Młode Konie

zdarza sie u mlodych koni, ze nagle im sie wzrost zatrzyma, ale to jest rzadki przypadek i ja na Twoim miejscu skontaktowalabym sie z wetem. moze nie ma takiej potrzeby, ale ja wolalabym sprawdzic.
moja mloda rosnie jak na drozdzach i jakby nagle przez rok czasu byl totalny stop  we wzroscie to bym sie martwila i to niezle.
Ponawiam moje pytanie
Czy to możliwe żeby młoda nic nie urosła przez ponad rok.??? Teraz ma 3.
Czy to może być jakaś choroba i warto skonsultować sie z wet.
Macie  młode konie wiec i pewne doświadczenie


Jak dla mnie to jest podejrzane..rozumiem, ze sa konie, ktore rosna wolniej..mniej..ale zeby nic albo prawie nic nie urosla przez ponad rok??  😲  ..moja miedzy 6 a 12 miesiacem urosla kilkanascie cm..moze warto sie skonsultowac z wetem...
Dziękuje za odpowiedzi przywróciłyście mi wiarę w forum.
Co do perdolinskiej to na pewno jest dłuższa ale w góre nic  😵  dziś jeszcze dzwonie do weta.  :kwiatek:
Moja trzylatka od stycznia podskoczyła 3-4 cm...
Może klaczka jest starsza niż sugerował sprzedawca ?
jamam pytanko
czym skarmiacie młodziaki? jakie dajecie witaminy, pasze i czy w ogóle??
Dodo
Ja ze swojej strony  polecam zawsze PAVO z serii Podo. Przeważnie nim karmię od drugiego miesiąca życia do dwóch lat, pół na pół z owsem. Potem już systemem normlanym tzn owies + witaminy (pavo, ale te podstawowe) + siano do oporu i pastwisko w sezonei letnim. Dodatkowo jakieś soczyste przysmaki (zimą marchew + otręby) 🙂
Pavo PodoGrow daję od kiedy skończyła 1/2 roku = mix z owsem + siano + pastwisko full day (trawiaste) + witaminy

pytam bo nie mam doświadczenia z źrebakami/młodymi i chce by koń dobrze sie rozwinął
tak mi doradzono - ale wolę to zweryfikować ;-)
kon mojej siostry,az żal sie bedzie z mała rozstac,wczorajsza jazda:
ja rowniez podaje Podo Grow..1kg +2kg owsa na dzien...oczywiscie siano i swieza trawa..okresowo podaje witaminy Equistro Mega Base Junior.
Jakies 2 miesiace temu zrobilam malej kompletne badania krwi i wyszly wrecz..idealne..wiec kontynuuje z Pavo 🙂
mam pytanko. Mam 3letniego konia, którego handlarz zajeździł w wieku dwóch lat. W sumie gdy do mnie trafił miał 3miesiące przerwy, ale po konsultacji z kilkoma trenerami wróciliśmy do pracy pod siodłem.
Chciałabym się dowiedzieć czym mogłabym karmić konika, żeby to nieszczęśliwe zajeżdżanie mniej odbiło się na jego zdrowiu.
Liczę na Waszą pomoc  :kwiatek:
Dziękuje za odpowiedzi przywróciłyście mi wiarę w forum.
Co do perdolinskiej to na pewno jest dłuższa ale w góre nic  😵  dziś jeszcze dzwonie do weta.  :kwiatek:


mój dopiero jako 4 latek zaczął porządnie rozsnuć w górę tez prawie rok nic nie rósł ale miał nogi długie wiec mówili ze jeszcze ma czas 😀
ciotki nas dzis odwiedzily, wiec moge wstawic zdjecia😀 miala byc super sesja, ale niestety robactwo tak dawalo w kosc, ze sobie odpuscilysmy. i pierwsze galopy mlodej na padoku po meeeega dlugim czasie  😅 co to dopiero bedzie jak sie rozrusza  😎
[quote author=palcia_94 link=topic=1199.msg638968#msg638968 date=1277921641]
mam pytanko. Mam 3letniego konia, którego handlarz zajeździł w wieku dwóch lat. W sumie gdy do mnie trafił miał 3miesiące przerwy, ale po konsultacji z kilkoma trenerami wróciliśmy do pracy pod siodłem.
Chciałabym się dowiedzieć czym mogłabym karmić konika, żeby to nieszczęśliwe zajeżdżanie mniej odbiło się na jego zdrowiu.
Liczę na Waszą pomoc   :kwiatek:
[/quote]

jak konsultowałaś sie z "kilkoma" trenerami - to oni Ci podpowiedzą czym karmić konia i w jakich ilościach
Dzięki za odpowiedzi.  :kwiatek:
Do ponad 2 lat karmilam ja  Yearling mix +witaminy+ siano do oporu. Z pastwiskiem to bywało rożnie bo miała kontuzje rok temu i trochę stała(2 miesiące), potem stopniowo powrót ( 1 miesiąc) teraz jest około 12h lub 24h na dobę.
Teraz jesteśmy na livery mix+ witaminy i siano do oporu. Jest trochę gruba ale nie monstrualnie, kocha szalec na padoku  😀iabeł: i wyglada na szczęśliwa. Dłuższa jest na pewno tylko ten wzrost  😵
Gillian   four letter word
01 lipca 2010 12:16
Katja, fajna ta Twoja dziewuszka, ile ma dokładnie? 🙂
Gillian dziekuje. ile ma wzrostu czy jak wiek? wzr. ponad 170 ,a wiek 2 lata i 15 dni 😉
Gillian   four letter word
01 lipca 2010 13:50
łee to duża pannica rośnie 🙂
i niezmiernie mnie to cieszy  😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 lipca 2010 19:32
a my dalej rośniemy ;]
Katja
Prześliczna dziewczynka  😜

zabeczka17
Może przekroczycie 160 cm ? Bardzo Młoda wyrosła ostatnio  😅
zabeczka17, po ciuchu obserwuję ten wątek i zdecydowanie uwielbiam twoją pannę! Trzymasz ją w Głogowie? Całe życie jeżdżę tak z Krk do rodziny i myślałam, że miasto jest totalnie zacofane jeździecko ;] Młoda wygląda fantastycznie, nawet jej gniadość mi się podoba mimo, że jestem zagorzałą fanką kasztanów 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 lipca 2010 20:48
armara cicho.. nie zapeszamy, dzieki 😀 :kwiatek: 🙂 tylko najgorsze że z przodu to kobylisko wygląda jak kompletny źrebak 😀 hahah 😜 ( mam 173 cm wzrostu tak dla porównania)
honey bo to miasto JEST zacofane jeździecko 🙂 zapraszam re-voltowe ciotki do odwiedzin 🙂
Jam nieśmiały człowiek, ale jak się uda zawitać do rodzinki, to się odezwę, może kiedyś mnie poznasz z tym ślicznym dziecięciem  😎
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 lipca 2010 22:08
jasne 🙂 zapraszam serdecznie 🙂 😅 :kwiatek:
trener trenerew, ale ja wolałabym usłyszeć kilka niezależnych opini
Czy ja moge nieśmiało poprosić o trzymanie kciuków od niedzieli? Młody jedzie do Gliwic na wyciaganie odprysku a że podobno re-voltowe kciuki cuda mogą zdziałać... 😉
dureithel, kciuki są!! 🙂 Oby wszystko się udało!
palcia_94, Kilku-kilkunastu różnych trenerów posiada chyba niezależne od siebie opinie?  🙂
jednak były to osoby które znały konia, a ja bym się chciała dowiedzieć(nie wiem czy to jest takie złe, że nikt nie chce napisać) co zrobilibyście Wy na moim miejscu, chyba poto jest właśnie to forum.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 lipca 2010 09:24
a to moja młoda panna
armara  dziekujemy! 😀  strasznie nam milo  :kwiatek:

zabeczka twoja panna coraz "stateczniej" wyglada 😀 z przodu moze jeszcze waska klata, ale sie nie martw, ma dziewczyna czas 😉 wspaniale jest to, ze za kazdym razem jak ja widze (na zdjeciach) to wyglada coraz leoiej! Gratuluje  :kwiatek:

Euforia
zdecydowanie jestem zakochana w Twojej mlodej  😍 ta odmiana i masc  😍 jak Ci kiedys zniknie to napewno nie szukaj w Targowisku  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się