Ptaszniki , karaczany , gadziska i robactwo jak zwierzątka domowe

Notarialna 🤔 🤔 🤔 Ciekawe ile razy musiała go trzepnąć 😂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 października 2009 17:52
Gozya, Kupel mówił, że z odwłoka miazga została 🤔wirek: , Jak zobaczył zabitego pająka to myślał, ze się popłacze ze złości, bo miał już go kilka lat....
No to nieźle. Zatłuc kapciem takiego olbrzyma to nie lada wyczyn, a podołała babcia. Łał.....
Alvika cudo !  😜

Ja bym bardzo chciała węża  😜 Tylko pieniędzy brak  🙁  Takie terrarium i jego wyposażenie to tak średnio jak cenowo? Może zacznę zbierać  😁
Co tu tak cicho?
Mojemu kumplowi ptasznika babcia zatłukła kapciem 🤔

Niezla babcia....
Moja by dostala zawalu...
Ja nie mam ani gadow ani plazow ani pajakow. Pajakow sie po prostu boje a np.Jaszczurke,kameleona czy niegroznego weza chce jak najbardziej ale na razie nie ma co marzyc... 😉

Wasze gady sa przesliczne  😜
Od kilku tygodni jestem posiadaczem lasiodory parahybany 😀 pierwszy mój pająk ;p
Planuje jeszcze zakup jednego smithi , i czegoś co ostanio znalazłem na stronie z gadżetami a mianowicie triops  😲 http://www.terrarium.com.pl/zobacz/triops-ssp-przekopnice-178.html nie wiem czy nadaje się do tego tematu , ale mnie zafascynowało 😀
a ja mialam triopsy - sa niesamowite!
Kupilismy za jakies 60zl zestaw - pastikowe akwarium, paczke jajek, jakies akcesoria i instrukcje obslugi dlugo niestety nei pozyly bo kot sie dobral ale obserwowanie ich bylo niesamowite. Reszte jajek przytargalam do szkoly i mielismy zwierzatko klasowe  😀
właśnie na korytarz w domu wyszła malutka jaszczurka. Nie wiem skad się wzięła w domu. Żyje, ale wygląda marnie. Czym ją można podkarmic? Co z nią zrobić? wypuścić na dwór? czy przechować w domu?
Hmm ciężka sprawa, ale ja bym ją jednak wypuściła. Jest to zwierzę, bądź co bądź dzikie, nie bedzie sie czuło zbyt dobrze w zamknięciu. Taka decyzja wydaje mi się słuszna, nawet jakby miała dokonać swego żywota, stałoby sie to na wolności w jej naturalnym środowisku😉
Przylazła do ciepełka, wypuścić, nie uchowasz w domu.
tak tez zrobiłam. sadzę, że była w ciemnym pomieszczeniu gdzie jest chłodniej i stamtąd przyczłapała na korytarz.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
22 listopada 2010 13:10
A ja się pochwalę że w ciągu najbliższych kilku dni zostanę "mamusią" bobasa zbożówki classic het. hypo bloodred  😍 Kolega zza płotu ma hodowlę i w końcu udało mu się mnie zaszczepić  😁 Ale hoduje nie tylko połozy ale również boa i pytony. Jak otworzył terra takiej ponad 4 metrowej dziewczynki to zwątpiłam  😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 grudnia 2010 14:21
Rzuciłam akwarystykę dla terrarystyki 😉 . W domu do wakacji zapewne pojawi się u mnie agama, a już myślę jak tu ptasznika przemycić. 😉

Miałam niedawno okazję trzymać na rękach tę jaszczurkę i jestem nią zachwycona! 😍
ja mam Gacusia 🙂
Obudził się w końcu, wyszedł spod kaloryfera więc udało mi się zdjęcia porobić 🙂
Zaciekawiony aparatem był, bo głód go dopadł i czekał na sałatkę 🙂

kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
19 lutego 2011 22:24
A oto moja Edzia  😁
Jaki słodziutki maluszek  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2011 23:31
No to muszę was pocieszyć, jak tak dalej pójdzie będzie zakaz trzymania gadów żywiącymi się ptakami lub żywymi ssakami  😁
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
20 lutego 2011 09:11
Ale zazwyczaj gady dostaja już martwe, mrożone ssaki. Na giełdzie może sie kupuje żywe ale potem sie je ukatrupia i zamraża.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lutego 2011 13:38
Mój wąż by nie tknął mrożonego czy zdechłego.
Poza tym zabijanie gryzoni w domu i mrożenie również będzie podchodzić pod znęcanie się nad zwierzętami.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
20 lutego 2011 13:56
Właśnie wiem, że są gady, które nie tolerują martwego pokarmu. Ja mojego kupiłam od hodowcy, który od wyklucia karmił mrożonkami. Z drugiej jednak strony znęcanie, nie znęcanie, ale chyba wole dać martwego niż żeby gryzoń się stresował obecnością draieżnika a później był duszony żywcem. Ponoć ciśnienie jest tak ogromne, że wszystkie naczynia pękają takiemu gryzoniowi, o kościach nie wspomnę. Wszystko jednak na świecie tak funkcjonuje, że jeden musi zginąć aby drugi mógł przeżyć.
jak to przystało na osobę z arachnofobią kupiłam dziś... ptasznika białokolanowego (Acanthoscurria geniculata)  😂


zdj z Google

na razie to maleństwo, ma ok 1 cm i jest dopiero co po wylince. będę zdawać wieści z frontu  😉

btw w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym są Dni Owada, pająki i straszyki na sprzedaż (tego 2 też chciałam sobie sprawić, przemiłe stworzenia!) a jutro ma być owadowa kuchnia. wstęp za darmo  🙂
ale fajny wątek!!!🙂

poczytam w wolnym czasie a teraz tak na szybko mój Dzieciak (zdjęcie już gdzies chyba było):



ponoć agama brodata, ale jest tak agresywny i ma tak intensywne kolroy że podejrzewamy z chłopakiem że to agamka czerwona😀😀😀
Breva  fajna broda^^ Po jakim zachowaniu agamki wnosisz, że jest agresywna?

Wstawiam trochę zdjęć mojego 'maleństwa' (już ponad 35 cm  :zemdlal🙂 To najbardziej aktualne zdjęcia, bo zdaje się, że z zeszłego tygodnia.

Się wietrzy gadzina

Widze, że wśród koniarzy również są ci 'nienormalni' 🙂
u mnie w domu siedzi 6 ptaszników, pyton regius, a za 2 tygodnie będzie jeż pigmejski.

było jeszcze 5 chromek, skorpion i zatrzęsienie straszyków.
Ja hoduję motyle  🙂 Ale nie jestem jakąś specjalistką w tej dziedzinie. Wszystkie gąsienice po przepoczwarzeniu wypuszczam na wolność  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 grudnia 2011 20:07
My mamy 20 letnią samicę boa, mój brat poważnie myśli o oddaniu jej. Niestety najlepszym wyjściem byłoby oddanie do zoo gdzie miałaby dobre warunki, świetną opiekę i towarzystwo. Niestety zoo nie przyjmuje takich popularnych okazów. 🙁
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 grudnia 2011 20:40
Ja miałam takie cudo 😍
Oprócz niego brachypelme vagans chyba do L7 i moja siostra ją wysuszyła 😤
i zaraziłam swojego ex tą dziwna miłością, tez miał iguane potem chyba z 9 róznych pająków
O matko Zairka, ale zaszalałaś, jest jednocześnie niesamowity, ale przerażający.Gdybym miała z nim spać w jednym pokoju  😁


A jak to jest z takimi "zwierzątkami", są kontaktowe, czy raczej żyją własnym życiem?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 grudnia 2011 23:36
Mój jak był maluchem to był dzikusem, uwielbiał okładac mnie ogonem po twarzy ( u iguany ogon stanowi 2/3 ich ciała 😉 ), potem łaził po całym pokoju, spał na psie albo kaloryferze i kochał kapiele w wannie 😍
Niestety terrarium miałam wysoko nad biurkiem i po złamaniu nogi (7msc gips), 3 razy spadałam bezwładnie (gips do pachwiny), zdecydowałam go oddać w dobre ręce... Dido niestety odszedł rok temu na jakąś nieznaną chorobe. Problem z tymi zwierzakami jest taki że weci w polsce raczkują przy zwierzetach egzotycznych 🙁
Mój nowy 'okaz' 🙂 wczoraj skończyła 8 tygodni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się