Ochraniacze

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2010 18:27
Strucelka, różnią się zapięciami - w Single Lock masz cienkie rzepy, a w Double Lock masz szersze rzepy zapinane dodatkowo na zakładkę. Ja moje szczerze uwielbiam 😉
Strucelka
Warto, warto. My mamy single locki, nie zdarzyło się, żeby rzep się odpiął. Jedna para ma chyba 4 lata i wygląda praktycznie jak nowa, a kobyła poprzednie ochraniacze dosyć mocno zdewastowała.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 czerwca 2010 21:44
ok, dzięki dziewczyny :kwiatek: w takim razie zdecyduję się na single 😉
a jak z kolorem, ma ktoś białe? Bardzo szybko się brudzą?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2010 21:48
Jak to białe 😉 Ale bez problemu się dopierają.
Czarny wbrew pozorom też jest niewdzięczny bo "łapie" kurze. A białe chyba nie żółkną jak skorupy niektórych firm  😂 ?
a które tak żółkną?

ja mam białe Eskadrony i trzymają sie znośnie. Są jakieś rysy, ale da sie je doczyścić do pierwotnego stanu. A używane są na codzień. Mam je od roku i póki co nie żółkną.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 czerwca 2010 22:05
Koniczka oczywiście, miałam na myśli ich 'dopieralność' i możliwość doprowadzenia do pierwotnego stanu 😉

to jeszcze co do rozmiaru - kierowaliście się tabelą, np. tą z Pasikonika?
http://pasi-konik.pl/pl,product,694345,woof,wear,ochraniacze,single,lock,rozm,s,m.html

Niby Belfast ma 143cm, więc mieści się w dziale M na tyły, ale nie wiem czy nie będą za duże. Muszę zmierzyć pęciny i spytać w sklepie, to powinno chyba dać najbardziej 'miarodajny' wynik?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 czerwca 2010 22:06
Mój Grom ma M na przody 😉
Dla mojego suchonożnego konia 157 w kłębie, M były na tyły przyduże.  😵 Strucelka- poproś, najwyżej wymienisz na inny rozmiar, jeśli ci się spodobają. Mi się Double Lock wybitnie nie podobały, ale chyba jestem w zdecydowanej mniejszości.  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 czerwca 2010 22:16
Koniczka a mogłabyś mi je z długości zmierzyć? będę wdzięczna :kwiatek:
Strucelka, ja nie Koniczka, ale proszę bardzo 😉 Kiedyś dawno już mierzyłam 😉



double lock rozmiar M
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 czerwca 2010 22:30
dzięki wielkie :kwiatek: jutro Belfasta pomierzę 🙂


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Macie może jakieś doświadczenia z tymi powyzszmi ochraniaczami? Które są lepsze, trwalsze?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 czerwca 2010 19:06
[b]Hanowerka,[/b] ja mam te piwrsze, co prawda nie mam porówniania, bo to moje pierwsze neopreny. Natomiast bardzo je lubie, jestem już ich drugą właścicielką, i trzymają się bardzo dobrze, delikatnie zmechacił się neopren w niektórych miejsach, ale tego praktycznie nie widać. Na nodze rudej trzymają się raczej dobrze, ale to zależy od zapięcia, bo ruda ma nietypowe nogi, i nakostniaka przy górze ochraniacza, tak że ochraniacz potrafi delikatnie zjechać. Nic się nie dzieję jeśli mozno zapnie się rzepy. Niestety dość szybko się brudzą, i żeby je definitywnie wyczyścić trzepa poprostu wrzucić do pralki. Mają taki specyficzny neopren i łatwo łapią kurz i śmiecie. Ogólnie jestem zadowolona 🙂
Arivle dziękuję za opinię. Z tym brudem to chyba każde neopreny tak maja, taki materiał. No nic w takim razie złoże zamówienie, mam nadzieję, że M-ki będą dobre. Pozdrawiam :kwiatek:
Ja zakupiłam parę miesięcy temu niebieski komplet ochraniaczy z brokatem Harry's Horse w okserze  😎
Musze przyznać , ze jak na komplet za 85 zł jestem mega zadowolona  : 😀
Polecam  😀 😀 😀
Jest jeszcze pomarańczowy  🙂
A co powiecie o tych ? w komplecie z tyłem?


[[a]]http://animalia.pl/produkt,16323,553,Villa_Horse_Ochraniacze_sk%C3%B3rzane_z_odpinany_futrem_czarne.html[[a]]

warto kupować ?

Futerko się dopiera? można korzystać bez futerka ?
I jeszcze jedno pytanko czy Rozmiar FULL po zdjęciu futerka jest b. duży , bo zastanawiam się nad rozmiarem , mam konia 170 cm i zwykle nosi FULL ale boje sie , że jak będę korzystać bez futerka to będą za duże ..
Może ktoś mi poradzi czy w ogóle warto po pierwsze w te ochraniacze inwestować ?

z góry dziękuję
A jak myślicie? Na takie upały dobre sa ochraniacze, owijki czy raczej darować sobie na jazdę ujeżdżeniową?


polecam te : http://www.ehorses.de/shop/reitartikel_details.asp?ID=325396

zwlaszcza na upaly  😉
patataj   tyle smaku - we fraku
19 czerwca 2010 22:50
Katja, mi się one zupełnie nie podobają.

Mam natomiast te najtańsze Yorki Pro Air i pomimo upału i solidnej jazdy koń nie miał mokrych nóg, a słabizny to i owszem. 🙂 Jak dla mnie ten model jest rewelacyjny. Polecam.
to czy sie podobaja czy nie to kwestia gustu 😉 ja je uwielbiam, bo sa wlasnie rewelacyjne zwlaszcza na lato, sa swietnie wykonane, trwale i nie odparzaja ani nie obcieraja nogi konskiej  😀 dla mnie czysta REWELACJA  😀

a widzisz, zdania mamy rozne, bo tych york'ow, o ktorych piszesz ja np zupelnie nie lubie 😉
dlatego dobrze, ze mamy taki wybor i kazdy sobie cos znajdzie🙂


edit: pozatym musze dodac, ze te ochraniacze na zdjeciu jakos kiepsko wygladaja, w realu duuuzo lepiej sie ukladaja  😀
a mi nikt nie poradzi 😉 ?
patataj   tyle smaku - we fraku
19 czerwca 2010 23:07
Katja, tak, dobrze, że mamy taki ogromny wybór- każdy może znaleźć coś dla siebie.
Pokaż zdjęcia swoich w realu 🙂
tak jak pisalam juz o tych ochraniaczach wczesniej ( gdzies tutaj kilka dni temu), wyjsnialam dokladnie dlaczego tak lubie te ochraniacze i skad je znam- z Niemiec 🙂 w zwiazku z tym, ze aktualnie jestem znowu w Polsce, niebardzo mam jak zrobic teraz zdjecie. przy nastepnej wizycie w Niemczech napewno zrobie🙂 byc moze moj podopieczny za niedlugo tez bedzie w takich chodzil, wiec wtedy bedzie prosciej o zdjecie🙂 a moja prywatna pannica w ochraniaczach nie chodzi jeszcze (mlode to to jest😉 ) pozatym w tym momencie lecze jej noge.
Znajdzie sie jakas dobra dusza, ktora ma carbon shieldy Veredusa (te ochraniacze na pietke) M tudziez L i je dla mnie zmierzy ??
widzę, że coraz więcej osób pyta o pełne neopreny, to ja jeszcze raz zachwycę się neoprenami kentaur, są naprawdę fajne, tyły są wysokie i fajnie otulają nogę wraz z pęciną. Cena jest naprawdę zachecająca, bo za komplet zapłaciłam niecałe 200 zł.

czy może jeszcze ktoś się wypowie ,jakie są w dłuższym użytkowaniu?
Proszę ujeżdżeniowców o radę:które (pomijam SMB-za drogie na razie) z tych firm są najlepsze:
-Single/Double Lock
-Kentaur
-Canter Club
do codziennej  jazdy maneżowej.
Wywal z tego Canter Club - mi strasznie szybko poszły lamówki, do tego bardzo mocno wbija się w nie piasek, ciężko to doczyścić. Już bardziej z tego typu podobają mi się Horze, szczególnie, że mają jakąś warstwę żelu chyba w środku.
Ja zakupiłam ostatnio WW Double Lock i przyznam, że na razie jestem bardzo zadowolona. Fakt, że kupiłam białe i szybko robią się brudne, ale wygląda na to, że powinny długo posłużyć. I jak są dopasowane rozmiarem wyglądają na prawdę fajnie 🙂
dzięki za opinię.a jak dopasowałaś rozmiar?zmierzyłaś w cm obwód nadpęcia i wysokość,czy wzięłaś "na oko"  😉i pasowało?
Rio ja najpierw kupiłam Lkę i zmierzyłam na które nogi konia będzie pasować czy na przód czy na zad. Na przód były za duże więc dokupiłam później Mkę i jest ok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się