i juz.

jedyne co ewentualnie mogłoby się okazać, moim zdaniem, przydatne, to formułka w pierwszym poście wątku mówiąca o tym, ze wklejając zdjęcie do tego wątku wyrażasz zgodę na jego uzycie i wklejenie w galerii.

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.