Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

karolciaequilano   marzenia się spełniają
18 lipca 2010 09:17
Constantia - tam bym miała najwygodniej bo mieszkanie od razu sobie ogarnęłam 🙂 to stajnia prywatna bodajże coś około 10koni, otoczona lasem... Może kojarzysz 🙂 ? Z rozmowy z właścicielką spodobała mi się...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 lipca 2010 18:57
Tych małych stajni to nie kojarzę, ale może któraś z dziewczyn wie więcej. Wiem, że w tamtych okolicach jest klika stajni, ale nie byłam we wszystkich.
wiecie moze jak dojechac z fabrycznej do sklepu gnl? 👀
Sorry Ada, jeśli droga z Centrum do Oleńki zabiera Ci 1,5 godziny to po prostu znaczy, że usnęłaś i przejechałaś tę drogę dwa razy. Z "odległego" centrum np. z pod Wydziału Prawa UŁ 30-40 min.Sprawdzone empirycznie. A jakąż to komunikację masz do Smolisa? bo ja takowej nie znam-samochód owszem 🙂 więc tam może faktycznie 1,5h. Do stajni w Zgierzu dojazd trochę dłuższy ale nie powinien przekroczyć 50 min.( Tramwaje w przeciwieństwie do autobusów nie stoją w korkach)
jaszczur64 , Ada 1,5 h do Olenki to ja jade z Dworca Centralnego w Warszawie  przez Lodz Widzew😀😀
Karla wybierasz się może do Napo ?  🙂
jak wylecze reke to pewnie tak🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 lipca 2010 21:37
jaszczur64, ja nie jeżdzę komunikacją miejską więc się na tym nie znam. Ale często wracam z centrum do siebie jeszcze dalej niż do Oleńki i stoję w korkach długoooo.
A co do Smolisa to coś tam jeździ tylko trzeba trochę dojść ale co to nie wiem bo na szczęście nie mam takich problemów jak autobusy.
[quote author=Karla🙂 link=topic=1096.msg654241#msg654241 date=1279484748]
jak wylecze reke to pewnie tak🙂
[/quote]

to życzę powrotu do zdrowia. i chce Cię widziec w Napo 😀
Karla: od dworca tramwajem spod Polonii (9,12) do Zielonej, na zielonej przesiadka w cokolwiek, co jedzie w górę (3,11,16) do przystanku Lutomiersk. Tam masz wlot do tej ulicy. tramwaj tam nie zakręca, więc możliwe, że ostatni odcinek przeda będzie pięta-pazur.
nie ręczę, ze nie istnieje krótsza droga - mam po prostu tendencje do dokładania sobie roboty 😉
http://www.swiatkoni.pl/events-display/1860.html  propozycje zawodów-Napoleońska Zagroda. 24-25.07
karolciaequilano   marzenia się spełniają
20 lipca 2010 17:04
nooo i wybrałam 🙂 teraz tylko dogadać się i przewozić do stajni Centaur 🙂
wszystkim za pomoc dzięki 🙂
karolcia bedziesz startowac w jakis zawodach? daj znac jak juz bedziecie z koniem w Lodzi🙂
awionetka slicznie dziekuje :kwiatek: na nieszczescie odwiedziny sklepu przesunely sie nam na..nie wiem kiedy🙁  gdzie trzymasz konia/jezdzisz?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 lipca 2010 18:44
karolciaequilano a jeździsz rekreacyjnie czy sportowo?
Karla, w Ksawerowie 🙂 w prywatnej stajni na pięć ogonów 🙂
eee Ksawerow eeeeeeee 🤔 czekaj ..okolice Pabianic czy znow cos pomerdalam? kurcze ja znam  tylko trase Lodz widzew Olenka, okolice LKJ, stajnie Marchewy i eee no trase Wawa-Brzeziny -Stajnia Olenka😀 wiem wiem, pewnei znow cos pomylilam....
pochwal sie co masz za ogonka🙂 🙂
karolciaequilano   marzenia się spełniają
20 lipca 2010 19:56
Karla🙂 , Constantia- planuję przewieść konia we wrześniu ale zobaczę jak znajdę mieszkanie, bo jakoś mi to szukanie dobrze nie wychodzi  🙄 co do zawodów właśnie na to jestem nastawiona razem z moim koniem ale zobacze na ile pozwoli mi pierwszy rok studiów 🙂
o to witamy w łodzkim trudnym wojewodztwie dotyczacym  koni  🙄
żeby nie powiedzieć baaaaaaaaaardzo trudnym... 😎
ale tak serialnie , to łodzkie to trudne bo :


-czesto odwoluja zawody

-za malo stajni z hala itp

-trudne zdawanie odznak z porownaniem z innych wojewodzt

i takie tam jeszcze
naciau czemu odznaki trudne?
ja bympowiedziala,ze licencja zdobyta u Marchewy to prawdziwa licencja...a jak sie w Lodzi nie uda to sie jedzie do Wolicy...i dzien pozniej P sie jedzie na wysokosci 100cm😀
w Wolicy patrza łagodniejszym okiem  🤣
doookładnie taaam!  🤣 kawałeczek za ikeą.
w zasadzie to w Łodzi siedzę od niedawna, wcześniej kursowałam bardzo podobną trasą, co Ty, Karla 😉


mój kopyciak to siedmioletni wielkopolski wałaszek, bagatelnego wzrostu 173. o bardzo doń pasującym imieniu Donald  🏇
przywieziony z Warszawy ze stajni Grodzisk. z charakteru większy pies 😉 jeśli chodzi o dodatkowe parametry to jestem w trakcie odkrywania, w sumie 3 miesiące to jeszcze mało czasu, poza tym jako rekreant-dupoklep pewne rzeczy odkrywam wolniej niż znawcy 😀



trochę mnie postraszyłyście tym, że takie trudne województwo.
Witam. Mieszkam w woj. łódzkim. Czy w okolicach Kutna jest jakiś ośrodek konny w którym mogłabym zapisać córkę 11letnią aby mogła zacząć przygodę z końmi i jaki to jest koszt . Dodam że dzieciaki moje bardzo kochają wszystkie zwierzęta.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
21 lipca 2010 10:37
Naciau, Karla🙂 - oj dziewczyny myślę, że u Was jest o niebo lepiej niż u mnie na dzikim wschodzie 😉 praktycznie zero zawodów w okolicy, jeździło się tylko do warszawy czy lublina a to około 180km, tak samo i z treningami... a o hali już nie ma co tam marzyć  🙁  damy rade ;D
A może któraś z Was jeździ w stajni Centaur 🙂 ?
Drapcio jezdzil transportem Centaura- jest tam nawet moja siatka na siano😀
w Lodzi nie lepiej non stop  cos odwoluja, w Gajewnikach koszty takie, a nagrody zadne...ja bardzo zaluje, ze nie moge przeniesc Drapacza na Mazowsze, bo Lodz skutecznie zniecheca i uniemozliwia rozwoj jezdziecki.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 lipca 2010 13:52
w Łodzi nagrody na towarzyskich są zazwyczaj o niebo lepsze od tych z regionalnych. o ile na regionalkach w ogóle jakieś są  😂
organizacyjnie też średnio stoimy. zawsze problemy z listami. często podłoże średnie itd. itd. nie ma w tej chwili w łódzkim zawodów żebym mogła powiedzieć że jadę z przyjemnością...  🤔wirek:

wybiera się ktoś do napoleońskiej w sobotę lub niedzielę z Łodzi i wraca później do miasta? z chęcią bym się zabrała i trochę pofociła  😁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 lipca 2010 14:38
Ja jedynie prawie codziennie przejeżdżam obok Centaura. Wcześniej forumowa Claudia miała tam konia, ale się przeniosła.
ja byłam raz w centaurze. zarazem na jeździe rekreacyjnej (nie chce nikomu robić koło zadu, ale "nie podobało mi się" to delikatne ujęcie tematu 😉 ) i z wizytą u Claudii i jej Paco. Jeśli chodzi o stajnię - budynek bomba, nie wiem jak tam relacje z właścicielami 🙂
dana, z tego co wiem, to w okolicach Kutna coś jest, ale słabo. Szybciej w "naszą" stronę: Gostynin, Łąck. Zazwyczaj 1/2 h lonży to ok. 30 PLN, później godz. jazdy tez ok. 30 PLN - ale to zależy od ośrodka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się