Pensjonaty we Wrocławiu

Niestety z większą ilością ludzi przychodzi większa ilość problemów. Nie ma tak, że da się zadowolić wszystkich. Pytanie na ile będzie się chciało starać problemy rozwiązywać a nie maskować i zamiatać pod dywanik. Ja tam akurat życzę tej stajni dobrze, bez względu na przeszłość szkoda infrastruktury i możliwości.
ja się tak wyrwę - dlaczego jest zmiana właściciela, itd w Absolucie? nie jestem w temacie, niestety.  :kwiatek:
wszystko rozgrywa się o dobór pensjonariuszy, jeżeli do jego stajni trafią znowu takie osoby, które doprowadzą do skraju wyczerpania nerwowego właściciela ... to sytuacja się pewnie powtórzy


hę..?? czy ja cos przeoczyłam..? byłam w Absolucie 3 lata i nie mogę powiedzieć, że trafiały tam wyłącznie jednostki pomylone.. owszem, kuriozum znajdziesz wszędzie, ale nie w doborze pensjonariuszy trzeba upatrywać powód rozpadu tej stajni...
A ja mam pytanie - czy ktoś coś wie o stajni Oczeret?  👀
Jeszcze tam nie byłam, obejrzałam tylko stronę internetową i wygląda w sumie ładnie.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
15 lipca 2010 13:05
vaverite, szukasz jednak czegoś innego dla Miśka ?
Oczeret jest w okolicy Dziupliny, nie wiem jak tam teraz z miejscami ale warunki lepsze 🙂
vaverite to stajnia moich znajomych, bardzo fajne miejsce, oczywiście zależy czego szukasz. stajnia, jak się sama reklamuje, nastawiona na pensjonat dla ludzi nie jeżdżących wyczynowo. konie mają dużo wolności, a jeźdźcy piękne tereny (wiem bo moja stajnia jest niedaleko).
bardzo fajni właściciele 😉
Ruda_H, jednak szukam 🙂

Coraz bardziej się upewniam że aktualne warunki nie są warte 800zł. miesięcznie. Poza tym co mi z dobrych warunków do jazdy i treningów kiedy bywam u konia 3-4 razy w tygodniu i jadę w teren.

Wergeel, dzięki za info  :kwiatek:

Chciałam właśnie tak wstępnie się zorientować przed obejrzeniem stajni na żywo. Szukam stajni przede wszystkim z dobrą opieką i dużą powierzchnią padokow. Obecnie co prawda qń ma ponad 4ha przestrzeni, ale kiepsko jest z towarzystwem - sportowe konie wychodzą z boksów tylko na treningi i do karuzeli, młodzież jest zbyt wartościowa żeby narażać ją na zabawy z kolegami, a rekreacyjne kumple zostały własnie zajeżdżone i tupczą w kółko po placu. No i mój pupil nie ma z kim wychodzić na dwór - jak jest wypuszczany sam to po max. 30 min. bierze ogrodzenie na klatę i wraca do boksu 😵
Ruda_H   Istanbul elinden öper
15 lipca 2010 13:37
vaverite, noo to może faktycznie Oczeret będzie dobrą opcją 🙂 Daj znać jak będziesz jechać to może też bym podjechała zobaczyć
Ruda_H, w ten weekend akurat mam dyżur a później jadę na szkolenie, natomiast następny mam wolny 😀 Możemy się tam wybrać. Albo jakoś w tygodniu popołudniu.

Mam konia niecałe 11 miesięcy a szukam już 4 stajni... Fakt faktem że każda kolejna jest coraz lepsza 😁

Witam, jestem tu nowa ale od jakiegoś czasu poszukuję pensjonatu dla moich  koni i po przeczytaniu całego wątku doszłam do wniosku, że muszę poprosić Was o pomoc. Wybrałam kilka stajni ale nie wiem, która zapewni czyste boksy, jak najwięcej pastwisk, tereny do jazdy,obsługę stajni, z która można ustalić  żywienie i faktycznie będą się do tego stosować. Czy możecie mi doradzić, która z tych stajni lub ewentualnie zaproponować inną: Wielka Lipa, Stajnia Emirat p. Szubart, Wojnarowice -biorę pod uwagę obie, Magnice.
Stajni będę potrzebowała pod koniec sierpnia.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
16 lipca 2010 09:33
pozwole sobie zacytować sama siebie

[quote author=Ruda_H link=topic=170.msg426255#msg426255 date=1262553942]
maxowa, w Maniowie jest nam całkiem całkiem. Karmienie, opieka jest naprawdę bardzo dobra.

Sama stajnia bardzo przyjemna, boksy średniej wielkości 3.5 na 3 wg. mojego oka. Szeroki korytarz, myjki, siodlarnia wszystko na miejscu. Ludzie: właściciele są bardzo w porządku. Poza tym jest nas niewiele i prawda jest taka, że ciężko kogoś spotkać 🙂 Tych, których udało mi się poznać bardzo lubię 🙂
Nie jest to stajnia sportowa ani rekreacyjna więc warunki do treningu nie są najlepsze. Ujeżdżalnia jest oddalona od stajni ok 10 min. spacerem. Nie mamy hali, na miejscu jest tylko odkryty lonżownik.
Dla mnie ogromnym plusem są tereny lasy, pola, zalew - jest gdzie poszaleć.

tak to mniej więcej wygląda:











[/quote]


Co do czystości to boksy są sprzątane do zera jakos co 2 tygodnie, codziennie dościelane słomą.

Konie wychodzą na łąki w stadzie lub w mniejszej grupie na cały dzień ... jeśli oczywiście pogoda na to pozwala 🙂

kontakt i inne informacje na stronie www.emirat-arabians.com


ps.

Haha pamiętam palenie słomek na strychu 😀 i różne inne dziwne akcje w Szczodrem 🤣

A pamiętasz Zjawę? Albo np Demencję? TO też konie p. Mioduszewskiego były.


przypomniało mi się gniada Demencja powinna chodzić jeszcze w rekreacji w Chrzanowie
Ruda_H   Istanbul elinden öper
16 lipca 2010 09:43
edit. jakieś bzdury 😉
Dzięki Ruda_H za informacje o Emiracie jutro tam podjadę obejrzeć na żywo  a czy może ktoś ma coś o Wielkiej Lipie i Wojnarowicach tych "starych" i "nowych". Strony niektórych stajni to dzięki katalogowi znalazłam choć "nowych" Wojnarowic nie. Prosze Was o pomoc bo najlepiej jak ktoś stał w danej stajni i wie jak jest w prozie życia bo jak wiadomo czasem oferta ze strony nijak ma się do praktyki.  
Ruda_H   Istanbul elinden öper
16 lipca 2010 09:57
W każdej z tych stajni mamy voltowiczów więc pewnie dowiesz się wszystkiego  😉

Jak będziesz wybierała się do Maniowa zadzwoń wcześniej do Oli i Andrzeja ( kontakt na stronie ) wydaje mi się, że w ten weekend jadą z końmi na zawody do Gliwic 🙂
Dzięki :kwiatek:    To się nazywa informacje z pierwszej ręki  🙂
Fryzia, jak będziesz odwiedzać Maniów to możesz podjechać sobie od razu do Wojnarowic to jest bardzo blisko. Nie musisz się wcześniej umawiać.
Ja trzymam konia w "starej stajni" i jestem zadowolona - wszystkie warunki uzgadniasz na miejscu, jak Ci pasuje. Konisko na wybiegach trawiastych jak pogoda pozwala to cały dzień, karmienie bardzo dobre, hala na zimę 🙂 ale najlepiej samemu obejrzeć, bo każdemu co innego pasuje.
Dzięki hattala :kwiatek:
Na pewno tam zajrzę bo jutro się wybieram, sprawdzę jeszcze czy w Emiracie ktoś będzie bo Ruda_H wspomniała, że mogą wyjechać na zawody a bardzo bym chciała objechać te stajnie jednego dnia bo są w miarę blisko siebie.
[quote author=Ruda_H link=topic=170.msg652703#msg652703 date=1279269238]

Haha pamiętam palenie słomek na strychu 😀 i różne inne dziwne akcje w Szczodrem 🤣

A pamiętasz Zjawę? Albo np Demencję? TO też konie p. Mioduszewskiego były.


przypomniało mi się gniada Demencja powinna chodzić jeszcze w rekreacji w Chrzanowie
[/quote]

Nie ma jej tam już od dłuższego czasu, coś koło 2 lat chyba.
FRYZIA, 15 minut od Wojnarowic masz Wierzbna.

A to przypadkiem nie ty jakis czas temu szukalas w Magnicach miejsca dla ogierka 3-latka fryzyjskiego??
Co do 3 latka  to nie byłam ja nie mam konia w tym wieku.

Co do kontaktu to znalazłam namiary ale oferta pastwisk za rok  🙁 a mnie zależy głównie na dużych pastwiskach
A ja właśnie wróciłam ze stajni w Wojnarowicach - tej starej. Jestem pod ogromnym wrażeniem  😜

Boksy ogromne, ściółka sucha i pachnąca, piękne tereny, ogromne padoki i pastwiska.... Jak dla mnie idealna  😍

Tyle razy tam byłam w okolicach i nie zajrzałam do tej stajni!

Bardzo się cieszę że mój qń zamieszka tam od sierpnia  💃
vaverite a do stajni w Wojnarowicach dojazd jest tylko samochodowy? czy jeździ tam jakieś PKS?
mybay,

dojazd PKSem na pewno jest - w Wojnarowicach widziałam przystanek autobusowy blisko stajni, dorywczo pracuje w Sobótce i często bywam w tej okolicy i na tej trasie Wrocław-Wałbrzych jest dużo autobusów.

Niestety nie wiem dokładnie skąd i dokąd one jadą - podejrzewam że ruszają z Dworca Głównego, ale na pewno jeżdżą 🙂

Będę w Wojnarowicach w ten weekend i jeśli chcesz mogę zapytać co i jak, albo napisz do Hattali - ona ma tam konia i może być w tym temacie zorientowana 😎
pytałam się raczej w celu odwiedzenia, bo mam z tym miejscem miłe wspomnienia i chętnie bym odwiedziła, bo raczej z dojazdami gdybym wstawiła tam konia, byłoby kiepsko dla mnie.
ale zastanawiam się jak to jest z autobusem do Smolca, bo podobno nie ma nic prócz pociągu, a tu : http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_smolec jest napisane, że do przystanku 200 m. No kurcze, to jest autobus czy nie?
mybay są busy do smolca jak najbardziej oprócz pkp
ale u nas to miejsc brak
Sharma   I hear as it breathes...
22 lipca 2010 13:11
Drogie Voltowiczki!
Jeżeli chodzi o Wojnarowice, to ja jestem zorientowana, ponieważ swego czasu pracowałam tam. Dosyć długo tam byłam, więc jeśli macie pytania, to piszcie. 🙂
Do Wojnarowic jest b. dobry dojazd z dworca głownego dosyć często.W godzinach szczytu b. często + pks świdnica.Ja dojezdzałam jakis czas i nie było problemu.
A w drugą strone zabierałam sie czasami prywatnymi jak mi zwiały pks-y.
W tamtym czasie(1,5-2 lata) bilet miesieczny ulgowy to było jakies 70 zł 🙂
ovca   Per aspera donikąd
25 lipca 2010 17:17
Byłam dzisiaj w Oczerecie-naprawde fajne miejsce, co prawda nie ma szalonych warunków do trenowania, ale dla kogoś, kto chce postraszyć dziki w lesie idealnie 🙂 konie cały dzień na pastwiskach, duże, czyste boksy, automatyczne poidła,a z właścicielką tak się zagadałyśmy, że dobre trzy godziny stałyśmy pod stajnią i ciągle "się zwijałyśmy"  😁
Ja też poważnie się zastanawiałam nad Oczeretem, tylko ode mnie jest to jednak bardzo daleko... A podobne warunki znalazłam w "starych" Wojnarowicach  🙂

Dzisiaj to mnie po prostu zatkało gdy zadzwoniłam do stajennego powiedzieć że będę wcześniej niż zwykle (żeby nie zamykał bramy) a on mi na to "Dobrze, to zleje Ci halę wodą żeby jak zacznie padać mogłaś sobie pojeździć na hali"...

Grunt to dobre podejście do klienta  👍
a czemu? w sensie chyba lepiej na polanej hali😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się