Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

A ja mam takie pytanie. Czy jak zmniejszacie zdjęcia to zostawiacie oryginał czy nadpisujecie?
wątek zamknięty
Ja zostawiam oryginał 🙂 Zmniejszanie, tak samo jak przekształcenie z raw na jpg, psuje jakość. A ja się łudzę, że ktoś kiedyś odkryje mój talent i będę potrzebowała tych zdjęć w wysokiej rozdzielczości  😂
wątek zamknięty
A w ogóle ich zmniejszanie ma jakiś cel? Bo nie wiem czy mam je zmniejszac i nadpisywac czy zmniejszać i miec oryginał czy w ogóle tego nie robić.
wątek zamknięty
xxflygirlxx, przecież do prezentacji w necie musisz zmniejszyć. Jeśli nadpiszesz, to musisz liczyć się z tym, że możesz mieć trudność z wywołaniem tego zdjęcia na papierze.
wątek zamknięty
Dobra to już rozumiem. Dzięki.🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 czerwca 2010 12:58
Ewabe to zdjęcie robione bardzo słabą cyfrówką z gór.  😉
wątek zamknięty
xxflygirlxx, zdecydowanie zachowuj oryginały!!! ja tak zrobiłam ostatnią z "sesją" koleżanek... stwierdziłam, a, lekkie poprawki, parę zdjęć raptem, żadna wielka sesja to się nie bawie w tworzenie kopii... no i dupa - pozapisywałam na oryginałach i teraz nie mam na czym popróbowac np. innych typów obróbki, nie mówiąc o tym że mam chyba do dupy skalibrowany monitor, nie umiem tego zrobić poprawnie, i połowe zdjęć mam przejaskrawioną..🙁 i nei mam jak tego poprawić🙁
wątek zamknięty
Breva no właśnie też tak zrobiłam. Z sesji pozmniejszałam i więcej juz z nimi nic nie zrobię, a czasem ochota na poprawienie czegoś przychodzi później. No i masz ci los.
wątek zamknięty
Ja nawet poprawki wprowadzam na warstwach korekcyjnych, żeby jak najmniej ingerować w obrazek. Często wygląda to u mnie tak, że wywołam NEF, otworzę go w programie graficznym, skopiuję warstwę, na niej wprowadzam poprawki w stylu wygładzenie skóry, retusz tła, potem na warstwach korekcyjnych korekta krzywej czy koloru. W ekstremalnych wypadkach to wygląda tak jak poniżej. Zazwyczaj jednak jest jedna warstwa z obrazkiem i jedna korekcyjna z krzywymi.
wątek zamknięty
abre, a powiedz mi jak stworzyć warstwę w PSie? bo cholera nie mogę tego rozgryźć... a w przyszłym tygodniu może się wreszcie psa dorobię (takiego na dłużej a nie na 2 dni:/) i bym się chciała pobawić😉

a swoją drogą na tym co wstawiłaś świetnie widać jak z ładnego kadru ale zwykłego zdjęcia na samym dole, można zrobić majstersztyk (z samej gory) 🙂
wątek zamknięty
Tylko jaką warstwę? Korekcyjną? Powielić poprzednią? Pustą?
wątek zamknięty
o chodziło mi o powielenie zaznaczonej🙂 ale dzięki wielkie😀 kapitalnie wytłumaczone!😀 zapisalam na dysku i jak dopadnę program to będę probować🙂 dzięki🙂
wątek zamknięty
moje nowe. nie wiem może to przez urok Maćka (modela), ale nieskromnie powiem, że lubie te zdjęcia. ale powiedzcie, czy nie jest słodki?





wątek zamknięty
Jest słodziachny! 😍
wątek zamknięty
boski😀 cholera ja chcę kota.... moje psy by mnie za to zjadły...:/
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 czerwca 2010 22:19
exploited, Pierwsze rewelacja! 😍

Reszta byłaby rewelacją gdyby nie ucięte łapki.
wątek zamknięty
kocio z pocztowki  😍 jest obledny  💘
wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 czerwca 2010 14:11
kotek jest mega!  :kwiatek:



wątek zamknięty
Postanowiłam pochwalić się, moimi pierwszymi "takimi" zdjęciami.
Na wyjeździe szkolnym zaczęłam się zachwycać makami i jak wszyscy ptaszki obserwowali, to ja w polu siedziałam 😀
Wydaje mi się, że z tego mojego siedzenia trochę wyszło, zwracając uwagę na to, że mój aparat to zwykła małpka (olympus miu mini digital S) po wielu przejściach.
wątek zamknięty
Słówko od laika: ostrość fajna 🙂 ale mi osobiście coś nie leży kompozycja... 😉
wątek zamknięty
Ja też jestem totalnym laikiem, więc musiałam sprawdzić w googlach o co chodzi w kompozycji zdjęcia  😡
Nie wiedziałam, że obiekt fotografowany nie powinien być w centrum zdjęcia. Teraz będę już wiedziała.
wątek zamknięty
Miałam intensywny fotograficzny tydzień 🙂

Podzielic się chciałam kilkoma zdjęciami🙂
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14


wątek zamknięty
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 czerwca 2010 18:23
szemrana w moich oczach są super 😜
wątek zamknięty
szemrana w 13 szkoda ogonka, ale tak to super!
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2010 18:29
szemrana, w jedynce szkoda ucha i odrobinę bym je przyciemniła, ale to moje "widzenie"
poza tym podoba mi się bardzo 3. i 12.
Reszta specjalnie wzroku nie zatrzymuje.

Moje i mi się podoba:



Te już mniej:


wątek zamknięty
wątek zamknięty
szemrana,  Maki przepiękne! zwłaszcza ta głębia w pierwszym z serii  😍

xxflygirlxx, 11 powala 😀 i ostatnie bardzo mi się podoba. Trochę ylko szkoda, że ostrość nie wypadła na łebku.
wątek zamknięty
Help, help, help!
Jak zrobić drobną korektę zdjęcia, ale żeby został plik exif?
wątek zamknięty
Help, help, help!
Jak zrobić drobną korektę zdjęcia, ale żeby został plik exif?


a to zależy chyba jakiego programu używasz.
Jeśli PSa to zamiast "zapisz dla Web" użyj "zapisz jako" - exif zostanie
wątek zamknięty
No właśnie w PS daję zapisz jako i nie ma exif  😤
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.