agility

polonez Dziekuje Ci bardzo!!!!!  :kwiatek:
nie ma sprawy 🙂

cieciorka   kocioł bałkański
01 października 2009 20:35
polonez, dzieki, dwie znam, przy tej pierwszej antywirus wyje 🙁
:kwiatek:
My już po zawodach ❗ ❗

Konkurencja ogromna, w sobotę udało się 2 biegi na czysto ukończyć i uplasować się na 5 miejscu w klasyfikacji łącznej OPEN (25 psów)

W niedziele w wielkim stylu wygraliśmy egzamin i tym sposobem mamy drugą łapkę do A2 + bardzo ładnie pobiegliśmy Open Agility i uplasowaliśmy się na 2 miejscu.

Jestem dumna z Blooma  😅 😅 😍
polonez, Gratulacje  😅 😅
W&W - dzięki 🙂

mój mistrzu 😍 💘



pozdrawiam
jakie ujęcie!
zazdroszczę wszystkim z hopsającymi psami! zabawa przednia ale jak wszystko wymaga czasu, pracy i treningów.
sznurka 🙂 szkoda że Ty już nie bawisz się w agility  🙂

Bloomis z Finału Pucharu Polski 🙂











następne zawody Mistrzostwa Polski

Termin zawodów: 14.-15. listopada 2009r

Sędzia zawodów: Paolo Meroni (Włochy)

Miejsce: Złotoryja, Hala Sportowa Tęcza, ul. Wilcza 43
www.hala.zlotoryja.pl

będzie ktoś z re-voltowiczów?

pozdrawiam
też biegam z moim psiakiem  🤣
fajnie, będziesz w Złotoryi na MP?
a ja nadal nie znalazłam miejsca gdzie można się zapisać na kurs 🙁
Niby Warszawa ehhh
Kurs znaleziony zaczynamy od września 😀
no i nasz tor się robi powoli 😀

No i Nero musiał sprawdzić czy to się nadaje 😀




P.S możecie polecić jakąś dobrą książke o szkoleniu agility albo może są jakieś filmy na dvd
W&W, ale cudo... w sensie że i pies i stacjonata 😀
robisz coś jeszcze? na wyczucie czy korzystasz z tych z "Mojego Psa"?
mamy jeszcze tunel
mamy slalom zrobiony z tyczek do pastucha.
teraz robimy stacjonatki będzi ich 4.
w planach jeszcze obręcz i kładka.
Stacjonatki robiliśmy na podstawie zdjęć znalezionych w necie.
Miło mi że się podoba 😀
jak mają się nie podobać 😉
nie dałoby się zwiększyć zakresu wysokości? choćby listwami plastikowymi? do tak myślę na przyszłość 😀
Paulinka, to nie problem 😀 można doczepić nowe klocki 🙂
ale piesek mały a najwyższy drążek w tym momencie może leżeć na wysokości 55cm.
odkopuję.

Mam sznaucera miniaturowego - 4 letnia suczka. Widzę,że już troche tłuszczyk zaczyna się jej zbierać. Od czasu do czasu skacze z nią, tak o. Przeszkoda = dwa taborety i mop  😂 ale zauważyłam,że skacze jakoś nie chętnie. No i tu zaczyna się problem - chciałabym spędzać czas z nią aktywnie. Macie może jakieś pomysły motywujące ją do aktywnego spędzania czasu? oczywiście, kiedy skakałyśmy była nagradzana, i robiłyśmy sobie przerwy na pogłaskanie i wycałowanie.
Podstawowe komendy zna - siad,leżeć,zostań i do nogi. Jednak nie zawsze usłucha  🙄 nie mam już pomysłu co z nią zrobić, na żadne kursy ani nic z tych rzeczy nie chcę jej wysyłać. Proooszę o rady  🙂
Sama mam sznaucera mini i zauważyłam, że psy te można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to chudzielce z adhd które nie potrafią stać w miescu (np mój) a druga to leniwce ze skłonnościami do tycia, niezbyt chętne do dłuższego, męczącego ruchu.
Mojemu bardzo ciężko jest się skupić dłużej na stawianych przed nim zadaniach, dlatego zajmujemy się samym skakaniem. Moim zdaniem dla takiego psa najlepsze są długie spacery, ewentualnie z drobnymi skokami czy np aportowaniem freezbe. Do agility się przymierzaliśmy, jednak niewiele z tego wyszło. Slalom był dla niego nie do ogarnięcia.
Tak więc teraz, spacerujemy, aporujemy i czasem skaczemy  😉
Np.
Z tymi grupami to chyba prawda. Moja gdzieś do 3 lat zaliczała się do tej pierwszej, a teraz niestety do drugiej.. Freezbe? trzeba będzie wypróbować, chociaż wątpię,że będzie zainteresowana tym  😉
Mój od samego początku jest w tej pierwszej i chyba do końca życia zostanie (już prawie 5 lat)
Ja Rekinowi kupiłam takie gumowe, elastyczne dziwiąc się, że chcieli za nie ponad 30 zł (innych zupełnie nie mogłam znaleźć, poza internetem) ale byłam bardzo zadowolona
Po tym co mój pies z nim wyprawiał jestem w szoku, że było tylko brudne. Te wszytkie tanie z internetu, to pewnie by się rozpadły po godzinie takich zabaw.
Tylko, że mój to zasadniczo lubi ganiać wszystko co mu się rzuca, więc z zachęceniem go nie było problemów.
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
12 lipca 2010 17:51
Pomocy... Mam 3 letniego Goldenka, lekkiej budowy, nadawałby się do amatorskiego agility ? On kocha biegać i wykonywać polecenia. Tylko nie wiem, gdzie w woj. lubelskim jest tor...  🤔 Mówcie co sądzicie. Ja jestem całkiem zielona.
A ja już od dłuższego czasu zastanawiam się (może to i głupie pytanie  :hihi🙂 ale jak dostaje się na takie zawody? To jest na zasadzie że jesteś w jakimś klubie i z tego klubu jest wyjazd? Czy jeżeli mam swojego psa to po prostu mogę z nim wybrać się na zawody?
Ja mam  4 letnią w grudniu suczkę. Już od dawna rozważam agility, w sumie to takie moje dziecięce marzenie. Skoczna to ona jest, a że ja od zawsze miałam pociągi to mój pies skacze  😀iabeł:
No my już zaczeliśmy kurs 😀
jest superowo.
Pies mega zadowolony  ja mega zdyszana 😉 a to dopiero początek hiihihihi
Mam pytanko gdzie znajdę opis  co w danej klasie jest na zawodach do  pokonania ?
w kl. A0
stacjonata, tunel sztywny, tunel miekki, palisada, kładka, mur, skok w dal

w kl. A1, A2, A3 dochodzi do tego co wyżej:
koło, slalom, huśtawka (stół - ale w Polsce na ilu już zawodach byłam to stołu nigdzie nie było)
polonez,  Dzięki 😀
a ja mam takie pytanko.. 😉)
mój pies ma cztery lata,jakieś 32-40 cm wysokości,lecz jest bardzo skoczny i ma wiele energi!. skaczę z nim od jakiegoś roku,może nawet i dwóch. i teraz mam takie pytanie.. niedawno zaczęliśmy robić sobie taki amatorski tor (przeszkody z kamieni i patyków,koło z hula-hopu itp.  🤣 ) i świetnie nam idzie zarownio ze szmyczą jak i bez. tylko teraz pojawia się takie pytanie,co dalej mogłabym robić w tym kierunku? jakieś zawody,zapisać się do klubu 🤔 nie mam kompletnego pojęcia. poradźcie! i jak coś to jestem z woj.opolskiego 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 października 2010 12:55
Czy pies musi być rasowy żeby udać się na zawody? :>
madziorkowa, poszukaj jakieś szkoły dla psów, czasem w nich są tory do agility. U mnie np jest szkoła, wpisowe na agility kosztuje 200zł, a potem to już tylko 50zł/rok. I można trenować ile wlezie, byle nie wpychać się na ustawione godziny innych ludzi 😉

dzięki JARA,spróboję czegoś poszukac. 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 października 2010 19:57
JARA, Nie sądzę. Na zawodach widziałam nawet zwykłe kundelki 😉
My wczoraj urządziłyśmy sobie ''mini-pseudo zawody agility.'' ...  🤣
mogę się tylko pochwalić,że mój psiak miał 1 mjsc. xD

kilka fotek;





i na koniec Korek ze swoim ''flo''. :P

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się