ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 czerwca 2010 19:51
Na każdych oficjalnych zawodach musi być weterynarz.
ja jestem zarejestrowana w MZJ, ale chyba wszędzie potrzeba to samo? drukujesz sobie formularz zgłoszenia zawodnika, musisz mieć jakiś dokument zaświadczający o zdobyciu srebrnej odznaki (legitymacja, protokół) zaświadczenie lekarskie, potwierdzenie ubezpieczenia i potwierdzenie przelewu wpłaty na licencję do ŚZJ 🙂 jeżeli chcesz zarejestrować też konia to dodatkowo wysyłasz wypełniony formularz zgłoszenia konia i potwierdzenie przelewu wpłaty za rejestrację konia.

tutaj masz opłaty http://www.szj.info.pl/index.php?mod=oplaty



Dzięki...opłaty to dla mnie jasne, ale mam te wszystkie dokumenty, tylko nie rozumiem dlaczego skoro chce się zapisać do ŚZJ to na tych które mi koleżanka podała wszystko pisze jak do PZJ-tu 🤔wirek:
kahaihaha tym się nie przejmuj, jest jeden druk i wszyscy się na tym zgłaszają 😉 ja się rejestrowałam do ŚZJ na tych dokumentach i wszystko poszło sprawnie.

a mam takie pytanie dotyczące klas sportowych. ile klas można zrobić w danym roku? tzn czy mogę w danym roku zrobić np tylko III czy mogę też zrobić II?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 czerwca 2010 17:00
jak zdążysz,to możesz nawet i Mistrzowską  🙂
Ktoś myślę że mogę nie dać rady 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 lipca 2010 16:54
z II możesz jechać jakąś imprezę Mistrzowską,a stąd już prosta niby droga do "M" 😉
O rany, tyle czasu jestem na r-v, a dopiero dzisiaj zauważyłam ten wątek  😵

Zgodnie z postem Koniczki:
Otóż w ujeżdżeniu aby wystartować w klasie L i P wystarczy być tylko zarejestrowanym w OZJ/PZJ (procedury opisała Ktoś).
Wnioskuję, że Mistrzostwa Województwa, to nie są aż tak poważne zawody, aby się pod ten fakt nie kwalifikowały?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 lipca 2010 19:52
Na każdych zawodach, niezależnie od rangi, to obowiązuje.
Dzięęki! Za dwa tygodnie jadę pierwsze regionalki...także, stresuje mnie fakt czy wszystko mam 😀
Mam mieć kartę rejestracyjną konia, zawodnika, paszport i kartę zdrowia i to wszystko no nie? 😉

aaa...tą plastikową mają mi dosłać tak? 😀
Witam 🙂
Wie ktoś może kiedy mzj w Krakowie pełni dyżur w lipcu?


Z góry dziękuję  :kwiatek:
Czy jeżeli byłam zarejestrowana w OZJ przez klub w 2007 roku i startowałam wtedy a w kolejnych latach już nie, nie opłacając ani składki klubowej ani licencji OZJ, to czy klub powinien mieć moją kartę rejestracyjną czy mógł się jej pozbyć i czeka mnie rejestracja w OZJ na nowo?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 lipca 2010 19:11
OZJ powinien mieć Cię w swoich archiwach. Swoją kartę rejestracyjną powinnaś mieć Ty, bo tam były licencje wpisywane, które na zawodach musiałaś przedstawiać.
Witam.

Mam kilka pytan organizacyjnych. Dopiero zaczynam swoja przygodę ze startami w zawodach i szczerze powiedziawszy jest to dla mnie czarna magia  🤔 wszytskie te przepisy. Jedyne co posiadam to brązowa odznaka jeździecka  🏇. Mam więc pytanie do startów w jakich zawodach upoważnia? Na stronie pzj pisze że do L włącznie, moja koleżanka natomiast twierdzi że tylko do jakiegos konkursu towarzyskiego...  👀 Dodatkowo czy koń rówież powinien być jakoś zgłoszony w pzj-ocie? Błagam o pomoc w ogarnięciu tego wszytskiego!  🙇  😎
belva, przeczytaj ten wątek. Znajdź w googlach stronę swojego wojewódzkiego związku jeździeckiego. Np. warszawsko-mazowiecki to WMZJ. Przeczytaj cennik i warunki rejestracji.
Żeby startować w zawodach pow. konkursów towarzyskich, trzeba zarejestrowac sie jako zawodnik. Konia też trzeba zarejestrować.
Moi drodzy Voltowicze próbowałam sie dodzwonić do WMZJ ale niestety Pani ma urlop i dopiero jutro będzie p.Agnieszka Romaszycka u której musze wszystko załatwić. Ale teraz potrzebna mi informacja i tu licze na Was. Co musze dostarczyć do związku jeśli chce wypisać się z klubu. Do klubu już dzwoniłam i wyrazili zgode na wypis.

Koniczka
''Nie ma z tego co wiem oficjalnego wzoru takiego pisma. Muszą po prostu napisać, że z dniem takim i takim przestałaś należeć do klubu.''

Sama znalazłam odpowiedź na swoje pytanie więc już dziękuje Wam bardzo 😉 Postu nie kasuje bo może dzięki niemu ktoś nie zada poraz setny (tak jak to właśnie zrobiłam 😉 😉 😉) tego samego pytania
Wystarczy jedno zdanie:

Wyrejestrowana z klubu z dniem: ....  😎
Napisałam tak : ''Oświadczam, że z dniem 13 lipca zawodniczka Imie Nazwisko przestaje przynależeć do klubu jeździeckiego XY'' Pod tym mam pieczątke i podpis, myśle że wystarczy.

Edit: ile płaciliście za ubezpieczenie??
Ale to nie Ty masz oświadczać tylko klub...

ok 60zł za ubezpieczenie..
W kwestii formalnej (już tu było, ale jeszcze raz): można sobie należeć do wielu klubów jeździeckich. Chodzi o wyłączność reprezentowania barw. Nie trzeba występować (tracić członkostwa)z klubu. Można być członkiem klubu A, B, C - jednocześnie. Natomiast występować w barwach klubu - można tylko jednego, tylko jeden klub można reprezentować na arenach sportowych. I tego typu powinna być treść "zwolnień". "Klub X oświadcza, że z dniem ... zwolnił AB z obowiązku reprezentowania kubu na imprezach sportowych" lub coś w tym stylu.
Pewnie, że można założyć, że ktoś kto wystąpił z klubu (jako stowarzyszenia) - już nie reprezentuje jego barw, ale to nie jest takie oczywiste.
Czasem warto pozostać członkiem jakiegoś klubu (tzw. ręka na pulsie, zobowiązania towarzyskie etc.), zapisać się do następnego - i ten reprezentować. W PL obowiązuje wolność zrzeszania się.
"Edit: ile płaciliście za ubezpieczenie??"

Dokładnie 66zł  😀
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 lipca 2010 08:05
mam maly problem. wedlug przepisow moge jechac 2 razy w jednym konkursie do L wlacznie(oprocz konk. dwufazowych i z rozgrywka)
Zglosilam sie do Kwidzyna na 2-krotny przejazd w L zwyklym. a na liscie zgloszen mam wpisik ze 1 przejazd. czekac na listy startowe i liczyc ze to tylko pomylka czy od razu pisac maila? chyba ze ja juz cos pomylilam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 lipca 2010 10:54
domiwa, zadzwoń do Krzysia,z przyjemnością pewnie Ci wyjasni 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 lipca 2010 14:08
Ktos juz sie wyjasnilo samo 😉 juz mam 2 razy;d ale dziekuje za odpowiedz🙂
jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą w OZJ jak się chce odnowić licencje?? i czy jest jakaś różnica jeżeli licencja jest odnawiana po roku a po np. 3 latach?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 lipca 2010 16:45
aktualne badania lekarskie,potwierdzenie zapłacenia ubezpieczenia NNW i pieniążki na lic,jeżeli nadal reprezentujesz barwy tego samego klubu,to nic więcej.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 lipca 2010 18:58
Jeszcze oświadczenie podpisane przez Ciebie i podbite przez klub - że klub się dalej do Ciebie przyznaje, a Ty się zgadzasz w razie czego być badana na alkohol i narkotyki. http://www.wmzj.waw.pl/docs/form/wlzz.pdf
Gillian   four letter word
18 lipca 2010 22:53
hmm. Grzebię w przepisach i dalej nie wiem. Zwykle papierami zajmował się kto inny, więc jestem zielona.
Koń ma - no właśnie co to jest, licencja, rejestracja?? - na skoki. Tak wynika z karty rejestracyjnej przynajmniej. Wpisane B.
Chcę zacząć starty w ujeżdżeniu - co muszę zrobić?  😡
"Na drugi raz" wpisywać od razu ABC?  😁
Nigdzie w przepisach nie ma (aktualnie) że koń ma mieć rejestrację na konkretną dyscyplinę. Gdyby zgłosił się ktoś na zawody z koniem z "niewłaściwą" literką - nie sposób znaleźć powodu odmowy startu. Koń ma być zarejestrowany i opłacony, ma mieć dokument identyfikacyjny, prawidłowe szczepienia - i tyle. Na kartach plastikowych nie ma pola na "literkę" dyscypliny. Jeśli brak "właściwej" literki przeszkadza - to trzeba udać się/wysłać kartę do WZJ z prośbą o poprawkę/dopisanie.
Gillian   four letter word
18 lipca 2010 23:19
aha 🙂 dziękuję bardzo  :kwiatek:
Mam pytanie...
Mam srebrną odznakę, przejechany na 3,5 pkt konkurs licencyjny. Lecz nie dostałam żadnej kartki z potwierdzeniem, że rzeczywiście zdałam. W takim razie jak mam udowodnić przy wyrabianiu licencji, że mam komplet rzeczy do B3?
Oraz czy teraz, gdy spełniam te wszystkie warunki muszę lecieć wyrabiać nowy plastik z wbitym B3 czy mogę dopiero od 2011 roku?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się