Dopasowanie siodła

zrób z zapiętym popręgiem. Ale pod przedni łek powinny wchodzi 2 palce, u Ciebie wygląda na 5... To nie jest oczywiście jedyny wyznacznik ale nie wygląda to u Ciebie fajnie.
Caira tez mi się wydaje,ze jest za wąskie,lepiej kupić szersze niż potrzeba niż za wąskie,bo przy za szerokim dołożysz podkładkę z korektą przodu a później w miarę rozbudowywanie się grzbietu zabierasz a to faktycznie jest za wąskie,będzie uciskać mięśnie i nie pozwoli im się rozbudować.
wręcz fatalnie.
A ja się z wami nie zgodzę. Siodło leży w równowadze. To, że pod przedni łęk wchodzi więcej niż dwa palce nie jest wyznacznikiem. Pod kulbaki wojskowe wchodzi cała ręka albo i więcej.
Zwródźcie uwagę, że koń nie ma kłębu.
A ja się z wami nie zgodzę. Siodło leży w równowadze. To, że pod przedni łęk wchodzi więcej niż dwa palce nie jest wyznacznikiem. Pod kulbaki wojskowe wchodzi cała ręka albo i więcej.
Zwródźcie uwagę, że koń nie ma kłębu.



Mi bardziej chodzi o to jak ono odstaje. z tyłu poduchy wydają się wisieć na plecami. Ale to zawsze są zdjęcia, nie można czegoś powiedzieć na bank.
dempsey   fiat voluntas Tua
29 czerwca 2010 12:54
to w ogóle jest ciężki temat do oceny via net
ja nawet po obejrzeniu filmików p. Jochana, tu linkowanych, i po zrzutach z ekranu kadrów tych filmików, dalej nie mam pewności..
zalinkuję, choć jest to cholerka forma rozpowszechniania informacji, i nie wiem czy to legalne.
[url=http://picasaweb.google.pl/114917908839007268125/DopasowanieSiodA?authkey=Gv1sRgCPLtsv2VyNmpPg#5487505067128077890]klik[/url]

a tu moje próby. (teraz widzę, że osiodłalam za wysoko  :zemdlal🙂



dempsey, IMO trochę blisko to siodło kręgosłupa konia, jak się usiądzie to jeszcze bardziej siądzie takie siodło  👀
dempsey   fiat voluntas Tua
29 czerwca 2010 13:21
hm no niby trzy palce wchodziły wokół całego łęku ale i tak wydaje mi się nieco za wąskie (tzn. nisko nad kłębem ale w bok za mało miejscana przesuwającą się w tył łopatkę, wg p. Jochana Schleese..)

ostatnio zajmuję się głownie przymierzaniem siodeł.. może metodą prób i błędów do czegoś sensownego w końcu dotrę
dempsey, IMO trochę blisko to siodło kręgosłupa konia, jak się usiądzie to jeszcze bardziej siądzie takie siodło  👀


ale wsadzisz czaprak, żel/ podkładkę i IMO powinno być ok. Na zdjęciach wydaje się być całkiem całkiem 😀
A ja się z wami nie zgodzę. Siodło leży w równowadze. To, że pod przedni łęk wchodzi więcej niż dwa palce nie jest wyznacznikiem. Pod kulbaki wojskowe wchodzi cała ręka albo i więcej.
Zwródźcie uwagę, że koń nie ma kłębu.



Dorcysia, zrobiłaś mi nadzieję.  👀 Wieczorkiem jeszcze wstawię zdjęcia, bo akurat jadę w teren.  😎
dempsey jak dla mnie nieźle leży. Mattes chyba byłby za gruby ale zwykła żelka jak najbardziej w porządku.

W tym tygodniu może przyjdzie moje długo wyczekiwane siodło.  😜
dempsey   fiat voluntas Tua
29 czerwca 2010 15:15
tajnaa, xxagaxx, dzięki - w sumie się upewniłam dzięki wam, że jest nieźle. chociaż nie jest idealnie imho
a przymiarka i próba jedynie w celach edukacyjno-poznawczych, bo nie szukam wcale skokowego siodła 😉
ale po prostu na razie przymierzam różne rzeczy żeby lepiej wyczuć sprawę
tu fota z jazdy
Wygląda na zrównoważone.  🙂

tak poza tematem siodła to ja za groma nie potrafię trzymać dłoni pionowo z batem ujezdżeniowym tak jak Ty  😵
Reszta fotek.





A tak wygląda po zdjęciu siodła:


Z dobrze dopiętym popręgiem już lepiej wygląda,ja bym je zaakceptowała. Dla mnie tu już tu całkiem nieźle leży.
Już sama nie wiem, co mam zrobić.  😵 Muszę je chyba zaakceptować, bo nie znajdę innego siodła do 17 lipca...  Na koniu się nie przesuwa, mnie się dobrze w nim jeździ i skacze, mój koń nie narzeka, wszystko wygląda na to, że jest ok.
A mattes z korektą tyłu nie załatwi sprawy?
Trudno stwierdzić z całą pewnością. U mnie też prestige leżał, mimo dobrego łęku. Kupiłam mattesa correction i podniosłam tylko tył i jest bosko.
Dzisiaj muszę podjąć ostateczną decyzję. Chyba biorę!  😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 czerwca 2010 23:10
Melduję, że siodło zastępcze od p. Sebastiana do mnie dzisiaj dotarło. Nie powiem, ulżyło mi trochę.
Wyrażam ubolewanie z powodu formy wpisów zamieszczonych na stronie www.voltopiry.pl/forum i www.re-volta.pl/forum, w wątku dotyczącym dopasowania siodeł, dotyczących Equirria Sp.z o.o. w Katowicach - EQUISHOP, które mogły spowodować naruszenie dobrego imienia firmy Equirria Sp.z o.o. w Katowicach - EQUISHOP.
Ale skąd ten cytat i kto się pod nim podpisuje? Nic nie rozumiem. Zresztą pan Szeląg o którym była mowa nie jest z Eqishopu tylko z Lamri z tego co mi wiadomo?
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lipca 2010 19:22
Dzionka, domniemywam, ze aurelii chodzi o jej sytuację, jaką opisywała parę miesięcy temu - kiedy miała przeboje z dopasowaniem jej siodła.
W którym miejscu, ile mniej więcej centymetrów za łopatką zdejmować pomiar łęku wg szablonów?
aurelia, możesz rozjaśnić temat?
W sensie co czeka przeciętnego Kowalskiego jeśli w internecie napisze o swoich odczuciach związanych z jakością usług sklepu XXX?
sznurka, wszystko obszernie wyjaśnię za czas jakiś, obiecuję! mam teraz mały kocioł, a do tego muszę usiąść razem z prawniczką, żeby już więcej nie tracić czasu na siedzenie godzinami w sądzie. 🙂
co czeka przeciętnego Kowalskiego jeśli w internecie napisze o swoich odczuciach związanych z jakością usług sklepu XXX?to chyba zależy od tego, na ile jego uczucia sa adekwatne do faktycznej jakości tych usług i czy forma jego opinni jest symetryczna, w stosunku do ewentualnych, hipotetycznych zaniedbań...
dokładnie wrotki, dokładnie 😉
deborah   koń by się uśmiał...
06 lipca 2010 08:45
aurelia, czekam niecierpliwie. strasznie jestem ciekawa!

swoją drogą ciekawe podejście sklepu, ze zamiast wyjaśnić sprawę polubownie żeby nie tracić dobrego imienia, ciąga klienta po sądach
Po dość długim czasie oczekiwania przyszło moje siodło z daw-maga. Robiłam na zamówienie i szczerze powiem, że leży nieźle ale nie idealnie. Środek siodła jest mniej wypchany a tył i przód są normalne, myślę by jeszcze odepchać tył i będze ok, ale zastanawiam się czy przy użytkowaniu to się nie wyrówna. macie jakieś doświadczenia? Siodło leży stabilnie. Niebawem wrzuce zdjęcia.
sorki za OFF Top, ale deborah, dostałaś moje pw? bo ze 2 wysłałam i nie wiem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się