Młode Konie

Dodofon pierwsze zdjecie superowe  😀 "kolejeczka"  🤣

Malaaa
jaki on ladny!!!  😜
Malaaa bystrego masz fotografa jak dla mnie pierwsze i ostatnie miodzio od razu widać  że niezły gagatek hihi
Katja,Kabbi dziękujemy  😡 gagatek z niego niezły i czasami boje się co on mi jeszcze wymyśli,ale przynajmniej mam urozmaicone treningi elementami ujeżdżenia klasy B  😂 a fotografował mój dzielny fotograf Nikaa chcecie więcej wrednego Kuca?  😀iabeł:
Ja zaczynam pracę bez wędzidła. Zakładam je dopiero kiedy przyjedzie odpowiedni moment. Z moją mam zamiar tak samo postąpić.

Czytałam opowieści o pechu Waszych koni... Moja hucułka ma podobne "dolegliwości". Stoi w stajni bez huculskiego towarzystwa, więc swoje pomysły musi realizować sama. Niestety są to pomysły destrukcyjne. Zadrapania, rozcięcia itp są na porządku dziennym. Zawsze myślałam, że takie rozbijanie się to raczej domena młodych chłopaków, ale jak widać myliłam się  🙄 Ostatnio wsadziła nogę w bramkę zamykającą wybieg, a że nie było nikogo kto by jej ją wyjął zrobiła to tak, że zdarła sobie całą nogę do krwi...  To plus stare strupy i zadrapania tworzą całkiem ciekawy widok - dziecko wojny po prostu... Ostatnio nawet poszłam na wybiegi sprawdzić gdzie może tak się kaleczyć. O dziwo nie znalazłam niczego...

Większych problemów zdrowotnych nie miała oprócz zapalenia spojówek. Na szczęście.

Malaaa jesteście piękni i genialni ! 🙂
Malaaa chcemy  😀
jeej.. nawet nie wiecie jak mi miło,że ktoś chce oglądać moją wredotę  😡






Malaa

Ależ on ma zadziorne spojrzenie !
To jakiś młp czy "pochodny" ? Taki suchy, fajny  😍
armara, młp,młp,oj ma,ma  😀iabeł:
Malaaa, Na ostatnim, jakbyś się przeżegnać chciała 😉) Tak źle było?  😂

Fotostory świetne 🙂
Malaa, jaki rodowód? Fajny konik 🙂
ewabe, aż tak źle nie było  😁
iza90 matka: Czekanka sp po Hiszpański Rytm młp, ojciec Barnaba młp po Boliwar xo
                   
To teraz my... udało nam sie dzis popstrykac foty, tak wiec kilka wrzuce, a ponieważ averis zaniedbuje troche wątek, to wtawię też także coś w Jej imieniu.
Jak wspomnialam wczesniej, mój młody i młody averis są nierozlączne, tak więc większość fot mają po prostu razem 😉
sorki za ilość 🙂















slojma   I was born with a silver spoon!
28 czerwca 2010 21:09
Malaaa- fajnie młodziak wygląda powiedz ile on wzrostu ma?
Megane - ale sierść się lśni 😜 widać, że dobrze wykarmiony
Malaaa śliczna ta Twoja pociecha. Jest bardzo zgrabna jak modelka wsród koni i ładnie się prezentuje 💘

A ja ostatnio pojechałam na rudej w pierwszy teren,bardzo mnie zadziwiła, szła jak dojrzały wierzchowiec i to jako czołowy koń. W terenie po raz pierwszy na niej galopowałam, było świetnie. Z niej to chyba urodzony terenowiec.


Kocham ją za to  😍
Jak na takiego młodziaka nie boi sie rzeki , drewnianych mostków, błota i kałuż. ma doskonałą kondycję, niczym nie odstawała od innych koni, nie męczyła się. Jednak opłacało się przez cały rok zabierać ją w tereny na luzaka.
Wybaczcie że sie tak chwalę, ale jestem z niej bardzo dumna  🙂
Megane, kumple dwa🙂 Obydwa śliczne🙂
szarotka, Ruda jest prze prze prze piekna, kasztanka i to jeszcze malowana, no marzenie..

a tu mój młody ktory dzisiaj leżał przy mnie jakieś 5 minut i żarł trawe, tak się pewnie chłopak poczuł 🙂





no i oczywiście skrzywdzone dziecko bo woda gryzie, stał z jakże obrażoną i oburzoną miną hihi


i coś siodłowego 🙂

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 czerwca 2010 22:09
A znasz jakiś sposób aby nauczyć młodziaka kładzenia się.. mi jakoś nie odpowiadają metody walki, szarpania itp.  może poradzisz coś?
fajnie by było poprzytulać się do młodej jak leży... kiedyś przeżyłyśmy kilka takich wspaniałych momentów.. ale tylko wtedy jak dzieciak sam się kładł na łące czy w boksie.
poradzisz coś? młodziaki tak szybko kumają ;]
zabeczka17, to wykorzystuj narazie to ze pozwala Ci byc przy Tobie gdy lezy, to juz i tak duzo. A sposobu nie znam i sama probuje, najczesciej wyykorzystujac moment checi polozenia sie do kladzenia. Ustaliłam ze nacisniecie na klab i delikatne ciagniecie linka pyska w dol to  bedzie nasz sygnal i to wykorzystuje. Bardziej niz z tego ze sie położył ciesze sie z tego ze leżał przy mnie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 czerwca 2010 22:22
miałam rok temu okazje  leżeć obok niej bite dwie godziny 🙂 ona spała i śmiesznie chrapała mi nad uchem 🙂to było cudowne ;] ja ją masowałam po szyjce  .. teraz rzadziej się przy mnie  kładzie 🙂a ja  marze o tym aby ją nauczyć kładzenia ...tylko tak bezboleśnie.
Megane jaki blysk  🤣  a Karson nadal pieknieje  😀

Malaaa jak zwykle podziwiam spokuj i wrecz relaks plynacy z Twoich zdjec 😉

slojma, ma 168cm,ale nie obraziłabym się gdyby dobił do 170  😎
szarotka dziękuje :kwiatek: :kwiatek:
katja jeej.. na prawdę?! nawet nie wiesz jak mi się miło zrobiło 😡 dziękuje! :kwiatek:
dziewczyny, dziękuję w imieniu chłopaków.  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
Cieszy mnie, że się łobuzy podobają 😉

szarotka - ruda prześliczna !! 😜
ile ma wzrostu?
Bronze   "Born to chase and flee.."
29 czerwca 2010 10:18
Szarotka, gratuluję  😅 pracowałaś z nią wcześniej na lonży czy tylko tereny?
Ile ma lat ten twój dzielny konik?
Bronze pracujemy w sumie od stycznia, lonża , co jakiś czas siodełko, tak bez pospiechu. Dużo wyjazdów w teren na luzaka. W pracy przeszkadzała nam najbardziej pogoda bo non stop padało. W sumie dopiero w maju ją dosiadłam i tak po 10 min jazdy co kilka dni. Wszystko robione wg. książki Podstawy szkolenia młodych koni.
Młoda teraz skończy 3,5 roku. Troche jeszcze pojeździ i sie podszkoli a później będzie miała rok wolnego.
A co słychać u twojego młodego?
szarotka, Zalety charakteru i spokój trzeba u niej pochwalić.....choć ja nie potrafię się oderwać od wyglądu! Ona jest prześliczna 😍 skarpetki, ta latarnia!

MoniaaA, Wezyr wygląda bardzo sympatycznie 🙂 Minę przy kąpaniu ma dokładnie taką samą jak mój, który czuje się po prostu zdegustowany faktem, że ktoś śmie go myć 😉 Choć, dzisiaj chyba mu się podobało w pewnym momencie - bo chłodno 🙂 a później jak pachniał! Nie wiedziałam, że ten mój officinallisowy szampon ta intenstywnie na koniu pachnie 😁

zabeczka17, Odnośnie kładzenia konia: Widziałam tylko metody 1) brutalne 2) mniej brutalne, ale z pomocą sznurka. Wszystko robione przez kaskaderów.
Gdzieś natomiast czytałam o metodzie kładzenia koni przez klękanie.... w sensie -> koń chcąc się położyć, najpierw klęka, a dopiero później się kładzie -> najpierw uczy się tego konia ukłonu, później głębszego ukłonu, potem ukłonu "na jedną nóżkę", z takim "półklękiem" i.... w tym momencie jakimś cudacznym sposobem dokłada się długą nogę i sygnał by koń klęknął, a następnie "popycha" się go w określoną stronę sugerując mu by się położył.... ale jak to wygląda w praktyce w ogóle nie wiem. 🤔
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 czerwca 2010 17:27
czyli sobie podaruje tego typu sztuczki dla dobra młodej i jej oraz mojego  zdrowia psychicznego 🙂 😉
Sankaritarina dziękuje  :kwiatek:
Z tym jej charakterkiem to jest róznie (spory dolew xx), na luzie to bryka bez opamietania i wszystkimi chce rządzić. Jak dłużej siodła nie nosi to po założeniu chodzi jak koń z rodeo. Natomiast jak na nią wsiadam to stoicki spokój, chodzi tak delikatnie jakby sie bała zeby mi włos z głowy nie spadł.
Megane Twoje chłopaki też świetnie wyglądają, takie rozrabiaki 😀
Ruda jest mała ma 148 cm i nic mi nie chce podrosnąć, ale ja lubie takie konie.Jednak te 2 cm by mnie strasznie zadowoliły, ale straciłam nadzieję.

To jeszcze fotka z terenu na krótkim popasie

Bronze   "Born to chase and flee.."
29 czerwca 2010 20:43
Niun też jest robiony wg. Instrukcji ujeżdżenia. Teraz jesteśmy na etapie lonży z siodłem i innymi bajerami, przewieszam się i planuje w weekend siadać na stępa. Cud, miód i orzeszki - niestety brak fotografa utrudnia dokumentację postępów :-)
slojma   I was born with a silver spoon!
30 czerwca 2010 07:42
szarotka- mimo, iż nie wysoka ta twoja kobyłka to wyjątkowo urodziwa, pięknie malowana pozazdrościć.
Wczoraj moje dziecię podobno miało niezłą zabawę wbiegając i brodząc, a później kładąc się w oczku wodnym, a następnie wybiegała jak oparzona i znowu wbiegała do wody i cykl się powtarzał.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za duże zdjęcie
Szarotka normalnie atak klonów masz 😀

atak owadów jest tak nasilony że Młody został odziany w 2razy za dużą siatkówkę i to jeszcze bez pasa...został okrzyknięty ministrantem i muszkieterem i BatHorsem, a kolega wybiegowy myślał że nowy koń przyjechal...ale przynajmniej skuteczność była!! tak więc szyjemy derkę  🏇
Ponawiam moje pytanie
Czy to możliwe żeby młoda nic nie urosła przez ponad rok.??? Teraz ma 3.
Czy to może być jakaś choroba i warto skonsultować sie z wet.
Macie  młode konie wiec i pewne doświadczenie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się