Kącik Ujeżdżenia

no dokładnie rtk, reklamy nie było nigdzie! gdyby nie lokalna poczta pantoflowa sama bym nie wiedziala. wczoraj dodali, że bedą też ZR. ma być łącznie 30 przejazdów buehehee
generalnie to jakiś odlot jest, od nas ludzie jadą do Aro, przecież jakby wiedzieli wcześniej to zamiast Aro byłyby Partynice. Ja nie rozumiem takiego podejścia. A potem narzekanie, że ludzie nie przyjeżdżają na zawody...
epka, a ja mówiłam wcześniej Delfinie, że są zawody na Party i ja nie jadę do Aro. Co u was z przepływem informacji? 😀
wydaje mi się, że po prostu nie chcą mieć zawodników. Zawody mają się odbyc ale bez wysiłku organizacyjnego.
Zauważcie, że informacja na stronie pojawiła się dzisiaj, a termin zgłoszeń minął jakoś w poniedziałek 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 lipca 2010 16:44
Ale piękne te zdjęcia, jak żyletki  😲
OOM to w ogóle fajna sprawa, ja bym chciała jeszcze raz 😉

okwiat też bym się jarała 😉 (i np od 8 dni robię sobie specjalne śniadanie kierowców - w ramach jarania się czymś...)
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 lipca 2010 17:29
Strucelka, wielkie dzięki :kwiatek:

kuuuurcze, Heniek powinien był wygrac - za samo wrażenie ogólne 😍



Faktycznie OOM to cudowna sprawa . Chciałabym tak wcześnie zacząć poważne ujeżdżenie żeby móc startować . Szkoda nie te czasy . Zdjęcia super. caroline co do konia powyżej to ja nie lubię jak koń  jest tak "wysoko" jeżdżony ,ale kłus super 🙂 Parę znajomych twarzy startowało .
co do konia powyżej to ja nie lubię jak koń  jest tak "wysoko" jeżdżony ,ale kłus super 🙂
yyy? Przecież czworoboki trzeba jeździć w wysokim ustawieniu, jak w żuciu można zrobić np. wyciągnięty galop "pod górkę"?
Wiedziałam ,że moja wypowiedź spowoduje poruszenie , ale cóż. rewir rozumiem twoje oburzenie , ale porostu wyrażam swoją opinie. Ok koń ma być ustawiony ,ale po prostu nie podoba mi się obrazek nie wiem może to wynika z budowy konia ? Nie umiem za bardzo się określić bo w sumie zielona jestem ,ale jak dla mnie mógł by mieć trochę niżej głowę . Być bardziej okrągły  . Np. koń z twojego avatara mi się podoba tak dla zobrazowania.
Koń z mojego avatara tupta sobie roboczym kłusikiem w stosunkowo niskim ustawieniu, ale koń który ma się poruszać w chodach zebranych i wyciągniętych musi mieć głowę u góry i to wynika z fizyczności.
Jedyne, co mi sie nie podoba w tym obrazku, to ten troche wklesly grzbiet, ale to rowniez moze wynikac z budowy konia. Jak wszyscy wiemy, zdjecia nie zawsze oddaja to, co jest na zywo. 😉
świetne te zdjęcia !!  😍
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
15 lipca 2010 21:20
Potylica ma byc najwyzszym punktem i jest. Pewnie u konia, ktory ma wiecej miecha na sobie wygladaloby to inaczej. A co do grzbietu to wydaje mi sie ze to uchwycony moment. Grzbiet przeciez "sprezynuje" wraz z ruchem konia, chyba ze sie myle? Na sustainabledressage.com w dziale o rollkurze bylo cos takiego o grzbiecie. Mam nadzieje ze nie pokrecilam za bardzo 😁
Nie wiem, czy uchwycone, tu widac bardziej, ale tak, jak mowie, to moze byc budowa konia, albo chwilowa utrata luznosci cy cus

Nie ma koni idealnych. Tak czy siak, jego kłus jest zachwycający 😉 Nawet z odwrotnym grzbietem :p

A jeśli chodzi o wysokie ustawienie, rewir ma rację, przynajmniej tak mnie uczono.
Spoko spoko ;p Ja nie mówię ,że nie . Zaznaczyłam że jestem zielona , ale po to jest forum żeby się uczyć 🙂 Może też ten wklęsły zad zrobił swoje no nic ;p nie narzekam . Zdobywam nowe doświadczenie 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 lipca 2010 21:42
Caroline to folblucik?
Od razu rzucił mi się w oczy tym kłusem 😲 Fantastyczny, aczkolwiek sam koń nie w moim typie 😉

Ten też chwyta za oko:


Moja trenerka ogólnie mówiła, że były kuce, które samym ruchem mogłyby wygrać i "przewiozły" niektóre dzieci. Ale wiadomo, że koń koniowi nie równy a nikt nie broni nikomu kupowania kucyka kl.CC.

Btw: A to co to za słodka para? 😜


Mnie jakoś też nie łapie za oko te konisko😉



[/quote]
To Ivana van der coś tam pod Anią Laskowską
w zeszłym roku zajmowalam się nią-moja ukochana blondyneczka 😕
wydaje mi się, że po prostu nie chcą mieć zawodników. Zawody mają się odbyc ale bez wysiłku organizacyjnego.
Zauważcie, że informacja na stronie pojawiła się dzisiaj, a termin zgłoszeń minął jakoś w poniedziałek 😉


O właśnie! Ja też sprawdzałam na stronie DZJ. Propozycje były zamieszczone 13.07 a termin zgłoszeń do 14.07 😲 I to mają być ogólnopolskie zawody??? A wkurzyłam się bo chciałam przyjechać z czterolatką...
Magda, ale i tak nie miało być eliminacji do MPMK więc dużo nie straciłaś 🙂.
kolejne eliminacje 8.08 na party
Strucelka pierwsze foto to Fatima ? (o ile dobrze pamiętam) pod Katarzyną Piasecką . Można było się spodziewać ,że wygra tak jak rok temu ;P
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 lipca 2010 22:38
Strucelka, tak, to folblut. 19to letni 🙂

croopie, Anka, w tym wypadku to niestety sprawa budowy i w pewnej mierze - wieku konia. znam tego konia na codzień, naprawdę mozna się na nim uczyć czym jest koń pracujący grzbietem. ale fakt jest faktem - niestety często sprawia wrażenie, ze pracuje z odwrotnym/wklęsłym grzbietem. co z kolei przekłada się czesto na bardzo niesprawiedliwe i/lub mocno rozbieżne oceny sędziów na czworoboku. niemiłe to jest, ale tak to w tym sporcie się jednak zdarza, że jeździec jedno czuje, a sędzia co innego widzi 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 lipca 2010 22:49
Caroline wiedziałam 😉 bardzo przypomina mi 18-letniego folbluta którego jeździłam. Tak samo wysoko się ustawiał, chudy, jak to folblut. Tylko ten ze zdjęcia trochę bardziej 'odpicowany' 😉


A ktoś do Bolęcina w przyszły weekend się wybiera może? 😀iabeł:
Strucelka, tak, to folblut. 19to letni 🙂

croopie, Anka, w tym wypadku to niestety sprawa budowy i w pewnej mierze - wieku konia. znam tego konia na codzień, naprawdę mozna się na nim uczyć czym jest koń pracujący grzbietem. ale fakt jest faktem - niestety często sprawia wrażenie, ze pracuje z odwrotnym/wklęsłym grzbietem. co z kolei przekłada się czesto na bardzo niesprawiedliwe i/lub mocno rozbieżne oceny sędziów na czworoboku. niemiłe to jest, ale tak to w tym sporcie się jednak zdarza, że jeździec jedno czuje, a sędzia co innego widzi 😉


Dlatego tez napisalam, ze to moze byc wlasnie z powodu budowy. Jesli folblut i pewnie juz starszy, to nic dziwnego 😉
Jeśli dobrze skojarzyłam konia Chryzant i jest to ten sam o którym myślę to pamiętam go jeszcze z Sopotu i wyglądał dużo lepiej ale wtedy był w innym wieku i trochę w innym treningu. Miło patrzeć, że konie w tym wieku są w tak dobrej kondycji.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 lipca 2010 07:22
Hanula, ten sam....po Czarku Kusiu miała go J.Lopko 😉 (o poprzednim włascicielu była mowa w kąciku seniora )
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 lipca 2010 07:55
Ja się wyłamię i stwierdzę, że Heniek lepiej wygląda na zdjęciach z "okresu warszawskiego" 🙂
Caro, powtórzę się:  :kwiatek:
Strucelka, a co się dzieje w Bolęcinie ?
W przyszły weekend są w Aromerze, a Bolęcin mam zdecydowanie bliżej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się