Stajnie w Lublinie

Hej😉
wiecie moze kto tanio transportuje konie?
albo gdzie tanio mozna wyporzyczyc przyczepke ew. przyczepke i samochod?
rowniez podawajcie koszty!
ile bierze z km itp
ja to korzystałam ostatnio z usług p.Krzysztofa z Arizony i byłam zadowolona bo tanio, tylko że ja miałam od razu ze stajni do stajni, bo wiadomo że to liczy się od km ile robi żeby 1. dojechać do konia
2.wyjechać z koniem
3. wrócić do stajni konia /lub od razu do swojej
Wiwiana   szaman fanatyk
14 lipca 2010 10:02
Przecież idea stworzenia TWR w Lublinie powinna łączyć a nie dzielić. Jego powstanie przyniesie wszystkim korzyści. Nie rozumiem tego podejścia... widocznie ktoś ma w tym interes, bo jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi wiadomo o co....
Wielka szkoda.
Pytanie tylko czy tor w Lublinie to rzeczywiście przyszłościowa inwestycja?
Dyskutujemy o tym z Ojcem często. Ja widzę pozytywne przesłanki, on jest zdecydowanie przeciw.
W tym przypadku akurat sprawa nie toczy sie o tor.
Kadencja p.Rosochackiego się skończyła i nie chce odstąpić "fotela" nowemu zarządowi ale wiadomo, że jak nie wiedomo o co chodzi to pewnie chodzi o kase
Ascaia a jakie negatywy widzi Profesor?  Szczerze, to wydaje mi się, że takich jest niewiele. Bo przecież pociągnie to za sobą pewną reklamę dla miasta a co za tym idzie wspomoże to jego rozwój. No i w pewnym sensie wyścigi rozpropagują jeździectwo. Nie jestm ich fanką ( a wręcz przeciwnie), ale każda nawet najmniejsza wzmianka o koniach w mediach zachęci ludzi do kontaktu z tymi zwierzętami.
Podążam podobnym tokiem myślenia jak Ty, ale Ojciec twierdzi, że w Lublinie nie będzie stałego popytu na wyścigi, że nie będzie publiczności. A wyścigi żyją z widowni i z zakładów. I w sumie jest to racja - Lubelszczyzna zbyt bogatym rejonem nie jest, sam Lublin to też nie miasto bogaczy. Jedyne co to można by liczyć, że w szpony hazardu wpadną studenci, ale czy przysłowiowy "biedny student" będzie miał za co grać?
Wiwiana   szaman fanatyk
15 lipca 2010 10:17
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100715/LUBLIN/517117834

No i cóż rzec - obciach i lipa, szanowny zarządzie LKJtu i Urzędzie Miasta.
Hazard hazardem, ale przecież taki obiekt nie musi służyć tylko do wyścigów. Byłoby to miejsce idealne do rozgrywania zawodów hipicznych, festynów pokazów z udziałem koni. Przecież w innych mistach tory właśnie są w ten sposób wykorzystywane  to dlaczego nie miałoby tak być w przypadku Lublina? Ja jestem w 100% za tym pomysłem, natomiast sposób jego realizacji i wszystkie afery z tym związane są bardzo niesmczne.
Zgadzam się z Wiwianą - obciach i lipa.
nerunia, (ja też jestem za budową toru, ale...) poza naszymi jeździeckimi pięknymi marzeniami jest brutalna rzeczywistość, a w niej tak ważna sprawa jak finanse, budżetu itd.
Obiekt stawia się po to, żeby się zwrócił, a później żeby zarabiał na siebie. Organizacja zawodów to nie jest rentowny interes - wprost zupełnie odwrotnie to przede wszystkim wydatek, dobrze jeśli organizator wyjdzie "na zero". Obiekt będzie własności miasta, więc to Miasto musiałoby w dużej mierze pokrywać koszty różnych organizowanych tam imprez. Względnie obiekt musiałby być wynajmowany. Najpewniejszą formą byłaby organizacja masowych wydarzeń kulturalnych typu koncerty - ale wtedy duża szansa, że aspekt jeździecki szybko zejdzie na drugi, albo i dalszy plan. 
Marzenia są fajne, ale trzeba nauczyć się je przepuszczać przez sito codzienności.
No tak... ale skoro taki pomysł padł i znalazł poparcie to być może są i plany wykorzystania takiego obiektu. Chociaż znając nasz kraj i ludzi u władzy jest to bardzo niepewna teoria..
Mimo wszystko chciałabym, żeby taki obiekt był. Zawsze to jakiś rozwój i zagospodarowanie łąk i gruzowiska. Chociaż równie dobrym wykorzystaniem tego miejsca byłyby pastwiska dla LKJ-towych koni. Nie wiem czy nie lepszym...  🙄
edit
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie poza wątkiem "Ogłoszenia".
tam kiedys były pastwiska.. no ale...
tam kiedyś był cross...
Może kiedyś będzie tor..  😵
A najpewniej nic nie będzie.
A najpewniej nic nie będzie.


Obawiam się, że masz 100% racji.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
18 lipca 2010 09:54
Czy ma ktoś propozycje ZR w Żabnie?
galopada_   małoPolskie ;)
18 lipca 2010 09:57
nie ma jeszcze. zawody sa 8 sierpnia w kalendarzu jest blad i sa wpisane 1  🤔wirek:
[quote author=galopada_ link=topic=80.msg653829#msg653829 date=1279443447]
nie ma jeszcze. zawody sa 8 sierpnia w kalendarzu jest blad i sa wpisane 1  🤔wirek:
[/quote]

super, że napisałaś!!!  🏇
galopada, to jak będą to daj znać🙂
http://www.kurierlubelski.pl/stronaglowna/281762,klotnie-w-lkj-tor-do-wyscigow-konnych-zagrozony,id,t.html

Naprawdę, to baaardzo baaardzo dziwne...  😵


Hmm wlaśnie wtedy byłam w LKJ-cie kiedy p0olicja przyjechała i zdziwiłam się co to za zbiegowisko bo sporo ludzi było i nawet jakaś ochrona była.
Dopiero teraz zobaczyłam jak to Żabno jest daleko  😲 A już miałam nadzieję, że wystartuję z kucykiem 🙁
galopada_   małoPolskie ;)
19 lipca 2010 11:12
Jasnowata patrz dokladnie ktore to zabno bo w okolicy samego Lbl sa 3 ( o ile sie nie myle). nasze to to kolo Stalowej Woli
z Chełma do Żabna jest jakieś 170km, także z Lublina nie tak daleko: )
Dopiero teraz zobaczyłam jak to Żabno jest daleko  😲 A już miałam nadzieję, że wystartuję z kucykiem 🙁


startuj, startuj!!!
😅    🙇 
będę dopingować ile wlezie i cykać foty!!!
no, chyba, że jeszcze jakiś kn pojawi się na zawodach ;>...! (wtedy doping podzielę)

z Lublina do Stalowej masz 100km, ze Stw do Żabna 15 (ale zdanie po przecinku cię nie urządza, bo jedziesz z innej strony  :P)
No z Puław mam 80km? Ciutke daleko. Jeszcze zobaczymy, ale na razie nie mowie nie. ;-)
Qń, a o moim myszu zapomniałaś!? 🤬
Qń, a o moim myszu zapomniałaś!? 🤬


o jeja, jeja!!!
ile byłoby koników polskich pod moim nosem  💘!!!
żyć nie umierać!
wiedziałam, że za niedługo zdominują glob!!!

pilnujcie się!!!
wyżyję się na was fotograficznie!  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się