Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Mam cichutką nadzieję, że wsiadł tylko na chwilę do tych zdjęć biorąc pod uwagę to jak jest ubrany...
Ale kurde  😵
Vana też tak myślałam no ale może dałby zdjęcie samego kuca a nie z jazdy ... wiesz niektórzy tak jeżdżą,nie wiadomo,wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze są już za duzi na kuce  🤔
Widocznie wg pana sprzedającego wersja jeździecka jest bardziej atrakcyjna, jaka by nie była  😁
Może pan chce się komuś spodobać  😁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 lipca 2010 13:07
nie znalazłam wątku z photoblogami więc dodam tu http://www.photoblog.pl/lightium/69623849/603.html czy to normalne z tym "czaprakiem" ? 🤔 🤔wirek:
szmatka krótsza niż siodło,więc konia musiało obetrzeć  🙄
Chyba trochę przesadzacie. Dziewczyna założyła jakiś kocyk, może po prostu czapraka nie ma. Poza tym co miało tego konia obetrzeć? Chyba jedynie zaszkodzić mogły jakieś zagniecenia czy nierówne ułożenie. Niektórzy wcale czapraków nie zakładają😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 lipca 2010 13:23
Mnie tam bardziej bawią mnie jej górnolotne plany 'A to może ujeżdżenie, a to moze jakieś skoki' niż to co koń ma na grzbiecie 😉

Po prostu poezja 😜
http://www.photoblog.pl/#lightium/69653213/604.html
Przyznam, że nie czytałam😉Koń poza tym, że jest tłusty i nie ma profi sprzętu to wygląda ładnie.
http://www.dragondriving.co.uk/horsesnew.php?pageNum_CartRecord=25&ddi=7#top


6 ogloszenie od dolu za takie pieniadze mogli by sie bardziej postarac niz trzymac ja na lancuchu  🤔wirek:


Mi się ten konik podoba  🙂
dziwny zbieg okoliczności, ale niedawno zwracałam uwagę dziewczynie z podanego fbl powyżej.
dziewczyna krzywdy koniowi nie robi, twierdzi, że zbiera na ogłowie, czaprak. Mnie jednak urzekło to 'wędzidło', ponoć to jakaś specjalna guma, czy coś, jednak dla mnie to zardzewiały metal  🤔
Przesadzacie z tym fbl! To, że ktoś nie ma kasy na komplet Eskadrona nie daje nikomu prawa do naśmiewania się.
Kocyk pod siodło wygląda na założony równo, nie wydaje się, żeby koniowi działa się jakaś krzywda. A dziewczyna
ma prawo planować pracę z koniem, chcieć sobie poskakać, czy robić elementy ujeżdżenia bez względu na to, że
koń, mówiąc oględnie, nie wygląda na sportowca. Jesteście po prostu chamskie  😤
Baś, w 100% się z Tobą zgadzam.
Co do wędzidła... mam domek na wsi i nei raz spotkałam się z takim wędzidłem w takim kolorze i uwierzcie, że było zdatne do użytku tylko wykonanez jakiegoś dziwnego materiału, raz nawet w sklepie takie widziałam  😉
pisałam posty ale coś chyba się nie do końca wysłały ;/
Mi się ten konik z photobloga bardzo podoba  🙂 Może nie wygląda na sportowca ale próbować zawsze można poskakać jakieś malutkie przeszkody  😉
I z tego co wiem to nie jest chyba kon tej dziewczyny..
A wędzidła nawet nie widze z bliska więc się nie odzywam  🙂
Macie racje - kocyk jest ułożony prosto więc rzeczywiście chyba powinno być ok  😉
Bischa   TAFC Polska :)
03 lipca 2010 18:05
Raz - edycja  🙄
Jak nie ma wątku z pb !? Jest tylko trzeba szukać  😎 Miało nie być tu pb  🤬
osobiście nikogo nie oskarżam, interesuję się, bo jednak koniowi wygodniej w zwykłym czapraku, który nie kosztuje nie wiadomo ile pieniędzy. co do wędzidła, tak dla mnie wygląda, ale jeśli tak nie jest, no to nie mam zastrzeżeń  😉
Met   moje spore
03 lipca 2010 19:34
"jednak koniowi wygodniej w zwykłym czapraku"

rozmawialas z koniem? 🤔

edit:
czaprak chroni siodlo przed konskim potem. tak dla przypomnienia
kiedy nie jesteś osobą zarabiającą 40 zł za czaprak to moze byc niewiadomo ile pieniedzy. w ogóle dajcie na luz. uwazam, ze dziewczyna super sobie radzi w takich warunkach. i niech im się szczęści!
Met. Mała poprawka. Czaprak nie tylko chroni siodło przed końskim potem, ale także chroni koński grzbiet przed bezpośrednim naciskiem siodła [patrz. 180 Pytanie na brązową odznakę jeździecką]
Met   moje spore
03 lipca 2010 20:52
brzmi co najmniej nieracjonalnie 😉

ale ja spec od szkap jestem, nie konski. moze na konie kawalek szmatki ma inny wplyw niz na szkapy 😜
Cóż..... ja osobiście nie chciałabym widzieć co dzieje się ze skórą konia który chodzi w siodle bez czapraka czy choćby kocyka, zwłaszcza w upalne dni, a kocyk rozłożony równomiernie żeby sie nie podwijał pod siodłem spełnia taką samą rolę jak czaprak. Teoria teorią ze czaprak chroni tylko siodło przed potem konia, ale to działa w dwie strony.
Met, nie rozmawiałam z koniem, ale to tak samo jak byś się pytała konia czy wygodniej mu w ochraniaczach? powie Ci?- zapewne nie, ale i tak dobrze ich używać  😉
więc jeśli czaprak chroni siodło, a nie konia- ok, jeśli tak głosi teoria. Jednak (już gdzieś to wcześniej wspominałam) wolałabym mieć miękki materiał na sobie niż sztywną skórę, a już szczególnie w upalne dni.

nie czepiam się dziewczyny, pisałam z nią i sama mówi, że stara się zbierać na sprzęt. dobrze więc, że ma chęci.
Met   moje spore
03 lipca 2010 21:56
polemizowalabym. sztywna skora? moje oba siodla sa 'mile w dotyku'. jedno ma podszycie z futerka, drugie jest z fajnej skorki. uzywam czaprakow, zeby pozostaly fajne 🤣

IMO przy nieodpowiedniej pielegnacji to brudny czaprak wiecej zlego narobi niz siodlo.

a dziewczyna z bloga wyglada z koniem duzo lepiej niz niejedna revoltowiczka. chociaz skromna. moze to tak bije niektorych po oczach?
no ale niestety siodło naszej bohaterki nie jest (z tego co widzę) zbyt 'miłe i przyjemne', pewno nie zrobiłoby krzywdy, ale jednak osobiście zalecam czapraki ; ) (oczywiście do dobrze ułożonych koców również nic)
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
04 lipca 2010 15:11
Dajcie jej rade np. pt. '' weź duży koc, poskładaj go na cztery i  taki pod siodło, wtedy będzie chronił (w jakimś stopniu) kręgosłup konia przed źle dopasowanym siodłem...'' Lepiej coś jej poradzić, niż dramatyzować, że nie ma pieniędzy na czaprak, ogłowie i siodło... W pewnej stajni, w której jeździłam, konie chodziły właśnie pod kocami wełnianymi, które chroniły kłąb itd.
:kwiatek:
aien   wędrowiec
04 lipca 2010 15:14
Też zdarza mi się jeździć z kocem.. nie ładnie trochę dziewczyny, nie wszyscy mają kasę na odpowiedni sprzęt, setnych ilości czapraków i tak dalej... Na zdjęciach nie widzę nic złego. A że wędzidło zardzewiałe? 90% koni roboczych w takich chodzi, i jakoś nie widzę w tym problemu.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 lipca 2010 15:44
aien, Ale czaprak nie kosztuje majątku. Już za 50 zł można całkiem fajny kupić 🙄
mają naście lat 50 zł to jest majątek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się