... ślub :) ...

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 lipca 2010 11:42
Pandurska, to najpierw zakup sukienke, bo sie moze okazac, ze ci moga wszyc do niej stanik, nigdy nie wiesz tez jaka bedzie. teraz tez ciezko kupic biala sukienke, wszystkie sa praktycznie ciemniejsze.

i ktorego slubujesz? tak jakos jak ja, nie? pamietaj, ze sukienki sie zamawia i trzeba czekac. na moja czekalam ponad 3 miesiace  😉
Moze to pytanie, to watku o biusciastych, ale poniewaz chodzi mi konkretnie o bielizne slubna tutaj skieruje moje zapytanie,

Moze macie jakies namiary, albo konkretne bielizniane typy (chodzi mi o stanik), zeby pasowal pod suknie bez ramiaczek?? Niby bedzie gorset, ale ja sie jakos golo czuje, jakbym byla bez niczego pod spodem. Przekopalam juz mnostwo stron i jak cos mi sie podobalo, to nie bylo mojego rozmiaru🙁

Poza tym nadal nie mam sukienki. Nie moge sie zdecydowac  🤔 Wiem tylko, ze ma byc ecri, bo biala mi nijak nie pasuje. W nast. tyg jade jeszcze do dwoch salonow sie pomierzyc..heh..te sluby 🙂




jeśli sukni nie masz - nie kupuj stanika...
ja miałam gorset bez ramiączek - z mega gołymi plecami...
i stanik nie był potrzebny
te gorsety są tak odszyte i dopasowane ze naprawdę fikołki można w nich robić i nic się nie dzieje ;-)
Ja potrzebowałam stanik bez ramiączek do sukni (mimo że suknia miała ramiaczka ale w łódeczkę więc mi normalny stanik nie pasował) . Kupiłam taki stanik za ciężkie pieniądze i nie załozyłam dotąd ani razu. Zdecydowałam się na wszycie miseczek do sukni i to był strzał w 10. Wygodnie i bez stresu.

kupowanie stanika nie mając sukni jest więc chyba na razie bez sensu. Najpierw suknia 😉
Ja mam pierwszą przymiarkę w środę i pani kazała wziąć ze sobą buty i stanik. Buty są, ale nie mam pojęcia jaki stanik wybrać. Może oni coś mają, ewentualnie właśnie wszyją coś w suknie.
No właśnie ja po to ten stanik kupiłam, bo potrzebny był na przymiarkę. Ale potem zdecydowałam że jednak chce wszyć, bo stanik mnie tak uwierał że nie byłam w stanie go "rozchodzić".
ja tez miałam wszywane miseczki w suknie i bardzo sobie to chwalę
suknia miała tak wycięte plecy więc stanik byłoby widać

tu chyba najlepiej z tego co mam na tym kompie widać jak wyglądała z przodu.
ooo, dzieki! Wiecie, ze nie pomyslalam, ze jest opcja wszywania miseczek 🙂😉) Ewentualna kiecke mam na oku i pani powiedziala, ze zajmie jej tydzien sprowadzenie modelu (juz mierzylam, wlasciwie byloby bez poprawek) takze w razie w cos mam.
No ale nawet ten stanik do mierzenia..heh.. no i poza tym jakis fajny bez ramiaczek i tak sie przyda do uzytku normalnego poza slubem. Zastanawiam sie nadal gdzie 🙁
Kami   kasztan z gwiazdką
09 lipca 2010 18:30
Panduruska a jaki masz rozmiar stanika? Ja mam 70G i niestety mimo usztywnianego gorsetu taki biust dużo lepiej leżał w staniku. Kupiłam Panache Superbra, wygląda średnio, na biuście leży duuużo lepiej i fajnie zbiera i podtrzymuje piersi. Panie z salonu odradzały suknię zupełnie bez stanika - jak jest gorąco mogą Ci się obetrzeć sutki  😉 Nad wszywanymi miseczkami się zastanawiałam, ale w moim rozmiarze nie było. Próbowali mi wepchnąć mniejsze, ale ja z tych biuściasto uświadomionych  😁 Złapałam tylko delikatnie nitką stanik do boków sukni, żeby w razie wygibasów na parkiecie się nie przesunął nad gorset i było super  😉
Kami, chyba mi ratujesz zycie🙂😉 Ja tez cierpie z powodu wiekszego obwodu w biuscie i nie wiem, czy z tym wszywaniem, to dobry pomysl. Zaraz lookne model dokladnie! Na codzien nosze 75E z braku laku, ale wiem, ze powinnam miec 70. Po prostu jakos tak..heh..jestem uswiadomiona, ale nie zastosowalam w praktyce 🙂 Jesli wiec mowisz, ze Panache fajnie zbiera i sie trzyma,to ufam ci na slowo🙂😉

Dzieki!
Kami   kasztan z gwiazdką
09 lipca 2010 21:55
W moim rozmiarze znaleźć stanik bez ramiączek jest bardzo ciężko, więc nawet nie liczyłam na coś ładnego koronkowego  🙁 ale w miseczce E powinnaś mieć jakiś wybór. Ja kupuję tutaj staniki http://www.intimo4you.com/ - fakt, że mam sklep pod nosem i mogłam wcześniej przymierzyć stanik. Problem był z jedną rzeczą - stanik rozdzielał piersi i się zrobiła dziura między gorsetem a ciałem. Ale tu stanęły na głowie panie z salonu sukni ślubnych i doszyły mi tasiemkę przy gorsecie - obwiązałam ją wokół stanika między piersiami i mój W. już miał przyzwoite widoki  😉 Spróbuj iść na przymiarkę sukni z jakimś dobrym stanikiem, który masz w domu. Ramiączka sobie schowasz, a zawsze będziesz już mieć jakiś pogląd jak wyglądasz "z" i "bez"  🙂 tylko weź pod uwagę, że stanik bez ramiączek jest usztywniany. Aha, i panache nawet pod zwykłą bluzką super się trzyma ciała i nie zsuwa, od ślubu już go parę razy używałam - rewelacyjnie trzyma piersi  🤣
OK, no wlasnie tez mi chodzi o taki stanik, ktory jakos zbierze piersi do kupy..heh.. Niby mam tez na miejscu wielki salon z pelnym wyborem roznych firm, ale kurcze marna obsluga i przekopac sie przez to wszytsko, to tragedia.
W tamtym roku kupilam sobie rewelacyjna bardotke z Triumpha wlasnie w moim rozmiarze. Niestety odcielam metke i nie pamietam jaki to model, a chetnie bym kupila taki sam, bo tamten po roku uzytkowania wiadomo- nie jest piekny. I wlasnie tak super zbiera i spokojnie mozna odpiac ramiaczka.

Dzisiaj ide mimo wszystko do tych niemilych pan zobaczyc czy maja Panache 🙂

Jeszcze raz dzieki!
Kami   kasztan z gwiazdką
10 lipca 2010 11:19
Powodzenia  🙂

A ja wczoraj oblepiłam moje satynowe buciki mąką ziemniaczaną - mój W. patrzył się na mnie jak na idiotkę  😂 no i po dwóch godzinach szczęki nam opadły... co prawda butki nie wyczyściły się całkowicie, zostały jakieś większe plamki od trawy i zaciek od mokrych liści, ale wyglądają o niebo lepiej  🤔 dzisiaj powtórzę jeszcze raz i zobaczymy. Ale jestem w kompletnym szoku co potrafią ziemniaki  😁
A mówiłam 😉 moje nie były jakoś bardzo ubrudzone i po mące ziemniaczanej spowrotem stały się lśniące 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
10 lipca 2010 11:34
Muffinka jesteś wielka  🙇 jak nie zejdą plamy z trawy to je potraktuję odplamiaczem, ale może coś jeszcze będzie z tych butów  😅
Uważaj tylko z odplamiaczem, żeby jakieś zacieki Ci się nie porobiły. Satyna jest delikatna. Najpierw spróbuj kilkakrotnie z mąka.
Ha! Odnioslam sukces!! Kupilam caly outfit pod kiecke 🙂😉) I udalo mi sie przekopac pol sklepu bez glupich pan!!

Boze, jakie cudo znalazlam. Stanik moze dziwnej firmy, bo Calvin Klein, strapeless, ale tak cudownie zbiera i trzyma biust, ze szok. Normalnie zassal i hmm..zrobil push up i sie tak trzyma 🙂😉 Jezu, jaki kamien z serca. Teraz bede mierzyc kiecki 🙂😉
Kami   kasztan z gwiazdką
10 lipca 2010 17:03
Super, w takim razie gratulacje  🙂 swoją drogą fajny sklep, że mają i triumpha i CK  🙂
Nom to takie duze centrum handlowe i maja wielki dzial z bielizna. To Niemcy, wiec badziewiem sie nie usatysfakcjonuja 🙂 Nadal sie ciesze, a moj chlop sie dziwi i puka w glowe. Pewnie dlatego, ze nigdy nie mial piersi 🙂😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 lipca 2010 09:42
Ja kupiłam wczoraj stanik w Triumph - bawełnianą bardotkę, bardzo wygodą i świetnie dopasowaną. Bez koronek i udziwnień. Ma być wygodnie.
Ile kasy się teraz daje na ślubie? Bliskiej koleżance. Powiem szczerze, że nie mam pojęcia.
takie minimum to 500zł u nas  😉 Ja jak byłam u kuzynki to dostała prezent + kasę
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 lipca 2010 10:18
poko, daje sie tyle na ile cie stac i ile masz ochote wydac, a nie ile wypada  🙂
No ale chociaż jakieś widełki  😁 bo za dużo to też nie chcę dać  😁 a co!
U nas umownie 300zł od pary to minimum. Ale wg mnie powinno się dać tyle ile się chce poprostu.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 lipca 2010 11:02
500 zl to moim zdaniem dla kolezanki juz dosc duzo  😉
No ja uważam ze 500zł + jakieś kwiaty powinny być wystarczajace
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 lipca 2010 11:12
Pandurska, obry gorset utrzyma nawet duży biust. Ja też szukałam stanika pod swoją suknię, a w efekcie okazało się, że gorset jest wystarczający. Byle miał wiązanie, a nie haftki, bo wiązanie zawsze można trochę mocniej ścisnąć.
Ja zawsze pytam ile płacą za osobę i dodaje jeszcze. Także wychodzi coś ok. 400 zł + kwiaty.
Spoko, juz po zawodach. Jestem zaopatrzona w to, co trzeba. Jak sie okaze, ze sie nie przyda, to dobry stanik i tak sie nie zmarnuje 🙂 Jak balam w jednym salonie, to musialam juz miec do przymiarki mniej wiecej taki, jaki bedzie w orginale.

Ile kasy się teraz daje na ślubie? Bliskiej koleżance. Powiem szczerze, że nie mam pojęcia.

w weekend jestem na weselu u kolegi ze studiów daję 300zł+kwiaty, idę sama
bliskiej koleżance w zeszłym roku dałam :500zł+kupon lotto, od pary
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się