Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

co to znaczy
twg.


"Tak w ogóle"?
Coś w stylu namiętnie używanego przez niektórych 'wgl'?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 czerwca 2010 17:52
Techniczne Wyroby Gumowe  😂
😁
Mam problem. Mam białą bluzę ( 😵 ) i miałam na niej rudą plamkę (średnicy 5mm) niewiadomego pochodzenia  😎 😤 Ponieważ proszki nie dawały rady, poszłam do babci która 'zawsze z wszystkim daje sobie radę'  😎 Efekt - plamka dalej jest, ale również duża plama średnicy 3 cm na około tamtej małej  😵 Bluza potraktowana została.... wodą utlenioną ('no nie zaszkodzi przecież'😉. Próbowałyśmy podratować sytuację, niestety Vizir (odplamiacz) nie dał rady  😕. Są jakieś sposoby na uratowanie bluzy? Póki co pójdzie do pralni, może tam coś wykombinują... Bluza jak bluza, ale szkoda mi babci, bo na prawdę jej przykro  😕

Aha, mydłem też nie schodziło (jeszcze przed potraktowaniem wodą utlenioną).
ushia   It's a kind o'magic
23 czerwca 2010 18:30
karolina, jak idealnie biała i nic innego nie pomaga, to potraktuj ja domestosem
Ale to taki zwykły domestos w płynie?  😡
co to znaczy
[quote author=Alabamka link=topic=20.msg630568#msg630568 date=1277249759]
twg.


"Tak w ogóle"?
Coś w stylu namiętnie używanego przez niektórych 'wgl'?
[/quote]
Tak jest  😎
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
23 czerwca 2010 20:40
spróbuj odplamiaczem oxy z biedronki (taki w zielonym wiaderku) 😉
O to ja mam podobną sytuację.
Moja mamusia prała mi nie wiem w czym pidżamkę i góra ma jakieś teraz białe plamki jak od odplamiacza  😤 Z czego podobno nie była prana odplamiaczem...
Czy da się to usunąć?
Jeśli tak to czym? Dodam, że jest niebieska i dlatego boje się, że domestos spierze jej kolor.
1. Ile może kosztować ubezpieczenie bezrobotnej żony faceta, który pracuje i jest ubezpieczony w Holandii? Mama straciła prawo do zasiłku, a ubezpieczenie w NFZcie kosztowałoby 350 zł miesięcznie. Szukamy innej opcji.

2. Czy prawo może działać wstecz? Na początku lipca '08 został wypłacony ostatni zasiłek rodzinny za lipiec i sierpień - nie chcieliśmy, ale urzędniczka powiedziała, że musi, ponieważ inaczej SYSTEM nie wyda jej zaświadczenia o pobieraniu zasiłku (konieczny do rodzinnego w Holandii). Teraz przyszło powiadomienie - wzięliśmy pieniądze bezprawnie, ponieważ PÓŹNIEJ zostało wprowadzone coś, co nie pozwala na wypłacanie takich pieniędzy. I muszą zostać zwrócone pieniądze pobrane kilka dni po 1 lipca. 😵

Alabamka domestos doda ładnych kolorowych plamek  😁 zniszczyłam tak 2 pary butów zimowych i spodnie  🤬
Paulinka osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku zarejestrowana w PUP-ie nadal jest osobą bezrobotną ubezpieczoną. Jeśli mama była zarejestrowana w PUP-ie, pobierała zasiłek (lub nie) i zasiłek jej się skończył -  nadal pozostaje jej ubezpieczenie.
[s]zasiłek się skończył[/s], została "skreślona"

edit. e, nie, nie pobierała, ale była zarejestrowana.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
23 czerwca 2010 21:17
mam futerkową podkładkę pod siodło i po praniu (w pralce, za drugim razem) zrobiła się sztywna w środku tzn wygląda to jak by w środku był karton który zesztywniał, da rade coś z tym zrobić?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2010 21:20
Ja bluzy o bluzki odplamiałam chlorem, takim do basenów.
Paulinka, ja miałam podobny problem szukałam ubezpieczenia, nie pracowałam, a musiałam mieć zrobioną operację. U mnie skończyło się na rejestracji w PUPie

jak zacząć list do konsula?
Szanowny Panie Konsulu (+ imię i nazwisko)?

Przypomina mi się list do Naczelnika US "wielmożny jaśniepanie naczelniku" ;D
ponowna rejestracja za 4 miesiące, a nie ma opcji podjęcia teraz pracy...
jak zacząć list do konsula?
Na żywo byś się do niego zwracała "panie konsulu", więc w liście "Szanowny Panie Konsulu" powinno być ok. Nazwiska bym nie dopisywała.
W jakim prostym i możliwym do ściągnięcia programiku do obróbki video mogę obrócić filmik o 90 stopni? Bo durny windows movie maker nie obsługuje mp4 :/.


Edytka dokładnie tak jak Teodora pisze - zwracamy się "po tytule" ze względu na wykonywana funkcję. Nie daje się raczej nazwiska, przecież nie ma dwóch konsulów 😉 .
Jak można uzyskać photopass na koncert?
cieciorka   kocioł bałkański
24 czerwca 2010 21:04
dlaczego ślimaki przyjmują sobie za punkt honoru zginąć na drodze?
na łące wszystkie gromadzą się przy asfalcie i wypełzają nań, dalej ich nie ma!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 czerwca 2010 21:09
zrobiłam sobie kogel-mogel ale wyszedł mi strasznie wodnisty 🙁 co zrobić, żeby był gęstszy? 😡
Strucelka, jaki skład? długo ubijałaś? 
ushia   It's a kind o'magic
24 czerwca 2010 21:15
dłuzej ubijać
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 czerwca 2010 21:20
czym ubijać? 😡 😵
wrzuciłam dwa jajka do szklanki, dałam parę łyżeczek cukru i wymieszałam takim mieszadełkiem elektrycznym jak np. do mleka. Zepsułam? 😡
skład ok, no normalnie, mikserem aż do uzyskania dobrej konsystencji, ale to może dłużej potrwać...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 czerwca 2010 21:23
ok dzięki, to trzeba być mną 😡 :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2010 21:33
"Urokiem"' kogla-mogla' jest właśnie dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugie ubijanie.
Kogiel-mogiel to żółtka + cukier. Ew. można osobno ubić białka i dodać. Strucelka, całe jajka wbiłaś?
A nawet jakby same żółtka poszły, to nie jestem pewna czy takie słabe mieszadełko da radę... Niby można i łyżkę w łapkę i tak mieszać, ale te mleczne mieszadełka to bardziej mi się z drganiem kojarzą, niż mieszaniem/ubijaniem.
Do kogla to się przydaje klasyczna ubijaczka do piany z białek, taka rozszerzająca się sprężyna.

Nikaa, żeby zdobyć akredytację musisz napisać do organizatora imprezy. Czasem potrzebna jest poparcie redakcji. Czasem akredytacje są płatne.
Teodora, ja zawsze z samych żółtek robię, ale niektórzy z całych jajek od razu i też wychodzi . 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 czerwca 2010 14:58
Jak jemy i pijemy to w którym miejscu woda od pokarmy się oddziela i wędruje do nerek ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się